Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

paja123
21. únor 2007

Holky omlouvam ze ze jsem neprecetla celou diskuzi, ale chtela jsem se zeptat, je ejste neco lepsiho enz Pharmatex? jsem na nej alergicka,mam strasne paleni.Brala jsem HA dlouho a masi pred mesicem jsem vysadila at se telo ocisti. kazdopadne Pharmatex ktery je vetsinou vsemi chvalen mi nesedi a nevim ani poradne proc, ale kondom nejak oba podvedome odmitame.Oba jsme si rekli ze nam nevadi, ale jak ma na to prijit tak radsi resime milovani vselijak jinak jen at nedojde ke kondomu, je to teprve mesic tak to je jedno, ale pokud se nejak nevyrovname s tim kondomem budeme muset vymyslet neco jineho.Muzete mi poradit?Myslim ze jsem byli prilis dlouho zvykli na tu pohodu bezstarostneho milovani s HA. 😉

kacabacka
22. únor 2007

len: 😀 ty jsi taková "mamina a psycholog v jednom" 😀 OK, tak teda si nechám napsat další balení HA 😎

len
22. únor 2007

Pajo, zkus Patentex oval, to jsou globule a obsahují jinou účinnou látku než Pharmatex. Ovšem mají o něco nižšší účinost (zhruba srovnatelnou s přerušovanou souloží), takže v těch rizikových dnech bych je doplnila ještě něčím jiným.

paja123
23. únor 2007

Le: diky, vyzkousim

martinka.t
24. únor 2007

Ahoja holčiny, vím, že se to tu někde řešilo, ale nějak se mi to nechce hledat 😅 co znamená, když se zapomene pilulka ( Yadine ) v první týdnu užívání?????? Beru je v 9 ráno a včera jsem zapomněla a vzala dvě dnes v 9:30 ☹ může se sexovat, samo s ochranou, ale zanemná to něco???? Holky díky za pomoc, stalo se mi to poprvé za 5 let 😨

siduska
6. bře 2007

ja beru Diane35 a zatim si nestazuji, obcas byvam nervozny, ale a nevim jestli je to s toho a mam aj nedky bolest halvy
po porode jsem brala Cerssette tak nejak a furt jsem spinila. 😠

dludli
8. bře 2007

jo tohle je presne diskuse kterou jsem hledala 🙂 resime uz delsi dobu s manzelem problemek, procetla jsem par diskusi na ruznych forech (tuhle jsem necetla je to mooooc dlouhe a jsem v praci 😉 ) a zjistila jsem ze patrne nejsem "vadna" jak jsem si myslela, ale ze existuje vice holek, ktere pri HA ztratili chut na sex. No takze jsem kapla nekde na netu na Pharmatex a ted jsem tady... 🙂

Jak rikam cele jsem to necetla, tak snad se neopakuju, nebo pripadne nebude vam vadit znovu napsat. Beru HA asi 7 let, nejdriv minisiston, ted asi 3 roky Yadine. No a posledni rok nam to zacina nejak skripat v sexu me se zkratka nechce ☹ a to temer nikdy a nikde. Manzel ten by zase porad a vsude 🙂 no takze mame docela problem.
Tak si rikam jestli je na tom nekdo stejne, no a doufam ze treba Pharmatex by pomoh, jake mate zkusenosti?
Kdyz jsem o nem cetla prvne, tak me nadchnul, no ale cetla jsem pak nejakou diskusi k tomu a jsem ted na vazkach 😒

len
8. bře 2007

Dludli, tu diskuzi na beremese jsi, předpokládám, četla 🙂

mmmk
8. bře 2007

Martika.t, pokud si dobre pamatuju pribalovy letak od Yadine (brala jsem), tak by ses mela chranit jeste jinak. Je to v prvnim tydnu zvyseny riziko 😵 A dve pilulky naraz? To je tak aby ti po tom bylo blbe 😉 Ber jen jednu, to nedozenes 😀

eleanor911
29. bře 2007

moc jsem tu toho nenašla o injekci Depo-provera....máte někdo vlastní zkušenost????zatím se mi scházejí pro i proti....snad jediné proti zatím byl váhový přírustek,což mě by tolik nevadilo,když to teda nebude 20kg...

len
29. bře 2007

No a taky mám pocit, že tahle injekce působí dlouhodoběji, takže když se pak rozhodneš otěhotnět, nemůžeš to vysadit ze dne na den, ale plodnost je pak výrazně snížená na delší dobu. Ale pokud neplánuješ v dohledné době další dítko, tak to zase takové proti není 🙂

eleanor911
29. bře 2007

len díky,já vím,plánujeme začít snažilkovat tak nejdřív za rok,takže bych si ji chtěla nechat dát tak 2x-3x a pak se chránit jinak,nebo to spíš ponechat náhodě 😉

len
29. bře 2007

Já někde četla snad o roce (po poslední injekci - jako že zaručené je to jen na pár měsíců, ale skutečný účinek může přetrvávat až ten rok), ale nechci teď mlžit, teď utíkám domů a jestli to do té doby nikdo neobjeví, zkusím to vyhledat 🙂

eleanor911
29. bře 2007

jo četla jsem tam,že střední doba do otěhotnění je 10měs s rozpětím od 4-31měsíců,tak doufám,že po půl roce,bych pak mohla rok na to otěhotnět...

ivulinka
30. bře 2007

ahojky, chtěla bych poradit nebo spíš znát vaše zkušenosti a názory, ale přiznám se, že jsem neměla energii číst všechny příspěvky, tak se předem omlouvám, pokud se budu opakovat.

