Jak prožíváte vysazení hormonální antikoncepce?

gaudi
4. zář 2011

ahojky.
Neni to davno co jsem vysadila a musim rict ze se z toho necitim zrovna nejlip. Porad me boli bricho, chyta me prujem, uz mi bylo i na zvraceni, kazi se mi plet... a stejne, mesicky porad nikde.
Co jste prozivaly vy, kdyz jste vysadily? bylo vam taky nejak spatne? mely jste problemy? je to normalni, ze telo takhle bojuje?
Diky moc za zkusenosti, rady a nazory...

barbulinka1
7. říj 2011

@petinkas No BT si neměřím, ale dnes ráno jsem začla a budu ji měřit jen než příjde MS ( přítel je ted týden v zahraničí na montáži :( ) takže to jen vyzkouším, dneska ráno jsem měla 37 tak uvidím, jak to bude klesat, jinak normální teplotu v podpaží mám od 36,8 - 37 měřeno ted 2 dny, mín mi neklesá..vím, že když má přijít ms, tak ta BT klesne, tak uvidíme 🙂 jo jinak jsem ji měřila v puse 🙂 Já taky nevím jestli jsem měla ovulaci, neřešila jsem to 🙂 možná vyzkouším poctivě to měření po MS 🙂Kdy máš dostat MS? 🙂ty měříš ?

petinkas
7. říj 2011

@barbulinka1 neměřím, jak budu mít rozházený cyklus nevím, ale měla bych mít MS až kolem 20.10., tak zkusím taky začít měřit (jen dokud to neklesne) 🙂. Ty máš mít MS kdy?

barbulinka1
7. říj 2011

@petinkas Tak to zkus 🙂 Ráno po probuzení, ještě když ležíš vždy ve stejnou hodinu 🙂 Já to tak budu dělat tedka do MS a uvidíme, jak bude stoupat, klesat 🙂 Já ji teoreticky mám dostat za týden v sobotu, ale taky nevim, jak to bude rozházený :( MS jsem měla 18.9.To je hrozný...kdyby to bylo jedoduchý, jednou se pomilovat a bylo by mimi 😀

barbulinka1
7. říj 2011

@petinkas a ty jsi taky první měsíc bez HA ?

petinkas
7. říj 2011

@barbulinka1 Přesně 😀.. My jsme teda nejdřív chtěli začít až tak listopad/prosinec (dodělávám si pedag. minimum), ale po tom, co jsme všude slyšeli, jak to může i dlouho trvat, jsme se rozhodli, že to zkusíme už teď a uvidíme. Bez HA jsem první měsíc. Takže od zítra měříme 🙂

barbulinka1
7. říj 2011

No právě..nepočítám s tim, že by to vyšlo hnedka, ale bylo by to krásný 🙂 ale nevěřim tomu, po přečtění různých diskuzí a i od známých, příbuzných, jak to dlouho trvá, jsem dost skeptická, že by to vyšlo hned :( ale zase jak kdo, dvě mé kamarádky otěhotněli hned první měsíc po vysazení, takže zase šance tu je 🙂 🙂 a navíc mám problémy s děložním čípkem, tak uvidíme, jak se to podaří 🙂 tak dej vědět jaká byla teplotka ráno 🙂 a školu můžeš dodělat i s mimčem 🙂

petinkas
7. říj 2011

@barbulinka1 to máš pravdu - jedna moje kámoška taky otěhotněla první měsíc.. jde o to, že mám zkoušky konec května/začátek června (tak abych třeba nerodila) 😀.. no necháme to osudu, zítra se ozvu - ráno jdu do školy, tak odpo, ju? Pěkný večer.. 🙂 My na to s manžou večer raději skočíme 😀

barbulinka1
7. říj 2011

@petinkas No aspon by jsi měla u zkoušek protekci 😀 tak necháme to osudu a přírodě 🙂 Taky přeji hezký večer a zítra se ozvi, jaká byla teplotka 🙂 Děkuji za pokecáníčko 🙂 papa

