Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

len
17. bře 2006

Dani, já myslím, že i po miminku zůstaneme u toho pharmatexu, ten se dá používat i při kojení 🙂

winnie
17. bře 2006

to tělísko je na max.5 let a teď se dělají třeba měděná -měď má nepříznivý účinek na vajíčko i na spermie. A není zase pravidlo, že musí mít žena infekci -a když ano, tak se tělísko hned vyndá. Záleží taky na gynekologovi, jak o ni pečuje.

winnie
17. bře 2006

len. škoda že tu nemají něco takového🙂

len
17. bře 2006

No ona to byla spíš recese, ten balíček se dvěma kondomy stál 1,5 libry, to by nás zruinovalo, ale za tu legraci to fakt stálo 😀

mobina
17. bře 2006

len to by se manžovi asi taky líbilo 😀

aajka
17. bře 2006

Já moc ty vůně a tak nemusím, ale nevadí mi. No a jednou jsme od někoho dostali s příchutí mentol nebo tak něco a radím, nezkoušejte to 🙂 . Mělo to stejný účinek jako mentolové bonbóny v puse, pálilo nás to oba 🤐

herminka
17. bře 2006

Winnie, co si myslíš o náplastech nebo podkožní tyčince (Implanon)? Když už HA, líbila by se mi taková, která nemusí procházet GIT. Ten Implanon je čistě gestagenní, tak by to asi chtělo nejprve zkusit, jak člověk na gestagenní HA reaguje, že?

mobina
17. bře 2006

Taky už mě napadlo, čím se chránit až odrodíme požadovaný počet dětí 😉 , ale k HA už se vracet asi nebudu... 😖

mobina
17. bře 2006

aajka 😖 tak to tedy muselo být nepříjemné

deni
17. bře 2006

dobre, takze kdyz budeme provozovat prerusovanou souloz (ktera neni moc spolehliva) je tu moznost poceti.ja slysela ze se ma mesic pred planovanym pocetim uzivat kys.listova. proto kdyz prijdu do jineho stavu necekane, nemohu vedet, kdy ji mam zacit brat. chtela jsem se zeptat, zda listovka neni obsazena v nejakych potravinach (ktere nahradi ono davkovani, ktere se ma pred pocetim) nebo zda by skodilo, kdybych dlouhodobe (preventivne, kdybych nahodou otehotnela) uzivala kys. listovou (treba v nejakych tabletach).

aajka
17. bře 2006

Mobino, bylo to děsně nepříjemné. Jenže jsem to příteli nechtěla říct, abych mu to nepokazila, a když bylo po všem, tak mi řekl, že ho to pálilo, ale nechtěl mi to říct, aby mi to nezkazil 😀 . No, pobavili jsme se, ale nikdy více 😅

winnie
17. bře 2006

aajko: nějaký pár vyzkoušel jako lubrikační olej eukalyptový olej🙂To musela být katastrofa🙂

mobina
17. bře 2006

deni kys. listovou koupíš v lékárně a myslím,že se dá užívat dlouhodobě.....v potravinách je jí jen minimum, takže v tomhle případě jsou asi i tabletky lepší...

winnie
17. bře 2006

listovka je hlavně v zelené zelenině -třeba špenát nebo brokolice. Jinak jsou přímo tabletky se samotnou kys.listovou (Acidum folicum), jsou zadarmo na předpis od gynekologa.

herminka
17. bře 2006

Deni, a co nějaký ten spermicid - Pharmatex, Patentex...?

mobina
17. bře 2006

winnie aajko úplně mi naskočila husí kůže brrrr

deni
17. bře 2006

winni: au au 😲

winnie
17. bře 2006

náplasti a tyčinky?No, pořád hormony ať už se vstřebávají kudy chtějí. Tam jde spíš o to, že se nemusíš bát, že zapomeneš🙂Jo, je dobrý to vyzkoušet. Myslím, že kdybys to prokonzultovala s gynekologem a řekla mu, co všechno od té HAK očekáváš, tak Ti vybere něco vhodného.

