Jak prožíváte vysazení hormonální antikoncepce?

gaudi
4. zář 2011

ahojky.
Neni to davno co jsem vysadila a musim rict ze se z toho necitim zrovna nejlip. Porad me boli bricho, chyta me prujem, uz mi bylo i na zvraceni, kazi se mi plet... a stejne, mesicky porad nikde.
Co jste prozivaly vy, kdyz jste vysadily? bylo vam taky nejak spatne? mely jste problemy? je to normalni, ze telo takhle bojuje?
Diky moc za zkusenosti, rady a nazory...

romca13
4. zář 2011

@gaudi já vysadila HAK před 3 týdny,,,,, v podbříšku taky cítím takový napětí, od žaludku mi taky není nejlíp,,,,,, a nejsi třeba už těhu, když ti MS nedorazila ????

sylvka
4. zář 2011

@gaudi ahoj,já teda vysadila ANT(po delším užívání) před prvním synem,tj.leden 2007 😉 byla jsem docela nervozní,pleť se mi kazila hrozně a MS mi meškala třeba tři týdny 😖 tak to bylo cca.3 měsíce,pak jsem začala pít kontryhelový čaj a hned první měsíc měsíčky na den přesně a za další tři měsíce jsem otěhotněla 😵 tentokrát to bylo tak,že jsem se v květnu rozhodla,že další mimčo zatim nechci a nasadila ANT-diane 35,v červnu se alew vše obrátilo a tak jsem dobrala první plato a začali jsme se snažit.a povedlo se hned první měsíc.

lovelylady
4. zář 2011

Ahojky já jsem vysadila v dubnu 2011 po 10 letech braní HA. MS chodí jako dřív 31 - 33 dní cyklu pravidelně. Akorát teda je poměrně slabá , někdy jen špinění...Bolesti skoro žádný, ale pleť teda zpočátku dobrá, teď po půl roce šílím....absolutně nevyrovnaná. při MS akné, mastí se v T zoně, to jsem nikdy neměla, ani před HA. Doufám, že jsou to jen změny hormonů a zase se to srovná. A to o svou pleť pečuju opravdu jako blázen...a stejně s tim nehnu...Jo a jinak jetš zhubla jsem pár kilo, už předtim jsem měla kolem 50, takže teď jsem fakt hubená, musim baštit, ať to naberu, a první mi spady prsa ☹ ..takže ze 70 B opět 70 A 😅

smisek2011
4. zář 2011

Ahoj holky,ja beru antikoncepci 7 let,posledni dobou se mi dost vraci bolesti hlavy,tak jsem prosim chtela poradit jestli nemate nekdo zkusenosti jestli to muze byt z toho???Mam v planu vysadit,ale deti jeste nechceme.

ssimmikk
4. zář 2011

@smisek2011 já jsme měla bolesti hlavy a někdy šílený, pak jsem vysadila HA, protože jsme chtěly miminko a bolesti přestaly, já to furt přikládala něčemu jinýmu než HA a nakonec to bylo tím 😒

markitka
4. zář 2011

Ahojky, já vysadila HA po 11 letech před 14 dny 19.8. Zatím tedy v poho, uvidíme jak Ms..Cítím se asi "lehčeji". Zatím je to 14 dní, uvidím jak to bude dál 🙂

smisek2011
4. zář 2011

@ssimmikk dekuji....ja ted doberu baleni a zkusim vysadit hodne holek rikalo ze berou HA jen pul roku a pak pul roku pauza a pak zase berou..tak uvidim mozna vysadim na porad treba se mi uz nebude chtit zase brat...

gaudi
autor
4. zář 2011

@smisek2011 bolesti hlavy sem mela taky. Loni me to drzelo nekolik mesicu, kazdy den hlava jak strep. Nekdy sem se rano kvuli tomu probudila... no a doktorka mi naordinovala masaze a elektrosoky u fyzioterapeuta, protoze mam pry uplne stuhlou siji z prace u pocitace a fakt to pomohlo.
@ssimmikk Fakt je normalni aby zacala bolet hlava z prasku az po nekolika letech kdy je beres? jednou kdyz sem s praskama zacinala, tak me po jednech taky bolela hlava, ale to bylo hned behem prvniho mesice co sem je zacala brat a tak sem je vymenila...

