Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

pepibubu
27. črc 2006

máš zprávu na icq 🙂

misky
28. črc 2006

Ahoj holky, mám na vás takovej trochu intimní dotaz. Po 5 letech jsem vysadila antikoncepci a protože nám jiný druh ochrany moc nevyhovuje a chystáme se stavět, rozhodla jsem se znovu začít brát pilule - minisiston, se kterými jsem neměla žádný problém. Když jsem začala užívat poprvé, dost se mi zvětšila prsa, teď bych takovou změnu znovu už moc nevítala, nemáte s tím nějaké zkušenosti? Jestli i napodruhé může dojít k takové změně? 😉 Díky M.

coxa
28. črc 2006

Misky já myslím, že může - vždyť budeš do sebe dávat stejnou dávku hormonů, jako před tím, ne? Ale asi ani nemusí,.... 😉

maii
5. říj 2006

Ahojki,

moc se omlouvam za mensi sloh, ale potrebuju se nekomu vypovidat. Od svych rekneme.... 15-16ti let (je mi 20) jsem az do konce unora/brezna tohoto roku brala HA. Pak jsme s tim sekla.... No a mam strasne rozhazeny cyklus, nejdriv 3 mesice nic, doktorka jako ze se to stava, atd. Samozrejme do toho strachy zda nejsem tehotna, a podobne. Ted jsem to naposledy dostala na zacatku srpna, rekneme 6.? Takze pres 2 mesice opet nic, a to uz to predtim bylo "skoro" OK, treba predposledni cyklus trval slusnych 27 dni... Posledni styk jsem mela nekdy chvilku po skonceni kramu, takze asi tak 14tyho... (chraneny, ale nahoda je blbec...) Tehotenskych testu jsem si delala asi padesat (naposled vcera), vsecky negativni. Jsem porad takova nafoukla, atd, ale to muze byt i stres - zacala mi onehdy skola nebo kdo vi co... Doktorka se o vyvolavacce ani nezminila, rovnou me poslala na krev a ultrazvuk, ale ze ty nemuzu delat, dokud to nedostanu. Takze jako blbecek cekam a stresuju, zda preci jen nejsem tehotna.................................... grrrrrr..!

Nemate s tim nektera aspon trosicku zkusenost? :( (e-mail, dik!) Fakt se stresuju. Je treba mozny, aby byl test i TED negativni? Ach jo.....

len
5. říj 2006

No, Maii, takhle pozdě pokud máš všechny testy negativní, asi to vážně na těhotenství nevypadá 😒 Ani se ti nedivím, že jsi tak vytočená, pořád nás přesvědčují, že HA nemá na tělo žádný vliv a po jejím vysazení se všecko brzy vrátí do normálu, no, spoustě holek naštěstí opravdu ano, ale bohužel je dost takových jako ty, kterým to trvá mnoho měsíců, než zase tělo nastartuje, jak má ☹ Divím se, že ti doktorka neřekla víc, popřípadě nepíchla tu vyvolávačku, vidím chyby i na její straně, minimálně v nedostatku komunikace 😖 Jediné, co ti tu ovšem můžeme říct, je, že zdaleka nejsi ojedinělý případ a jadiné, co se asi z tvé strany dá bez doktora udělat, je čekat, čekat a čekat, až dostane tělo rozum 😉

chaluska
5. říj 2006

Pepibubu: mám stejnou zkušenost. Přibrala jse během dvou let 14kg. Vysadila jsem. Křečáky už taky nebolí. Ale ty kilča nějak něchtějí dolů. 😠