Dobírám teď ha Lindynette a začínáme přemýšlet o druhém mimi. Před prvním jsem brala Pramino a otěhotněla jsem okamžitě po vysazení. Teď jsem se chtěla zeptat, jestli je dobré nějakou dobu po vysazení Lindynette se chránit jinak a "čistit" tělo nebo můžu otěhotnět hned a nevadí to. Jestli treba nezůstává nějaká látka déle v těle. Doktorky jsem se na to nezeptala a chtěla bych poradit. Díky moc.

cermonca
23. dub 2007

Chci se zeptat jestli tu nekdo ma zkusenosti s nitrodeloznim teliskem mirena.Zajima mi jestli boli zavadeni,jak je to se snasenlivosti jestli se muze stat ze mi nebude vyhovovat a bude se muset vyndat.A jak je to s krvacenim.

zberuska
20. lis 2007

Ahoj Ivulinko - taky jsem nečetla celou diskuzi a mám nějaké dotazy. K tomu Tvému - mně doktor řekl, že obecně po HK není nutné čekat (nějak tělo "očišťovat") a že se naopak nejlépe po tom otěhotní. Prý dokonce některým pacientkám, které nemohou otěhotnět, předepíše na nějakou dobu HK a pak to občas jde.

zberuska
20. lis 2007

A ten můj dotaz: Jaké máte zkušenosti s horm. antikoncepcí a jejím snášením, konkrétně bolest hlavy? Já jsem to nějak neřešila, prostě jsem si pro ní šla a beru ji už několik let. Brala jsem ji dokonce i půl roku, když jsem byla v zahraničí a bez přítele - doktor mě přesvědčoval, že není dobré vysazovat.
Už jako malá jsem mívala bolení hlavy, pak se to trochu srovnalo, ale teď se mi to v posledních měsících vrátilo. Někdy to je nezávisle na ničem, ale sto pro mě bolí hlava a je mi dost blbě ve dnech těsně před a při menzes. Manžel mi včera navrhnul, abych přestala prášky brát a že to třeba pomůže. Je fakt, že poslední dobou jsem vždy 2-3 v měsíci úplně vyřízená. Máte podobné zkušenosti s HA? A pomohlo vysazení?
Díky moc!!!

smilla
20. lis 2007

zberuska: já jsme na bolesti hlavy nikdy netrpěla, ani s HA, ani bez ní. Brala jsem HA 5 let, teď jsem 2 měsíce bez a zlepšila se mi nálada a chuť na sex. Pleť je o malinko horší a víc se mi mastí vlasy, ale nic tragickýho. Ale vím, že kámoška taky na tu bolest hlavy trpěla a pomohla jí změna HA.

kacka.va
20. lis 2007

Já jsem taky na bolesti hlavy nikdy netrpěla, tak nevím. Ale kamarádka jo a nakonec jí zjistili, že jí chybí nějaká cévka, která by měla prokrvovat určitou část mozku, takže to nakonec vůbec HA nebylo.

apfele
20. lis 2007

Ahoj, já jsem brala harmonet cca 7 let, neměla jsem s ní žádné problémy, od listopadu jsem vysadila a snažíme se o mimčo 😉

zirafik
20. lis 2007

to smilla: jsem na tom úplně stejně 😉 . Akorád jsem HA brala skoro 10 let a měla jsem jen 2 krátké pauzy 😖 . Jinak pleť už se mi zase začíná zlepšovat a s vlasy už to je taky o něco lepší 😉.

mumu_1
20. lis 2007

zberuska: ja vysadila HA pred dvema roky a je fakt, ze od te doby jestli me bolela hlava 3x tak je to hodne. Zato predtim - to bylo peklicko 😠 HA jsem brala asi 11 let a takovou hloupost podruhe neudelam, aspon ja za sebe rikam, ze to za ty problemy potom nestoji.

kacka.va
21. lis 2007

mumu, jestli jsi brala celou dobu jednu značku, tak jsi měla zkusit jinou. Mně taky gynekolog říkal, že kdybych měla nějaké problémy, tak najdeme jinou HA, protože každý to snáší jinak.

zberuska
21. lis 2007

Já jsem to celé ty dlouhé roky vlastně neřešila, když se doktor ptal, tak jsem říkala, že všechno v pohodě. Když mi bylo při MS špatně, tak jsem to brala, že to k tomu patří a hlava mě bolívala už od mala, takže jsem si to s HK nějak nespojovala. Teď z toho mám takový divný pocit.... Když člověk něco bere 7 let v podstatě denně, tak už neposoudí, co je normální a co ne, tedy co může a co nemůže být z těch prášků...

zberuska
21. lis 2007

Jinak Smilla zmínila ty nálady - to je taky problém, občas mívám takové stavy - ne nepříliš dobré nálady. V letáčcích u HK i jinde jsem četla, že můžou způsobovat depresivní stavy... Nemyslím, že by mi je ty prášky způsobovaly, ale co když to bude bez nich lepší? Mám teď sto chutí s tím přestat, ale k doktoru jdu až koncem měsíce. Myslíte, že si můžu troufnout přestat brát prášky bez konzultace? Prostě, že to chci zkusit?

zberuska
21. lis 2007

Apfele - držím palečka, ať jde všechno v pohodě!

zirafik
21. lis 2007

zberuska - já jsem taky nekonzultovala s dr vysazení... Prostě jsem si pro nové nedošla a hotovo. 😉

majtinka
26. bře 2008

Nevím, jestli je tahle diskuze ještě funkční, ale má někdo nějaké novější zkušenosti s Logestem? Já jsem brala asi 6 let triquilar (bez obtíží, "jenom" jsem po něm? přibrala 😒 ) a dnes mám začít brát právě Logest...

kacka.va
26. bře 2008

já logest brala 8 let