Jak prožíváte vysazení hormonální antikoncepce?

gaudi
4. zář 2011

ahojky.
Neni to davno co jsem vysadila a musim rict ze se z toho necitim zrovna nejlip. Porad me boli bricho, chyta me prujem, uz mi bylo i na zvraceni, kazi se mi plet... a stejne, mesicky porad nikde.
Co jste prozivaly vy, kdyz jste vysadily? bylo vam taky nejak spatne? mely jste problemy? je to normalni, ze telo takhle bojuje?
Diky moc za zkusenosti, rady a nazory...

kristinandbaby
8. zář 2011

@terulilinka ahojky, tak já jsem vysadila a hned jsem začala špinit a MS....ono obecně když bereš ant tak to MS není pravá, takže já být tebou, tak klidně vysadím ještě před tou svatbou...už klidně dnes, ať to stihneš do svatby 🙂 ale u každého to je jinak noo...

terulilinka
8. zář 2011

@kristinandbaby děkuju ale pozdě🙂 Volala jsem si na gyndu a je stejně větší pravděpodobnost že bych to dostala na svatebku, takže vysadím až po. Radši tam budu v pohodě než s menses 🙂 a miminko můžem začít hned po tom 🙂 On to totiž měl můj mužík hezky vymšlený, že počnem v ráji 😀

kristinandbaby
8. zář 2011

@terulilinka Jak říkám, každý to má jinak, já zase měla odzkoušeno, že jakmile si nevezmu tabletku, začnu špinit a pak MS 🙂 jooo, v ráji bych taky chtěla počít 😀 bude mě muset stačit domov 😀 a doufám že na to nebudu muset dlouho čekat. ty jsi taky mlaďounká viď ? jsme tak stejně staré 🙂 já nevím proč se pořád bojím, že nám to bude trvat..to je tím koníkem 😀

terulilinka
8. zář 2011

@kristinandbaby Tak to já ne, každej to má fakt jinak 🙂 A vy už se snažíte?🙂 Jj jsem ale přítel je starší, ale miminko chceme moc oba 🙂 Já se taky bojím, vzhledem k tomu kolika párům to nejde :(

kristinandbaby
8. zář 2011

Snažíme, první měsíc 🙂 vysazeno mám od 29.8., jsem 9 DC, teprve snad bude ovulka..i když já po vysazení cítím pořád vaječníky, takže ovulku nepoznám...Nevím, já to mám spíš už vsugerované a moc se na to upínám, furt pročítám nějaké diskuze a vždycky se vidím ve všech diagnózách neplodnosti...přitom oba jsme mladí, nekuřáci, sportovci, takže teoreticky by neměl být problém....ale jsou to věci mezi nebem a zemí 😀 a vy teda až po svatbě ??

mischako
8. zář 2011

tak k větší chuti na sex se přidalo bolení podbřišku, nevolnosti a bolesti hlavy ☹ vše dosti výrazné..... než sem začala brát HA musela sem první den MS zůstávat doma, jak mi bylo špatně, bolesti a teplota, doufám, že už se to nevrátí, když sem vysadila.....

gaudi
autor
23. zář 2011

tak jak vam holky je?
@terulilinka jaka byla svatba? a kde jste na svatebni ceste? probehlo vsechno v poradku?
@kristinandbaby vysadila si chvili po me, ja mam teda za sebou prvni MS a moc sem si to neuzivala... jak to vypada u tebe? tehotna?
@mischako bohuzel jsem vzdycky prozivala MS stejne jako ty a jak ted vidim, po vysazeni se to nezmenilo☹ dokonce sem vazne uvazovala o tom znovu zacit brat, aby mi uz konecne zas bylo dobre, a ty zmeny nalad co me chytaly, hruza... ale to taky neni reseni. Tak doufam ze to dobre rozdychame...

kristinandbaby
23. zář 2011

@gaudi Ahojky, těhotná nevím, mám to dostat v pondělí...ale pochybuju silně 😒 no jo, první měsíc snažení, druhý to snad vyjde 🙂 opravdu se snažím se nesledovat, ale moc to nejde 😒 Uvidíme jaká bude první MS přírodní a hlavně kdy přijde, mrcha jedna....
co ty ?? myslíš že jsi měla ovulku ?

