Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

tyna
7. dub 2006

tak děkuji docela jste mě uklidnily, ale jak píše Len ten měsíc už mě nezabije jedná se o půl platíčka navíc a zbytek vyhodim do koše a už to nechci vidět 😉 😉 anebo druhá možnost..skončit s tim hned ať se do tý doby tělo srovná...to by možná bylo ještě lepší ne?

winnie
7. dub 2006

Týno, vykašlat se na antikoncepci je super, ale dober aspoň celé platíčko.

tyna
7. dub 2006

winnie..to se stalo zrovna v úterý teď čekam na MS a pak mam začít nové...a to si ještě hodně rozmyslim 😒

winnie
7. dub 2006

týno: já jsem musela vysadit antikoncepci před 3 lety naráz. Nic se mi nestalo, menstruaci mám pravidelnou, sice bolestivější, ale to je správně, jak už jsem tu říkala a pleť se mi taky nijak rapidně nezhoršila. A mám nižší riziko rakoviny prsu🙂Asi bych být Tebou začala brát jiné tabletky 😉 (Ty víš jaké🙂)

tyna
7. dub 2006

winnie....vim 😀 díky ..tak končim s HA za měsíc napíšu jak se to na mě projevilo 😉

zvizatinka
8. dub 2006

Holky, tak jsem se rozhodla, ze s tim taky seknu... Jeste pristi tyden zbytekp platicka a bude 😎 Uvidime, jestli mi to pomuze nebo ne e e 😀 Ale doufam, ze jo, ze byl jenom problem v ty HA... Treba se mi zlepsi nalada a chut na sex! 😉

kajjjinka
14. dub 2006

zvizatinka, koukam nad tematem, pokud poslouzi moje zkusenost, po 3 letech uzivani jsem pred 2ma lety take prestala s antikoncepci a od te doby je mi o hodne lip...nejsem tak naladova, opuchla a natekla a chut na sex se mi vratila behem mesice, ovsem nemuzu vyloucit placebo efekt 😉

pitrs
14. dub 2006

Ahoj Holky, já musím říct, že jsem měla s antikoncepcí docela problémy.Vyzkoušela jsem asi 4 druhy až mi pak nakonec zabral Gracial.Brala jsem ji asi 6 let a když jsem si zapomněla vzít jednou prášek tak jsem hned špinila a nebo měla menses 2x do měsíce, no hrůza. ☹ Pak jsme si s mým nastávajícím řekly, že chceme miminko, tak jsem jí vysadila a bylo to.Po vysazení se nám to povedlo hned na poprvé a dnes už je tu s námi naše největší Zlatíčko na světě.Budou jí dva roky a my jsme ty nejšťastnějsí rodiče na světě. 🙂 🙂 🙂

dendisa
15. dub 2006

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás bere HA hlavně kvůli pleti - jak to bude řešit, až si bude přát otěhotnět. Případně, jak to řešila. Děsím se toho, že až ji vysadím kvůli dítěti, šíleně se obsypu (už se mi to po vysazení stalo) a během těhotenství obličej nebudu moci léčit léky, abych nějak nepoškodila plod.
A ještě by mě zajímalo, jestli je něco pravdy na tom, že má někdo vůbec problém kvůli předchozímu dlohodobějšímu užívání HA otěhotnět ajak dlouho po vysazení. Moc vám všem děkuju.

pitrs
15. dub 2006

Ahoj Dendiso, já jsem nikdy na akné netrpěla ani v pubertě (bylo to asi HA).Vše mi začalo až když jsem HA vysadila a následně pak otěhotněla.V těhotenství se mi začaly bouřit hormony a taky jsem čekala holčičku.Každý to hned poznal protože mi říkal, ty budeš mít holčičku bere ti krásu.Akné mám dodnes jelikož jí pořád kojím (budou jí 2 roky) a na kožním mi bylo řečeno, že mám splašený hormony.Nemohu brát žádné hormonální léky, tak jsem teď najela na Psyllium, tak uvidíme co to se mnou udělá.Nevím jestli je pravda, že když někdo bere dlouhodobě HA, že má pak problémy s otěhotněním.Já takový problém neměla.Ze své zkušenosti můžu říct, že ihned po vysazení HA jsem otěhotněla.Byly jsme tím docela zaskočeni protože jsme si myslely, že nám to bude trvat třeba rok nebo míň, ale vyšlo to hned na poprvé.Teď už máme skoro 2 letou holčičku a jsme moc rádi, že jí máme.

