Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

kalerat
30. led 2006

Ahoj Ediro, já uživám antikoncepci Pramino a to skoro 5 let.
Za celou dobu jsem nezaregistrovala jediný problém. 🙂

sarap
30. led 2006

no to je ale tema 🙂
brala jsem ji asi 5 let a mela jsem pomerne depky,ale nenapadlo me,ze by to mohl byt vedlejsi ucinek.pak mi jedna pani doktorka poradila,at zkusim vysadit a najit jiny reseni.Od ty doby jsem v pohode.Celkem dlouho trvalo nez se mi vyrovnala hormonalni hladina.myslim si,ze je to individualni.asi neni dobry to brat 10 let v kuse,ale jestli to budes dobre snaset,tak proc ne.

kalerat
30. led 2006

Já se jí právě po svatbě chystám vysadit.

len
30. led 2006

Já brala taky Pramino a problémy žádné... Pak 3 měsíce Lindynette a za tu dobu se vyskytlo tolik nepříjemností a obtíží 😠 Do toho pár trombóz v mém okolí, přečtení pár veselých diskuzí na Netu a rozhodnutí, že s tím seknu, přišlo ze dne na den 🙂 Takže teď jsem dva měsíce bez HA a nemůžu si stěžovat, faktem ale je, že by mi případné těhotenství zas tak nevadilo 😉

edira
autor
30. led 2006

Já užívám několik let Cilet a začla jsem mít menší problémy (změna váhy, špinění, plet apod.) Řekla jsem si, že to budu muset ještě nějak vydržet. Po svatbě asi antikoncepci vysadim a budu se chránit nějak jinak. Máte někdo zkušenosti s Diane -35?

pinkydez
30. led 2006

Patej rok beru Mercilon a nemuzu si na nic stezovat. mam obryho gynekologa, chodim pravidelne na vysetreni.

miky
30. led 2006

co se antikoncepce týče, posílá vás váš gynekolog na vyšetření jater apod.? Já jí beru téměř 5 let a ještě mě nikdy na žádné vyšetření neposlal. Přitom v tom letáčku je napsané, že by se mělo chodit každý rok, tak mi tak trošku začíná vrtat, abych něco nezanedbala.

len
30. led 2006

Já se teda rozhodla vysadit dřív, než se nějaké problémy vyskytnou. Věřím, že to bez problémů může spoustě lidí fungovat, ale bohužel už jsem poznala dost lidí, co litují, že si někdy nějakou pilulku vzali ☹
Ediro, co já vím, Diane je příšerně silná, používá se na zlepšení hodně problematické pleti, ale ty dávky hormonů jsou tam koňské 😒 Takže když už HA, spíš nějakou slabší 😉

meriva
30. led 2006

ja cvrty rok pouzivam Logest a jsem naprosto v pohode. Uplne se mi srovnaly hormony, predtim jsem mela problem se stitnou zlazou, rozhazeny cyklus a nyni jiz mam vysledky v pohode (samozrejme diky lekum pro stitnou zlazu, ale pani doktorka mi doporucila take HK). Jde o kombinovanou pilulku s velice nizkym obsahem hormonu.

edira
autor
30. led 2006

Dnes není potřeba u užívání hormon. antikoncepce dělat jaterní testy. Je prokázané, že antikoncepce játrům neškodí.

len
30. led 2006

Tak mě naopak endokrinoložka od HA trochu odrazovala 😒 A faktem je, že se mi v průběhu braní HA ŠŽ výrazně zhoršila, ale to samozřejmě nemůžu na HA svádět, možná to tím je, možná není... 😖

marci
30. led 2006

Brala jsem Diane 5 let, začala jsem špinit - vpodstatě vkuse, tak jsem zkoušela jiné Pramino, Tri-Regol, Tri-Minulet, nic nezabíralo, byla jsou z toho zoufala. Tak jsem vysadila a problémy zmizely jak mávnutím proutku

