Jak jste na tom byli po dobrání HA? Měli jste problémy?

verap
25. pro 2007

Ahojky, napiste, jak jste na tom byli po dobrani HA a jake problemy s tim meli - a hlavne co s tim delaly 🙂

hana_r
27. srp 2008

Pralinko, já bych ještě počkala. Doktor ti maximálně píchne vyvolávačku, což je další dávka hormonů. Můžeš zkusit měřit BT, jestli ti příjde ovu. Mně poprvé přišla 23 den, od té doby chodí 16., takže taky to tělu chvíli trvalo. A to jsem první 2 měsíce používala gynex.

verap
autor
27. srp 2008

misule - to mas podobne jako ja, ja myslim, ze by se ten duphaston mel brat az po ovulaci, pokud mas cykly 35 dni, tak to moc nepomuze brat to uz 15 den. mozna zkus merit BT.

misule82
27. srp 2008

verap: já právě měla první cykly po vysazení HA 55 dní a to jen díky vyvolávačce. Bůh ví, jestli bysem to vůbec dostala. No a pak jsme nasadili duphaston a co už pátý cyklus měřím BT a jsem bez ovu. Teď jsem měla clostil, ale nezabral. Příští cyklus dostanu zvýšenou dávku, ale doktorce řeknu, že si zkusím nenasadit d ten 16. DC a nechám to být. Budu pečlivě měřit BT a kdyby náhodou ovu byla, tak hned pak nasadím duphaston. Takhle mi to přijde, že tělo se s D nemá šanci vzpamatovat a samo naskočit.

pralinka25
27. srp 2008

hanka ja tiez tak rozmyslam ze este pockat, len obcas ma chyti panika ze co ked nepride vobec. V oktobri sme sa chceli zacat snazilkovat (to malo byt po 3 prirodzenom cykle) Bola by som rada keby to prislo samo. Len tak premyslam nad hranicou ze dokedy cakat a kedy sa uz zobrat k lekarovi.

Ja som mala na 19 DC take spinenie asi 3 dnove. Menzes to nebol. Co to mohlo byt?

verap
autor
27. srp 2008

misule - meli ti ten clostil nasadit hned s duphastonem. snad ti to ted ve zvysene davce zabere 🙂

ja ten duphaston doma mam, jeste jsem ho ale nezkousela, az tento mesic po ovu. dneska uz jsem 31 dc a ovu porad nikde.

verap
autor
27. srp 2008

pralinka - podle toho, jak mas dlouhy cyklus - to mohlo byt ovulacni spineni

pralinka25
27. srp 2008

no to este neviem aky budem mat dlhy cyklus. Zatial je to 47 dni ☹ a stale nic Cakam stale na prvu prirodzenu mrsku bez HAK.

Myslis ze to spinenie na 19 den mohla byt ovulka? To by bolo fajn

hana_r
27. srp 2008

Mně se v prvním cyklu taky objevilo špinění, ale bylo několik dní před ovu. Zvláštní je, že u tebe je to už 26. den od špinění a pořád nic. Ale ještě bych chvíli počkala, tak do 60. dne.

aponchie
27. srp 2008

ono je mozne ,ze neovuluju ??po tom brani ten antiko jako?a jak si to muzu zjistit jestli ovuluje sorry jsem totalne mimo tyto praktiky prave tak poradte prosim

katwind
27. srp 2008

aponchie, existují ovulační testy😉 nebo měření teploty ti taky řekne hodně😉

hana_r
27. srp 2008

Měření teploty je hlavně zadarmo, ty testy se prodraží. Každé ráno po probuzení změříš teplotu a zapíšeš si ji. Jsou na to různé grafy. Po ovulaci teplota výrazně stoupne. Zkus se podívat na téma Měření BT, holky tam dávají odkazy na své grafy, tak to tam uvidíš.

hana_r
27. srp 2008

Např. tady http://www.fertilityfriend.com/home/211f62 a to téma se jmenuje Grafy BT.

aponchie
27. srp 2008

no moment a to vemu jako klasickej rtutovej teplomer a hned jak vstanu si ho tam zasunu na 5min a zmerim teplotu a zapisu?a potom jak poznam ,ze uz ovuluju abych na to mohla hupsnout?jako ono se da to vajco oplodnit jen v dobe ovulace ne?to bych pak stareho zahnala nekam na pivo kdyz bych mela cas a nemuseli bychom hopsat jak kralici 😀 😀 😀

josefka
27. srp 2008

holciny a nechcete zkusit tu Agnus Castus? Je to bylinka a upravuje hormony v tele, me se zda pomohla - jak jsem psala, prvni cyklus od vyszeni prisel po 35 dnecha druhy prisel po 45 a to asi diky te byline. Ted mi prisel 20 dni po druhem cyklu, a kdyz to spocitam od zacatku, tak je to tak jak by to melo byt.
Dalsi plus jsou nulove predmenstruacni symptomy - zadne nalady, chute a citliva prsa ..... jen me trosku bolelo bricho, kdyz jsem to dostala.

Hani - mozna hloupy dotaz, ale tu teplotu si meris normalne v podpazdi? A zacina se merit prvni den menstruace?

hana_r
27. srp 2008

Může být i digitální, teplota se může měřit v pochvě, konečníku, nebo ústech, ale stále na jednom místě, ne jednou tam, jednou tam. V tom grafu (je na stránce níž, jsou tam totiž dva), je vidět, že po ovu teplota stoupne. To měření je dobré na to zjistit, zda k ovu vůbec dochází (psala si, že nevíš). Bohužel ukáže, až když je po ovu. Ale ovu přichází téměř na den stejně (pokud nemáš vyloženě nějaké problémy, nebo nejsi nemocná), takže po více cyklech se to dá odhadnout. Nebo můžeš použít ty ovulační testery, ty by ti měly ukázat i to, že se ovu blíží.
Jinak vajíčko se dá oplodnit v době ovu a 24 hodin po, ale spermie mají životnost tak 3 - 5 dní, takže je dobrý mít sex i před ovu. Spermie si počkaj.

hana_r
27. srp 2008

Josefko, o té bylince jsem ještě neslyšela, teĎ to hledám na netu. Česky je to drmek, nebo mnišský pepř.Pomáhá při ženské neplodnosti, podporuje ovulaci. Asi taky stojí za vyzkoušení.

