Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

luccisek
31. led 2006

Holky, ja beru Ministon cca 8 let (330Kc/3mesice), sem bez nejmensich problemu, zadny pribrani, potize s pleti, bolesti pri MS... ale jak to tu tak ctu, asi bych mela na rok vysadit,co? Ale jaxe zase chranit, kdyz kondomy me nebaveji 😝 a k ostatnimu (prerusovana souloz, plodne/neplodne dny) nemam duveru. 😖 Ach jo. ☹

marinka
31. led 2006

luccisek: Pokud víš jistě, že miminko ještě nechcete, tak raději ber ještě chvíli ty prášky, i když by určitě bylo lepší dát si nějaký čas pauzu. My se spoléháme na to, že si přítel dá pozor a zatím to vychází.. Ale u nás je to tak, že pokud by se nepovedlo a bylo mimčo, tak to vadit nebude..

luccisek
31. led 2006

Ted hned nechceme, zrovna jsme ve fazi rozhodovani co dal (pritel skola=povinna staz v zahranici atd...) Takze prcek by nam ted vse spis zkomlikoval, i kdyz jestli to ma prijit, tak to prijde. 😉

coxa
31. led 2006

Já beru už asi 8 let triregol a všechno v naprostým pořádku. Ani nevím, že ho mám. Asi rok jsem po mononukleoze brala minisiston a to byla hrůza - šílená pleť, bolesti hlavy, silná a bolestivá MS,... tak jsem se rychle vrátila k triregolu.
Prášky budu brát asi ještě 3 měsíce a pak vysadím, ale vůbec se netěším, jak si budu zase "užívat" MS. 😖

len
31. led 2006

Luccisek - vyzkoušej Pharmatex 🙂 Já na něj přešla z HA a nemůžu si stěžovat - ani na náročnost užívání, ani na nežádoucí účinky (můžou ho používat i těhotné a kojící, a to je co říct 😉 ). Spolehlivost uvádějí jen o něco málo nižší než u HA, jenom ta cena je trošku vyšší, na deset použití vyjde kolem 250-270,- Kč. A jestli chceš mít ještě větší jistotu, můžeš to kombinovat s těmi plodnými/ neplodnými dny nebo přeruš. s. 😉

imzadi
31. led 2006

len, prosim te, to me zaujalo, muzes o tom napsat vic? klidne do IP...jak se to uziva a tak🙂 dik moc

len
31. led 2006

Imzadi, zkus www.pharmatex.cz, snad mi ten odkaz nesmažou, přeci jen tahle firma si sem asi nebude dávat reklamu 😉 Kdybys měla nějaké konkrétnější dotazy, klidně napiš do IP 🙂

jezura
31. led 2006

Ahojky,já brala HA 8 let, přešla jsem z Femodenu,který mi nedělal vůbec žádné problémy,na Novynette (snížená chuť na sex),posléze na Yadinne (špinění,citlivá prsa).Po vysazení jsem měla dost problémy (už jsem to sem někam psala),teď už to začíná vypadat nadějně (musím zaklepat), i když MS si taky dost "užívám" ☹
Len,my jsme používali Patentex Oval,vůbec mi to ale nevyhovovalo,vadila nám třeba ta 10ti minutová čekací doba, já jsem úplně nesnášela tu "vodu" co ze mě tekla po rozpuštění globule, byla tam podmínka,že se člověk nesmí potom asi 2 hodiny mýt...No prostě jsme přešli jen na kondom a je to o mnoho lepší ( a v neposlední řadě levnější 😉 ). Ale to záleží na každé z nás 🙂

len
31. led 2006

Jezuro, tak u toho Pharmatexu krému se nemusí čekat vůbec a umýt se můžu, ale bez mýdla (myslím, že Pharmatex má udávanou asi 5x vyšší spolehlivost než Patentex?). Ale normálně pod sprchou to jde v pohodě... Nám zas nevyhovoval ten kondom, ani jednomu 😉 Takže je fajn, že je tolik věcí na výběr a každý můžeme používat to, co nám nejvíc vyhovuje 🙂 A proto asi vznikla i tahle diskuze 😉

jezura
31. led 2006

Len,koukala jsem na ty stránky Pharmatexu, píšou tam,že účinnost je až za 5 minut....?Ale pořád lepší,než u Patentexu,že 😉
Ano,napsala jsi to přesně,ještě,že je tolik způsobů,jak se chránit a že si každá vyberem 😎

len
31. led 2006

Jezuro - 5 minut u globulí a ihned u krému 😉

yenn
31. led 2006

Jezuro, tech 5 minute je ale u globule,ne? U kremu se nemuci cekat vubec 🙂

yenn
31. led 2006

A sakrys, Len mne predbehla 😉

jezura
31. led 2006

Aha,tak to jo 🙂 Dík za info.

len
31. led 2006

Jo, přesně tak Yenn 🙂 Někomu víc vyhovuje krém, někomu globule, ale s politováním musím říct, že v poslední době většinou mají v lékárnách jen ten krém ☹

yenn
31. led 2006

A ja ma doma globulky a krem jsem chtela vyzkouset...uz to ale mozna ani nebude potreba🙂

zenuska
31. led 2006

yenn, že by další oběť???? 😕

kalerat
31. led 2006

Teda yenn 😕

len
31. led 2006

Copak Yenn, nepřesuneme se radši na minika? 😉

jezura
31. led 2006

Taky jsem se chtěla zeptat,že by ten Pharmatex nebyl zas až tak spolehlivej ? 😀

yenn
31. led 2006

Zenusko, nene, zatim ne 🙂 Jen uz pul roku praktikujem "davani pozor" 😀 a zatim to vychazi, tak proto 🙂 A kdyby to nevyslo, nic se nedeje a budem taky radi

