Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

kacka.va
26. bře 2008

HA je dost individuální, každý na určitý druh reaguje jinak, takže dokud nevyzkoušíš, tak asi nepoznáš 😉

ivanalysonkova
26. bře 2008

ahoj, já jsem brala loges 7 let, po vysazení mi menstruace chodila jak se jí zachtělo, nedorůstala mi sliznice, a v konečné fázi nemám potřebné množství hormonů, no děs. Chystám se do CRM Zlín a doufám, že nám pomůžou. Kdybych to věděla, tak už vysadím dávno.

misanda
26. bře 2008

ahoj, takže moje zkušenosti s HA jsou docela rozmanité, začala jsem na pilulkách, které mi po pár letech začaly doslova nafukovat střeva, samozřejmě když jsem dostala MS. Měla jsem takové bolesti, že jsem se nemohla hýbat a jenom jsem brečela a myslela si, že umřu. Ty střeva mi šly dokonce krásně nahmatat přes holé bříško. Bylo to hrozný období...říkám si, že jsem ale skvěle připravená na porod 🙂. Pak jsem přešla na náplast EVRA a bolesti pryč, pač to nejde přes trávicí systém, ale vše se vstřebává do kůže. Před měsícem jsem vysadila, snažíme se o miminko a musím říct, že takhle je mi zatím líp. Nevýhoda je zatím jediná a to že se mi hrozně začala mastit pleť.

Každopádně antikoncepci si musí každý odzkoušet, ne všechno každému vyhovuje. Teď je nový druh, jmenuje se to Nuvaring a je to antikoncepční kroužek, který si zavedete na dobu tří měsíců 😉

lollia
29. bře 2008

Mám zkušenosti s hormonální antikoncepcí jak pozitivní, tak negativní. Pozitivní ve vymizení PMS, mírném zlepšení pleti, přesné menstruaci a samozřejmě pohodlnosti. Negativní se projevila cca před měsícem, kdy mi na cévním zjistili hlubokou žilní trombózu z antikoncepce. Takže už mám s antikoncepcí navždy utrum a místo toho můžu polykat Warfarin a píchat si heparin 😒 . Jeden neurochirurg (skutečná špčka v oboru) mi říkal, že se s tím na klinice setkávají na příslušném oddělení velice čato - naposledy dvě holčiny kolem patnácti let s plicní embolií. Sice mi také dělali každý rok všechny možné testy atd. - ale nikdo mi nedělal test, zda jsem případným trombotikem. Protože jsou hodně drahé a komplexně se uživatelkám antikoncepce nedělají. Ale většiny uživatelek se tento problém netýká, takže chápu, že je antikoncepce hodnocena kladně 🙂 .

verap
29. bře 2008

Ahojky, tak ja byla na praskach 11 let, po vysazeni mam stejnou MS jako predtim - dlouhou (jednou za 46 dni), plet a vlasy se nejzdrive zhorsili, ale ted je to zase dobry.

Snazime se uz 4 cyklus, ale zatim nic, tak doufam, ze nebudu muset dlouho cekat 🙂

balsiger
5. dub 2008

ahoj holky...

ja se momentalne zabyvam otazkou,zda-li si mam nechat zavest "tycinku" Mirena. Znate nekdo? neziju v cechach a tak se to taqm mozna nazyva jinak...je to pry podobny princip,jako spirala,kazdopadne neobsahuje estrogen a je k telu "mirumilovnejsi"...nevim, trochu se bojim,rada bych se tu s vami poradila...pokud ma nekdo zkusenost

leni96
30. dub 2008

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Brala jsem přes půl roku antikoncepci Lyndinette 20 a teď přecházím na Regulon. Dr. mi řekl, že mám dobrat Lyndinette a s Regulonem začít jako obvykle po sedmi denní pauze. No jenže já jsem četla příbalový leták Regulonu a tam píšou, že pokud se přechází z druhé antikoncepce, má se to hned navázat, tj. že po doužívání 21 tablet se hned příští den začne s užíváním a nečeká se na menzes 😒 . Tak teď nevím jestli . když začnu užívat až po té pauze, bude všechno ok a budu chráněná na 100% 😅 . Děkuju moc za rady, jestli máte nějterý zkušenost Lenka 🙂 .

sami
28. kvě 2008

Chci si nechat předepsat novou hak, z důvodu špinění☹

Uvažuji o hak Femoden, Milligest neo Diane .........ikdyž plet mám docela pěknou.

