Jak jste na tom byli po dobrání HA? Měli jste problémy?

verap
25. pro 2007

Ahojky, napiste, jak jste na tom byli po dobrani HA a jake problemy s tim meli - a hlavne co s tim delaly 🙂

elana
26. srp 2008

Jestli máš ovulaci se pozná buď u doktora rozborem hormonů nebo doma měřením bazální teploty. Menstruace rozhodně není žádný indikátor ovulace, resp. když není menses, nebyla ani ovulace, ale když menses je, ovulace může i nemusí být.

andelka
26. srp 2008

murynka: Nejlíp měřením BT. Tak taky zjistíš, jestli máš dost dlouhou luteální fázi, aby se vajíčko mohlo zabydlet v děloze. Jinak se to dá poznat i podle změny kvality hlenu (před ovu a při ovu bývá řidší, průhledný, tažný), ale zas jak u koho, u mě třeba ne, já jinak než měřením ovu nepoznám. Ani bolesti většinou nemám.

elana
26. srp 2008

Dicinko, prostě Ti tato HA nesedla, kdybys dítě nechtěla a hodlala to brát, tak byste nejspíš s doktorem vybírali jiný preparát, asi je pro Tebe tato moc slabá a dostavuje se špinění z průniku. Vydrž, brzo přijde MS, hormony se vyplavujou každým dnem víc a víc.

andelka
26. srp 2008

dicinka: Já jsem občas taky špinila, asi týden před dobráním platíčka. A štvalo mě to hrozně. Prý se s tím nedalo nic dělat, tak jsem vysadila a hotovo. Měla jsem 4 různé HA (Minisiston, Cilest, Triquilar, Marvelon) a dělaly mi to všechny.
murynka: elana má pravdu. Já měla anovulační cyklus a a po něm slabou MS. Ale určitě jí ovulace nepředcházela.

murynka
26. srp 2008

děkuji,takže když půjdu za doktorem zjistí mi tím rozborem zda ovuluji?
proč je to tak složité? 😀

dicinka1
26. srp 2008

andelka..tak si dostala na 4 den po dobrati 21-ej tabletky?
elana...nesadla mi,to hej..nikdy som nebola za to svinstvo..keby to nebola priprava na umele..nikdy to brat nebudem..mne to raz rozhadzalo cykly..a od kedy som nebrala ziadne horm. tabletky som mala menzes krasny..a pila som aj zenske cajiky...alchemilku,,mysi chvostik...

elana
26. srp 2008

Když tam půjdeš koncem cyklu, může Ti nechat nabrat jen progesteron a pokud bude přítomný, proběhla určitě ovulace, jinak se netvoří, on se dělá ve žlutém tělísku, což je pozůstatek folikulu v němž zrálo vajíčko🙂

Máš pravdu, je to složitý...a je to krásný, jak jsou ty těla vymakaný. Neboj nic, vše se nastartuje, upraví...a bude to dobrý, i miminko bude🙂 Aspoň víte, po čem pátrat a co řešit. Já mám cykly ukázkový, všechny zatím ovulační (už jich bylo 13) a miminko nikde😀

elana
26. srp 2008

Dicinko, řekli Ti v CARu, proč se nasazuje před stimulací HA? Aby se utlumily vaječníky? Já jsem myslela, že na to funguje ta zastavovačka 22.DC. Nebo je tohle jen její alternativa?

Apropo, četla jsem teď na jiném vláknu tu nádhernou modlitbu, cos tam psala...musela jsem si ji zkopírovat do mejlu. Je psaná srdcem, žádné slovo tam neni prázdné. Dík za ni!

murynka
26. srp 2008

tak já bych ráda zjistila zda vůbec ovuluji abychom se nesnažili zbytečně 😉
v říjnu letíme na svatební cestu tak snad tam by se mohlo povést jenže nevíme vlastně kdy se snažit 😀
moc děkuji za uklidnující slováíčka 😵

elana
26. srp 2008

Do října je ještě čas a když od toho příštího cyklu začneš měřit BT, tak s velkou pravděpodobností určíš kdy (a jestli vůbec) ovuluješ a půjde Vám ta snaha snáž.

