Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
len.tilka
22. čer 2006

Len, mohla bys mi, prosím, taky přeposlat IP? Děkuju...

Manicko, gratuluju. O tom svařáku jsem ještě neslyšela, ale evidentně to funguje! 😉

mobina
27. čer 2006

Ahoj holky, poraďte, kde sehnat na netu prázdný graf k zanášení bazální teploty a doporučte jaký teploměr. Menstruace se nedostavila ☹ .Těhu testy negativní. Dle doktorky mám vyčkávat, tak chci tímto způsobem zjistit, jestli ovuluji a mám šanci otěhotnět. Moc díky.

len
27. čer 2006

Mobi, pokud chceš jen měřit teploty, stačí obyč čtverečkovaný papír 😉 A teploměr - já si koupila v lékárně digitální, mají spoustu druhů, já si vybrala od Hartmanna nějaký rychloměřicí... Rtuťáky jsou prý o trochu přesnější, ale zas to zoufale dlouho trvá 🙄

slonik
27. čer 2006
mobina
27. čer 2006

len díky za radu. Tušila jsem, že mi poradíš právě ty a to nemyslím ve zlém 😉
Mohu tě ještě poprosit o zaslání popisu měření bazálky do IP? Díky. Jsi fajn 🙂

len
27. čer 2006

Máš to tam 🙂

mobina
27. čer 2006

len vyčerpávající, ale asi nejpochopitelnější, co jsem zatím o měření četla. Díky 😵
A hurá do toho, aby co nevidět v bříšku plaval ten náš cvrček.
Papa a hezký den.

len.tilka
27. čer 2006

Len, mám ještě malý dotaz: Po kolika máš ty teploty zaznamenaný v tom čtverečkovým papíře? Resp. kolik je jeden čtvereček? Po 0,1 st? Snad mi rozumíš... 😉
Díky.

len
27. čer 2006

Tak na vodorovné ose mám 1 den=1 čtvereček a na svislé ose 0,1 stupně=1 čtvereček, čili 1 stupeň (mám tam stupnici 36,0-37,0)=10 čtverečků. Taky je fajn je malovat pod sebe, aby byly vidět změny mezi jednotlivými cykly.
A v tom odkazu, co sem dala Slonik, jsou ty tabulky kompletní vč. měření hlenu, ale já stejně asi zůstanu u toho čtverečkovaného papíru, přijde mi to přehlednější 😀

aajka
27. čer 2006

Holky, na netu jsou přímo stránky, kam teploty zapíšete a samo to hodí ovulaci, akorát jsou buď německy nebo anglicky. Kdybyste chtěly, můžu vám poslat link do IP 😉

len
27. čer 2006

Já teda nevím, jestli to má někdo tak složité, ale já na své měření kouknu a hned tu ovulaci poznám, počítač na to fakt nepotřebuju 😀 Nicméně, kdybys byla, Aajko, tak hodná, ráda se na to podívám, třeba se zas dozvím něco nového (třeba už se půl roku chráníme úplně blbě 😀 ) 🙂 Díky moc za IP! 🙂

aajka
27. čer 2006

Len, pošlu ti to. Jde o to, že ne všechny holky mají ovu ukázkovou a taky ne všechny ji vůbec mají a to se potom vykoukává špatně 😉

mobina
27. čer 2006

len a teď ještě jedna otázka....jelikož nemenstruuji, měla bych tedy mít teplotu stále zvýšenou, můžu vlastně ovulaci poznat?

len
27. čer 2006

No, pokud si ji začneš měřit uprostřed cyklu, tak nevím, záleží na tom, kde máš nastavenou tu "hranici." Já třeba mám teploty tak nízké, že moje zvýšená fáze by byla pro někoho jiného ještě snížená. Takže je třeba si měřit celý ten cyklus, abys poznala, kdy je to nízké a kdy vysoké. Tys ale psala, žes ovulaci cítila fyzicky, takžes ji asi fakt měla. Teď maximálně poznáš, jestli ti teplota prudce klesne, že brzo dostaneš MS. A nebo neklesne a vážně jsi těhotná a test to zatím nepoznal 🙂

