Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

ivkaa
5. únor 2006

deni,obema nam je 25, ale jeste minimalne rok si musim pockat 😒 , neberu to nijak tragicky, jen me to mrzi.

ivkaa
5. únor 2006

ale zase vim, ze uz se na mimi se mnou tesi, jen proste jeste hned ted okamzite netouzi, tak musim svoje individualni touhy chvilku krotit,no 😀 a myslet i touhy sveho milacka 🙂

deni
5. únor 2006

to je pravda. musime si proste pockat 😉

ulinka.s
5. únor 2006

K HAK řeknu jediné. NÉEEE. Měla jsem 7 let problémy gyn.a pořád mi tlačili do hlavy hlavně nevysazovat a já nevím co. Nakonec jsem dopadla tak že při bolestech.... jsem se sama naštvala a vysadila ji. Je to rok a po gyn.problémech ani stopa. KLID. Jako zhoršila se mi plet,ale aspon jsem vidělajaký bordel ve mě je a ted se to tlačí ven. Po roce teprve zlepšení,ale stojí to za to. A mám kamaradku která děla farmačku a tohle by nikdy nebrala a to samé ti řekne i znamý gynekolog. Jde jim jen o peníze.... jinak náše zdraví mají .... je tokaždého věc,ale jak říkají nizká hladina a já nevím co. Je to možné,ale at je jaká je tak už tam něco jde do těla co tam nemá být.

ivkaa
6. únor 2006

moje kamarádka má zakázáno brát HA - její přítel studuje na medicíně. 😨 Takže z okolí mám podobný názor "odborníka". Já teď neberu měsíc, je mi fajn, hledáme s přítelem jiný způsob, jak se chránit, jenže mám pocit, že nic nenajdem. Kondom nám nevyhovuje, krém se nám nezdá, přerušovaně nechce riskovat přítel (narozdíl ode mě 😉 ), tak nevím....

anastazie
6. únor 2006

ulinko, kazdemu kdo neco nabizi-prodava jde o penize prece, ja si nenamlouvam, ze nekomu jde o me zdravi
... rizika HA jsou vypsane na pribalovem letaku, info si jde vyhledat i jinde ..ty rozhodujes o tom, jestli brat nebo ne. nejsem zadny obhajce HA, vim, ze to neni buhvijak zdravi prospesne, ale dobrovolne to podstupuju, protoze je to pro me pohodlne a muzu si planovat svuj zivot. kdyby existovala stejne tak spolehliva metoda jako HA, jdu do ni, ona ale neni 😠 muzu to pouze ovlivnit tim, ze jsem si vybrala HA, kterou nemusi zpracovavat zaludek a obsahuje jednu z nejnizsich hl.hormonu..taky z toho nejsem nadsena, ale predstava, ze bych neplanovane otehotnela, me desi vic 😲

gedren
7. únor 2006

Ahoj,

ja HA neberu a jsem tomu asi rada, kdyz to tak ctu 🙂. Pouzivali jsme kondom, a i kdyz to neni idealni, tak takove ty supertenke clovek pritom skoro nepozna (pritel ani ja nepocitujeme rozdil oproti tomu, kdyz je to ted "naostro"), jen je otrava to obstaravani pred a po 🙂 Ted uz pomalu zaciname zkouset deticky, a predbezne jsem si rikala, ze az jich uz bude dost, tak mozna nitrodelozni telisko, ale nevim, jeste si to rozmyslim 🙂.

Pokud skutecne nechcete deti, tak bych prerusovanou souloz asi neriskovala... Pokud jenom "asi spis nechceme, ale zvladli bysme to", tak si myslim, ze by nejaka primerena kombinace pocitani plodnych dnu, prerusovani a treba i kremu snad mohla stacit 🙂.

mousa
7. únor 2006

ahoj holky: já teď dobrala poslední plato HA a končím a čekám co se bude dít 😀

len
7. únor 2006

Mousa, gratulace, já jsem o dva měsíce napřed 😉 Právě teď trpím u své druhé MS ☹

mousa
7. únor 2006

len: no hlavně, že ji máš! Četla jsem tu úplně horory, že ji třeba holky nedostaly i půl roku 😒

mousa
7. únor 2006

len: a zhoršila se ti pleť nebo tak něco?

kristi
7. únor 2006

ja taky dobrala predevcirem....a ted vaham zda jit k doktorce pro dalsi 3 nebo uz ne........

kalerat
7. únor 2006

Kristi nechoď. Já bych tomu nechala volný průběh. Já poslední prášky doberu 23. dubna 😀

len
7. únor 2006

Mouso, já to tu psala už o pár stránek dřív (tuším v téhle diskuzi na straně 1 a 2) - začala jsem brát psyllium (popis tamtéž) a pleť se mi dokonce zlepšila 🙂 Ale po dvou měsících nikdo neví, poreferuju za půl roku 🙂

mousa
7. únor 2006

já je dobrala v sobotu - a teď mám strach, že na svatbě budu vypadat děsně 😖

kristi
7. únor 2006

kal, to musim jeste probrat s muzem......oba jsme moooooc plodny, aby nas to neprekvapilo driv nez si myslime

kalerat
7. únor 2006

mousa, to já právě budu brát prášky do svatby, nerada bych to v den D dostala ☹

ene
7. únor 2006

Mouso, tyden pred svatbou pravidelne laser a mas po problemech 🙂

mousa
7. únor 2006

ene: máš s tím zkušenosti?

kalerat
7. únor 2006

kristi jak to myslíš, že jste moc plodný

ene
7. únor 2006

Ano. Nemam vylozene problematickou plet, ale sem tam se neco objevi, tak mi to kosmeticka doporucila i ten tyden pred svatbou a mela jsem zaruceno, ze plet bude v pohode. Jenom jsem bohuzel nestihala tolik pit, takze hlavne pij 😀 Vizazistka ze me byla na mrtvici, kdyz videla, jak mam vysusenou kuzi 😖 Ale zvladla to, holka jedna sikovna 😵

kristi
7. únor 2006

ja byla tehotna a on taky oplodnil svou ex

mousa
7. únor 2006

ene: a kolik to stojí?

ene
7. únor 2006

Mouso, u nas asi 80 Kc 🙂 Ani se tu na to nemusis objednavat, staci tam zajit, pani te tim prejede a je to 🙂 Jenze fakt nevim jak jinde, jsem ze sev. cech.

kalerat
7. únor 2006

kristi tak to jo. Promin, že se tak hloupě ptám.

mousa
7. únor 2006

ene: fakt jen tolik? a funguje to? asi jo - že? tak laser - jo?

ene
7. únor 2006

Mouso, no asi opravdu ano, protoze cistou plet bez jedine chybicky se mi tyden v kuse nepostesti mit 🙂 Pani rikala, ze kdyz se neco objevi, staci tam zaskocit. Hlavne nenipat 😉

mousa
7. únor 2006

no to já nikdy nevydržím - musela bych si přvázat ruce někam.. 😉
tak to musím zjistit, kde to tu najdu

mousa
7. únor 2006

ene děkuju za tip

ene
7. únor 2006

Rado se stalo 🙂