zrzuska
5. říj 2006

ahoj maii. ja som brala HAK tri roky. a po vysadeni mam tiez MZ vselijako. prvu MZ som dostala na 46den, potom 35 a zas 35 a teraz na 40den. citala som na nette co nove sa pozistovalo ako vplyva HAK na zenske telo a nie je to take slavne ako vsetci doktori tvrdia. telu trva dlho kym sa spamäta, dokonca odporucaju cakat s otehotnenim az vyse pol roka. bolo to tam vysvetlene, co HAK sposobuje. neviem ci ten clanok mozem skopirovat a hodit to sem. moze sa to?
tiez som citala ze zeny ktore beru HAK by mali uzivat kyselinu listovu, ale to ziadny lekar nepovie.
ja osobne HAK nechcem ani vidiet, lebo mi tak pokazila cyklus, ze az. niektore zeny su z jej uzivania v pohode a v pohode aj otehotneju a ine z nej maju take lenive vajecniky, ze ich treba stimulovat.
ja som tiez vzdy nafuknuta a dlho trva kym dostanem konecne MZ. myslim si, ze keby si bola tehotna, test by to ukazal

rady
5. říj 2006

Holky,dnes jsem byla na kontrole na alergologii a můj doktror mi řekl, že to výrazné zlepšení může souviset i s tím, že jsem před 9 měsíci vysadila antikoncepci. Takže když to ovlivní i tohle, tak nechci domýšlet na co všechno to může mít ještě vliv.

kim
5. říj 2006

RADY: a jak je to vůbec s léky na alergii a těhotenství? Můžeš je brát?Já mám alergii na pyly.

rady
5. říj 2006

no, Dr. mi řekl, že jakmile se dozvím, že jsem těhu mám mu zavolat a domluvíme se co dál. Já beru rhinocort a ten prý nevadí a taky ještě aerius.Vlastně ten už moc ne, protože se mi to dost zlepsšilo. Jinak jsem alergik na některé trávy,pyly, prach a kočky.Prostě taková ta klasika.

rady
5. říj 2006

ALe moudro u Dr. na závěr kontroly bylo:nejlepší léky v těhotenství žádné léky. Dal mi vlsatně ještě rybomunil na imunitu a ten bych pak musela přestat brát.

novako
6. říj 2006

maii: Jak psala Len, na těhotenství to opravdu nevypadá. Když jsem se rozhodovala, jestli HAK ano nebo ne, tak jsem toho spoustu přečetla. Vůbec nejsi jediná, kdo má takové problémy. Tělo mojí sestřenky se s tím vyrovnává už přes rok. ☹ Ale k tomu co tě trápí. psala len, na těhotenství to fakt nevypadá.

makak21
6. říj 2006

Ahojky. Teda holky, nikdy by mě nenapadlo, že vysazení HA může takhle zblbnout tělíčko. Mě to čeká, až doberu poslední platíčko a jak to tak čtu, už ted se bojím. 😒 Vy asi víte, jak člověka vyděsit, co?? 😀 Doufám, že u mě bude všechno v pohodě. Má některá z vás zkušenosti s vysazením MINISISTONU??

zvizatinka
6. říj 2006

Holky, nemate zkusenost s HA Gracial???
Ted jsem ji "vyfasla" jako lecebnou metodu na me problemy... 😕 tak doufam, ze zabere.. Mely jste s ni nejake problemy nebo tak?

tamy
16. říj 2006

Ahoj holky, dneska jsem byla u nového gynekologa, tak jsem z něj hned tahala jeho názory na antikoncepci atd. Samozřejmě mi tvrdil, že antikoncepce není nijak škodlivá a nijak nevadí, když hned po vysazení otěhotním. Beru od 15 Diane-35 a teď Minervu, která má stejné složení). Říkala jsem mu, že chci vysadit HA a začít používát Pharmatex a až tak po půl roce se pokoušet o mimčo. Řekl mi, ať se na Pharmatex vykašlu, že tak půl roku bude trvat, než začnu vůbec menstruovat, protože Diane má hodně hormonů. Tak jsem z toho taková přepadlá. Máte některá z Vás zkušenost s Diane nebo Minervou?