Aajko, jasně, ale dle mého, když ovu není, lítá to prostě pořád nahoru dolů... Ale fakt se na to kouknu, moc mě to zajímá, ještě jednou dík 🙂

mobina
27. čer 2006

len ovulaci jsem měla, ale před tím než měla přijít mestruace, která se pak nedostavila. Začnu měřit a za měsíc uvidím. Snad se něčeho dopátrám 😕
Díky za rady.

slim
27. čer 2006

Len je nase odbornice a radkyne 🙂 a to taky nemyslim ironicky nebo ve zlem! i mne poradila.
taky si merim uz 3 mesice bazalni teplotu (na obyc. ctvreckovany papir a digi teplomerem od Hartmann) a je fakt, ze misty to flakam 😅 hlavne pres vikend, kdyz nejsme doma, ale nekde po navstevach a vyspavame kazde rano jinak.

ale je fakt, ze az budem vazne pracovat na mimi, tak se mi to bude hodit - videt kdy tu ovu presne mam. zatim to vidim tak nejak rozhazene 😀

aajka: muzu taky poprosit o ty stranky s vypoctem ovulace? diky moc 😉

len.tilka
27. čer 2006

Slim, vzala jsi mi slova z úst... 😉 Zrovna jsem tu totiž chtěla pět ody na len. Ještě, že ji tu máme!

Koukala jsem na ty odkazy a asi si to vytisknu. Jsem moc líná na to, abych si dělala papír. ☹ Sice se ještě nesnažíme, ale po svatbě chceme mimi, tak abych byla připravená. 😀 Hlavně se mi na tom líbí to, že se pozná, kdy přijde MS. Děsí mě představa, že budu bez HA a někde by mě to "přepadlo". 😀

len
27. čer 2006

Teda holky, já se červenám 😔

mobina
27. čer 2006

Holky, ještě jsem našla jednu pomůcku pro jazykově méně zdatné 😉 Snad nám to amíci nesmáznou 😅

Sledování BT na www.wunschkinder.net

1) Registrace (tlačítko Registrierung v levém horním rohu), je nutné zadat tyto údaje:
- gewünschter Username (vaše přezdívka)
- Email (na který vám bude doručeno heslo)
- Ich habe die ober stehenden Forumsregel gelesen und akzeptiert - zaškrtnout
- potrvdit tlačítkem Registrierung

2) Zalogování
- v levém horním rohu vyplnit Name (vaše zaregistrovaná přezdívka) a Passwort (heslo, které bylo doručeno na mail)
- zmačknout Login

Heslo lze později změnit v oddíle Persönliches (na úvodní straně) - Mein Profil - Profil ändern - Neues Passwort (nové heslo) - Passwort wiederholen (zopakovat nové heslo)

3) Vytvoření nové křivky
- vlevo pod oddílem Interaktiv zmáčknout odkaz Temperaturkurve
- najet na odkaz Zur Ihrer Temperaturkurve
- Neue zykluskurve anlegen (založit novou křivku) - zadat 1. Zyklustag (první den cyklu) - zvolit stupně Celsia a OK

Je možné zadat tyto údaje (všechny se dají později změnit jednoduchým zvolením příslušného dne na zobrazeném kalendáři)

Temperatur - teplota
Messzeit - doba měření
Geschlechtsverkehr - pohlavní styk
Blutung - krvácení (Schmierblutung - špinění)
Zervixschleim - cervikální hlen (žádný/krémový/vláknitý/průhledný)
LH-Test - OVU test (negativní/pozitivní)
Persona Computer/Teststreifen - Těhu test (negativní/pozitivní)
Muttermund - děložní hrdlo (pevné-uzavřené / měkké-lehce otevřené)
Mittelschmerz - bolesti podbřiška
Medikamente + Besonderheiten - můžou se zapisovat užívané léky + jiné zvláštnosti

