Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

katerina123456789
15. kvě 2015

Ahoj zenusky,chtela bych se zeptat mate nekdo zkusenost s antikoncepci sienima? Ted ji mam novou po 6 letech uzivani lindynette,tak se bojim zda mi telo bude nejak reagovat. Dekuju za odpovedi. 🙂

mokli
11. čer 2015

já třeba nemůžu skoro žádnou antikoncepci, proto to musim řešit nouzovou antikoncepcí ellaOnem, vždy ji mám raději při sobě v případě nějaké nehody 🙂

martinkamoj
11. čer 2015

Já měla Regulon a byla jsem spokojená, akorát antikoncepci už nechci ani vidět, aspoň do doby než budu mít mimčo, po 6 letech užívání problémy s otěhotněním aa tak všechno dokola....

help110
11. čer 2015

Dobry den ,
Chtela jsem se Zeptat...chtela bych se Zeptat kolik platite za antikoncepci ?a jde si ji koupit jenom na mesic nebo dva?Kvulii financni strance,Protoze si to platim sama

numesulidu
12. čer 2015

Ahoj,antikoncepci si platí každý sám,tu pojišťovna neproplácí.Lékař ti může předepsat i menší balení např.na 1 měsíc.Každá HA stojí jinak,moje stojí na 3 měsíce 600 kč,takže na měsíc to je 200 kč.Ale nevím jestli balení na 1 měsíc nebude třeba dražší,obecně větší balení bývá "levnější".

rehr
15. čer 2015

Ahoj dámy!
Máte některá zkušenosti s antikoncepčními náplastmi?
Díky 🙂

akankeo
15. čer 2015

@edira moje zkusenost je takova, ze pri zmene gynekologa mi nechal novy udelat test v trombotickem centru, zjistil ,ze beru naprosto nevhodnou antikoncepci a ze mi hrozi embolie. Pres myslim Janine sem otehotnela. A zadnou dalsi hormonalni antikoncepci uz nesnesu, vzdycky zacnu nekonecne spinit menstruovat a po dvou trech mesicich, kdyz uz sem anemicka to vzdam. Jinak po antikoncepci mi narostla prsa z nulek na trojky, pribrala jsem, ztratila chut na sex. Co ji neberu, tak problemy s vahou ani nicim dalsim nemam, mnohem lepe se vnimam a napriklad kdyz otehotnim, hned to vim protoze se znam

schmudlina
23. čer 2015

Ahojky, vystřídala jsem Pramino, Jeanine a Foxinette. Čistě proto, že mi střídání doporučil lékař. Všechny byly v pohodě, žádné přibírání, pupínky... Jen jsem teď něco přes měsíc po vysazení Foxinette (brala jsem antiko 11 let v kuse) a ráda bych mimčo, ale od vysazení je mi pěkně blbě. Strašně se mi mastí vlasy, bolí mě v kříži, mám menstruační bolesti, ačkoliv menstruaci nemám už 39 dní a do toho mě ještě bolí prsa. Podle lékaře, hormonální nerovnováha... Ale rozhodně to není to, co jsem od antikoncepce čekala! ☹ Teď se s partnerem budeme muset snažit bůhví jak dlouho...

santna
28. čer 2015

Užívala jsem cca 5 let ant. už nevím jak se jmenovala , stalo se mi, že jsem skoro úplně přestala menstruovat,jen jsem tak špinila...už cca 7 let neberu nic a jsem spokojená. A už žádnou brát ani nebudu. 😉

schmudlina
29. čer 2015

Taky jsem se zařekla, že už to svinstvo v životě nechci vidět...

zemi13
20. črc 2015

qlaira zkušenosti po vysazení?

Ahoj holky, vysazuji po šesti letech Qlairu. Prosím máte někdo zkušenosti s vysazením této ha, má namysli změny pleti, vlasů atd. Moc děkuji za odpověď.
Katka

tridvajedna
20. črc 2015

@zemi13 Brala jsem tuhle HA zhruba 3 roky, z negativních změn jsem pocítila vypadávání vlasů, zhoršení akné, zmenšení prsou. Váha se mi nijak nezměnila, nálada taky ne. MS naskočila za 3 cykly od vysazení.