vivieni
30. led 2006

Já uživám Jeanine(750kčú3měsíce) a budu muset ji vyměnit. před tím jsem měla 5 let jinou a v poho. Tuhle mám skoro 2 roky a (nemám menstruaci,změna váhy,občas špinění)když jsem byla na lynfodrenáži tak my paní řekla atť jhi vysadím,že mám úplně rozhozenou hormonální oblast,takže hned jak pojedu domů tak zajdu za doktorem a vyměníme ji. On my tvrdil jak to bude super,že nebudu menstruovat a bla,bla ale myslím,že ty nečistoty by měly jít pryč z těla takže ho pěkně seřvu 😉 Jinak nevím jakou dál ha,děti nechceme aspoň ještě 10 let tak uvidím co napíše. Na jaterky mě přestal posílat,protože to neplatí pojišťovna,ale nechala jsem si je udělat u své obvodní dr. 😉

meriva
30. led 2006

jeste je moznost koupit si naplaste ale mne se na tele nelibi..

majka07
30. led 2006

Já kvůli štítné žlaze používala celá léta triregol a vše v pohodě, nemohla jsem si stěžovat, teď už neberu nic 😀 jen si dáváme jen tak pozor 😉 až si pozor nedáme, tak budeme....moc šťastní 🙂 🙂 🙂 😵

edira
autor
30. led 2006

Marci já mám úplně stejný problém. Vyzkoušela jsem plno HAK a pořád špiním a už mě to pěkně štve. Nejlepší antikoncepci, kterou jsem měla byla Jeanine. Měla jsem krásnou plet a nemastili se mi tolik vlasy. Ale zase jsem neměla vůbec menstruaci, což mi zase vadilo. Myslím si , že by ženy měli menstruovat. Při menstruaci se nám totiž čistí tělo.Nevim, kterou jinou HAK mám vyzkoušet. Do injekcí se mi rozhodně nechce a děti taky zatim nechci.

bledulka
30. led 2006

užívám pramino téměř 3 roky a postupně se uchyluji k vysazení.
Díky mé práci vidím velice často mladé holky s plicní embolií atd...
Navíc se u některých žen může vyvinout post pill syndrom - po užívání jejich tělo neovuluje. A to bych zase docela nerada. Některé ženy po podání hormonálních léků ovulovat začnou,ale co kdyby.
Výhoda HA je jasná,ale nežádoucí účinky tu jsou a u některých žen docela velké... Proto ji vysadím,zkusíme mimi ( již teď víme,že umělým oplodněním ) a potom přijde asi jiný druh ochrany... Vím,že se k ní vrátit nechci.

mihapiha
30. led 2006

logest jsem mela i ja a docela v pohode. uz ho neberu, po dsovolene v zari jsem si je jaksi nevyzvedla a do ted je nam a jsem taky v poho 😉 . taky si davame pozor, ikdyz me nekdy milacek prekvapi a zkousi jestli to funguje... zatim mimi necekame, a az to vyjde tak to bude ten nejlepsi cas na svete... chceme se vyhnout takovemu planovani - od zitra neberu a jdeme na to... vyjde, vyjde- nevyjde nevyjde. zatim to neresime, chceme volny prubeh 🙂

kristi
30. led 2006

ja beru uz skoro 9 let Trisiston (320 Kc/3mesice) a jsem spokojena.....parkrat jsem vysadila jen tak na chvilku..ale kdyz me se tak libi ze po ni mam o kousek vetsi prsa.....takze tedka dobiram posledni platicko a pak uvidime...... 😀

edira
autor
30. led 2006

Holky proč nemůžou jíst chlapi nějaké pilulky. Je to v životě hodně nespravedlivé. I když nevim, jestli bycho se mohli na ně spolehnout.