gecko
8. říj 2011

@gaudi : Zdravíčko gaudi, já vysadila antikoncepci poprvé minulý rok někdy v červnu, bohužel jsem měla rozházený cyklus a úplně mi vypadla menstruace, tak jsem na doporučení svého gynekologa začala užívat zpět HA. Letos jsem vysadila opět, tentokrát v květnu, menstruace se dostavila, stoprocentně zásluhou homeopatik od homeopata, protože druhou dávku homeopatik jsem nenasadila a menstruace stagnuje. Takže se opět vydám za homeopatem pro přírodní pomoc. Poku Tě můžu uklidnit, tak u mě po vysazení antikoncepce se rozjelo hlavně akné, snad tři dny se mi postupně v obličeji, na krku a v dekoltu, na zádech vyrojilo akné, takové malé vodnaté pupínky. Naštěstí to s menstruací odeznělo a teď už nepozoruji žádné nepříjemné "dozvuky" antikoncepce.

gaudi
autor
8. říj 2011

@kristinandbaby no nad jmenama sme samozrejme uz taky premysleli a pro klucika vymyslel chlap, ze bych chtel Marecka, protoze by mu chtel rikat Max (s tim sem se proste uz smirila) a pro holcicku sem si zase ja rikala, ze by se mi moc libila Patricie, ale zas by se mi nelibilo kdyby ji nekdo rikal Patriko... tak jeste uvidime, vsak to ma jeste dost casu...

gaudi
autor
8. říj 2011

@gecko ahojky, o tom uz sem taky slysela a hrozne sem se divila, ze problemy po vysazeni HA se resi tim, ze se nasadi nova. Ja si rikala ze ma telo proste hormonalni abstak a tim ze se na to dam znovu, tak se te zavislosti nezbavim, ale asi to nejak funguje, kdyz to doporucujou smai doktori...
no a ja nasadila kontryhelovy kapky a minuly toto pondeli sem si koupila i prasky s kyselinou listovou. Sem zas nekde o tom cetla, kde se listovka vyskytuje a na co je dulezita a zjistila sem ze s mojim jidelnickem musim mit totalni deficit. Takze pro jistotut...
druhy MS bych mela dostat ted v utery, jestli vsechno klapne, tak sem zvedava. No rozhodne ted neprozivam zadny takovy muka jako pred prvnim...

gecko
9. říj 2011

@gaudi tak to držím palce, a pak dej vědět, jestli se MS rozjela 😉 já si v rámci detoxikace organismu koupila taky pár přírodních pomůcek - biochemickou sůl Nat. Sulphuricum, homeopatické kapky jeřabinové, čaj nepravidelná menstruace a taky jsem začala pít pitnou rašelinu, jsem zvědavá... mám docela nafouknuté břicho, někdy až tlak, jakoby už už náznaky, že bych to měla dostat, bohužel to asi bude nadlouho. Musím být trpělivá.

lukjak
11. zář 2014

Ahoj holky. chtěla bych obnovit téma.. koncem července 2014 jsem vysadila HA Jasminele a to po dlouhých 10 letech. 5.8. skončila má poslední menstruace, poté proběhla svatba a od té doby se snažíme na dovče ( cca každý druhý den). Nyní mě pobolívá v podbříšku takových 14 dní určitě, jako kdybych to měla dostat,ale furt nic. Říkala jsem si,že to může být ovulace,ale to by netrvalo tak dlouho,ne? Tento týden se k tomu přidali i bolesti v kříži (ale jen k večeru) tak se protahuju,že jdu na všechny čtyři,to mi pomáhá . Jinak myslím,že žádné jiné příznaky údajného těhu nemám. Měl to tahle taky někdo z vás? Menstruace mi k dnešnímu datu mešká 9 dní. Těhu test jsem si dělala ,ale negativní. Myslíte,že může být ještě brzo na testování nebo jsou to přeházené hormony po HA? Měli jste nějaké příznaky po vysazení,že vás to zmátlo si myslet, že jste v tom? Jak se vrátíme z dovči, jdu k doktorce , to je jasný jen bych chtěla vědět i vaše názory. Díky
🙂

