Jak dlouho před početím jste vysadily antikoncepci?

xrozarka
14. dub 2013

Ahojte holky, určitě tady ta otázka nejednou padla, přiznám se, že jsem moc diskuzí zatím neprošla a jsem zatím tímto tématem "nepolíbená". Ale jak dlouho před plánováním miminka jste vysadily antikoncepci a začaly své tělo připravovat na tak velký krok. A jak připravovat? Díky za tipy a rady😉

ffiinnkkaa
14. dub 2013

Vysadila a začlo "snažení". Nijak jsme se nepřipravovala. 😉

xrozarka
autor
14. dub 2013

@ffiinnkkaa 🙂 asi je to nejlepší řešení. Možná to začínám až moc řešit 😉 jak dlouho vám trvalo, než se mimi povedlo?

ffiinnkkaa
14. dub 2013

@xrozarka Obě dvě třetí měsíc 🙂

sabisek
14. dub 2013

Ja vysadila dva roky predem, ale nebylo to nejak naplanovane. Antikoncepce a me telo si prestali rozumet, jak jsem vysadila s tim, ze stejne budeme ve vyhledu chtiti miminko. Jinak pak byla meses nepravidelna a trvalo mi cca 6 mesicu, nez se telo dalo do normalu. Kdyz jsme se zacali snazit, cca po dou letech od vysazeni, vyslo to druhy mesic. 🙂

xrozarka
autor
14. dub 2013

@sabisek Já právě problém s antikoncepcí nemám, ale beru ji už 12 let, četla jsem pár článků, které si absolutně odporují, jeden jak je antikoncepce a její vliv v těle pro miminko škodlivý, další, že na vývoj plodu vliv nemá....pak se v tom vyznej....🙂

sabisek
15. dub 2013

@xrozarka Znam plno holek, co brali antikoncepci plno let (8-12) a hnedka pak otehotneli (mesic po vysaseni) a maji zdrave deti (je jim cca nyni od jednoho roku do 6 let a zadne vyvojove ci jine problemy nemaji)...

zlatelevizeedna
15. dub 2013

Vysadila jsem antikoncepci a zároveň jsem začala místo ní brát Femibion 800 - kvůli kyselině listové. Asi půl roku trvalo, než se mi jakž takž srovnal cyklus.

xrozarka
autor
15. dub 2013

@sabisek jee tak ted jsi me trosku uklidnila.asi to prestanu nejak prehnane resit...jeste mam na dva mesice antikoncepci a pak uvidime.kyselinu listovou jsem si taky koupila.jen nevim zda je mozne brat antikoncepci a kyselinu listovou spolecne...ale proc ne?🙂

xrozarka
autor
15. dub 2013

@zlatelevizeedna taky jsem si koupila kyselinu listovou.mozna ji uz zacnu brat.i presto.ze jeste beru antikoncepci...

zlatelevizeedna
15. dub 2013

@xrozarka klidně to můžeš brát dohromady😉. Listovka se doporučuje právě už před otěhotněním.

naomi6
15. dub 2013

@xrozarka Ahoj, já brala HA v kuse asi 8 let, po vysazení jsem měla rok problémy s nastartováním cyklu a hlavně ovulace, takže bych už nikdy HA nebrala. Ale každá to má jinak. Moje sestřenka vysadila a hned další měsíc se zadařilo. Jinak jsem se ptala gynekologa a ten říkal, že se tělo nijak čistit nemusí, může se otěhotnět hned po vysazení, na mimi to špatný vliv nemá. Držím palce při snažení 😉

xrozarka
autor
15. dub 2013

@naomi6 dekuji.planujeme opozdenou svatebni cestu.tak ji vezmem jako takovy pomyslny zacatek ;) jinak mam z toho celkem hruzu.ale zvladly to ostatni.zvladnu to snad taky;)

xrozarka
autor
15. dub 2013

@zlatelevizeedna tak dnes uz si vezmu;) plus lepsi stravovani.aby se melo miminko jak v bavlnce;)

naomi6
15. dub 2013

@xrozarka Určitě to zvládneš, neboj, bude to prima. A užijte si svatební cestu, taky bych si ji klidně ještě zopakovala 😉

xrozarka
autor
15. dub 2013

@naomi6 Děkuji, snad si to užijeme🙂

prchy
15. dub 2013

@xrozarka: rok a třičtvrtě....

pavlina05
15. dub 2013

Já vysadila 3 měsíce před a brala jsem kyselinu listovou a lup a hned to bylo 🙂 U druhého těhu taky hned 😀

xrozarka
autor
16. dub 2013

@pavlina05 tak to byl idealni stav;)doufam.ze u nas to taky bude v pohode....trochu se bojim.jak ted spousta paru ma problemy.a jsou i mladsi nez my...

xrozarka
autor
16. dub 2013

@pavlina05 tak to byl idealni stav;)doufam.ze u nas to taky bude v pohode....trochu se bojim.jak ted spousta paru ma problemy.a jsou i mladsi nez my...

hajglish
16. dub 2013

Sice nemáme mimčo plánovaný, ale já jsem musela vysadit HA kvůli operaci s prsem no a jak jsem jí vysadila tak hnedka jsem byla v tom. Ale teď jsme šťastný,že budeme mít malýho.. 🙂 Ale co takhlenc tady čtu tak jsem asi hodně plodná.. 😀

ckei
16. dub 2013

@xrozarka v polovině července 2011 jsem dobrala poslední plato a pro další anti jsem už nešla, v srpnu jsem otěhotněla, v září jsem potratila, pak jsme si dali chvíli oddech, znovu jsme se posnažili v lednu a to hned vyšlo a malému je teď půl roku. Žádná příprava, nic, prostě dobrání a snažení 😉

pavlina05
16. dub 2013

@xrozarka hlavně se nestresuj že to nebude hned (kdyby nebylo). Mám kámošku, ta se stresovala rok dopředu a 2 roky pak nemohla otěhotnět.
Já to neřešila a šlo to hned. Ikdyž první těhu taky nevyšlo.

aduskao
16. dub 2013

2 mesiace pred a uspech hned na prvý krat 😉

marketajuppova
16. dub 2013

Ja neberu od kvetna 2011, od rijna 2011 se snazime a nic...

jpetraa
17. dub 2013

vysadila jsem antikoncepci, kteou jsem brala asi 13 let a otěhotněla hned další měsíc..mám zdravou dceru.

helcenka
18. dub 2013

@xrozarka - pokaždé jsem vysadila 3 měsíce před snažením, místo antiko jsem začala brát kyselinu listovou a otěhotněla jsem vždy hned první měsíc snažení 😉 .
Předtím jsem každé 2 roky vysadila antiko na 3 měsíce, takže jsem ji brala celkem 8 let, ale vždy jednou za dva roky tříměsíční přestávka na obnovení cyklu.

xrozarka
autor
18. dub 2013

@marketajuppova držím pěsti abv to co nejdřív vyšlo 🙂

maximka33
18. dub 2013

my se začali snažit hned po vysazení, brala jsem jen listovku předem. vyšlo to 3. měsíc snažení.

vendyca
19. dub 2013

rok, cyklus se upravil asi tak po 3 měsících.

sarkad2856
19. dub 2013

@xrozarka Ahoj,já neberu nic už 5 let a taky celou dobu se snažíme a zatím kromě jednoho neuspěchu nic,jinak je dobrý ten Femibion 800 doporučilo mi jích více lékařu a nic tím nezkazíš.Cyklus se mi upravil asi po 3-4 měsících po vysazení a po tu dobu se prý tělo i čistí s antiko.