herminka
30. led 2006

Bledulko, takový blbý dotaz: proč tedy bereš HAK, když víš, že stejně budete muset na umělé oplodnění? 😲
Ediro, na práškách pro muže s eprý pracuje 😉 Ale stejně jako Ty si myslím, že by to byl hazard 😉 Ten můj je sice na vše spolehlivý a zodpovědný, ale na nějaké pravidelné braní prášků není ☹
A ještě na Tvůj dotaz na úvodu diskuse: HAK neberu a snad nikdy brát nebudu. Zdá se mi zbytečné cpát do těla hormony, které si samo vyrábí. Doktor mi sice HAK doporučuje ze zdravotních důvodů, ale vím, že jen potlačí důsledky (a neřeší příčiny problému) a po vysazení je to totéž, ne-li horší 😢 Jestli vás zajímá, jak se tedy chráníme, je to prosté: používáme Patentex Oval nebo kondom a přítel si ještě k tomu "dává pozor". Snad je to dostatečně spolehlivé, kdyby ne, co se dá dělat; tak moc by nás to nerozhodilo, přestože děti chceme tak za 4 roky.

janka82
30. led 2006

Ahojte,
já jsem začala s triqullarem - žádné potíže
potom Diane - 35 - chtěla jsem něco, co zlepšuje pleť a to sem si naběhla - bolesti hlavy, břicha, prsou, fuuuuj
logest - relativně v poho, ale přestala sem mít chuť na milování
a teď Yadine - drahý jak čokoláda, mám první platíčko a špiním, což se mi před tím nestávalo, uvidíme, jak se to srovná...
to vše zhruba za pět let, mezitím jen krátší přestávky, do tří měsíců... 😉

kalerat
30. led 2006

Janko já jsem špinila vždycky když jsem začala brát antikoncepci po pauze 😠

marinka
30. led 2006

Já jsem brala 7 let Cilest, ale rozhodla jsem se, že se chci před miminkem pročistit a už asi rok prášky neberu. Žádné vedlejší příznaky jsem neměla, ale paní doktorka mi řekla, že žena by měla brát antikoncepci tak maximálně 8 let a pak se hodně snižuje šance na bezproblémové otěhotnění.. ☹

lucinecka
30. led 2006

Já taky beru Cilest a nemám s tím žádný problémy. Marinko, něco na tom bude, kámoška to brala taky k těm 8 rokům a nedařilo se jí otěhotnět. Ale teď už mají doma krásnýho mimíska 🙂

janka82
30. led 2006

kal, ono to není po pauze, já přešla rovnou z logestu, tak se uklidňuju tím, že je tam jen strašně maličko hormonů, že si moje tělo ani pomalu nevšímá, že něco beru 😀 za ty prachy 😀
a s těmi 8 roky, to se myslí bez přestávky? a když se na rok dva vysadí, počítá se to zase odznova?

marinka
30. led 2006

Počítají se ty roky, kdy antikoncepci bereš. Takže když ji bereš třeba pět let, pak rok vynecháš a pak ji zase rok bereš, tak se to počítá, že jsi ji brala 6 let.

janka82
30. led 2006

aha, tak to jo, už tomu rozumím, dík marinko!

majka07
30. led 2006

Marinko, já už taky rok neberu, tedy bude to rok 😀 , jsme nějak moc šikovný, zatím jsme neujeli 😀 😀 😀

imzadi
30. led 2006

ja brala 5 let cilest...docela v pohode, az na mensi pribrani a ke konci ztrata chuti na sex...ale zase pekna plet, pak rok mercilon...ten me moc nenadchl, boleli me prsa a tak...a ted rok jsem bez niceho, sice pri zacatku menstruace dost trpim, bolestma a tak, ale to, ze telo neni zatizene je myslim super...doufam, ze az se rozhodnem ze chceme mimco, tak se to podari hned, kdyz jsem "cista" 🙂

ohledne jaternich testu, nekdo se tu ptal, rozhodne kazdy rok, muj gynekolog me posila kazdy rok...myslim, ze by se ty jatra mela kontrolovat...zeptej se sveho lekare, nebo hledej jineho, tot ma rada 🙂