mobina
16. říj 2006

zvizatinka Gracial jsme brala 5 let a pohoda. Přibrala jsem jen trochu na prsou, jinak žádné vedleší účinky. Zato po vysazení 😠 Ale každá jsme jiná.... 😉

mobina
16. říj 2006

tamy tak to z úst gynekologa fakt potěší viď 😒

libusska
29. lis 2006

holky, procetla jsem celou diskuzi a trochu jsem znejistela. HA beru asi 6 let a nikdy jsem o nejakych negativnich ucincich nepremyslela, byla to pro me nejjednodussi forma antikoncepce. ted mi zacinaji dochazet ruzne souvislosti - zanety, precitlivelost, mensi chut na sex, nabirani vahy... takze jsem se rozhodla taky skoncit, doberu platicko a nazdar bazar 😀

caira
30. lis 2006

teda ja musim rict, ze naopak ja jsem s HA spokojena,chut na sex porad velka, zadne nabirani vahy { to je stejne blbost..mame v rodine gynekologa a je to nesmysli, v dnesni dobe je antikoncepce tak setrna..na HA se svadi proste klasicky vetsi "rozezranost" 😀 a take zdravotni vyhody, mensi pravdepodobnost rakoviny cipku, delohy atd... Takze ja jsem naopak pro 🙂

len
30. lis 2006

Nojo, no, Cairo, ale to mi řekni, když jsem pár let při HA byla v pohodě a najednou při změně HA beze změny životního stylu a stravovacích návyků začala neuvěřitelně přibírat... Byla jsem pod dohledem endokrinologa, takže po této stránce OK, žádné jiné problémy jsem neměla, přesto šla kila vesele nahoru... Sotva jsem vysadila, váhový nárůst rázem přestal taky, tak na co to mám svádět? 😀
Kromě toho se na HA taky s oblibou svádí riziko embolie (jen v mém okolí takových holek znám několik) a po vysazení problémy s ovulací a cyklem... Naštěstí tohle postihuje jen malé % uživatelek a já jsem vděčná, že se mi to vyhnulo, na druhou stranu když vidím, co ta naprosto bezpečná a šetrná HA s lidmi umí udělat (jak píšu, jen s malým %, ale stále je jich na můj vkus dost), tak mám trochu obavy, co všechno taky dokáže ovlivnit, aniž bychom o tom věděly 😒

mobina
30. lis 2006

Caira zkusila jsi vysadit a třeba půl roku nebrat a pozorovat, jak na to tělo reaguje?
Já na HA taky nedala dopustit. Měla jsem krásně tvarovaná ňadra, čistou pleť bez akné a pravidelnou MS. Všechno bezva. Zato po vysazení 😠 Když přejdu takový prkotiny jako je mastná pleť, padání vlasů, beďary kam se podíváš a přibírání váhy kvůli rozházenému metabolismu, tak nejhorší pro mě asi je, že nemám ovulaci a ani pořádnou MS. Teď jsem ráda, že jsem se rozhodla pro dítě ve svých 25 letech. Netuším, co bych dělala, kdybych vysadila ve 35ti a čekal mě rok marného snažení a nevydařených pokusů a pak x vyšetření. To pak čas letí stokrát rychleji.
Cairo nikdy nemůžeš předem říct, jak na vysazení ale i nasazení HA bude tělo reagovat. A i když teď tvůj život řídí prášek jako hodinky a ty si to užíváš, tak věř, že až vysadíš, bude to jinak. 😒

cazadora
30. lis 2006

Ahojky, tak já rozhodně proti antikoncepci nejsem, ale jsem jeden z příkladů kterej se k normálnímu cyklu vrátil cca po roce, jinak první tři měsíce nic, a pak 14 dní až 3 týdny spoždění .... teď už je to díky bohu ok 😎