Datei speichern - uložit údaje
Eintrag löschen - smazat údaje

Kurve ansehen - prohlédnutí křivky

4) Změna křivky, údajů (zadání dalších údajů či následujícího dne)
Pod odkazem Ihre angelegten Zykluskurven jsou vaše zadané křivky + u nich jednotlivé ikonky:
- křivku změnit (zde se provádějí změny, poté je třeba změny uložit - Daten speichern)
- prohlédnout křivku
- křivku vytisknout
- křivku smazat
- změnit datum

Zkratky v grafu:
ZT - den cyklu
Mens - menstruace
Zervix - hlen
Mumu - děložní hrdlo
MS - bolesti podbřiška
GV - pohlavní styk
Medis - léky
Bemerk - poznámky
ES - ovulace (v grafu se pak vyznačí zeleně)
SST - těhotenský test

zirafka105
27. čer 2006

hmm... nemecky vyraz pro pohlavni styk mi vzdycky prisel ujetej... 😀 😀 😀

len.tilka
27. čer 2006

Mobino, jsi hodná!
Ale asi zvolím písáníčko. 😀 Jak psala len - vzbudit se, změřit, zapsat a pak třeba i spát dál... mám obavy, že bych to pak do PC zadávala kolikrát s takovým zpožděním, že bych ovu mohla propásnout. 😀

len
27. čer 2006

Tak já to tam schválně zkusím zpětně za několik měsíců naťukat a poreferuju 🙂 Ale asi přeci jen radši zkusím Aajčiny stránky v AJ, navzdory Mobininu překladu si na NJ netroufám 😀
Ale je to teda věda, co? 😀 Abychom pak nedopadli jak v Jáchyme, hoď ho do stroje 😉

mobina
27. čer 2006

Pro Len a ostatní v Aj 😉

Fertility Friend (posbirane info i vlastni tvorba)

1) Nejdrive je potreba se zaregistrovat na strance www.fertilityfriend.com
Nahore se vybere tlacitko Free charting a na nabehle strance je potreba zadat sve uzivatelske jmeno, e-mailovou adresu a vybrat, odkud jsi se dozvedela o tomto serveru (muzes vybrat treba Friend - od pritele). Kdyz tohle provedes, tak Ti za chvilku dorazi na Tvoji uvedenou e-mailovou adresu heslo.

2) Na uvodni strance www.fertilityfriend.com kliknes nahore na tlacitko Login a zadas Tvoje uzivatelske jmeno a heslo (to, co Ti dorazilo na Tvuj e-mail). Pak je potreba se proklikat nekolika obrazovkama, kde jednak odsouhlasis podminky provozovatele (zakliknes zaskrtavaci policko Next) a na dalsi strance zadas svuj datum narozeni, od kdy se snazis, od kdy meris bazalni teplotu. Datumy se zadavaji ve formatu mm/dd/rrrr. No a pak uz se dostanes k zadavani dat do grafiku.

3) Po uvodnich procedurach, nebo priste rovnou po prihlaseni, se dostanes na stranku s modrym okynkem a je potreba zadat data, aby se zacal malovat grafik. Pokud budes malovat svoj prvni grafik, tak se Te to zepta na datum posledni menzes (hodnoty zadavas vzdy od prvniho dne cyklu, t. j. od prvniho dne menzes). Mozna to po Tobe bude chtit ten tatum az po kliknuti na tlacitko New chart, to si nepamatuji presne. V kazdem pripade je potreba zadat nejprve ten datum a pak uz zadavat data.

4) Zadavani dat: Nahore kliknes na zalozku My data a dostanes se do zadavaciho formulare. Tam se muzes pohybovat po jednotlivych dnech (okynko nahore s datumem a sipkama doprava a doleva).