dendisa
15. dub 2006

pitrs: děkuju, blahopřeju k holčičce (sen tchyně - celý život má kolem sebe jenom chlapy, už se nemůže dočkat...) S tím obličejem se můžu těšit na podobnou patálii. Nikdy jsem na akne netrpěla - jako ty. Pak jsem HA vysadila a odjela na 4 měsíce těžce pracovat (na což nejsem zvyklá, ještě studuju) - do toho stresy, nedostatek spánku, špatná strava a 40 vedra ve vlhkém počasí. Vrátila jsem se domů v šíleném stavu, už je to půl roku a pořád to i přes HA není nejlepší. Zůstaly mi jizvy a jsem z toho psychicky špatná - mám deprese, když se s někým bavím a prohlíží si ten můj nešťastný obličej. Takže teď abych se ještě bála otěhotnět. Paráda. Hrozně jsem se na děti těšila, než jsem si tohle uvědomila.
Zkusím se zeptat na laser - jenže jestli teď zhojím jizvy a po vysazení HA se zase obsypu, asi si moc nepomůžu...

pitrs
15. dub 2006

Dendiso, děkuji za blahopřání, jseš moc hodná 🙂 Třeba tě to akné v těhotenství zlobit nebude, moje kamarádka ho měla před těhotenstvím a v těhotenství se jí pak obličej krásně zlepšil a akné nemá dodnes.(má chlapečka, nevím jestli to má nějaký vliv - asi ne).Věř mi, že vím jak se cítíš (tím, že na tebe někdo kouká) já vždycky když někoho známého v dálce vidím, tak se úplně stydím na něj podívat a říkám si , doufám že se se mnou nebude vybavovat, jak se kolikrát stydím za svůj obličej.No je to taky moje zásluha, vždycky si to roznípu a pak se divím, jak vypadám, takže se pak není čemu divit.Doufám, že do svatby se to trošku zlepší, mám v plánu solárko, tak uvidíme.Každopádně ti taky přeji moc štěstí, aby se ti to do Tvého dne D zlepšilo. 😉

slevik
15. dub 2006

Tak já jsem HA brala dobrých 7 let, byla jsem spokojená, hlavně mi přestaly menstr. bolesti, mohla jsem si "zařídit" kdy to mám dostat, přesně jsem to věděla, byla to pohoda. Ale skoro před rokem jsem ji vysadila a - zmizely mi migreny, které mě trápily asi 3 roky, zhubla jsem asi 3 kila (hned jsem se cítila líp) a začala jsem mít šílenou chuť na sex, to už se trošku ustálilo, ale rozhodně je to lepší než předtím. A už nikdy HA nechci brát! Byť mi bohužel MS nejspíš vyjde na svatbu 😒

charmed
17. dub 2006

Já jsem HA brala od 15 let, kvůli menstr. bolestem. Měla jsem silnou menstr. a ukrutný bolesti a vzhledem k tomu, že se mi to ani po letech neuklidnilo (menstr.jsem dostala v 10!) jsem se dohodla s mamkou na HA. Brala jsem Pramino, asi tak do 19, pak to začalo být drahé - platila jsem HA sama. Tak jsem požádala doktora, aby mi dal něco levnějšího, tak mi napsal Cilest. Užívala jsem ho 2 roky. Jednou jsem si zapoměla koupit balení a tak jsem měsíc vynechala. Najednou jsem měla ještě větší chuť se milovat než kdy předtím, miláček si také všiml 😅 Ne, že bych byla předtím nějak "divoká" , ale neměla jsem chuť se milovat skoro vůbec. Pak jsem začala brát zase HA a chuť zmizela. Doktor mi nejdřív napsal jinou HA, ale nezlepšilo se to. Tak jsem řekla, že brát nic nechci a on souhlasil. Prý kdybych HA brala dál, mohla bych do smrti o chuti na sex jen snít (nejsou to jeho slova, ale zkrácená verze ☹ )
Po 2 měsících od vysazení jsem nedostala menstr. Píchl mi injekci a měla jsem to 3 dny. A pak zase 4 měsíce nic a nedávno už jsem se radovala, že se menstr. vrátila, ale měla jsem ji jen 1 den, tak ani nevím, jestli to byla menstr.nebo ne...?
Vím, že srovnat cyklus bez HA bude nějakou dobu trvat, ale tak dlouho?
Každopádně nemám žádné bolesti-asi je tělo už natolik "dospělé", že to zvládá 🙂, nemusím myslet na HA a to, že ji zapomenu....Jen si musíme s miláčkem dávat větší pozor 🙂
Jediné minus, zato pro mne velké, je, že se mi začalo dělat akné a pupínky na obličeji. Takové ty boláky pod kůží, co nejdou vymáčknout, protože nemají hlavičku, ale strašlivě bolí....
Do HA asi už nikdy nepůjdu. Sice jsem uvažovala o té náplasti, ale je to to samé, dle doktora.
Toť asi vše z mé zkušenosti s HA. Pa,pa