gaudi
autor
23. zář 2011

@kristinandbaby netusim. To si zatim netestuju a jak vsechno bolelo a bylo mi blbe uz dva tydny predem tak tezko rict... blby je ze i s tim snazenim je to ted bohuzel takovy vselijaky. Sem na sluzebce v cizine a sama, tak ani moc prileziosti neni...
tys mela ovu?

kristinandbaby
23. zář 2011

Tak my snažení skoro každý den, o to by nouze nebylo...ale zkráceně, od 10 DC do 20 DC bolest vaječníků, břicha celkově, takže ovu vůbec netuším....ani to nějak nezkoumám, snažím se tomu nepodlehnout...Prostě uvidíme. Jsem zvědavá kdy přijde MS, dříve jsem měla cyklus delší, okolo 34 dní...co ty? přišla ms tak jak měla ??

gaudi
autor
23. zář 2011

@kristinandbaby driv sem byla taky jako hodinky, 30, ale to uz je roky nazpatky. Ted prisla skoro neocekavane a dalsi by mela prijit, pokud budu mit normalni cyklus az kolem 11.10. takze casu jeste dost. Muj chlap ma stesti, ze si tohle poteseni ted uzivam sama tady a on neni po ruce. Myslim ze by vedle me fakt trpel. Takhle to ma jen sprostredkovane po telefonu🙂
jak sem si tu procitala fora, tak zeny hodne meri BT a delaji testy na ovu... moje sestra co se snazila loni taky zadnou ovu nedostala a tak po 3/4 roku zacala brat hormony ktery pomohly.
Taky si rikam ze bych tomu jeste nechala volny prubeh, myslim ale ze tak prisi mesic bych chtela zacit sledovat co se u me deje. Zkousela sis nekdy uz ovu test? jak to funguje?

kristinandbaby
23. zář 2011

Já jsem právě cyklus neměla moc pravidelný, 33-34 dní...tak uvidíme kdy přijde. Taky jsem pročítala fóra,ale bt měřit nebudu určitě a ovu test jsem zkusila jednou, nevyšla mi ani kontrolní čárka-takže nezměřeno a řekla jsem si, že na to prdím...dám tomu do Vánoc volný průběh, jsme oba dva mladí...a uvidíme. Já jsem po konizaci čípku, tak doufám že to nebude nějaká komplikace i když dr říká že ne...Ale jinak myslím na to neustále jako magor 😀 😀

weri1
23. zář 2011

12 let jsem brala antiko, vysadila jsem a pohoda, i MS chodila dál pravidelně, za 4 měsíce jsem otěhotněla

gaudi
autor
23. zář 2011

@kristinandbaby taky bych mela sklidnit. Uz se snazim i omezovat chozeni na konika... ale tak nejak to poradne nejde... je to proste poprve.Myslim ze to si proziva kazda zenska naplno...
@weri1 jakou si brala? moc gratuluju k tehotenstvi, jak jsi ted daleko?

weri1
23. zář 2011

@gaudi jsem 14 měsíců po porodu 🙂 ze začátku cilest, pak mi to doktor změnil, ale už si nepamatuji, ale celkem za tu dobu 3 druhy antikoncepce.

gaudi
autor
23. zář 2011

@weri1 a beres ted zase neco? sla bys znovu do hormonu, kdyzs po vysazeni nemela zadny problemy?

kristinandbaby
23. zář 2011

Já jsem brala Mercilon, byla jsem spokojená..musím říct že jsem byla lajdák na braní prášků 😀 ale nikdy jsem neotěhotněla....snad to bude ok.
@weri1 šťastná to žena 😀
@gaudi jo, fakt sem taky nechci chodit a což o to chodit, koukám na fotky a to mi neva, ale číst diskuze, všechny diagnózy, mě pak přijde že polovinu diagnóz neplodnosti mám a pak mi z toho šíbe 😠 😀 ale prostě myslím že je přirozené, že když se rozhodneš k tak důležitý věci jako je mít dítě, že na to myslíš

gaudi
autor
23. zář 2011

@kristinandbaby prosimte a jaky diagnozy neplodnosti si nasl? at se muzu taky diagnostikovat...

