Hormonální antikoncepce - jaký je na ni váš názor?

terik93
10. dub 2014

Ahoj🙂 zajímal by mne Váš názor na dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce a zda si myslíte, že antikoncepce má opravdu špatný vliv na ženský organismus. Především by mne zajímalo, zda hormonální antikoncepci podporujete (užíváte/užívala) nebo raději používáte jiné metody před otěhotněním (nebo užívaly). Budu Vám vděčná za každý poznatek, který mi jistě pomůže v mé práci do školy.Předem moc děkuji 🙂

klaire22
10. dub 2014

Já jsem brala HA téměř 7 let, pak jsem vysadila a cca po půl roce od vysazení jsme se začali snažit o dítě. Jenže bohužel jsem vůbec neovulovala ☹ Tělo bylo prostě líné, měla jsem i šíleně rozhozený cyklus, že jsem musela jí i 2x na vyvolávací injekci ☹ Nakonec mi pomohl clostylbegyt a já po 10 měsích konečně otěhotněla. Od porodu antikoncepci neberu žádnou, chráníme se kondomem. Teď se budeme snažit o druhé dítě, tak jsem zvědavá, zda na to bude mít vliv to, že neberu od porodu žádnou antikoncepci nebo zda je to jedno. zatím mám vlastní teorii, že ta HA asi není úplně to pravé ořechové pro tělo, uvidíme, zda se mi to potvrdí nebo vyvrátí. Ale až odrodím všechny děti, co mám v plánu 😀 😀 😀 tak sama nevím, jako antikoncepci budu pak používat a zda vůbec nějakou,

marecekavendulka
10. dub 2014

Ahoj,ráda se podělím o svou zkušenost.HA jsem začala brát krátce po narození syna,předtím jsem ji nebrala vůbec.Nedlouho po nasazení tabletek jsem cítila výrazné negativní změny v mé psychice při menstruaci a krátce před ní.Ano,podrážděnost k menzes patří,ale já začala být extrémně plačtivá,všechno mě rozhodilo,prostě bych sama se sebou nevydržela dýl jak hodinu.Také mi začaly padat více vlasy.Když jsem se na to ptala doktora,řekl,že toto všechno opravdu může s HA souviset.po vysazení HA jsem se vrátila psychicky na to "svoje"..s partnerem jsme před tím,než jsme chtěli druhé dítě,praktikovali sex s kondomem a nebo si dával pozor.Ani po druhém mimču HA nechci,myslím,že jsou jiné,mnohem šetřnější varianty k ženskému tělu.Jednu jedinou výhodu to mělo (pro mě zanedbatelnou)-věděla jsem na tuty přesně,kdy "to" dostanu.

lennaaa
10. dub 2014

těžko říct. brala jsem ha cca 7-8 let, teď ji 11 měsíc neberu, ms přichází naštěstí sama 33-38 den.o dítě se stále snažíme, tedy už 11 měsíců...jestli ovuluju budu zjišťovat až teď. jinak při ms jsem měla pleť jako panenka, žádné akné. Ms docházela přesně na hodinu a den.nebyly žádné bolesti a byla slabá, trvala jen pár dní...vše mi parádně vyhovovalo!!teď po vysazení se mi trochu pleť zhoršila, bolesti břicha před ms - hrozné křeče!!! už týden předem vím, že příjde protože jsem protivná, mám žravku, břicho nafouklé, prsa bolí ... Nevím jestli otěhotnět nemůžu kvůli antikoncepci, ale po dítěti ( zda-li někdy příjde ) se budu chránit asi jinak.... i když kdo ví ....

davideki
10. dub 2014

Ahoj, tak se také podělím :o) brala jsem HA 7 let, poté co se mi začali objevat dosti nehezké tmavé pigmentové skvrny pod očima tak jsem HA vysadila. A hle po všech možných vyšetřeních to bylo jediné co zabralo :o) od té doby tedy od svých 24let jsem žádnou HA ani NA nebrala a brát již nikdy nebudu! Nyní je mi 32 let mám dvě zdravé děti, 2,5roku a 6měsíců :o) otěhotněla jsem s oběma na poprvé, Dádu jsem porodila ve svých 29 a Simču v 31, těhotenství bez problémů. A po zkušenostech maminek z mého okolí, bych HA v žádném případě nedoporučovala. Všechny maminy kolem mě měli nějakou neg. zkušenost. Manžel má na tuto záležitost stejný názor, takže řešíme NEotěhotnění přerušovanou souloží. Další dítě už neplánujeme :o) Proč zatěžovat organismus další neduhou, když toho dobrovolně nedobrovolně do našeho těla dostáváme i tak dost...

tarra27
10. dub 2014

Já brala HA nekolik let, pak jsme vysadila, protože sebelepší HA jsou srač...do těla. Navíc spousta žen po vysazení nemohla otěhotnět, a vůbec pokud spojovaly platíčka a měly MS třeba 1 za tři měsíce, tak hodně jim srostly vejcovody a mají utrum s normálním početím...

od svých 23let ji neberu, otehotnet jsme nechtela hned, ale asi za dva roky jsem otehotnela neplánovaně a sttále jsem ji nebrala ani po porodu a ani ted po druhém porodu...a brát už ji nechci...

další probém podle mě je, že díky HA je nejen větší riziko plicní embolie, ale taky karcinomu prsu....