O měření viz výše. Ze začátku je dobré měřit celý cyklus, protože u některých holek může docházet k ovu na začátku cyklu, třeba i 5. den, ale já mám ovu až 16. den, takže během MS neměřím.

aponchie
27. srp 2008

dobre takze dneska nebo zitra uz mi konci menzes a odkdy tedy mam merit?hned dneska treba a jakoby dnes zacit mesic jednickou?

misule82
27. srp 2008

Holky, já mám drmek doma jako čaj. A já to prostě nemůžu vypít, je to hrozně hnusný 😒 neprodávají to třeba jako kapky nebo jak to máte vy?

hana_r
27. srp 2008

Dneska už ne, teplota se musí měřit dřív, než vstaneš z postele. Jedničkou je první den MS, takže začneš zapisovat do 7. dne, nebo kolikátý den od MS zítra bude. Na této stránce dole před diskuzí najdeš celkem dobré tabulky k zapisování http://www.rodina.cz/clanek3826.htm

aponchie
27. srp 2008

dobre ja to zkusim.dikes..takze ted to nema cenu a musim pockat na dalsi menzes pac dneska koncim zrovna 😲

hana_r
27. srp 2008

nene, cenu to má, akorát začneš zapisovat třeba od 7. dne. V tabulce se bere 1. den = 1. den MS.

hana_r
27. srp 2008

Jenom ti bude chybět několik teplot na začátku.

jastrab
27. srp 2008

damy, chcem sa opytat, ci vam meranie BT prikazal doktor a ci vysledky z grafov su pre neho rozhodujuce...alebo si to meriate len vy same pre seba, aby ste vedeli, kedy ovulujete? a co ta bylinka, josefko?

pralinka25
27. srp 2008

baby a to sa meria tam dolu aj pocas MS?
Hani a tych 26 dni je uz asi moc. Ze? Je mozne ze mi medzi dvomi ovulkami ani MSprist nemusi?

hana_r
27. srp 2008

Jestrab, já měřím BT, protože používám symptotermální metodu jako antikoncepci. Už rok funguje,tak snad bude fungovat, když se začnem snažit 😉
Pralinko, jak jsem psala, můžeš měřit i v ústech, ale to pak celý cyklus, ne to střídat. Nebo při MS neměříš vůbec. Normální délka luteální fáze (to je od ovu do MS) je 9 - 16 dní. 26 je už docela dost, ale ber to tak, že tělo se srovnává s vysazením HA. Zkusila bych některý z těch přípravků. Třeba od nejlevnějšího 😉

pralinka25
27. srp 2008

a ktory je najlacnejsi?????????

hana_r
27. srp 2008

Asi ten kontryhel - krabička 20 čajů stojí kolem 35 kč. I ten drmek má podobnou cenu, ale nevím, jestli ho mají běžně v lékárně. Femigard a Gynex stojí kolem 400 za lahvičku.

arizona
27. srp 2008

jastrab, moja dr. graf BT nebrala do úvahy, ale mi hovorila, že ak sa to robí správne, tak to podáva správne informácie. teda - jeden graf som jej doniesla, keď som za ňou prišla s tým, že som asi tehotná, lebo mám 4 pozitívne testy zo 4... a jej to nešlo do hlavy, čo som aj predpokladala, lebo poslednú MS som mala v máji a prišla som za ňou s týmto "problémikom" 😅 v polke júla. to som mala byť teoreticky v 3. mesiaci, ale pritom to boli podľa BT 2 týždne od ovulácie... je to fakt dobrá metóda, ktorá odhalí, či vlastne ovulácia bola... ovu testy sú dosť drahé na to, sa dalo odhaliť, či je pred ovu alebo už po nej...

josefka
27. srp 2008

hani, misule, tady je diskuze o Agnus Castus (neboli drmek), tak ji muzete projit. Prodavaji se i kapky a i je i v tabletkach. Jenom pozor, pokud mate malo telesneho tuku, tak neusi fungovat - malo znamena, ze jste hodne hubene a vysportovane 🙂 .... tak me napada, ze to by mohl byt pri menstruaci problem tak jako tak - zkuste se zamyslet nad tim, jestli treba nemate podvahu ....
Holky, zkuste nejdriv prirodu, nez dalsi hormony. Ppridavat umele hormony do tela je vzdycky osemetny. Cetla jsem si pribalovy letak od toho Puphastonu, psali tam, ze je nutne se pravidelne podrobovat celkove gynekologicke prohlidce a mozna i chodit na mamograf - to pro me znamena, ze si nejsou jisti, ze to nemuze vyvolat rakovinu prsou nebo cipku .... a pro me osobne to v prekladu znamena, ze to riziko je pri jeho uzivani vyssi.

hana_r
27. srp 2008

Josefko, já sice jsem na pokraji podváhy, ale s MS problémy nemám. Sem jsem přišla jenom radit 😀

S tím druhým odstavečkem souhlasím. Taky bych zkoušela nejdřív přírodu, než do sebe cpát další hormonální bomby. Ale chce to trpělivost. Bylinky nezaberou ze dne na den.