deni
17. dub 2006

ahojky charmed 🙂
muzu se zeptat,kolik ti je let? ja brala taky od 15ti let HA. Prvne Regulon, ten mi moc dlouho nevydrzel (hned jsem z nej zvracela) a pak jsem az do nynejska brala Cilest. no a musim uznat, ze jsem na sex taky moc nemela naladicku ☹ taky jsem mela casto migreny a hrozny nalady, vcetne breceni kvuli pitomostem 😠
ted od 12. dubna neberu HA a uvidime, zda problemy vymizi.

charmed
17. dub 2006

Ahojky deni, je mi 22. Já měla s HA nálady strašný, miláček může povídat 😀
Náladová jsem byla ukrutně, nálada se mi měnila sna každou hodinu. A slzy? Já řvala jako želva i kvůli tomu, že si miláček neustlal a že mi tím dokazuje, že mne už nemá rád. Taková blbost.
Kolik je tobě? I když jsem nevěřící, tak se asi začnu modlit za příchod menstr. Ne že by se mi chtělo opět každý měsíc kupovat propriety, ale tělo si přece musí nějak "ulevit" a odplavit "nechtěné".

deni
17. dub 2006

mne letos bude 21let. tak to jsme mely podobne nalady! pritel by taky mohl vykladat. 😒
pockej, takze ty mas strach, ze jsi tehotna? nebo proc se modlit za prichod menstr.?
no ja si merim bazalni teplotu, ale zatim je to fakt rozhazeny, takze tim se ridit neda ☹ takze prozatim je to prerusovany styk a snad mimi jeste neprijde. 🙂 myslim, ze muj vek na to jeste neni 😒 ikdyz bych si ho prala moc! i pritel si dela srandu, ze mam klidne brat 2 tabl. kyseliny listove (2 uzivaji uz tehotne, nebo ty, ktere planuji otehotnet).
co si myslis ty o veku? me to porad lezi v hlave. ze na tom prece nezalezi, ale zalezi na tom, kdy se na to clovek citi.ale kdyby mi tak bylo tolik co tobe, to uz neni takovej ten vek, kdy se na tebe kazdy diva, jako ze jsi do toho vlitla "omylem".

charmed
17. dub 2006

Nebojím se, že jsem těhotná, jen mi připadá, že se tělo "nepročistí". víš, jako že když nebudu menstr. tak si tím vlastně jakoby ubližuju. Přijde mi normální každý měsíc menstr. i když to nemám v oblibě. A když nemenstr. skoro 5 měsíců, tak by to tělu mohlo, ve velkých uvozovkách "ublížit".
Dle mého na věku vůbec nezáleží. Dneska je to dané tím, že se skoro každý honí za kariérou a děti chtějí mít okolo 30-ti. Přitom ještě v 90-tých letech měla skoro každá 20-tka dítě a bylo to normální.
Jak dlouho jste spolu? My 5 let. Myšlenka na dítě mne přepadla tak před lety. Hlídala jsem miminko, skoro každý den, po 9 měsíců, skoro od narození. Byl skvělej, úžasnej...teď mu budou 3 a je to takový šídlo, že když jsme s ním, tak nemáš čas se ani napít 🙂 Teď mne ta myšlenka na dítě na čas přešla, ale 100% to zanedlouho přijde 🙂

deni
17. dub 2006

jej - Charmed, tak to jsme na tom vazne se vsim podobne. My jsme s pritelem taky 5 let spolu a bydlime spolu 5 mesicu.
jezdili jsme za pritelovou sestrou, ktere ma malou holcicku. takze se da rict, ze jsem ji taky videla jak mi roste pred ocima. tento rok bude mit 3 roky a je to zlaticko.
ja se divam do kocarku uz hodne dlouho - asi 3 roky. na cas se to vzdycky ztrati, pak zas to chci vic nez cokoliv jinyho. ted je to tak napul. 😉

charmed
17. dub 2006

Jéééé, to je skoro ve všem stejné jako já 😀
Teď řešíme bydlení, sice spolu bydlíme, ale u našich a chceme pryč. Ne že bychom měli nějaké spory, ale začíná to "vřít" mezi mnou a tátou. Nejsme zrovna sehraná dvojka a myslím, že by nám prospělo, kdybych se už odstěhovala.Chceme si s miláčkem pořídit barák a tak teď sháníme a koukáme....
Ze mne myšlenka na dítě vyprchá, jakmile sousedovic holčička (5 měsíců) začne křičet a nejde utišit. Ono ve 2 ráno to není nic mo. hlavně když přijdeš z práce ve 22. a v půl 5 zase vstáváš!
Jsi přímo z Brna? My tam máme známé a s miláčkem tam občas jezdíme. Teda on tam jede na služebku a já, když mám volno, jedu s ním po vlastech českých 😀