HA jsou pořád hormony....i když menší množství než kdysi, pořád jsou to hormony a ty v techto dávkách nejsou tělu přirozené...

samozřejme holka v 18ti dejme tomu ok, at ji dva ři roky bere než aby otehotnela neplánovaně...ale pokud možno, za mě nebrat.

gletnulka
10. dub 2014

Za mě ne. Brala jsem HA cca od 17 do 24 let a dva roky trvalo, než se mi cyklus po vysazení upravil. Bez HA jsem se cítila líp, žádné výkyvy váhy a hlavně nálad. V 29 jsem otěhotněla po mírných problémech, v 31 jsem otěhotněla opět, tentokrát napoprvé. Teď jsme opět řešili jak se budeme chránit, dítko zatím další neplánujeme a zkusila jsem Nuovaring. Tělíska ani náhodou, sestra z něj měla cystu na vaječníku a museli jí půlku jednoho vzít, prý je to častá komplikace..Prášky jsou svinstvo a taky bych zapomínala..Kroužek mi přišel fajn, nicméně po dvou měsících se asi vrátíme ke starým klasickým metodám antikoncepce. Myslím si, že HA je zvěrstvo, hlavně u mladých holek, které ještě nemají děti.

gosa22
10. dub 2014

určitě NE ☹ také mi to jen ublížilo, brala jsem ji snad 10 let a než se tělo srovnalo a otěhotněla jsem, taky to nebylo hned...teď po porodu to nechci ani vidět! je mi bez toho líp 😉

duvi21
10. dub 2014

Muj nazor: pokud to jen trochu jde, HA se vyhnout. Je to proti prirode a pravdu o vsech dusledcich se stejne nedozvime, protoze je to obrovsky byznys. Jako spoustu jinych "zalezitosti" dnes. Bohuzel... Tak mezi nami, muj gynekolog se tvaril tak nejak spiklenecky spokojene, kdyz jsem mu rekla, ze jsem se rozhodla HA nebrat. Prislo mi, ze se mnou souhlasi. A rekl neco jako: no, mezi nama, ono na tom extra nic dobreho neni. Otehotnela jsem planovane, ale HA jsem brala jen tri mesice a vysadila ji davno pred tim, nez jsme tehotenstvi planovali. A nebudu ji brat ani po porodu. Nebudu riskovat. Chci sve mimi ve zdravi vychovat. NEotehotneni jsem resila prerusovanou soulozi vetsinu zivota a stacilo to. Zadne nehody 🙂

zuza01
10. dub 2014

Brala jsem 9 let v kuse, už nebudu. Po porodu bych chtěla nehormonální tělísko, pokud mi sedne. V době bez antikoncepce jsem pak měla velké problémy s těhotenstvím. Cyklus mám 35 dní, s prášky samozřejmě 28, což mi asi nebylo úplně přirozené a tělo se rozhodilo... Manžel nechce, abych hormony brala, kvůli náladám, libidu...

berynka
10. dub 2014

Brala jsem jí řadu let, když jsem byla mladší, blbější a pohodlnější a už nikdy víc. Je to hnus! Měla by kolem toho být minimálně taková aféra a bouřlivé reakce jako u ne-očkování dětí! 🙄

hanny85
10. dub 2014

Já jsem s antikoncepcí spokojená a vždy jsem byla, a s otěhotněním jsem problém neměla 🙂

romy16
11. dub 2014

Brala jsem HA od 16 do 22. Po vysazení byl cyklus 60 dní "normální". Pleť - lesklá jako zrcadlo, akné, děs,... Taky musím konstatovat, že po psychické stránce to byla taky hrůza - pořád nějaké depky. A jako bonus - špatné jaterní testy. Už to svinstvo nechci nikdy vidět! 😠 Už je to dva roky a konečeně mám cyklus do 30dní. Díky bylinkám a přírodním detoxům. I pleť a psychika jsou ok! 🙂

ann_87
11. dub 2014

Brala jsem HA téměř 10 let, otěhotněla jsem téměř ihned po vysazení, ovšem až napotřetí to vyšlo...
Po porodu jsem brala HA, co se může brát při kojení a po skončení kojení jsem do dvou měsíců vysadila antiko úplně, neseděla mi už ani moje původní, rozházený cyklus, "menstruace" co 14 dní.
Nyní používáme Pharmatex a maximální spokojenost!! HA už užívat nechci. Bez ní jsem více v pohodě 🙂

elvira
11. dub 2014

Můj názor...U mladých holek - kolem 15 let mi připadá HA menší zlo, než potrat. Těžko může někdo očekávat od stejně starého kluka, že "si dá pozor", případně použije kondom, ač se to do těch děcek hustí horem dolem...
U žen, které mají dlouhodobý vztah a není jim "náct" to trochu nechápu, ale jejich tělo - jejich volba.
Za celý svůj život jsem brala HA asi půl roku - nesedla mi, domluvili jsme se s manželem na jiné ochraně.
Stejně jsem problémy s otěhotněním měla, takže na HA bych neházela všechny problémy světa, ale selským rozumem - nevím, co může být prospěšného na každodenním užívání hormonů po několik let...