dicinka1
26. srp 2008

elana..nema s zas....rada pomaham..ja samam si kupujem taketo modlidby...ale niekedy nemam cas sa pomodlit..a niekedy zapim...ze aj na to zabudnem...ale dnes sa pomodlim....a dnes aj za nas vsetky co chcu mimco a sa nedari.... 😉

dicinka1
26. srp 2008

myslela som tiez ze na utlmenie vajecnikov...ale ako potom dostanem menzes...a kedy...stale len spinim..v nedelu som dobrala poslednu 21 tabletku...

elana
26. srp 2008

Ještě vydrž, je čas, minimálně do čtvrtka. Kdyby nedorazila, tak zavolej do CARu, odkdy tedy máš počítat 1.DC, ale já myslím, že menses dorazí. HA vše řídí uměle, ani krvácení není menstruace ale jen pseudomenstruace, sice sliznice roste jen maličko (to je pojistný mechanizmus, kdyby došlo k ovulaci a oplození, tak se blastocysta neuchytí), ale tím, jak hormony klesnou, tak ji víceméně mechanicky strhnou s sebou, takže určitě něco jako krvácení se Ti objeví😉

dicinka1
26. srp 2008

dufajme...elana..dufajme....

elana
26. srp 2008

Ale jo🙂 neboj nic. HA je takový svinstvo, že z Tebe něco vytáhne🙂......přesto kdyby ne, tak prostě zavoláš do CARU, odkdy tedy máš začít se stimulací, určitě nejsi případně první, kterou by to postihlo, tak oni Ti poradí.

dicinka1
26. srp 2008

ok..dakujem za radu..cmuk 😉

josefka
26. srp 2008

ahoj, ja to tady necetla cele, ale pridam se svymi zkusenostmi. HA jsem prestala jist v kvetnu a hormony mam teda rozhazeny az to neni hezky. Prvni mezes prisel po 35 dnech a druhy po 45, ale musela jsem mu pomoct - zacala jsem brat Agnus Castus a po tydu se mesicky dostavily. Ted se to snad zacina vracet do normalu (tuk tuk)
Plet se mi teda take zhorsila, za chvili se budu zasivat do pytle

andelka
26. srp 2008

dicinka: Jo, 4 den po zobnutí poslední tabletky krvácení přišlo.
Modlitby moc neznám, ale zajímaly by mě. Je spousta žen a párů na které by se mělo myslet. Můžete mi dát odkaz, nebo poslat něco do IP?
Všem vám přeji, aby vaše problémy skončily radostnou novinou. 🙂

jastrab
27. srp 2008

Ja som brala Minisiston aj Yadine...9 rokov s 1 prestavkou - ked som sa pytala Dr., ci je to dobre, ze beriem HAK nepretrzite, povedala, ze je to OK...ale asi to OK nebude, ked menstrasucia neprichadza a telo "zamrzlo" 😒 od marca som uz bola na 3 injekciach (Agolutin) a 1 liekoch (Norethisteron), Dr. ma presviedcala, ze sa mozno moje telo spamata 😖 - pila som aj alchemilku, nepomaha...
snazime sa o baby, stale nic...
v ramci Dr. "liecenia" bol manzel uz aj na spermiograme (s vybornymi vysledkami, klop klop klop) a ked mi pri poslednej navsteve Dr. opat povedala, ze pockame, kym nabehne MS sama, tak som sa na* 😠 a odisla som od nej...
teraz idem k Dr., ktory lieci moju diagnozu - primarna sterilita! (podla mojej Dr. - som neplodna - do papierov mi ale vobec nenapisala, ze nemam MS, t.j. ze mam asi anovulacne cykly atd...) K novemu Dr. mam prist na 13. den po 1. dni MS (nakolko vsak spontanne MS nepride, opatovne musim ist na injekciu)... je to zacarovany kruh a mne je z toho uz zle! Po tomto viem, ze HAk asi uz uzivat nebudem 😒

hana_r
27. srp 2008

Jestrab, už jsi zkusila nějaké přírodní prostředky? Gynex, Femigard, nebo aspoň kontryhelový čaj? Jsou to všechno přípravky, které pomáhají srovnat cyklus.