gaudi
autor
4. zář 2011

@romca13 promin ze to pisu, ale fakt mam radost ze nejsu sama komu je po vysazeni spatne. Uplne sem uz premyslela, ze je zacnu zase brat, abych se konecne citila pouzitelne, ale to by asi nebylo dobry reseni tak jako tak...

ssimmikk
4. zář 2011

@gaudi ze začátku mi právě nic nebylo, tak sjme usuzovala, že mě bolí hlava, že špatně v noci ležím, málo piju nebo prostě sjem si vždy něco našla, bylo to šílený, pak jsme vysadila a byl klid, takže to asi možný je....

gaudi
autor
4. zář 2011

@ssimmikk svine jedny, blbe s nima, blbe bez nich. jak to vidim tak i s naladou zo mam ted uplne skvely☹

ssimmikk
4. zář 2011

@gaudi já jsme teď začla brát novou HA, mám Minervu, tak jsme zvědavá....beru je tejden...

smisek2011
4. zář 2011

@gaudi taky me napadlo jestli to neni od patere ale manzel me denne masiruje a moc se to nezlepsilo

kristinandbaby
4. zář 2011

Ahoj, já vysadila, teď jsem měla první MS po vysazení, alormohe byla pořád taková ta "hormonální" tělo si pořád myslelo že 7. den si zase vezmu prášek, mě naopak hlava bolí po vysazení dost. Jinak pleť zatím ok a hlavně větší chuť na sex :D 😉 😉

romca13
4. zář 2011

@gaudi nemůžu říct, že by mi bylo nějak moc špatně,, navíc, mě od žaludu bývá docela často blbě,,,,, HAK jsem vysadila před 3mi týdny,, a teď asi 4 dny cítím takový tlak v podbříšku a od žaludku mi čas od času je blbě,,, uvidím za měsíc, dva, jak to bude 🙂

anabella.lee
4. zář 2011

Nejprve mi nebylo nic, ale pak jsem ěmla taky bolesti na vaječníkách, v podbříšku, pak začaly padat vlasy, mastit se více a i pleť se zhoršovala a začala více mastit...mestruace první přišla až 34DC., tak jsem zvědavá jak bude probýhat....snad se zadaří brzy😀

lavenderrr
4. zář 2011

Já vysadila HA před měsícem, menstruace byla hned...teď už to je 31 dní a menstruace nikde. Test byl negativní. Podbříšek mě bolí, ale stále nic. Jinak jsem Ha vysadila po 9 letech....tak se asi moje hormony zbláznily🙂 🙂

camelinka
4. zář 2011

ja brala HA skoro 10 let, z toho par let v kuse s prestavkami dycky asi po ctvrt roce, jak sem vysadila zkazila se mi plet a zacaly padat vlasy 🙄 . 4. mesic sem otehotnela a vlasu mam tolik co jeste nikdy 😀

evulina77
4. zář 2011

@smisek2011 ty bolesti hlavy (migrény) jsou určitě z toho. Já brala antiko 10 let a poslední nejmíň tři roky sem měla migrénu každej měsíc aspoň jednou. Po vysazení sem měla migrénu asi 2x a to ještě v době, kdy jsem asi byla "pod vlivem prášků". To trvalo asi 3-4 měsíce - výkyvy nálad, noční pocení apod. Postupně se mi i rozházel cyklus, který sem dávala dopořádku kontryhelovým čajem a nakonec se nám podařilo otěhotnět (po zhruba 10 měsících). Jedno je mi jasné už teď, hormonální antikocepci už nechci v životě ani vidět...

