Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

marinka
31. led 2006

bledulko: Moc doufá, že to bude v pořádku a u vás taky! Sperma zmražené má, tak věřím, že kdyby to nešlo přirozenou cestou, povede se to aspoň takto.. Je hrozné, když člověk něco takového prožije, protože já vím, že se o něj budu už pořád hrozně bát - každá kontrola je pro mě hrůza, i když věřím, že už se nemoc nikdy nevrátí. Snad..

marinka
31. led 2006

To jsi napsala přesně. Člověk pak bere život úplně jinak, nedokáže ho skoro nic naštvat, rozčílit, užívá si každého dne a každé chvíle, kdy je s tím druhým.. Nás to taky ohromně sblížilo!

bledulka
31. led 2006

moc dobře vím co prožíváš-čekání na výsledky mě vždycky ubíjí ,přeci jenom je to krátká doba...vy už jste na té cestě dál ,důležitý je prý první rok a po pěti letech je to bráno jako naprosté uzdravení - u většiny nádorů...... ale věřím,že člověk mnohé zvládne i díky optimismu...
Přeji vám oběma jen to nej a už jen samé pěkné věci.... 🙂

marinka
31. led 2006

bledulka: I já přeji tobě to samé..!!!

danielah
31. led 2006

Marinko, Bledulko: obdivuju vás, co jste zvládly a moc vám a vašim miláčkům držím palce, aby vás čekaly samé dobré věci a hlavně aby bylo vše zdravotně OK

svatule
31. led 2006

ahoj holky, pročetla jsem si tady tuto diskusi, která mě zajímá trošku i pracovně-přece jen, každý den několik balení různé HA vydám 🙂 u nás na škole(farmaceutická fak.) byly mezi přednášejícími dva názory, na jedné straně byla HA doporučována, vedlejší účinky min., naopak prospěch velký, no a na druhé straně někteří jí nemohli přijít na jméno....ale všeobecně panoval názor, že hlavně z důvodu nechtěného těhotenství je lepší se chránit i takto, než pak žít s důsledky potratu-jak fyzickými, tak psychickými. Je ale fakt, že tady už většině nevadí případné otěhotnění, takže je to v pohodě 😀
Já osobně užívám téměř 6 let Harmonet, bez žádných vedlejších účinků a v příštích asi 3 letech vysazení neplánuji....a pak se uvidí, to už bude tak akorát čas na mimi, tak doufám, že to půjde 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
herminka
1. únor 2006

Bledulko a Marinko, to, co jste si prožily, nebylo lehké, doufám, že jste si už vše zlé vybraly a vše bude v pořádku. Moc držím palce!
Simono.w, vždycky jsem si myslela, že HA si platí každý sám všude, to je novinka. Kdybych se na HA chtěla přece jen dát, zvolila bych právě náplast, u které si myslím, že je přece jen trošku šetrnější než prášky, které procházejí přímo trávicím traktem, přestože cena u nás je děsná (cca 1000,- teď nevím, jestli za 3 náplsti nebo na 3 měsíce) 😒

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
zenuska
1. únor 2006

No holky jak to tady čtu, docela mě děsíte. Beru HA 10let a vysazuji za tři měsíce. Tak jestli to dostanu tak budu asi slavit 😒

luccisek
1. únor 2006

zenu... taky asi budu slavit, ale my chcem prcka az tak za dva roky... To znamena u me taky 10 let na prascich v kuse 😒

mjanosova
1. únor 2006

Holky jsem na tom stejně. Beru už 9 let HA - asi 6 let jsem brala Tri-Regol, byla jsem spokojená. Pak mi doktor nabídl Mirelle a taky nemám problémy. Miminko plánujem v horizontu 1-2 let. Jo, holt bude muset miláček vyprodukovat nějaké průbojné spermoníky!! 😉
Já myslím, že je to s tím otěhotněním hodně individuální. Určitě je to ovlivněné i způsobem života, místem, kde žiješ (životní prostředí atd.) a hodně dalších aspektů. Ale hlavně - když něco hodně chceme, tak to nepřichází. Stačí být psychicky v pohodě a určitě to vyjde!! Všem držím pěstičky!!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
alex1
1. únor 2006

holky, já když to tu čtu, tak mám taky trochu obavy. Na podzim chci prášky vysadit a během příštího roku se s manžou začneme snažit 🙂 Uvidíme, co z toho bude 😀 😀 . Taky si myslím, že záleží hodně na psychice

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
hela
1. únor 2006

Myslím taky, že když se lidi snaží, tak to nepřichází jako na potvoru. Naopak, když se tomu dá volný průběh, tak přijde když to žena nečeká. Takže být v pohodě a půjde to i po HA.
Právě tu hodně holek píše, že vysadí a budou se snažit...no a to je právě to, že se snaží, čekají, jsou napjaté kdy už to bude a ono nic...to může být tím, že prostě čekaj. Spousta mých kamarádek, když přestaly čekat a řekly si, že už na to prděj a nechaj to napozději, tak zrovna otěhotněly
H.

