Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

cumilek
9. srp 2017

@dd44 a ty beres omisson?

dd44
9. srp 2017

@cumilek Neberu. Odpovídala jsem na příspěvek nad tebou

blahova_andrea
9. srp 2017

@klaarusee taky bych se pod ten popis mohla podepsat. a to i bez operací. já už mám tedy odrozeno a teď nevím, co se sebou.

lunala
10. srp 2017

Dobrý večer . Moc se omlouvám za dotaz asi to sem nepatří ale i snad poradíte ☺Dobrý večer přejiVím že to sem nepatří ale mám dotaz. beru pravidelně hormonální antikoncepci. Měla jsem pohlavní styk při pauze, vím že jsem chráněna ale jde mi o to když osmý den jsem si vžaláře poledne antikoncepci a za dvě hodiny jsem měla pohlavní styk byla jsem chráněna? Děkuji za odpověď

dd44
11. srp 2017

@lunala Ano, chráněná jsi po celou dobu.

shine2015
11. srp 2017

@klaarusee polud to jde tak nebrat - jsou z ni nádory prsu později....krom změny nálad depresi problémy s pleti co jsi popsala kolísání váhy atd

martinka24
11. srp 2017

Ahoj, brala jsem antikoncepci asi 15 let a dobrý do té doby, než jsem měla mozkovou ataku - což je jen kousíček od mozkové mrtvice. Až po dvou dětech - ve 32 letech, mi tedy gynekolog vystavil papír na genetiku a tam mi zjistili Leidenskou mutaci , takže HA mi okamžitě doktoři zakázali! Podle mě by každá žena, která chce HA brát , měla vědět, že netrpí leid. mutací, jenže o tom doktoři nemluví, testy jsou prý drahé. Ale každá si je může nechat udělat na svoje náklady - někde jsem četla , že se pohybují kolem 1000,- ale nejsem si jistá. Dá se chránit i jinak. Ahoj

lencak80
11. srp 2017

@dd44 jen jsem se chtela zeptat jakou roli hraje tady v tom pripade antikoncepce? Pokud jde o hormony. Nejde to i jinak? Prijde mi to desive ze doktori nasazuji na lecbu antiko. A co pak az budete chtit mit deti? Co kdyz to nepujde? Myslim ze antiko je brutalni byznys. Take jsem ji brala asi od 17ti do 25 let. Pak jsme se zacali chranit kondomem nebo prerusovanou. Take jsem od te doby zjistla mnoho o svem tele a vim jak funguje. Takze kdyz vim kdy mam plodne dny...tak se chranime. A v pohode. Kdyz jsem ji brala...tak vim ze me klesala chut na sex. Ostatni uz si moc nepamatuji. Ale po vysazeni to bylo super. Vse se srovnalo a funguje to jak ma.

shine2015
11. srp 2017

@lencak80 jistě ze to je byznys - firmy jim platí aby predepisovali tu konkrétní značku a mají provize nebo platí jim zaplatí kongresy atd

blahova_andrea
11. srp 2017

@lencak80 pokud už máme ale děti na horní hranici přípustného množství, tak mi přijde přerušovaná už nedostatečná. neužijeme si to pořádně ani jeden, když se furt něco hlídá. bohužel po tolik pohodových let bez ha po ní budu muset zase sáhnout ☹

dd44
11. srp 2017

@lencak80 Ahoj pro vysvětlení: Lékaři v takovém případě endometriózu odstraní laparoskopicky pomocí laseru a následně nasadí hormonální léčbu, aby se zamezilo dalšímu rozšiřování onemocnění. Léky tlumí hormony hormonálního řídícího centra hypofýzy, díky čemuž nedochází k vyplavování ženských hormonů estrogenů a výstelka děložní dutiny tak není obnovována. To platí i při nasazení HA.
Také nejsem velký fanda HA, ale opravdu ty bolesti při vysazení HA byly nesnesitelné (několikrát jsem si musela vzít volno v práci).

hz
11. srp 2017

Ahoj, doporucuji blog http://zivotspilulkou.blog.cz/1510 napsala jej studentka mediciny, ktera brala antikoncepci a nasledne prodelala zilni trombozu. velmi doorucuji jej precist- ,, ...Pokud chcete vidět následky HA u některých nešťastných dívek, jděte za internistou, ne za gynekologem. Ano, hluboké žilní trombozy, akutní infarkty myokardu, plicní embolie, cévní mozkové příhody, migrény.....Na interním oddělení poměrně častá záležitost. Snad jen neplodnost nebo potíže s otěhotněním po cca 15 letech užívání HA lze vídat u gynekologa."

blahova_andrea
11. srp 2017

@hz to je sice všechno hezké, ale pokud tedy chlap odmítá mužské způsoby antikoncepce a žena nechce chodit věčně na potraty, tak se to nějak řešit holt musí ☹ já jsem proti ha hodně. vím, co se mnou dělala za těch deset co jsem ji brala a nechce se mi do ní vůbec. bohužel asi nemám moc na výběr

geee
11. srp 2017

@blahova_andrea "když muž odmítá...". Vždyť přece nejde jen o něj. To jako radši nechá svou ženu trápit se?