beruna84
11. zář 2014

@lukjak měla sem podobný příznaky po vysazení HA. První menstruace po vysazení v pohodě a druhá dva měsíce nepřišla.. A místo toho šílený bolesti v zádech, bolest prsou a únava - zmátlo mě to, myslela sem že jsem v tom a ono prd - prostě hormony. Brala jsem HA asi 10 let. Po těch dvou měsících se mi cyklus začal hezky rovnat. Ale každý tělo je jiný, možná že u tebe to hormony nejsou a může to být těhu.. 😉

werik153
26. říj 2014

Ahojky holky, měla bych takový dotaz, chystám se vysadit antikoncepci Novynette a zajímalo by mě, jak dlouho by se mělo s otěhotněním čekat než se tělo od těch všech hormonů z ní vyčistí, nebo jestli se nemá čekat vůbec ? Netuším tak se chci poradit 🙂 miminko bych si přála počít nějak od dubna 2015. 🙂

nonacek
26. říj 2014

@werik153 Ahoj také záleží jak dlouho jsi ho.antikoncepci brala... Já ji brala rok a ginekolog my řekl že mam počkat do první MS. ale po dlouhodobém užívani h.antikoncepce to nějaký čas trvá otěhotnět.... než se dá celý cyklus do starých kolejich.

romca13
26. říj 2014

@werik153 Můj gynekolog říkal, že mýtus, že se tělo musí vyčistit od hormonů je největší blbost, pokud si prý někdo po vysazení HA dává pozor, aby neotěhotněl, zbytečně plýtvá vajíčky,,,,, prý jsou hormony v těla 24h a jakmile po vysazení HA přijde MS, tak je tělo připraveno k otěhotnění,, prý je právě největší pravděpodobnost otěhotnění 3 měsíce po vysazení HA,,, a u mě to tak opravdu bylo, hned druhý cyklus jsem o těhotněla,,,,

werik153
26. říj 2014

@nonacek Beru jí cca 4 roky... 🙂 což si myslím že zas tak dlouho není, ale asi mi nesedí už, protože jsem to tenhle měsíc dostala v pulce cyklu....takže jí tak i tak asi musím přestat brát už teď....

werik153
26. říj 2014

@romca13 Já jsem právě dost často četla že při otěhotnění hned po vysazení je tělo hormonálně rozházeno a nemusí těhotenství zvládat....nevím co jen a tom pravdy...zeptám se až půjdu k doktorce, což je za týden, tak jsem zvědavá 🙂

romca13
26. říj 2014

@werik153 já brala HA 12 let před vysazením

nonacek
26. říj 2014

@werik153 tak estli chceš otěhotnět,tak ji výsad nemá smysl si dal Huntovat tim tělo .

lenka603
29. říj 2014

@smisek2011 Ahoj, já brala HA 10 let, před měsícem a půl jsem vysadila, že už to necháme na přírodě a mimču se nebráníme a jediné změny co pozoruji, že se mi více mastí vlasy, při MS jsem měla horší plet a hlavně ,že mě celou dobu nebolela ani jednou hlava, což předtím bylo tak minimálně jednou týdně.. ještě jsem si dělala starosti, jak to budu dělat, jelikož růžové prášky atd. nechci v těhotenství brát.. Takže asi na tom něco bude anebo jen psychika, jelikož ten život teď má takový jiný náboj, když si člověk říká -třeba už teď jsem těhu 🙂

gaba2
7. lis 2014

brala jsem HA 22 let, po vysazení mě bolelo břicho jak u ms, bylo mi špatně na zvracení, začaly padat atrochu víc se mastit vlasy, myslela jsem, že jsem těhotná, úplně to tak vypadalo, samo, že nebyla. Neberu to už pátý měsíc, vše se mi už upravilo, mám normální MS, žádné deprese a daleko větší chuť na sex, snad i to mimčo třeba ještě přijde... každopádně jsem ráda, že už HA neberu!

