Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

mobina
17. bře 2006

Tím ale nepropaguji HA, jako uklidňující prostředek 😉 Na mě to prostě mělo tenhle účinek, ale klidně to taky mohlo být něčím jiným... 😨

nimmo
17. bře 2006

mobina: to jsou jen popraskaný žilky, to je normálka, myslím, že to s HA nesouvisí, a zhouršující se pleť před menstruací je taky normální - u mě vždycky ať beru HA nebo ne

winnie
17. bře 2006

jo, nimmo má pravdu, ty žilky nesouvisí s HAK. To by se udělalo stejně.

mobina
17. bře 2006

winnie A HA to urychluje?
nimmo já měla ale pleť bezproblémovou, ale poslední měsíce je to hrůza...

winnie
17. bře 2006

ne, HA to neurychluje. To je prostě dědičná věc -zhoršená kvalita cévní stěny. Takže si dávejte i pozor-snadno můžete mít i hemoroidy🙂

mobina
17. bře 2006

winnie co s tím dělat, dá se to nějakým způsobem zlepšit, pozastavit?

nimmo
17. bře 2006

na zlepšení stavu cév (a to platí i pro ty křečový žíly) je nejlepší pohanka!! obsahuje rutin (myslim) a to je i hlavní složka léků, co se na ně normálně předepisují

winnie
17. bře 2006

dobrý je cvičit -třeba jezdit na kole, plavat, chodit...Nosit punčocháče s podpůrným efektem a když musíte někde dlouho stát, tak i elastické punčochy. Nebo je dobrý když někde stojíte, tak si chvíli stoupat na špičky a zase došlapovat -to je nejjednodušší cvičení. Dávat často nohy nahoru, hodně pít, nemít zácpu...Z léků se může brát Varixinal apod.Nejlepší je Detralex, když vám to napíše doktor, doplácí se teda 150 Kč, ale stojí to za to. Jsou to vlastně jen výtažky z rostlin, takže to není žádné svinstvo.

winnie
17. bře 2006

jo, nebo pohanka, jak píše nimmo, oříšky a tak. Taky se dají kupovat různé gely s těmito látkami -třeba Venoruton. A výborná věc, ale trochu drastická (obzvláště pro mě -jsem strašně zimomřivá🙂), je sprchovat si nohy střídavě studenou a teplou vodou. Stačí chvilka. To je totiž taky jeden ze způsobů, jak procvičovat a otužovat cévní stěnu.

mobina
17. bře 2006

winnie moc ti děkuju za rady....nemyslela jsem si že ve 25ti budu řešit křečáky 😠

winnie
17. bře 2006

mně je 23 a řeším je už od 20🙂Někdo to prostě má a co. Mamča je má a přesto si vezme sukýnku ke kolenům, to se mi na ní hrozně líbí🙂

mobina
17. bře 2006

brrrrr tak to pro mě asi taky moc nebude 😉
asi si za to taky můžu trochu sama, když jsem 8 let kouřila 😅

winnie
17. bře 2006

To jo, kouření to zhorší. Hlavně, jestli už nekouříš teď. A to nejen kvůli křečákům 😉

mobina
17. bře 2006

winnie jen jsem si povzdechla, tragédie to určitě není, jsou mnohem horší věci....mamka je správná 😉
a co konkrétně studuješ?

mobina
17. bře 2006

Nene jsem holka šikovná. Šlo to snáž než začínat... 😨

winnie
17. bře 2006

všeobecné lékařství, čili všechno možný🙂Teď konkrétně gynekologii🙂

mobina
17. bře 2006

winnie To je bezva. A čím budeš?