Tabulka, kterou denne vypisujes (kdyz pojedes podle navodu, musi Ti to vyjit v poho):

Basic data (zakladni data):

Temperature (teplota) - vypises namerenou bazalni teplotu, ale desetiny oddeluj teckou, ne carkou
Discarded (vynechat) - potvrdis v pripade, ze jsi merila v jiny cas, nez obvykly - ale pozor, v obdobi ovulace radeji nepotvrzuj vynechani

Time (cas) - vypises cas mereni
AM (dopoledne)
PM (odpoledne)
Set default (stanovit obvykly cas mereni) - kliknutim Ti vybehne tabulka, kde napises obvykly cas mereni, takze ho uz nebudes muset dennodenne vypisovat v pripade, ze nebyl neobvykly

Cervical fluid (cervikalni hlen) - potvrdis hlen, ktery jsi ten den zaznamenala
dry (zadny, sucho)
creamy (kremovy, nebo lotion)
wattery (vodnaty)
eggwhite (vajecny bilek)

Intercourse/Insemination (pohlavni styk/umele oplodneni)
yes (tuleni bylo)
AM (tuleni dopoledne)
PM (tuleni odpoledne)
both (tuleni dopoledne i odpoledne)
no (zadne tuleni)
IUI (intrauterinni inseminace)
IVF retrieval (IVF prenos)

Optional Data (volitelna data):

Ovulation tests (ovulacni testy) - vypisujes v pripade, ze si delas nektery z ovulacnich testu
OPK (test na hladinu luteinizacniho hormonu - kupujes v lekarne)
+ (pozitivni)
- (negativni)
Monitor (monitorovani delozni sliznice ultrazvukem)
low (nizka)
high (vysoka)
peak (vrchol)
Ferning test (mikroskop)
none (zadne kapradiny)
partial (castecne kapradiny)
full (kapradiny)

Cervix (cipek) - vypisujes stav cipku delozniho
Position (pozice)
low (nizko, dobre hmatatelny)
medium (stredne hmatatelny)
high (vysoko, spatne hmatatelny)
Opening (otevreni)
closed (zavreny)
medium (stredne otevreny)
open (otevreny)
Texture (tvrdost tkaniva)
firm (tvrdy)
medium (stredni)
soft (mekky)

Pregnancy tests (tehotenske testy) - vypisujes v priapade, ze jsi si udelala tehotensky test
+ (pozitivni z moce)
- (negativni z moce)
Blood - (negativni z krve)
Blood + (pozitivni z krve)

Specific situations (specificke situace) - potvrdis svoje specificke situace
Backache (bolest v krizi)
Bloated (nafoukle brisko)
Breast self exam (vysetreni prsou)
Constipation (zacpa)
Cramps (krece)
Decreased Appetite (nechutenstvi)
Diarrhea (prujem)
Dizziness (zavrat)
Drinking (poziti alkoholu - spis v ponimani "parba")
Exercise (cviceni)
Fatique (vycerpanost, unava)
Fever (horecka)

len
27. čer 2006

Super, díky moc, už jsem se zaregistrovala a večer to snad vyzkouším 🙂

slim
27. čer 2006

taky to vecer zkusim, ted v praci neni cas 😉
tak dej pak Len vedet, jak ti to vyslo - psala jsi, ze to zkusis zadat zpetne, co uz bylo.

cermonca
27. čer 2006

Len, mohla bys mi take poslat do IP jak se meri bazalni teplota?Chci to taky zkusit porat vic a vic mi to zajima.Moc diky.

mobina
30. čer 2006

Ahoj holky. Tabulku na zaznamenávání BT si asi umí udělat každý sám, ale tady přidávám odkaz na jednu prázdnou a pěkně vypracovanou. Je úplně nakonci stránky před diskusí. Program Acrobat Reader 😉 Jsou tam tabulky pro snažilky i nesnažilky. 🙂

mobina
30. čer 2006