Máte také problémy se špiněním..........nebo jsem sama?

A jeslti ano, jaké přípravky jste vyzkoušely a co vám zabralo.Moc díky🙂

weru
30. kvě 2008

Ahoj holky,

ja jsem kdysi mela spatnou antikoncepci (nepamatuju si nazev) a u te jsem spinila. Doktor me tvrdil, ze telo si zvykne a ze si mam dat dve tabletky najednou, aby to prestalo. Neprestalo. Zmenila jsem doktora a okamzite jsem dostala jinou.

Ted jsem pres 2 roky na Jeanine. Ze zacatku dobry, ale ted nevim. Uz v polovine me zacnou bolet prsa (nemuzu jit ani do posilovny si zabehat), o bolestech hlavy ani nemluvim. A jsem strasne naladova a protivna a odnasi to manzel. ☹
Tak nevim, mate nekdo podobne zkusenosti? Nevim, jestli prestat brat, aspon na chvilku.

moloko
30. kvě 2008

Ahoj weru!
já jsem sice nebrala antikoncepci Jeanine, ale jestli máš pocit, že ty vedlejší účinky jsou z ní, tak o tom určitě informuj lékaře a on by ti měl doporučit jinou. Na trhu je jich dnes už dost.Já jsem brala Mercilon a byla jsem po něm taky někdy dost náladová a protivná..hlavně dost emotivní a věděla jsem, že předtím jsem tohle neměla..po vysazení se to trošku zlepšilo 😉 a pokud ti to dělá problém i fyzicky, určitě bych se o tom na gyndě zmínila 😉

weru
30. kvě 2008

Diky za odpoved, moloko.

Budu muset s tim neco udelat, jinak me to asi porazi. Mam to sice o trosku tezsi, jelikoz ziju v Anglii, ale dnes jsem si koupila letenku na cervenec, tak se hned v pondeli objednam na gyndu.

Problem neni vysadit antikoncepci, ale tehotna byt nechci, az tak za dva roky a spolehat na manzela, ze si da pozor - to neni to nejlepsi reseni.

simply.vero
22. čer 2008

Dámy, jdu se s dovolením poradit, třeba má některá z vás podobnou zkušenost. Začala jsem brát Lindynette 20, dnes jsem na třetí pilulce, beru je mimo jiné také kvůli úpravě cyklu. Gynekoložka mě klasicky upozornila na počáteční případné potíže typu špinění, mírná bolest hlavy, oteklé nohy, lehký přírůstek na váze v důsledku zadržování vody apod. s tím, že by se to mělo brzy upravit. Mně hned druhý den po první tabletce začaly divné pocity v nohou, není to přímo bolest nebo mravenčení, ale je to jiné než normálně.

Nejsem si jistá, jestli to má souvislost s tím zadržováním vody v těle (které má přinášet otoky a těžké nohy) a tím pádem je to normální, anebo jestli to je první varovný příznak toho, že s mými žílami je něco špatně (ale to mi zase připadá divné, když jsem sotva začala první platíčko). Nebo jestli je to tím, že se až moc pozoruju a plaším. Jinak potíže nemám, žádná bolest hlavy ani pnutí prsou, jen divný pocit v nohou.

Žádné žilní potíže v rodinné anamnéze nemám a nikdy jsem ani žádný pocit těžkých nohou neměla, takže opravdu nevím, čím se projevuje běžný otok, kdy je to ještě normální a kdy už je to špatně. Pro jistotu zítra doktorce stejně zavolám, ale řekla jsem si, že se vás poptám. Měly jste některá něco podobného, ať už při užívání HA nebo bez?

miriko
9. zář 2008

simply: tak na to bacha! Bohužel mám velmi čerstvou zkušenost 😠 😠 minulý týden mě začalo bolet lýtko, bolet byla podobná jako když si natáhneš nebo namůžeš sval, tak jsem to mazala fastum gelem a nic. Noha nebolela jen když byla natažená, dokonce mi i lýtko nateklo a ztvrdlo. tak jsem vyrazila k odtopedovi, že to asi bude zánět šlach či podobně... a j

a jaké bylo moje zděšení, když mi řekl, že mě posílá na cévní....tam mi udělali několik vyšetření a sonem zjistili, že má ucpanou jednu žílu ☹ Vážně super v 27 letech a to nejsem kuřačka, snažím se jíst zdravě a pohybovat se.... Důvody jsou prý jasné, může za to antikoncepce. Takže jsem jí vysadila teď mi ředí krev heparinem (ať žije Zelenka)