aajka
17. bře 2006

Deni, naprosto chápu, jak se cítíš, taky jsem to zažívala. Když vynechám to, že jsem za 4 roky braní HA přibrala 10 kilo a to nejsem žádný pecivál, naopak cvičím a běhám atd. a z jedné jsem zřejmě měla nějakou podivnou alergii, tak jsem se taky cítila mizerně. Byla jsem přecitlivělá, plačtivá, zájem o sex se rapidně snižoval. No a zhruba před měsícem jsem si řekla DOST, dobrala poslední paltíčko a používáme kondom. Je mi mnohem líp, tělo se dostává do normálu. MS jsem měla zatím jen jednu přesně po 28 dnech. Jedninou nevýhodou je to, že mě teď první den MS hodně bolí břicho, ale to jsme měla vždycky bez HA. Jsem moc ráda, že už HA neberu, ale je to taky tím, že jsem si našla životního partnera, brzo se budeme brát a miminko oba moc chceme, takže by nevadilo, kdyby se stala "nehoda", spíš naopak. 🙂 Kdybych si ale svým přítelem nebyla jistá a vzít si mě nechtěl, tak bych se jen na přerušovanou soulož nespoléhala, abys pak nezůstala sama s dítětem a nezbyly ti jen oči pro pláč. Trochu jsem se rozepsala, ale chtěla jsem ti hlavně říct, že tvá náladovost a nechuť k sexu vážně může být způsobena HA.

winnie
17. bře 2006

já věřím, že jsi holka šikovná. To je super, žes přestala. Já bych potřebovala, aby přestal můj přítel☹Ale je to potvůrka. No, slíbil mi, že po svatbě už kouřit nebude🙂Chtěla bych pracovat na dětském nebo infekčním odd., snad mi to vyjde🙂

deni
17. bře 2006

prominte za odmlceni, holky. hledala jsem vse ohledne Pharmatexu. krem nebo tobolky. neni to hormonalni antikoncepce. ale ja uz jsem na tu svou HA tak zvykla, ze ani nevim, zda bych umela a zvladala stihat to kupovat, davat pozor. my se vazne milujeme skoro kazdy vecer a pritel pro kondomy neni.
takze mam jit z toho Cilestu na prerusovanou souloz. no ja nevim, asi se jeste poradim s pritelem a s gynekologem.
pri kazde navsteve se me pta, nejake problemy? a ja mu rikam ne. ale az ted si uvedomuju, ze ty deprese, plactivost, bolesti hlavy mohly byt i z HA.
poprve jsem brala Regulon. ale pri prvnich 2 tabletach me hned bolala hlava, spatne od zaludku, takze jsme se s gynekologem rozhodli a nasadili misto toho Cilest - ten ted beru asi 5 rokem. takze si v sexualnim zivote nedokazu predstavit jinou ochranu a obavy o otehotneni.
vzdyt tu chut na sex mozna nebudu mit ani po tom, co prestanu brat HA - protoze se budu bat, ze otehotnim...
ja nevim, vsechny HA jsou svinstvo, jenze existuje neco co neskodi?

mobina
17. bře 2006

winnie to je pro mě tak trochu "exotická" práce, ale držím palce, aby ti to vyšlo. Já bych tohel neustála asi psychicky. Vidět trpět lidi je pro mě hrozný. Asi bych pro ně nebyla dobrá podpora. To vás ve škole taky učí? 😉
No já vlastně přestala na popud manžela. Přestával, když jsem se poznali. Ještě rok jsem vydržela ho trápit kouřem a pak jsem s tím ze dne na den práskla taky. Hrozně jsem se bála, že to bude mému tělu nějak chybět a podvědomě jsem měla pocit, že to bude i bolet, ale nakonec jsme si to odvykání ještě užívala a bez jakýchkoliv podpůrných prostředků. 😉 YDržím palce, aby jsi skoromanžu zpracovala. U klukuů je to asi trochu horší.

winnie
17. bře 2006

Deni, já nemůžu otěhotnět jen tak, ze zdravotních důvodů to musím naplánovat a včas užívat kys.listovou. Navíc se s přítelem milujeme tak 1-3 x denně. A kondom použijeme tak 1-2 x týdně. A milování si užívám a ničeho se nebojím. A děťátko chci až tak za 2 roky🙂Z těch antikoncepcí nejméně škodí gestagenové, ale ty zase nejsou moc spolehlivé.

gedren
17. bře 2006

aajko, moje rec 🙂. My taky pouzivame (teda ted uz ne, pracujeme na ditku 🙂) kondom (u tech tenkych necitime skoro zadny rozdil ja ani partner, fakt v pohode), a je pravda, ze kdybych byla s nekym, kde bych neverila, ze to je vazne, tak bych se dost bala, precejenom trochu riziko tam je, ale takhle je to v poradku, proste pokud se to i s ochranou podari driv, nez bychom planovali, tak se to nejak zvladne 🙂.