alex1
2. únor 2006

hela: já sem sice napsala, že se s manžou začneme během příštího roku snažit, ale myslela jsem to tak, že si tak nějak přestaneme dávat pozor, ale nějak cíleně se snažit nebudeme. Až to bude, tak to bude 😀

anastazie
2. únor 2006

herminko, ano, evra stoji kolem 1000 kc/ 3 mesice, v baleni jsou tri pytlicky, ktere obsahuji tri naplasti.
jen s ni mam problem, kdyz mam naplast na pazi..mi to tak svedi 🙂 jinde ne, to uz mam za ty leta vyzkousene

anastazie
2. únor 2006

hermi a jeste jeden problemek 🙂 v lete se me tisickrat za den lidi ptaji, jestli ta naplast funguje..pac si mysli, ze je nikotinova..tak rikam, ze jo, ze zadne dite zatim nemam..a bavim se tim 😀

herminka
2. únor 2006

Anastázie 😀 A díky za info, 1000 na měsíc by bylo fakt hodně, ale i na 3 měs - prášky jsou přece jen levnější... Jo, jinak na nějaké diskusi o náplasti jsem četla, že si to někdo lepí na kříž - těsně nad zadeček, aby to třeba nebylo vidět ani v plavkách. Ale místa se mají střídat, že?
Já bych si ji asi lepila na ten kříž nebo někam na záda.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzule
2. únor 2006

Ahoj dámy. Já brala antikoncepci skoro 7 let - téměř v kuse a to Tri-regol - levný, vše O.K. Akorát první tři měsíce jsem brala Logest a bylo mi pořád dost blbě od žaludku, takže jsem přešla na ten Tri-regol a celou dobu dobrý. Problém je v tom, že bychom možná hned po svatbě - duben, chtěli začít pracovat na miminku, ale docela mám strach, jestli to půjde. Vím, že u každé je to jiné, některá přestane brát AK a hned se zadaří a některá se snaží jak divá a prd...Jako moje kámoška. Ta brala AK skoro 8 let a rok se snažili a nic. A nakonec už se chystala k lékaři, že se to začne nějak řešit - asi pomocí hormonů nebo nevím čeho a bum - byla v tom. A v dubnu má termín - jde mi na svatbu, tak doufám, že mi tam nezačne rodit....Snad to bude v pohodě a nebude nám to trvat tak dlouho jako kamarádce...no, uvidíme.... 🙂

anastazie
2. únor 2006

simco 🙂 jo a jeste pry existuje naplast na hubnuti, tak na to se me parkrat taky nekdo ptal, ze to asi funguje moc dobre (no, vazim asi 48 kg), ale to uz jsem si na svedomi nevzala, nehodlam podporovat takovyhle kraviny 😀
herminko, ja to stridam, ale kdyz ji mam na zadku (abych byla presna - v hornim kvadrantu leve pulky vlevo ci u prave pulky vpravo 😀 ) tak na ni zapominam..proto jsem i nemela rada prasky, na naplast si staci vzpomenout jednou za tyden...ale co coi nevidi :o) na lopatkach mam kerku..tak mi nejvic vyhovuje oblast vajecniku. a koncim vycerpavajici popis 😀

deni
3. únor 2006

ahojky. ja beru Cilest - jiz 5 rokem. jsem s nim spokojena, zadne problemy. asi prvnich par mesicu pred Cilestem jsem brala Regulon a z toho jsem spis zvracela, takze jsem se rozhodla pro Cilest a udelala jsem dobre: jsou cenove dostupne (cca 300,-kc na 3 mesice, mam staly cyklus, neboli me bricho, plet normalni...) taky bych chtela po svatbe vysadit. tak uvidime 😉

ivkaa
3. únor 2006

ahoj holky,ja brala HA 6 let. Nejdriv Triqilar, pak Cilest az do lonskeho leta, pak mi foniatricka rekla, ze Cilest muze pusobit spatne na hlasivky (dost je potrebuju ke sve praci 🙂 ), doporucila mi Yadine - moje gynekolozka o spatnem pusobeni Cilestu na hlasivky neslysela, presto jsem dala na novou radu. No a nekolik tydnu potom me zacala dost bolet hlava, byla jsem unavena, deprese (pravdepodobne tomu ale dost prispel stres v praci, nechci to svadet uplne na HA). Tak jsem prasky prestala brat asi pred mesicem. Zaclo mi byt lip, jenze je fakt, ze jsem vysadila i proto, ze bych uz chtela pomalu zacit pracovat na mimi (uz ho chci dost dlouho), jenze ouha, pritel na to odmita vubec slyset - deti zatim nechce. Ach jo, ti chlapi..... 😖

deni
4. únor 2006

co mas z toho ivkaa. ja uz taky hodne dlouho nakukuju do kocarku 😀 ale u me je problem, ze chci mimi az po svatbe, takze nezbyva nez cekat na pritelovo pozadani 😉
muzu se zeptat kolik ti je? zjistuju si pruzkum, kolikalety holky uz prahnou po diteti - mam totiz pocit, ze jsem snad jedina mlada, co uz by chtela rodinu 🙂 (letos mi bude 21let)

herminka
4. únor 2006

Deni, jestli Ti můžu přispět do průzkumu: je mi 23 a děti ještě v žádném případě nechci, až tak za 4-5 let. Mám docela dobrou "antikoncepci" ve svém synovci - je mu něco přes rok a je děsný raubíř.

gedren
4. únor 2006

Deni,

mne je 25 a uz na tom konecne zaciname pracovat, ale prahla jsem uz asi od 22 🙂. Tehdy se mi ozvaly pudy a od te doby neutichly, ale pritel trval na tom, ze musime dodelat skolu a tak..🙂

deni
4. únor 2006

diky za rady holky 🙂