hankah
30. lis 2006

ahojky holčiny,
já budu jeden zamítavý názor. HA jsem brala docela dlouho, skoro 12let, v té době jsem žádné problémy nepociťovala, jak píšete, všechno super. když jsem se ptala na pauzu, tak mi doktoři říkali, že není třeba, že vývoj jde tak rychle dopředu, že se nemám čeho bát. pak začaly problémy, snížená imunita, stálé problémy s nachlazením, doktoři si nevěděli rady. zkusila jsem alternativní medicínu, verdikt-nadměrně zatížená játra,první co bylo se mně ptali, jestli beru HA, a jestli jo, tak ať jí vysadím, že se mé tělo nedokáže se vším vypořádat, velkoměsto, stres v práci, stres z dokončení školy, apod. HA jsem vysadila a začaly problémy, byla jsem bez MS, podezření na PCO apodboně. trvalo mi téměř dva roky, než jsem se z toho všeho trochu dostala. dneska vím, že už do sebe nechci nikdy zbytečně žádné hormony cpát, protože si je rozhážu jenom jednou a pak to dávat do kupy je pěkná fuška. sice všude píšou, jak je všechno v pořádku, že ničemu to nemůže uškodit, ale nedávno přišli vedci na to, že nějací prvoci mění pomalu své pohlaví a to díky tomu, že žijí ve vodě, která obsahuje množství hormonů, které se tam dostávájí i z našich HA. a čističky si s hormonama ve vodě nedokáží poradit! a proto je i nárůstající neplodnost mužů.

možnájsem to napsala moc složitě, ale prostě já už žádnou HA NE!!

kim
30. lis 2006

Hankah: já to také četla, to s těmi vodními živočichy a zůstala jsem na to zírat s otevřenou pusou!!!!!Já jsem musela vysadit HA po cca 8 letém užívání.Dosatavily se problémy s neustále se opakujícími záněty.HA způsobuje vysušení sliznice, která je pak náchylná na zánět.Kromě toho jsem tenkrát musela používat lubrikační gel, dnes bez HA bych spíš potřebovala vysušovadlo 😀 😀

yana
30. lis 2006

ahojky, taky jsem cetla o vodnich zivocisich, nejen o prvocich ale dokonce o rybach. pravda je, ze cisticky s hormonama neudelaj vubec nic, tak ze si vlastne neplodny chlapi zpusobujem sami. nejednou jsem cetla o tom, jak velika ekologicka katastrofa to je(nebo teprv bude?). ono to neni jenom ve vode - je to vsude - i v pude, protoze ta voda tam tece. tak se to dostava do rostlin, zivocichu... a pak to pekne papame.
takze muj nazor je asi jasny - HA neeee!!!!!

sweethy
26. led 2007

Holky potřebuji poradit. Moje sestra bere HA, dnes si šla pro předpis, protože v neděli má začít brát opět tabletky, ale doktor tam nebyl, i přesto, že podle otevírací doby by tam být měl. Nevíte, jestli jí v lékárně HA dají i bez předpisu nebo nevím co jí poradit, třeba s tím máte některá zkušenost. Děkuji za každou radu.

sweethy
26. led 2007

Asi to je ve špatné diskuzi, ale novou jsem nechtěla zbytečně zakládat, tak pokud někdo poradí, tak vám budu moc vděčná.

majenka
26. led 2007

sweethy, moje kamarádka zažila něco podobného a podařilo se jí v pátek "ukecat" lékárnici, že jí ten recept v pondělí donese...musí to zkusit, záleží na koho "narazí".Vím, že jí tam dávala údaje z občanky, aby jí věřila a naslibovala nevímco 😀 ...a v pondělí to pak doneska i s bomboniérou.

sweethy
26. led 2007

No, právě záleží na koho narazí,ale kéž by to šlo, to si myslím, že za tu bomboniéru by to stálo 😀

majenka
26. led 2007

Ale třeba u mého doktora to funguje tak, že pokud tam není, tak recept napíše i sestra od sousedního lékaře. Možná by jí recept napsal jiný lékař (tvůj,kamarádky-když mu to vysvětlí).