Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

beruskanula
11. říj 2009

Ahoj holky, neužívá nějaká z vás HA Yadine? mám úplně celé nenačaté balení, takže bych vám ho mohla - za úpřijatelnou cenu pochopitelně - prodat 🙂

marcicek84
12. říj 2009

ahoj holky, máte někdo zkušenosti antikoncepcí Harmonet? Začala jsem ji úživat, normálně 5 dnů úplně v pophodě, ale od 6. dně mě bolí hlava, je to v nežádoucích účincích a je mi nějak teplo z ní...při tom počasí venku si však nejsem jistá, že to by to mohlo být jen tou HA, když je takové počasí, někdy mě hlava bolelea nnormálně, ale prostě nevím no, už je to den a půl a já fakt nevím...stalo se vám to někomu?

allegria
15. říj 2009

Ahoj holky, kopíruju svůj příspěvek z tématu: problémy po vysazení HA. Tam se to neuchytilo - ta diskuze docela spí.
Chtěla bych poprosit o zkušenosti, nevím, jestli už nemám panikařit ☹.
Týden po termínu a MS pořád nikde 😠

allegria
15. říj 2009

Takže tady je ten starší:
Ahoj maminky a snažilky.
Chtěla bych se podělit o zkušenost a poprosit o radu či váš názor...
Antikoncepci jsem nikdy nebrala, cykly jsem měla pravidelné, MS nebyla bolestivá, prostě pohoda.
Pak jsem ale udělala jednu velikou chybu a nechala jsem si HA od gynekoložky vnutit. Prostě se jí něco nezdálo a chtěla to LÉČIT pomocí HA...
Neměla jsem důvod jí nevěřit... byla jsem s ní vždy max. spokojená.
Po cca 4 měsíční "léčbě" mi ale došly nervy a zdravý rozum mi jasně říkal, že pomocí HA se toho asi moc vyléčit nedá a mudra se krom vystavení receptu na víc neptala, tak jsem se naštvala a HA vysadila.
Teď už uplynul čtvrtý den po termínu, kdy bych měla přirozenou MS dostat. Těhu test negativní.
Ach jo .
Asi vím, že mi řeknete, že mám prostě počkat, že 4 dny zpoždění po vysazení HA není nic - ale jsem z toho nervózní...
Nenávidím už tuhe zapráskanou farmaceutickou lobby - i ta jediná doktorka, které jsem věřila, mě zklamala a zatáhla mě do toho. Já blbec jsem se nechala a mám to tady...
Rozhozený tělo.
Jinak s manželem používáme Pharmatex a dítě prozatím nechcem.

renunka05
16. říj 2009

ahoj Allegrio, myslím si, že se nemusíš bát.. já jsem antikoncepci (Yasminelle) vysadila po půl roce uživání v kuse v srpnu a MS přišla v září po 40 dnech.. teď je říjen a už je to 38 dní a zatím nic.. 😖

allegria
17. říj 2009

Reru: Dík za reakci. Je toho plnej net, jak se MS po vysazení HA zpožďuje - tak zkoším být v klidu, ale pořád mám nervy, že otěhotním a budu státnicovat v devátým měsíci nebo taky vůbec, nebo že mimiskovi nějak ublížím stresama před státnicema, nebo že naopak mám tělo totálně rozhozený atd... 😢 😢
Takže tak...

renunka05
17. říj 2009

allegrio, koukám, že jsme na tom stejně.. taky čekám, kdy to přijde, dneska 39. den.. a nic.. jsem v páťáku a státnice mám před sebou taky.. 😉

allegria
17. říj 2009

Renu: Jéé, no vidíš... 🙂
Tak to jsem ráda, že v tom študiu nejsem sama.
Na jednu stranu mám super manžela, byt, práci. Na druhou stranu jsme oba mladí, začínáme - manžel maká, ale ještě si dodělává autorizaci, aby mohl podnikat (ing. statik). Takže jsme takoví brigádničící studenti a ještě by nebylo špatný cestovat, pracovat, zařizovat...
Na druhou stranu nemáme žádný vážný důvod, proč si mimiska nenechat a rvát do sebe hormonální hnusy a chránit se na "199%" 🙂.
Tož tak - uvidíme ...