blahova_andrea
11. srp 2017

@geee ano, bohužel. muži jsou sobci. téměř všichni to mají nastaveno tak, že oni děti nechtějí, ale ženo, ty si to nějak zařiď 🤐

hz
11. srp 2017

@blahova_andrea koukam, ze mas 4 deti, klobouk dolu, ja mam dve a dalsi uz nechci. taky HA neberu, ikdyz mi ji doktorka stale nuti. pouzivam Lady comp, co mi koupil manzel... je to na kazde z nas, my mame zodpovednost za sebe a za to, co do sebe cpeme.. nikomu nic nevnucuji, at se kazda rozhodne podle sebe. je to tak: kdo chce hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody-to si prosim neber osobne, pisi to obecne..

blahova_andrea
11. srp 2017

@hz ony nejsou všechny jen moje. on má dvě z prvního vztahu. dvě teď se mnou. chápu, že další nechce. ale nechápu, že není ochotný si to vyřešit sám. přijmout také vlastní zodpovědnost, když si chce užívat a ne vše házet na ženskou.
lady comp neznám, to slyším poprvé. každopádně jsme se prostě na žádné pro oba přijatelné variantě antikoncepce nebyli schopní dohodnout ☹ každá z variant neprošla z nějakého důvodu.

blahova_andrea
11. srp 2017

@hz tak už jsem si to našla...no docela mě to pobavilo 😀 jako pro plánované početí ok, ale proti plánovanému početí při našem stylu partnerského života...totálně nevyhovující 😉

hz
11. srp 2017

@blahova_andrea lady comp je takovy drahy teplomer, ktery zaznamenava teplotu a menstruaci a vypocitava podle toho plodne/neplodne dny. nechci tu delat reklamu, me vyhovuje. proste si zmerim rano teplotu, zadam, zda mam/nemam ms a to je vse. pristoj sam ukaze, plodne dny..
manzel mi jej poridil prave z duvodu, ze nechci brat ha, prehodila jsem zodpovednost za dalsi pripadne dite a me zdravi ovlivnovane antikoncepci na nej. . jeste k te cene-stoji kolem 10tisic, dle typu. ale kdyz si spocteme, kolik platime za HA, mame Lad comp za chvili zpet.. jen gynekologove tuto metodu hazou ze stolu dolu..ja naopak diky nemu znam sve telo..

hz
11. srp 2017

@blahova_andrea tak v tom pripade ber muj vyse uvedeny prispevek jako kdyz jsem jej nepsala..

lunala
11. srp 2017

@dd44 Děkuji moc za odpověď jsi zlatá ☺

blahova_andrea
11. srp 2017

@hz ne, v pohodě. já to neberu jako reklamu. spíš jako osvětu. ráda se dozvídám nové věci. i když je pak nevyužiji na sobě, je fajn vědět, že to existuje 🙂
pro mě je jak jsem psala toto fajn, kdybych chtěla otěhotnět, abych věděla, kdy je větší šance, ale jinak si to v praxi nedovedu představit. po kolika cyklech ti to správně naplánuje? jak dlouho trvá než se na to můžeš spolehnout? a to potom (promiň za otevřenost) souložíte jen v neplodné dny? prostě na povel, jako teď můžem? návratnost je jasná. já takto chtěla, aby šel chlap na vasektomii. cena podobná a doživotně klid pro oba a hormonálního bordelu, počítání, hlídání, strachu...
pro mě prostě ale zjišťování plodných a neplodných dnů není antikoncepce jakou bych si představovala. fungovat na povel, plánovaně...to není pro nás.
ale vím, že tuto metodu, ať už se strojem nebo bez něj, využívá hodně párů. my do teď praktikovali přerušovanou. ale už prostě chceme více klidu, svobody a jistotu a tu nám tato metoda neposkytne.

audrey44
11. srp 2017

@hz Taky pouzivam lady comp. Zatim s nim zacinam, ale jsem spokojena. Necpu do sebe zadny svinstva, moje telo neni nicim zatizene. V neplodnych dnech se nechranime, v plodnych dnech prerusujeme (komu to vadi, muze pouzit kondom nebo jinou metodu). Zodpovednost tak neseme oba s manzelem a tak by to podle me melo byt 😉

mrsviki
12. lis 2017

Ahoj. Máte zkušenosti s antikoncepce Evellien? Po porodu má gynekoložka mi to vypsala.

stankamisko
17. led 2019

33

terkavil
27. bře 2020
Uživatel terkavil je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od terkavil.

Dobrý den. Já jsem tu http://www.ginnova.cz/antikoncepce/ narazila na to, že existuje i nehormonální tělísko...máte s tím někdo zkušenost prosím?

Děkuji.

priefi
27. bře 2020

@edira užívala jsem HA od puberty cca 9 let, pak jsem ji vysadila, protože jsme chtěli miminko. Po vysazení jsem se najednou cítila 1000x lépe a už nikdy víc HA nechci. Každopádně, pokud se pro ni rozhodneš, nech si udělat rozbor krve, zda ji vůbec můžeš, ne každý lékař tento rozbor udělá a pokud je problém a neodhalí se ho včas, jde pak o život

kyspanek
22. čer 2021

Holky, kdo by potřeboval, mám Ayreen 2mg krom 9 tablet kompletní krabičku teď novou, napište, kdo má zájem