deni
17. dub 2006

no ja si se svym tatkou taky moc nerozumim. teda ted uz jo - to vis, kdyz se vidime jenom v dobre nalade a neresi se normalni veci, jako kdyz jsem tam s nima bydlela. to me nadaval za kazdou blbost a clovek uz mel z neho vic nez strach (respekt se zmenil ve strach ☹ )
takze jsme se s pritelem rozhodli, ze to proste spolu zkusime a hlavne odpocinem si od rodicu - jeho mamka mu totiz zase do vseho mluvila a to vis, chlap ve 24letech uz to nevydrzi dlouho.

ja jsem presne z Brna - zhruba stred mesta.
a do Prahy jedu 25.-26.dubna (myslim ze to je utery, streda) - jedu tam na skoleni ucetnictvi, co mi sehnala prace, aby me vic zdokonalili.
a mam strach, ze se tam asi ztratim. protoze ja se neumim ani zorientovat v metru (ty tabulky co kam jezdi). zlaty nase Brno 😀
no mam z toho docela nervy. sama v jinym meste, jsem asi dost nesamostatna 😅

charmed
17. dub 2006

Deni : odpověď máš v IP sem se to moc nehodí, odbočujeme od tématu 😀

deni
17. dub 2006

dobre, to mas pravdu 🙂

ivusenka
18. dub 2006

Holky, teď se skoromanželem jsme se rozhodli, že doberu poslední platíčko HA (Cilest), ale vzhledem k tomu, že už máme evně naplánovaé letní dovolené, tak se bojím jestli mi to rozhodí můj cyklus a docela, jak jsem si přečetla vaše příspěvky mám strach a hlodá ve mě myšlenka, ty prášky aspoň ještě 3 měsíce brát, ale na druhou stranu by jsme už chtěli pracovat na miminku. Můžete mi poradit, než jsem začala brát HA tak jsem měla cyklus pravidelný, jen trochu silnější krvácení.Můžete mi napsat jak to bylo u Vás po vysazení, jen co se týká krvácení ? jestli jste to měly nepravidelné nebo vůbec nedostaly ?

len
18. dub 2006

Ivusenko, je to strašně individuální, někomu to šlape jak hodinky (mně zatím 5 MS), někdo to má totálně rozházené a po pár měsících se to srovná, někdo nedostane MS několik měsíců a někomu se to rozhází za pár měsíců, kdy to má normální... A obávám se, že na předchozím cyklu (obzvlášť, když to bereš hodně let) to zas tak moc nezáleží a jak bude kdo reagovat, se asi předpovědět nedá ☹

bledulka
18. dub 2006

ivusenka: já jsem vysadila HA v únoru.První cyklus přišel ukázkově přesně na den a druhý už jsem nedostala (mám zpoždění 14 dní -a těhu nejsem) takže si asi dnes či zítra skočím k panu doktorovi pro jednu včeličku 😒
Myslela jsem si podle prvního cyklu,že mám vyhráno,ale není tomu tak... Taky chceme pracovat na mimi,ale takhle ☹
Tak ať je to u tebe bez problémů... 😉

coxa
18. dub 2006

Já mám už jen dva poslední prášky, takže v sobotu poslední MS "pod práškama". Taky se bojím, co pak přijde, ale přes prášky se ani nevyčistím, ani neotěhotním, no... 😀

ivusenka
18. dub 2006

Nevím právě, co mám dělat, kdybychom už nemělinaplánované ty dovolené, hlavně tu v červnu - která bude spíš turistická a chodně chodící, täk bych se ani nerozmýšlela. Už vidím, že až vysadím prášky a kdyby náhodou krvácení nepřišlo, hned by jsme asi dělali těhotenské testy a byli celí natěšení. Budu to muset doma rozebrat se skoromanželem, co mi poradí a k čemu se přikloní, já teď momentálně vůbec nevím ☹ . Cilest neberu tak dlouho asi třetí rok.

zirafka105
18. dub 2006

Ivusenko, fakt asi je to silne individualni... Ja jsem zatim mela 3 MS bez prasku a prisly po 28 - 31 - 28 dnech...

bledulka
18. dub 2006

Teď jsem přišla od lékařky-minulý měsíc u mě proběhla ovulace přestože jsem poté nemenstruovala a teď už se blíží další ovulace...A pak se v tom vyznejte 😉