vejik85
24. črc 2015

@zemi13 Ahoj, já qlairu vysadila na konci června... poté mě asi týden bolela hlava, jinak ok, pleť se mi zdá teď malinko horší. Včera jsem měla dostat ms a zatím teda nic ☹

zemi13
25. črc 2015

já vysadila na začátku června...zatím občas nějaký pupínek, ale zatím si to možná spíš vsugerovávám....Mělajsi před braním s pletí problémy? Zlepšila ti to Qlaira? ms jsem nedostala....jen takové dvoudenní špinění, tak stále čekám.....snad to přijde 🙂

zemi13
25. črc 2015

@tridvajedna díky za reakci 🙂 akné se ti zhoršilo po vysazení? měla si s ním problémy u před Qlairou?? Díky za odpověď 🙂

tridvajedna
25. črc 2015

@zemi13 řekla bych, že na pleť HA vliv měla... i před vysazením jsem tu a tam nějaký pupínek měla, po vysazení se objevují častěji. Ale nic děsnýho, aspoň mě to donutilo si obličej pravidelně čistit a důkladně odličovat 😉

zemi13
26. črc 2015

@tridvajedna ja si take myslim, ze na plet trochu vliv mela...mam vysazeno temer dva mesice a desim se katastrofickych scenaru typu: akne v tezke forme i na zadech atd...trochu si me uklidnila 🙂 za jak dlouho si registrovala zhorseni pleti? ja jsem na nejaky ten pupinek zvykla jen bych nechtela nejake velke podkozni bolaky ☹ jinak ta ms me trapi, pze krome slabeho spineni zatim nic ☹ a na vyvolavacku nechci rozhodla jsem se pockat, snad se cyklus nahodi....sest let brani je zkratka dlouha doba uz bych do toho nesla

vejik85
26. črc 2015

@zemi13 hele, mě říkala doktorka, že nemám šílet, že fakt je běžné, že ms pár měsíců nedostanu, jakmile vysadím, tak já jsem v klidu 😉

zemi13
26. črc 2015

@vejik85 ja zatim taky nesilim pokud to nedostanu ani v zari zacnu to teprve resit 🙂

rulfici4
30. črc 2015

holky kdyby nekdo schanel mam tri regol komplet baleni na prodej

leikkka
30. črc 2015

já brala antikoncepci od 12 let kvůli mé nemoci a jsem ráda, že ve svých 22 letech jsem ji brát přestala, hodně zdravotních problémů, a i gynekologické problémy, které bohužel se bez hormonální léčby neobešly, ale loni jsem řekla dost homonům a už nikdy hormonální léčbu nechci vidět 🙂

zemi13
3. srp 2015

Holky diky za reakce!! Mate nekdo jeste nejake zkusenosti s dlouhodobym uzivanim Qlairy a naslednym vysazenim?? Diky 😉

nosac
30. lis 2015

Dobry vecer je tunekdo kdo uziva Sienimu ma te stouhle HA skusenost dekuji 🙂

klara_vit
18. únor 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Já ji bohužel nesnesu a tak musim používt něco alternativniho. Teď mi kamarádka doporučila Pharmatex krem. Nahodou nemate něškdo zkušenost jak to funguje a co je třeba dodržovat?

ayperi
20. únor 2016

Ahoj, zbylo mi jedno baleni Sienimi, jelikoz jsme se s pritelem rozhodli, ze se zacneme snazit o mimi. Kdyby nekdo mel zajem, muzu prodat. Osovni predani v Praze ...

ayperi
20. únor 2016

Jinak ma zkusenost - predtim jsem brala Jeanine. Na Sienimu jsem reagovala uplne stejne jako na Jeanine, takze v pohode. Ale chce to zkusit. Kazdy jsme jiny ...

elizabeth28
29. únor 2016

Dobrý den, mám dotaz jak to je s prvním užíváním antikoncepce? Nemůžu pochopit, že když jsem prášky začala brát první den menstruace tak další menstruaci dostanu tento měsíc dříve? předem děkuji za odpověď! 🙂

andelka
29. únor 2016

@elizabeth28 ano, bude to pseudomenstruace vyvolaná poklesem hormonů. Já mám normálně cykly 29-32dní, ale s HA samozřejmě je to celé upravené, takže "MS" mám po 25 dnech od začátku plata.

mijata
2. bře 2016

taky neberu dlouhodobě antikoncepci přes 3 roky a nic se nepřihodilo.

lightblue
18. bře 2016

Ahoj holky, prosím Vás, nemáte někdo po vysazení HA problém se zavodňováním? Mě lítá váha +/- 3 kgkolem ovulace a MS. Jsem po vysazení 3/4 roku a každý měsíc mám jiné potíže, jediné, co je pozitivní je pravidelná MS.