pablinka
11. dub 2014

HA jsem brala nějakých 13 let... vyzkoušela jsem více preparátů... postupně jsem dospěla k tomu, že se bez HA cítím mnohem lépe. Nebolí mě nohy (při HA mě bolela lýtka), MS mám pravidelnou, kratší a nebolestivou (při HA jsem na bolesti dost trpěla), lépe se mi udržuje váha a nebraní HA má i pozitivní vliv na mou psychiku. Už bych do toho znovu nešla.

pehaka
11. dub 2014

já jsem brala antikoncepci od 15 let, nikdy jsem na sobě žádný problém nevypozorovala ve 22 jsem se vdala a měsíc po svatbě antikoncepci vysadila..na první pokus jsem byla těhotná dnes mám již téměř 5 letého zdravého synka po porodu jsem opět nasadila antikoncepci nejdřív tu ke kojení po kojení tu klasickou, když synkovi byli 2 rozhodli jsme se pro druhé dítě ..opět na první pokus jsem byla v tom.. 😉 s pletí jsem nikdy problém neměla s váhou bojuji až po dětech ale 5 kg co mi chybí k původní váze neberu jako problém, náladová nejsem ..jelikož už další dítě není v plánu nechala jsem si dát tělísko....TO UŽ BYCH ALE NIKDY NEUDĚLALA....rozhodilo mě úplně celý navíc se přidal občas i nějakej ten zánět, kterej sem za celej život neměla...už ho tam ale nechám dožít za ty prachy 😝 ..po vyndání budu brát opět HA...nikdy mi nevadila, chu´t na sex je a byla vždycky 😀 asi kdybych si mohla vybrat podle svých představ neberu nic, ale kondom zavrhuji , přerušovaný sex taky a spoléhat s na chlapa? 😀 to bych za chvíli měla dětí jako smetí 😉

teeerez
11. dub 2014

Za me HA ano, ale vybirat. Nejvetsi chybu vidim v tom, ze vetsina gyndaru predepisuje sveho sponzora a vuubec neresi jaka HA je pro danou zenu vhodna. Jako prvni jsem brala asi rok (mozna i dele) Lindynette. Po 3 mesicich brani se mi vratilo velice silne astma, na ktere jsem trpela naposledy pred pubertou :-/

Ne z techto duvodu (puvodne jsem si to nespojila) jsem ji vymenila za Chloe, ktera ma i pozitivni vliv na plet, no. Se zmenou HA astma zmizelo a za celou dobu brani nove HA jsem nemela jedinny zachvat. Po 7 letech vysazena i ta, otehotneni spise pred prvnim pokusem nez na prvni :D zdravotni, naladove ani jine problemy zadne. Obcas jsem spojovala platitcka, ale telo mi to odpustilo. Uz se k ni asi nevratim, ptz. chceme dve deti po sobe a pak to vidim spise na telisko, ale zaroven na ni nevidim ani nic spatneho. Jen to chce najit vhodnou variantu pro sebe ne pausalne jednu znacku...

anetadr
11. dub 2014

o HA jsem se bavila s kamarádem fyzioterapeutem a ten mi říkal, že HA vlastně simuluje těhotenství, aby nedocházelo k ovulaci. Jenže tělo si opravdu myslí, že je těhotné a podle toho se i částečně chová - takže se třeba rozvolňují chrupavky (kvůli snazšímu porodu) - no a právě dlouhodobé braní HA může mít za následek odrovnání kloubů, časnou výměnu kloubů apod. To je jen názor fyzioterapeuta - myslím, že toto je jen jeden problém z mnoha, které HA způsobuje. Já jsem ji brala asi 3 roky (od začátku sex. aktivity) - a když jsem jí pak vysadila, tak jsem si teprve pořádně začala užívat a pochopila jsem, že mě HA pěkně sexuálně utlumovala. Pak jsem plánovaně otěhotněla a po tom jsem se chránila ovu testy a to si nemůžu vynachválit - je to fakt super a po čase jsem se sama naučila ovulaci poznat. Přišlo mi to super - hlavně přirozené.

veruska007
11. dub 2014

HA jsem brala 3/4 roku na zpravidelnění cyklu. HA mi způsobovala zdravotní i psychické problémy (náladovost, plačtivost, podrážděnost), po vysazení HA jsem MS bez vyvolávačky nedostala několik měsíců. K HA se už rozhodně nikdy nevrátím, nemám odvahu risknout ani Mirenu. Navíc mi zjistili trombofilii, takže v tomhle to mám s HA jednoznačně dané až do smrti.

kyspanek
22. čer 2021

Holky, kdo by potřeboval, mám Ayreen 2mg krom 9 tablet kompletní krabičku teď novou, napište zprávu, kdo má zájem