Samozřejmě, že o nějaké riziku se mluví v souvislosti s antikoncepcí, ale nekouřím a v rodině jsme takové problémy nikdy neměli...prostě nemilé překvapení. Navíc jsem nebrala žádnou levnou antikoncepci ale Diane.

Nikoho nechci strašit, ale prostě to riziko tu prostě je.....

nunacek
15. zář 2008

Máte někdo zkušenosti s tím, že berete bez pauzy více platíček HA najednou? Třeba 2 nebo 3 platíčka v kuse, pak 7 denní pauza a pak zase 2 nebo 3 platíčka v kuse? U jaké značky HA to takto praktikujete?

vendulka
15. zář 2008

ahojky nunacku: já jsem to tak dělala asi posledních 3-4 roky, že jsem snědla 3 platíčka, a pak menstruovala, docela mě to tak vyhovovalo a žádné problémy jsem stím neměla, jen jsem po těch 3 platičkách musela mít tu pauzu na MS.Brala jsem HA lyndinette 20,ale myslím, že to jde u kterékoliv HA...chce se to jen zeptat mudr....

nunacek
15. zář 2008

Já právě to dělala poslední dva roky taky tak, ale teď už se mi po třetí stalo to, že po druhém platíčku prostě začnu menstruovat i když beru prášky dál 😒 Byla jsem s tim u doktora, řekl, že prostě se to mému tělu ne vždy musí líbit mít MS jen jednou za 3 měsíce, tak si to zařizuje po svém. Řekl, že mi klidně napíše jinou HA, ale že tu, kteoru beru (Jeanine) se mu zdá jako jedna z nejlepších HA na trhu, protože má minimum hormonů, takže by mi změnu moc nedoporučoval. Tak právě nevim, jestli ho poslechnout a mít menstruaci častěji a nebo to risknout, nechat si napsat jinou značku a zkoušet, co to udělá... 😒

vendulka
15. zář 2008

tak to je asi na tobě co ti více vyhovuje ,ale mě se toto nikdy nestalo, tak ti asi moc neporadím

nunacek
15. zář 2008

No ještě si asi zkusím na netu najít nějaké info k jiným značkám HA a uvidim, co vymyslim. Díky 😉

vendulka
15. zář 2008

ale já jsem s tou mojí byla spokojená, ale pokud máš nějakou dobrou, tak nevím, jak to bude reagovat na jiné, třeba levnější HA

venuss
17. zář 2008

ahoj holky, jestli se muzu pripojit,tak vam taky reknu svuj pribeh.🙂 takze 5 let jsem brala HA minisiston a snasela jsem ho na vybornou,vlastne bych mohla rict,ze zadne vedlejsi ucinky.Pred HA jsem mela menstruaci pravidelnou,takze jsem spis zacala HA uzivaj jen kvuli ochrane. Uz rok neberu HA a rok jsem bez menstruace,pokud mi teda nepichne dr. agolutin...v pondeli mi dokonce doktorka rekla,ze mam syndrom polycystickych vajecniku...nevim,jestli to mam davat za vinu HA nebo jestli se to zkratka u mne projevilo samo, ale vim,ze HA uz nikdy brat nebudu...Otehotnet bych chtela,ale pritel jeste ne,takze je to takovy slozitejsi a nevim presne jak se lecit,protoze vetsina doktoru leci prave antikoncepci PCO.... Zkusim nejdriv bylinky a kdyz ani bylinky nepomuzou,tak potom musi nastoupit medicina,ale ne HA.🙂 tot muj pribeh... 🙂 Kdybyste nektera vedela o nejakych bylinkach na srovnani hormonu,tak mi prosim napiste do IP,budu jen rada...Dekuji

me.to.you
11. pro 2008

Ahojte slečny/paní. 🙂

Beru teď první platíčko HA Chloe. Začala jsem aktivníma (žlutýma) po MS a teď v pondělí jsem si brala první neaktivní (bílý), ale dnes je čtvrtek a MS pořád nikde. 😕 Těhotenský test jsem si dělala a byl negativní. Mám se něčeho bát? 😖

deniska5565
1. bře 2009

Ahejte beriem 4 den tabletky lindynette 30 a v stvrty den pocas menstruacie som mala nechraneny poghlavny styk..tato tabletka ma chrani???ci sa mam obavat?myslite ze ma to po 4 tabletke ochrani??