renunka05
17. říj 2009

allegria: tak to já manžela nemám, mám přitele, právě jsme spolu začali bydlet.. tak uvidíme co bude.. je taky v páťáku a státnice má před sebou, oba taky brigádničíme jak se dá.. já jsem antikoncepci vysadila, užívala jsem ji asi tři roky stylem: půl roku jo, pak dva měsíce ne (když jsem si nestihla vyzvednout recept třeba) pak rok jo zase.. no a celou dobu mi vyhovovala, ale v květnu jsem začala špinit, nevěděla jsem z čeho to je, občas jsem si pilulku vzala pozdě a měla jsem děsný nervy ve škole a ze zkoušek, ale brala jsem ji dál, myslela jsem, že se to srovná třeba o prázdninách, až opadne stres atd. ale nesrovnalo, tak jsem ji na konci července vysadila a mám klid.. i když teď zrovna ne.. 🙂 miminko zatím asi nechci, teda chtěla bych klidně hned, ale aby se mi narodilo někdy když bych měla dělat státnice a když nemám pořádnou práci.. to by byl boj. 😒

antarres
19. kvě 2010

andilek, jbb: Tak já Qlairu používám už půl roku a jsem tedy úplně v pohodě. Jen jsem teď 2x za sebou nedostala MS, tak nevím. Jinak projevy jako špatně od žaludku, natékání nohou vůbec nepociťuji. Já si tedy tuto antikoncepci nemohu vynachválit. Navíc mi ji mudra doporučila kvůli redukci váhy, tělo nezadržuje vodu. Takže z 93kg (nabrala jsem hodně po porodu) jsem díky Meridii zhubla na 78 kg a tu si už půl roku udržuju. Jsem tedy spokojená. 🙂

ria80
22. kvě 2010

Ahoj poradíte mi někdo?Začla jsem brát antikoncepci,ale nějak mi nedělá dobře,pořád trochu krvácím.Myslíte,že ji můžu prostě vysadit a nebo musím dobrat celý platíčko?

eva.85
26. kvě 2010

Ahoj, já mám ten samý problém, začala jsem brát antikoncepci po 4 letech a hned po týdnu užívání začala slabě krvácet a to až do vybrání prášků, teď mám pauzu 4. den a už jí asi ani nenasadím, protože pořád stejně slabě krvácím a nechce to přestat. V pondělí se chystám na gyndu. Jinak mi gynekolog po telefonu řekl, že ji mám dobrat do konce a po sedmidenní pauze zase začít brát, tak jak se má, ale už tomu nevěřím.

eva.85
26. kvě 2010

omlouvám se, pro upřesnění, antikoncepci jsem nebrala poslední 4 roky a teď jsem opět začala 🙂

hlavinka
26. kvě 2010

Ahoj holky, mam dotaz - neznate nekdo HA qlaira? je 3fazova a ja bych ji potrebovala brat pres leto v kuse, kvuli dovoleny u more, abych to tam nemela...nemate nekdo zkusenost? Diky moc. 🙂

map07
26. čer 2010

ahojky holky, mám dotaz - vysadila jsem antikoncepci (Miralon) - a do 10 dnů +4kg, další dny další kila, takže ve výsledky mám +6 kg za cca 5 týdnů!!! Stalo se vám to někomu? Jsem z toho docela zoufalá, tohle jsem s naším raubířem vážila v 8.měs.těhotenství! 😅 a to když jsem před prvním otěhotněním vysadila antikoncepci (cilest), tak jsem asi 5 kg shodila. Jím celkem normálně, cvičím docela často a prostě to vylítlo závratnou rychlostí nahoru a nechce se to hnout zase dolů.