aajka
17. bře 2006

Winnie, tak to muselo být maso. 😀 To my si příchutě nekupujeme, já ty vůně nemám ráda a rozhodně bychom si nekoupili ten mentol nebo co to bylo, ale když už byl doma 😎 . No ale příště, i kdybych toho dostala karton, poputuje rovnou do popelnice. 🙂

deni
17. bře 2006

herminka: to myslis jako krem, ktery znici spermie?

aajka
17. bře 2006

Deni, nezlob se, ale mně přijde, že ty spíš cheš, abys otěhotněla a měla miminko, protože ten, kdo ho ještě neplánuje, tak zřejmě nepřemýšlí o dlouhodobém užívání kyseliny listové "kdyby náhodou něco".

deni
17. bře 2006

Winnie: tabletky s kys. listovou zadarmo na predpis od gynekologa??? 🙂 tak to je fajn, na to se zeptam.
jinak je asi blbost do sebe cpat tabletky s kys. listovou, kdyz taky vubec otehotnet nemusim. treba bude pritel tak zrucny nebo nase ochrany tak spolehlive, ze bych listovku brala treba rok uplne zbytecne, kdyz se to doporucuje tak mesic pred pocetim.
me totiz nejde do hlavy, ze by se dali brat dlouhodobe a nebyly z toho nejake negativni ucinky.

takze asi presedlame na špenátek a brokolici!!! zdrava vyziva 😀

winnie
17. bře 2006

kys.listová Ti neuškodí. Žádný vitamín rozpustný ve vodě neškodí -přebytek vyčuráš🙂Doufám, že to je zadarmo, já ji tak mám -ale já mám mutaci MTHFR a na to se to musí předepisovat. No, kdyby náhodou Ti to nenapsal zadarmo, tak to stojí asi 60 Kč, ta krabička.

deni
17. bře 2006

aajka: mozna jo. ale uz kvuli priteli (ktery vi, ze chci mimi az po svatbe), chci na nej pockat, az se bude citit byt zenichem 😀
takze moc bych si prala mimi, ale ne ted. proto se ale predem ptam na tu listovku (chrani dite pred vyvojovymi vady)

deni
17. bře 2006

winnie: tak to je fajn, takze ty uz ji beres ted - tu listovku? a co to je ta MTHFR - jiny typ?
a ta cena za krabicku, to se da 🙂

aajka
17. bře 2006

Deni, to že přestaneš brát HA, přecen neznamená, že budeš hned těhotná, chce to prostě chránit se jinak. Vím, na co je kyselina listová, jen jsem chtěla říct, že pokud ještě nechceš otěhotnět, je zbytečné ji brát.

winnie
17. bře 2006

mutace genu pro MTHFR způsobuje, že se mi netvoří v těle dost kys.listové a ještě mi z aminokyseliny methioninu vzniká homocystein -to je svinstvo, které poškozuje cévy a urychluje aterosklerózu. Takže kys.listová v těch pilulkách mi pomůže, aby se mi ten homocystein netvořil a aby moje dítě nemělo vývojovou vadu centrální nervové soustavy.

herminka
17. bře 2006

Deni, jo. Spermie to zničí nebo aspoň znehybní. Vždyť jsi psala, že sis něco o tom Pharmatexu hledala, ne? 😉 My používáme Patentex+přerušovanou sloulož úspěšně rok a půl.

mobina
17. bře 2006

deni myslím, že pokud mimi ještě neplánujete je zbytečné listovku brát. To by sis nemohla dát potom ani skleničku vína, protože, co kdyby jsi náhodou otěhotněla.....Být tebou tak se vysazení nebojím. Pokud partner dítě ještě nechce, tak si dá určitě pozor 😉

winnie
17. bře 2006

Deni, náhody se sice dějí, ale kdybyste po přerušované souloži otěhotněli🙂, tak to by byla sakra náhoda a štěstí. Přítel by musel ejakulovat v Tobě, aby bylo pravděpodobné že můžeš otěhotnět.