andilek
10. črc 2009

ahojky, nemáte někdo zkušenosti s antikoncepcí qlaira? Pokud ano, jak jste jí snášeli? dík 😉

jbb
11. srp 2009

Ahojky.Skoro 2 roky jsem nebrala antikocepci a teď jsem začala brát Qlairu.Máte s ní někdo nějakou zkušenost?Mě je zatím nic moc,tak doufám,že se to zlepší.díky

lenule2
14. srp 2009

Ahojte holky. Zajímalo by mě, jestli jste po Logestu přibýraly. Já do teď brala Triquilar a nepříbýrala jsem po něm. Teď musím antikoncepci změnit a doktor mi dal na výběr buď Logest nebo o mnoho dražší glaira. Nevíte, jak je to s příbýráním u obou? A je ta qlaira opravdu tak dobrá, jak ji v letácích vychvalují? Moooc díky.

ultimateshopper
21. srp 2009

Ahoj! Užívám Qlairu 2 týden a je mi na umření. Rozhodně nedoporučuji! Nevím, zda se to zlepší, ale ten děsivý začátek mě dost zklamal a vyděsil. Dříve jsem užívala Yasminelle předtim Yadine. Obě byly vynikající a problémy žádné. Brala jsem 2-3 platíčka bez přestávky a bez problémů. Teď mám akorát hrozné bolesti jako před lety, když jsem nebrala žádnou antikoncepci. První týden pohoda, ale jak jsem začala brát v Qlaiře ty světle žluté tablety, kterých je tam nejvíc, tak začala MS a velké bolesti a křeče. Nemůžu se ani najíst, jak je mi blbě! Nohy mám těžký jak špalky a jsem nafouklá jak meloun. Qlairu jsem chtěla vyzkoušet z toho důvodu, že by měla být přírodní a tak nezatěžovat tělo, ale jak vidím, tak moje tělo se jí zjevně nelíbí! Takže toť moje zkušenost s Qlairou. Taky jsem nikde zatím nenašla pozitivní zkušenost, kdy by někdo nad Qlairou jásal.

kacka.va
21. srp 2009

lenule: někdo přibírá po té, někdo po jiné. Já brala Logest asi 8 nebo 9 let, za ty roky jsem přibrala, ale jestli to bylo Logestem, to fakt asi nikdo nezjistí 😉

astracreek
2. zář 2009

Miriko: Ahoj, já mám podobný problém. V 21 letech jsem začala mít bolesti na hrudi, myslela jsem si, že je to zaskočený sval, týden jsem s tím chodila, až se ta bolest nedala vydržet a začala jsem se dusit. Diagnóza jasná - uspání plic krevní sraženinou a plicní infarkt. Plíce mi do nynějška nefunguje, druhá (jen z polovice zasažená) se jakž takž spravila. Musím brát léky na ředění krve a kdo ví, jestli mi vůbec povolí otěhotnět. Je to už čtyři a půl roku a při představě toho, že celý život docebe budu cpát léky na ředění krve, nesmím jíst zeleninu a vůbec, tak mě jímá hrůza. Tenkrát mi řekli, že ještě tak dvě hodiny a už mě nezachránili. Je to smutné, ale také za to může antikoncepce, brala jsem Logest.

Holky, prosím vás, pokud vám jde o zdraví, nechte se pořádně vyšetřit od lékaře, než si necháte nějakou antikoncepci napsat. Co se mi stalo, nepřeji nikomu ☹

nunacek
2. zář 2009

Ahoj, máte někdo zkušenosti s antikoncepcí Stodette? Pokud ano, tak jaké?

kvetulilinka
15. zář 2009

Prodám dvě platíčka Qlairy. Cena 600Kč. A dvě platíčka Azalia za 300Kč. Ani jedna mi nesedla. tel. 777825745