ala_joha
18. lis 2014

Ahoj holky,
tak já po přečtení různých odstrašujících diskuzí jsem v září oznámila příteli, že je mi 30 a že po 14 letech braní antikoncepce nebude sranda otěhotnět, až budeme chtít, a že ji prostě vysazuji. Navíc jsem mívala problémy s čípkem. Po delší diskuzi, kdy příteli se do dítěte ještě moc nechtělo, jsem mu řekla, že se můžeme chránit jinak, ale že si musím dát do pořádku tělo, že může klidně rok trvat, než vůbec bude fungovat vše jak má a budu moct otěhotnět. Nakonec mi řekl, že to tedy nebude hrotit a necháme tomu volný průběh.
Jediné co jsem si koupila kapky Gynex, dočetla jsem se, že mají rovnat cyklus, tak jsem si říkala, že po takové době na ANT nebude naškodu tělu dopřát nějakou pomoc pro vzpamatování se. V říjnu menzes proběhl normálně, i když cyklus trošku delší, cca 33 dní. V listopadu jsem Gynex už nebrala, nechutná mi, menzes nedorazil, tak jsem si říkala, že to přece jen mám asi rozházené. Po 8 dnech kdy stále nic jsem si udělala test a jsou tam // 🤐 ... Jen mám z toho smíšené pocity, prostě jsem to tak brzy nečekala a to mě ještě dnes čeká oznamovačka příteli, který to myslím taky čekal tak za ten rok, no snad to vezme dobře... 😕

lexton
18. lis 2014

@ala_joha 🙂 buď ráda, že to nemáš protahovaný, stejně máš argument, že rok trvá to donosit a to už spolkne snáz 🙂 tohle kdybych já zjistila příští týden, tak skáču blahem .-) 😉

tarra27
18. lis 2014

@ala_joha jeee, tak to je super. Podívej, věk na to je a přítel věděl, že nebereš HA, neudělala jsi mu nic za zády...nemusíš se cítit špatně...

Pak dej vědět, jak to dopadlo - oznamovačka 😉 držím pěsti

ala_joha
18. lis 2014

@tarra27 @lexton Tak holky, mám asi toho nej chlapa na světě! celej večer mě držel v náručí a vzal to s mnohem větším klidem než já 🙂 a tak to ze mě všechno spadlo a jsem neskutečně ráda, že to je jak to je 🙂 ve čtvrtek jdu k doktorovi, tak uvidíme, jak budeme pokračovat 😉 A děkuju!!! 😉 Držím moc palce a pěstě, @lexton, ať tě čeká za týden stejná radost! 🙂

nita1984
18. lis 2014

@gaudi Já mám vysazeno měsíc a půl. Břicho bolí, při ovulaci to byl masakr, pleť se mi kazí jak blázen.... zlaté prášky

bjoucik.15
18. lis 2014

Ahoj, já teď po porodu brala HA jen rok a je to tedy horší (ty příznaky) než před prvním otěhotněním, to jsem je brala 10 let a tedy bylo to lepší ten první měsíc, 2 měsíc jsem otěhotněla 🙂 nic méně, teď se mi mastí vlasy jako blázen, vypadávají,přibrala jsem pár kil a první měsíc hrozné bolesti břicha a prsou! jediný pozitivum je, že mám o dost větší chuť na sex..jinak je HA svinstvo největší.....

tarra27
18. lis 2014

@ala_joha to je super!!!! Velká gratulace....a počkej,az se narodí to budou emoce.....kluk otec bude pyšný a holčička, to bude navíc jeho princezna....az uvidis, jak si s vaším ditatkem hraje a uvidis v očích jiskricky jak ho miluje, to ucitis jak moc ho milujes i ty.....a bude to jiné než ted 😉 uzivej si to! Moc vám to preji a at jste spokojeni, zdraví a zijete dlouho a v lásce...opatrujte se.