Jak jste na tom byli po dobrání HA? Měli jste problémy?

verap
25. pro 2007

Ahojky, napiste, jak jste na tom byli po dobrani HA a jake problemy s tim meli - a hlavne co s tim delaly 🙂

lenkab.
27. pro 2007

já už HA nechci taky ani vidět, když to napíšu takhle neslušně tak je to pěkné svinstvo do těla 🙂

juzinka
27. pro 2007

No ahojte, tak ja nemôžem na HA ani krivé slovko povedať. Ja som ju brala cca 4 roky, no a hneď po vysadení MS po 28 dňoch ako hodinky no a 4 mes. po vysadení som už tehu. 😀 Tak z mojej strany spokojnosť.

fabiana
28. pro 2007

Juzi, ja tiež poznám viac báb, ktoré nemali po vysadení žiadny problém, alebo len minimálny. Ono to záleží hlavne od zdravotného stavu ženy a jej sklonom k určitých veciam, napr. či má dispozície na vznik PCO, endometria alebo niečoho iného... Ak sa smiem spýtať, ty si čo užívala?

verap
autor
2. led 2008

Tak ja hlasim druhou MS po 45 dnech, hezky jsem to obrecela a dneska skocim k doktorovi, takhle dlouhy cykly mit nechi.

mallorry
6. led 2008

ahoj holky, taky jsem brala HA, vysadila ke konci rijna, byla hned menstruace z prasku, pak ta druha prisla taky presne skoro na den a ta treti uz neprisla, bo sem tehotna🙂 takze asik fakt zalezi na kazde holce, kdyz je celkove zdrava, tak asi to zadny vliv moc nema ne? Ale asik az tak moc zdrava HA urcite neni...

snehulienka
6. led 2008

ja som po vysadeni mala MS po 36, 46, 56 dnoch. katastrofa. neviem ci sa k HAK este niekedy vratim...

juzinka
7. led 2008

Fabianka, trochu oneskornene odpovedám, no ja som užívala minisistone a bola som veľmi spokojná, ale samozrejme, že každá sme iná a každá znáša HA ináč, niekto dobre niekto katastrofa, tak Vám žienky, želám, aby ste boli čoskoro v absolútnom poriadku a mali cykly, ako hodinky.

verap
autor
7. led 2008

Ahojky, ja byla u doktora minuly tyden, nic s mymi dlouhymi cykly pry delat nic nemuze, mam se snazit dal. Fakt mne nastval, tak jsem mu rekla, at mi udela krevni testy, jestli je se mnou vse ok... vysledky by meli byt v patek.

verap
autor
7. led 2008

Zapomnela jsem napsat, ze ziji v Anglii a tady vas na gynekologii musi doporucit normalni lekar a cekaci list je nekolik mesicu.... ☹

juzinka
7. led 2008

☹ Ahoj verap, to Vám nezávidím v tom Anglicku hrôza. Držím palce aspoň, aby si mala výsledočky dobré 🙂

jastrab
26. srp 2008

ja som uzivala HAk 9 rokov a po vysadeni (3/2008) mi este nedosla spontanne 😠 iba po injekcii resp. tabletkach....

verap
autor
26. srp 2008

jastrab - zkousela jsi kontryhel? hodne holek si taky chvali Femigard nebo Gynex.

Ja ji teda mam, i kdyz porad jednou za dlouho dobu, jeste se mi to nezpravilo a to uz jsem 10 mesic od dobrani HA.

hana_r
26. srp 2008

Já užívala 3 roky Diane, vysadila jsem před rokem. Už poslední měsíc prášků jsem užívala Gynex a pak ještě 2 měsíce. Cyklus naskočil, ovulace taky, těžko říct, jestli tomu gynex pomohl, nebo i by to šlo i bez něj. Zajímavý bylo, že ještě půl roku po vysazení jsem měla krásnou pleť a teprve pak se zhoršila. po téhle zkušenosti moc nevěřím tvrzení, že HA v těle nezůstává, že tělo je "čisté" hned.

andelka
26. srp 2008

hana-r: Mám podobnou zkušenost. Taky půl roku po vysazení žádný problém a pak se to rozjelo. Já zas hned od vysazení užívala Femigard a až na jeden anovulační cyklus (3 v pořadí) jsem naskočila dobře. I když stále mám problémy s pozdní ovulací. no ale to je maličkost proti jiným holkám.

dicinka1
26. srp 2008

za kolko dni ste dostali menzes?po dobrati hak?ak ste brali po 21 tabletiek?brala som marvelon...