slunicko27
31. led 2006

Ja 4 roky brala Minisiston a pak Gracial, Minisiston nic moc a Gracial jsem snášela docela dobře, ale přítel furt nadával, že do sebe beru nějaké hormony, tak jsem HA vysadila úplně. To co následovalo, když jsem se začala "čistit" od hormonů mě moc překvapilo. Hrozně mě bolela prsa (asi měsíc), že jsem si na ně nemohla šáhnout ani já sama. Přišla bolestivá menstruace, začali se mi dělat pupínky na zádech apod. Moc nám to ale bez HA nefungovalo, protože přerusované s. moc nevěřím. Myslím, že mi trvalo tak 4-6měsíců než jsem se dostala do normální roviny. Začala jsem pak ale opět brát Gracial a teď už ho opět po roce neberu, už to čištění není tak hrozné, jen ta menstruace mi dává zabrat. A přítel slíbil, že k tomu konečně bude taky přistupovat zodpovědně, když celé ty roky na "to" nemusel vůbec myslet. 😀

alex1
31. led 2006

já jsem brala asi rok Pramino - v pohodě, teď beru skoro 8 let Cilest a je to taky v pohodě. Při MS mě břicho bolívá tak, jak tak, ale s HA je to asi snesitelnější. Na podzim chci prášky vysadit a "pročistit se". Obávám se ale bolestivé MS, i když na to teď mám prášky, tak se to snad bude dát vydržet. Jen pevně doufám, že nebudu mít nějak hroznou pleť, ale říkala jsem si, že když jsem neměla žádný velký problémy předtím, tak že po vysazení HA by to nemuselo být až tak kritický? 😕 nebo se pletu?? 😉

jezura
31. led 2006

Alex, je to hrozně individuální,ale já měla (a pořád ještě mám) po vysazení pleť děsnou,kosmetička říkala jako puberťačka 😠

len
31. led 2006

Já jsem zas v pohodě 🙂 Ale je pravda, že ji neberu teprv dva měsíce a hned na začátku jsem začala brát psyllium, takže se mi pleť kupodivu ještě vylepšila 😀 A před HA jsem byla taky celkem OK, takže asi nejsem vhodný "studijní materiál" 😉 Jinak by mě zajímalo, pokud někdo bere HA třeba i na zlepšení pleti, jestli počítá s tím, že ji bude brát pořád, nebo že až jednou vysadí, bude to třeba ještě horší? 😒

alex1
31. led 2006

jezura: já mám právě z toho strach. Proto chci prášky vysadit někdy na podzim, protože to už se budou nosit dlouhý trička atd., tak kdybych měla nějaký pupínky po těle, tak to aspoň nebude vidět 😀 . Na druhou stranu jsem se utěšovala, že když jsem s pletí neměla problémy před HA (nikdy jsem neměla vyloženě problematickou pleť, sem tam se něco objevilo 🙂 ), tak že po vysazení to nebude tak hrozný, ale opravdu z toho mám docela hrůzu 😒 . Chodit tady po budově, kde každej den chodí spousta lidí se škaredou pletí, to je moje noční můra 😀 .

jezura
31. led 2006

Alex,myslím,že když jsi neměla problémy předtím,nebudeš je mít ani teď.Já mám po mámě děsně mastnou pleť, póry se mi hrozně zanášeji a navíc pracuju v docela "špinavým" prostředí, takže to tomu taky nepřidá.
Len,mě se pleť zhoršila až tak za 3 měsíce,zezačátku jsem si taky libovala,jak to hezky snášim... 😒 Ale četla jsem v nějaké diskusi chválu na psyllium,možná ho taky zkusím.Akorát se bojím alergické reakce,občas trpím sennou rýmou,nic vážnýho,ale jednou jsem měla hodně silnou rekaci na nějakou složku (doteď se neví na jakou) bylinnýho likéru..Tak nechci moc riskovat.

zenuska
31. led 2006

alex, to jsi na tom asi jako já. Beru prášky už 10 let a za tři měsíce je budu vysazovat. Taky mám trochu obavy z následků. Zkusím pročišťovat jako len, třeba to pomůže 🙂

len
31. led 2006

Jezuro, tak to teda děkuju za vyhlídky, mám se na co těšit 😀 Ale snad tu budu i za pár měsíců, tak poreferuju, třeba to u mě dopadne dobře 😉 Ono je hlavní problém v tom, že na HA i vysazení reaguje každý jinak, takže je hezké najít tu deset zkušeností, ale pak se s tím stejně naše tělo bude muset vypořádat po svém 😉 Ale stejně jsem ráda, že jsem skončila, teď si říkám, radši to přestat brát o měsíc dřív než později 🙂

herminka
31. led 2006

Len, to by mě taky zajímalo - to braní HA ze zdravotních důvodů. Jak jsem už psala tady i v jiné diskusi, HA potlačí jen následky a příčinu neřeší. Já ji odmítám právě z tohoto důvodu, ale když mi doktor řekl, že jedině ona by vyřešila moje každoměsíční bolestivé utrpení, trochu jsem zaváhala. Pak jsem si přečetla příbalový leták jedné HA a bylo jasno: ne, ne a ne. Možná by to na přechodnou dobu pomohlo, ale jakmile bych vysadila kvůli plánovanému těhotenství, byl by tu stejný problém znova, navíc s případným "bonusem" problému otěhotnět 😖
A bacha na "dávání si pozor", otěhotní při něm 15-20 žen ze 100, ale jak tak sleduji, vám, které to praktikujete, by to asi tak velké vrásky nezpůsobilo, že 😉