Mimochodem takovy strach z otehotneni je podle me zkusenosti tim nejlepsim ukazatelem, jestli ma clovek spravneho partnera, nebo ne. Uz se mi stalo, ze jsem se s nekym jinym bala, ze otehotnim, a v tu chvili jsem si uvedomila, ze byt s nim takhle svazana po zbytek zivota, je to posledni, co chci, a co okamzite (po ujisteni se, ze tehotna nejsem 🙂) jsem se s nim rozesla.

winnie
17. bře 2006

mobino: my jsme měli ve škole lékařskou psychologii a to nestálo za nic. Podporovat trpící lidi se nedá naučit, buď to člověk má nebo ne. A já doufám, že to mám🙂Zatím jsem vždycky pacienty dokázala potěšit. Ale i teď je mi občas do breku. Když vidím, že je ten člověk tak nemocný, že umře. Ale pryč s depresivními myšlenkami🙂Skoromanžela zpracuju, to nějak zvládneme🙂Strašně tomu věřím.

mobina
17. bře 2006

winnie je pravda, že jsem se na to přestávání trochu připravovala....omezila jsem přísun, hlídala jsem se, takže jsem to stáhla z 20 na 8 a pak s tím skončila....musím ale říct, že hlavní popud u mě byl ten, že manželovi to vadilo a trpěl, i když nic neřekl. Partner tě určitě zbožňuje,t akž eto pro něj bude hračka.

mobina
17. bře 2006

My teda kondomy s partnerem taky moc nemusíme, ale přerušovaná soulož je OK. U kondomu mám nějaký blok spíš já. Prostě mi divně smrdí ☹

deni
17. bře 2006

my jsme si nasim vztahem taky jisti. takze kdybych prisla do jineho stavu, proste nic nenadelame a mozna budem i hrozne radi 😀
ono si clovek vazne nema nic planovat - protoze pak je ten zivot uplne o necem jinem. kdyz vysadim HA, tak nemuzu mit jistotu nikdy, ze si poceti naplanujem, proste az to prijde, tak to prijde 😎

no zitra vam reknu. dnes mi to tak strasne vlezlo na mozek, ze si to proste nemuzu nechat pro sebe a musim se tim priteli sverit. pokud me miluje, zkusime vysadit, zda se me naladicky pak zlepsi a budu vic vklidu - bez place a depresi 😉

winnie
17. bře 2006

mobino: teď už s manželem, ne 😉 😵 Mě taky smrdí, ale tyhle Papino Extra Thin voní po vanilce🙂Takže když chci mít partnera blízko co nejdéle, tak třeba řeknu: nechtěl by sis vzít vanilku🙂? a je to i docela roztomilé🙂

deni
17. bře 2006

no a premyslely jste holky co potom. ano kdyz se ted ujede a nahodou splodime miminko, tak fajn, prali jsme si ho. ale co az budeme mit i druhy. dalsi bych v dnesnim svete uz asi nezladla, jak psychicky, fyzicky tak financne.
takze co potom? jaka je potom vhodna antikoncepce. moje mamka ma Danu. ale ja mam z tech zeleznych veci, co se zavadi na hodne let do tela strach. mamka to tam mela omylem vic nez se melo a pak mela zanet. takze vyndat, nasadit HA (s tou nebyla vubec spokojena, jednak si ji zapominala brat - nebyla na to zvykla a pribirala na vaze). ted uz vysadila a opet po pul roce dali znova Danu.

len
17. bře 2006

Brrr, vanilka, tu já nerada 😲 Ale jednou jsem manželovi přivezla ze Skotska balíček s potiskem červených kostek z kiltu a nápisem McCondom. Voněly po skotské whisky 😀