blondatabruneta
4. zář 2011

@kristinandbaby jsem na tom naprosto stejně.. antikoncepci neberu druhý měsíc a jak jsme nikdy netrpěla na migrény, tak mě bolí hlava snad každý den.... ☹ a ještě mám furt v břiše pocit na MS - skoro celý měsíc... takže i kdybych třeba byla těhotná, tak to stejně nejspíš nepoznám ☹ ale chuť na sex má taky větší, aspoň něco pozitivního 🙂

kristinandbaby
5. zář 2011

Já jsem spíš zvědavá, kdy přijde ta "prava"ms po vysazení....jo měla jsem ještě tu umělou, ale jsem zvědavá kolikátý den přijde...je pravda že ještě před ant jsem měla delší cykly, cca 34 dnů 😒 uvidíme

pulse
6. zář 2011

Ahojky, já jsem vysadila HA před třemi týdny. Pozitiva - větší chuť na sex, negativa - objevil se mi téměř vyléčený ekzém, jsem pěkně nervózní a nějak nemůžu poslední dny spát, nevím zda to souvisí s vysazením, ale předtím jsem spalá jak zabitá 😀

kristinandbaby
6. zář 2011

Já jsem teď 8 DC a první cyklus po vysazení a dost cítím vaječníky, měli jste to některá ?? Tak jsem zvědavá jak poznám ovulaci...

mischako
6. zář 2011

no tak já sem nezačala brát po poslední MS takže u mě to není ani měsíc..... změny, no zatím jen výrazně, ale velmi výrazně větší chuť na sex....

blondatabruneta
7. zář 2011

@kristinandbaby já měla pocit v břiše na MS celý měsíc v kuse! a to zdárně pokračuje i ve druhém cyklu, takže asi tak... ☹ a to jsem nikdy s MS netrpěla, skoro jsem přes HA nevěděla, že ji mám, ale teď je to teda děs.. ☹

gaudi
autor
7. zář 2011

ja vim ze to zni blbe, ale fakt mam radost ze v tom nejsem sama, ze je vlastne vcelku normalni po vysazeni mesicky nedostat hned a mit krece v brise a celkove se citit blbe. Fakt to nechapu, neco takovyho sem vubec necekala, kdyz sem na pul roku vysadila pred 6ti rokama, nemela sem vubec zadny takovy problemy☹ ale nojo, roky brat hormony je proste dlouha doba...
no a koukala sem ruzne po netu a nasla sem takovy nazory, ze pri takto rozhasenem cyklu by se zena mela lecit a normalni je, ze ji doktorka predepise dalsi hormony, aby se cyklus srovnal... no nejde prece o to, aby telo prekonalo abstak a vyrovnalo se s tim nejak samo?

kristinandbaby
7. zář 2011

@gaudi Tak já jsem MS dostala hned po vysazení, ale takovou tu "umělou" tělo si pořád myslelo že si zase vezmu prášek a nic...teď mám pořád tlaky v břiše, absolutně bych nepoznala ovulaci, pokud vůbec nějaká bude...říkám si že bych to řešit neměla, ale rozhodnout se mít dítě je taková životní etapa, že to fakt nejde na to nemyslet 😀

terulilinka
7. zář 2011

Ahoj holky, nevím kde jinde se zeptat, tak se ptám vás 🙂 měla jsem tak týden nazpět menses a teď bych ráda vysadila prášky abych to neměla za 1.na svatbu a za 2.abychom se mohi snažit na sv.cestě.. Myslíte, že to tělo ošálím a dostanu to znovu po tak krátké době? Já jsem si tu předchozí zapomněla posunout a teď nevím jak dál :(

gaudi
autor
8. zář 2011

@terulilinka nojo, nevim jak bych poradila, jestli to nechces mit na svatbe tak bych asi brala prasky v kuse, to bys mela jistotu, ale pak zas aby ses mohla snazit na svatebni ceste... si rikam ze to riziko ze ti bude tak skvele jako me je ted na svatebni ceste bych zazit nechtela...
hm, vysad, uvidis co se stane, mesicky se daji prezit i behem svatby, ne?
PS: kdypak mas termin? uz vsechno zarizeno?

terulilinka
8. zář 2011

@gaudi No já s prášky žádný problém nemám, spíš se bojím, že nastane až vysadím :( nebo že to dostanu až na té svatební cestě a bude to nepříjemný a ještě se nebudeme moct snažit ☹ Termín máme právě příští víkend, tj.17.9.2011, a hned 21.9. letíme na svatební cestu...