weri1
23. zář 2011

@gaudi jo beru, azalii pro kojící, hned od konce šestinedělí

kristinandbaby
23. zář 2011

néé vyloženě neplodnosti, ale že nebude ovulka a jaký se nasazují hormony a jak někdo nemůže otěhotnět roky a potraty atd atd 😖 no prostě všechno si pak připouštím na sebe 😀 proto pro mě lepší to nečíst...každá jsme jiná, každá to máme jinak...Například s tou ovulkou, prostě příznaky které "musím" mít a já je nemám, tak hned vidím špatné konce

gaudi
autor
23. zář 2011

@kristinandbaby hm, takovyho neco sem si jeste nepripoustela... ale sem optimista. Kazdymu se jednou zadari a kdo chce k diteti nejak dojde. I kdyz s adopci.

kristinandbaby
23. zář 2011

Taky pravda, každopádně doufám že nebudeme čekat na miminko dlouho a že si ho nejdéle nadělíme na Vánoce 😉

gaudi
autor
23. zář 2011

@kristinandbaby to by bylo fakt super, moc vam to preju🙂 a vlastne bych si prala taky takovy vanocni darek. By to bylo pro zmenu neco novyho🙂 mas uz vybrany jmena?

kristinandbaby
24. zář 2011

I já vám to moc přeju....Máme, holčička Emička a kluk Matěj, po tatínkovi 😉 a co vy ? už jste přemýšleli ?

betka20
24. zář 2011

Ahoj holky. Ja vysadila antikoncepsi minuly mesic. a jsem rada, ze jsem tuto diskuzi objevila, protoze me boli hlava a bricho a je mi porad blbe od zaludku a nevedela jsem vubec proc... tak jsem taky rada ze to je normalni 🙂 snazit se chceme na konci pristiho mesice.... vsem vam moc preju, abyste meli brzy // 🙂

barbulinka1
7. říj 2011

ahojka holky, vysadila jsem v září, po 8 letech HA, za týden čekám MS a chci se zeptat, jestli jste vlivem vysazení HA neměla některá citlivé bradavky na dotek ? Ja to nikdy nezažila až ted a je to pěkně nepříjemný a taky zácpa - tak týden :( hrůůza :( děkuji za odpovědi 🙂

petinkas
7. říj 2011

@barbulinka1 ahoj, to mám přesně já.. jsem asi 14DC, ale prsa mě bolí šíleně (bolely i při HA, ale ne tolik a až tak 21DC), zácpu mám taky a píchá mě v podbřišku.. s manželem se snažíme asi týden 🙂, říkám si - třeba už 🙂, ale spíš mi z toho už teď pěkně hrabe a jsou to jen příznaky z vysazení.. 😀

barbulinka1
7. říj 2011

@petinkas no to si taky říkám, že jsou to příznaky vysazení, snažíme se první měsíc, jsem ted 20 DC ale už tak týden mám zácpu a prsa a podbříšek taky a navíc mám bílý výtok :( uvidíme za týden, jestli dorazí mrcha, kež by nepřišla 😀 ale myslim, že je to tim vysazením, ale nevim právě proto radši zkoumám a hledám co kdo měl po vysazení 😀Mě právě prsa nikdy nebolely, nikdy, tak je to pro mě něco novýhoa teda příjemný to moc není 😀

barbulinka1
7. říj 2011

@petinkas Jo a taky mám pořád takovej divnej pocit hladu, jako by kručení v břiše 😀

petinkas
7. říj 2011

A měříš si teplotu? Já teda ne, ale teď jsem četla, že pokud Ti neklesá (více dnů za sebou) a je kolem 37 a trochu výš - je to těhotenství 🙂.. Tak jsem se šla rychle změřit a 37,1 😀, ale moc tomu nevěřím. Žádný výtok nemám (ani jsem neměla), takže ani nevím, jestli jsem vůbec ovulovala 🙂.