verap
autor
26. srp 2008

dici - ja prvni opravdovou MS po dobrani dostala za 46 dni

bodzlomu
26. srp 2008

verap... ja som nedostala ani dva mesiace po odobrati HA a teda mi doktor nasadil Duphaston a teraz mam sice krasny 28 dnovy cyklus, ale bez D mrchu asi nedostanem.... mna lekar napr. nikdy nenechal tak ako ine dievcata,ze po pol roku im nieco pichol...nikdy mi nedal vyvolavacku...beriem teraz 9balenie D po 6 mesiacoch som mala pauzu a teraz teda to tretie balenie....
kedze chceme mimi,tak mi ho bude predpisovat i dalej... kamoska chcela mimi, otehotnela a uziva ho do 5 mesiaca... 😒

hana_r
26. srp 2008

Já 34. den, ale já vždycky mívala trochu delší cykly.

dicinka1
26. srp 2008

ja mam pripravu na umele...brala som marvelon iba jeden mesiac..tak neviem kedy mam cakat kramiky...no ale ked ste brali hak...tak kedy vam dosla mrcha...ci vy ste napr.za tych 9 rokov nedostali kramy?

hana_r
26. srp 2008

Dici, jo ty myslíš mezi platíčky? Já myslela, že se ptáš, na 1. MS po ukončení braní. V pauze jsem to dostávala tak 4. - 5. den.

arizona
26. srp 2008

tak sa idem vyjadriť aj ja 😅 po dobratí prvýkrát prišla MS na 35. deň, druhýkrát 55. deň (asi tak týždeň po začatí brania Duphastonu, ktorý mi naordinovala dr.), tretíkrát ma už nebavilo len tak vyčkávať a začala som poctivo merať BT, nech viem, kedy by som mohla očakávať... takže ovuláciu som mala potvrdenú na 40. deň, ale na asi 45. deň som išla k dr., lebo ma takéto cykly omrzeli, dostala som ďalšie balenie dufíku, ktoré som nezačala užívať a na 53. deň cyklu som si spravila víťazný test 😉

HAK je bordel, aspoň pre moje telo a už to nebudem nikdy brať...

elana
26. srp 2008

Dici, já když brala kdysi HA, tak jak píše Hana-po dobrání poslední tbl přišla MS 4.den. Každá to máme trochu jinak, každé se odbourávají hormony jinou rychlostí, ale jakmile se dostanou z těla, spustí se MS.

maud
26. srp 2008

Mě po dobrání HA přišla 1. MS 27 den a druhá 29. den. Takže OK, myslela jsem, že to bude mnohem horší.

andelka
26. srp 2008

dicinka: Taky jsem brala Marvelon. Po dobrání 21 tabletky se krvácení objevilo asi po 3-4 dnech no a trvalo do načnutí nového platíčka. Po vysazení mi první opravdová MS (tj, že jí předcházela ovulace) přišla po 29 dnech a chodí pořád v rozmezí 29-31 dní.

verap
autor
26. srp 2008

bodzlomu - duphaston jsem dostala taky, ale nezacla ho brat. kdybych ho brala 16 - 25 dc, tak jak mi ho rekli brat, tak bych sice mela kratky cyklus, ale zadnou ovu. Ja ovu nikdy pred 16. dnem nemivam.

andelka
26. srp 2008

verap: A bereš ho po ovu? Máš pravdu, že kdybys ho začala brát podle doktora, tak by to bloklo ovulku, když ji máš později.

murynka
26. srp 2008

ahojík já vysadila 28.6 v den naší svatby
1 menses jsem měla po 28 dnech pohoda
2 menses přišla skoro po 40 dnech ☹ 😠 chcem miminko a takhle to asi nepůjde 😖
mrška je stejná akorát mám více bolesti v prsou a břicha,ale ccyklus bychchtěla mít srovnaný!!! 😢

andelka
26. srp 2008

murynka: Ale pokud máš ovulaci, tak nevadí různě dlouhé cykly. Akorát se bude dát hůř předvídat nejlepší doba pro snažení. Ale určitě to půjde. 🙂

murynka
26. srp 2008

no právě jestli mám ovulaci to se pozná tím že menstruuji nebo jak?možná blbá otázka... 😀

dicinka1
26. srp 2008

andelka..ja som zacala spinit...ked som ho brala..asi ked som zobrala taku 15-tu tabletku..tak som kazdy vecer spinila..uz ho neberiem..a stale spinim..aj pocas dna..uz ,ma to normalne stve... 😠