hana_r
27. srp 2008

Je smutný, že je tolik holek, které mají po vysazení HA takové problémy. Většinou se tvrdí, že hned po vysazení můžete otěhotnět, ale o tom, že ještě několik měsíců nemusíte mít ovu, se moc nepíše ☹

kustka
27. srp 2008

Také přidám svoji trošku do mlýna.. Já jsem nikdy dřív problémy s nepravidelností cyklu neměla, ale po vysazení HA loni v září to stálo za to! Musela jsem dvakrát i na vyvolávačku, potom jsem měla cykly strašně dlouhý - no záhul. Nikdy dřív bych si nemyslela, jak se budu těšit, až to dostanu 😉 😀

bodzlomu
27. srp 2008

kustka...hehe tak to sme na tom podobne, ja som sice vyvolavacku nemala nikdy,ale nasadili mi Duphaston a s tym mam krasny 28 dnovy cyklus...ale bez D to nejak nejde ☹

aponchie
27. srp 2008

ahoj kdyz sem leta brala HA bylo to v pohode a pak sem uz nebrala(dite atd)ted sem si nechala pred 3mesici nasadit jeanine an plet a po mesici brani sem s tim sekla pac chceme mimi menzes chodi jednou z amesic ale mezitim spinim a mam pocit jako bych byla tehotna..busime do toho co to da a stejne uz druhej mesic nic 😲 tak nevim jestli mam po tom blbem mesicnim brani neco rozhaseneho pac s prvni dcerou to slo behem tydne 😅

jastrab
27. srp 2008

hana_r, pila som zatial len alchemilku (v CZ kotryhel), ine som neskusala, ale asi si dam poradit a zacnem skusat...dakujem 😉
bodzlomu - kolko beries D a kolko sa snazite? ja som sama hovorila Dr., ze ci mi nenasadi D (som si prestudovala vsetky mozne internetove stranky) a ona odmietla, takze cakam, co povie novy lekar na to...

misule82
27. srp 2008

Já beru D už čtvrtý měsíc a nevím, jestli to je dobře. Před HA jsem měla cyklus tak 35 dní, tzn. že ovulku jsem měla tak ten 20 DC. A to když teď beru D od 16 DC, tak to potom ovulku nebudu mít nikdy. Sice se v letáku píše, že ovulku nepotlačuje, ale stejně z toho nemám dobrý pocit. Příští cyklus budu brát clostil, ale D si už asi nenasadím a nechám chvilku tělo odpočinout od hormonů. Pak bych možná šla na laparoskopii.

pralinka25
27. srp 2008

ahojte.
Pridavam sa k vam. V july som vysadila HAK po 3 rokoch uzivania. Mrcha stale nechodi a od poslednej MS (ktora bola hned po dobrati platku) je to uz 47 den.
Som z toho trosku sklamana. Stale sa rozhodujem ci s tym uz mam utekat k lekarovi alebo este nejaku dobu pockat. A neviem ☹

aponchie
27. srp 2008

tak to ja mam spis opacnej problem a to ,ze mrchu mam porad skoro kdyz to neni slabounke spineni tak to je neustalej pocit,ze uz budu menstruovat a pak to mam jako kdyz pichne kravu fakt brutus asi 3dny a pak smitec!kdybych se na to radsi vyprdla a ten mesic to nebrala..ted mam pocit jak nekdo psal ze mam plet stokrat horsi a neovuluju?asi ne pac neni mozne abych po 2mesicich nebyla tehule po takovem naporu spermii 😀 ale nejde mi do hlavy jak to muze jeden blbej mesic rozhasit ja myslela,ze treba cim dele to beres tim hur

jastrab
27. srp 2008

aponchie, tak keby islo o ten napor spermii, ja by som mala asi patorcata 😀
pralinka, vitaj v klube...prajem Ti, nech MS pride sama od seba...ja som vzdy cakala nejakych 40 dni a potom (po testoch s 1 / ☹ ), som to vzdala a isla k Dr.

pralinka25
27. srp 2008

ja teda HaK uz nikdy viac.
neviem co by muselo byt aby som sa na nu dala nahovorit. Celkovo mi uz pocas uzivania nerobila dobre a toto je ceresnicka na torte 😠