hribek
26. čer 2010

Ahoj Map, mě se stalo podobně, po vysazení Yasminelle pred cca 2,5 měsíci jsem min 2kg přibrala a to se stravuji úplně stejně... prý se to upraví, někomu dokonce až po 6 měsících jsem slyšela

map07
6. črc 2010

No tak to se mám na co těšit 😖 A to už jsem si za půl roku přála být zase těhotná, to jsem zvědavá, na kolik to tentokrát s mimísem v bříšku dotáhnu 😅 😀 😝

kikinda
11. srp 2010

Ahoj holky xhtela bych se zeptat nevite nekdo jak se jmenuje antikoncepce v kulatem obalu (vypada to jako CD 😉 )

cvachna
11. srp 2010

ahoj holky.užívala jste některá antikoncepci mercilon?přibírá se po ní?děkuji

cvachna
11. srp 2010

@pinkydez :nemůže člověk při ní otěhotnět,že ne...
já jsme právěže slyšela,že tahle antikoncepce je prý neschopná,že se při ní může otěhotnět,,ale mě se to zdá jako kec..

jirika
13. srp 2010

Prodám 3 balení antikoncepce Qlaira za 600,- na dobírku
777 122 332

kadlinecka
2. lis 2010

ahoj chtela jsme se zeptat ma nekdo nejakou zkusenost s HA lunafem?ja beru ted prvni platicko a neni mi po ni extra nejlip a uz mam menstruaci 13 dni.

kmgcz
2. lis 2010

Dámy a slečny, ktoré máte seriózny záujem povedať svoj názor na antikoncepciu Qlaira!
V súčastnosti sa realizuje štúdia o užívateľkách a bývalých užívateľkách antikoncepcie Qlaira. Pokiaľ máte seriózny záujem zapojiť sa do štúdie prostredníctvom telefonického rozhovoru za finančnú odmenu, napíšte mi prosím na email zuzana.korenkova@kmg.cz Je potrebné napísať do 10.11.2010.

ija1
5. led 2011

ahojky, dneska jsem se dozvedela ze nemam dal brat Cerazette a musim na jinou znacku, ale mam tu dve koupene krabice z minuleho mesice, ktere jsem dostala na recept na pul roku, exp. 11/2011........PC 550 kc za jedno, prodam za 900 i s postovnym obe........ kdyztak piste do PM diky 🙂

evusinka
24. led 2011

Holky, jestli některá berete Clairu, tak bych prodala 2 blistry. doktor mi jí napsal, ale vůbec mi nevyhovuje, měla jsem z toho spoustu potíží, takže jsem vybrala pouze 1 blistr z balení a pak zase vysadila. Kdybyste měla některá zájem, tak prodám za 450 Kč + poštovné.

evusinka
24. led 2011

Pochopitelně jsem měla na mysli Qlairu 🙂

moncicak.as
10. únor 2011

@kadlinecka Ahoj, jak sis poradila s Lunafem? Já ted beru první platíčko a taky furt špinim... 😖 Přestane to někdy?

najemnici
10. únor 2011

Ahoj holky,já brala 5 let Logest a v pohodě.Nikdy jsem neměla žádný problém,když jsem si MS chtěla oddálit tak jsem brala třeba 2 platíčka v kuse.V listopadu mi ale gynekoložka napsala kvůli vysokému tlaku HA Yaz a MS přichází pozdě a mám často průjem.Nemáte někdo zkušenosti?

bsatrapova
12. únor 2011

@evusinka :Ahoj, měla bych zájem o antikoncepci Qlaira...Je tvá nabídka ještě aktuální?? Když tak mi napiš co nejdříve, zapomněla jsem si zajít pro nový recept :D a v pondělí večer bych ji potřebovala. Můžu se zeptat od kud jsi? Npiš mi prosím na mail. B.Satrapova@seznam.cz

veronikaka
26. únor 2011

Stalo se nekomu, ze by si vzal v jeden den 2 piluky antikoncepce? Mam antikoncepci, ze ji beru non stop (pez prestavky v mesici) a dneska jsem na 25.dni a zjistila jsem, ze jsem udelala chybu a jeden den si vzala dve. Nemam obavy s otehotnenim, jde mi o to, pokud zacnu nove platicko, zda je vse OK a muzu se na 100% spolehnout pouze na tuto ochranu. Mela bych jeden den vynechat v soucasnem platicku?