Jak prožíváte vysazení hormonální antikoncepce?

gaudi
4. zář 2011

ahojky.
Neni to davno co jsem vysadila a musim rict ze se z toho necitim zrovna nejlip. Porad me boli bricho, chyta me prujem, uz mi bylo i na zvraceni, kazi se mi plet... a stejne, mesicky porad nikde.
Co jste prozivaly vy, kdyz jste vysadily? bylo vam taky nejak spatne? mely jste problemy? je to normalni, ze telo takhle bojuje?
Diky moc za zkusenosti, rady a nazory...

sisstin
26. led 2015

Tak já to holky dneska 27DC dostala 😕 jinak mi dneska volali z gyndy, že z cytolky staré 3!!! měsíce mi našli lehkej zánět a mám si dojít pro recept...přijde vám to normální???? 😕

console
26. led 2015

@sisstin myslím, že výsledky z cytologie, pokud tam něco je, by měli volat do 14 dnů...

sisstin
26. led 2015

@console no hlavně jako o žádným změnách nemluvila, to snad nic jinýho z cyto nepoznaj..ona spíš řekla, že z výsledků mám lehký zánět a mám si jít pro ATB...jako nechápu z jakých výsledků a jak to, že tak dlouho, když jsem tam byla v listopadu....no zítra ráno tam zavolám, jestli to není nějakej omyl 😕

sisstin
20. únor 2015

Ahoj holky, tak neberu HAK dva měsíce... MS dorazila přesně, ale nemám prostě ovulaci...co se týče změn, tak se mi víc mastí plet a extrémně víc se mi mastí vlasy (dřív jsem myla hlavu jednou týdně), za to zase rostou docela hodně rychle, za ty dva měsíce je to teda dost znát 😉

fildusko
22. únor 2015

Ahojte,tak ja sm este minuly mesiac vysadila po viac rokoch antikoncepciu/Karhla/ a mala som dostat menzes pred tyzdnom a troma dnami a zatial stale nemam..brucho ma pobolieva.tehotna by som nemala byt,davali sme pozor...mate niekto skusenost s touto Karhlou a jej vysadeni?Po ako case sa dostavil menzes Vam?Alebo ak niekto viete,poradte.uz som z toho,ze nemam,dost nervozna..dakujem 🙂

leuskka
22. únor 2015

ahoj, ja jsem 4.mes po vysazeni- zatim cykly dlouhe, ovu asi neni- v Ovu testech jsem nevystopovala-negat., tak jsem zacala merit bazalku. No a masti se mi vlasy, plet, na pleti něco jako vyrážka či krupicka ☹ to same záda a dekolt. Taky jsem posl.dobou pořád tak nejak unavena a bez nálady, tak nevim... může to byt z vysazeni?? Joo a za 4mes mam 4kg nahore 🙂 Takže shrnuto me vysazeni = tlusta, mastny vlasy, plet des, unavena a netehotna, no ale hlavne zdravíčko si rikam a snažím se to neřesit.

fildusko
22. únor 2015

@leuskka Ahoj,a po kolkych dnoch bol u Teba menzes?? 🙂 🙂 🙂

leuskka
23. únor 2015

@fildusko naposledy 42DC jsem začala špinit a MS až 44

jajajana
24. únor 2015

Ahojte.. no ja idem prvý cyklus po vysadení HAK.. ešte len čakám na menzes o pár dní.. Pleť teda znovu desná ako predtým, na tvári pupáky, na chrbáte a dekolte mini pupáky a je taká krupicová.. Chuť na sex bod mrazu, celkovo som náladou nižšie (možno za to môžu hádky, alebo toto môže za hádky s mužom.. neviem), Podľa hlienu som ovuláciu mala úplne presne akoby som mala 28 dňový cyklus, tak uvidíme... Brala som Mistru 2 roky.

roooza
25. únor 2015

Ahoj holky, prosím o radu, nebo aspoň zkušenost jak jste na tom 🙂 Začátkem ledna jsem po 12 letech vysadila HA (Katya). Nyní po cca měsíci a půl mám 4kg nahoře, jím určitě stále stejně, cvičím a kila furt letí nahoru. ☹ Přijdu si nafouklá oteklá...no hrůza. :-/ Co s tím? Jste na tom někdo taky tak?

fufinkam
2. dub 2015

take jsem pred 4 mesicema vysadila ( Mistra ) mesic vse ok ale pak ... pupinky na obliceji,zadech dekoltu i podpazi , mastny vlasy , zle od zaludku ,nadymani,prujem ,hlavu jak strep ... nejhorsi to je v praci na nocni tak doufam ze brzo se vse srovna a budu ok a nebo prijde to miminko

teraan
7. dub 2015

Ahoj Holky, HA neberu něco málo přes rok a teprve bych řekla, že se to pomalu rovná do normálu.. první půl rok MS v podstatě žádná, poté cykly po 50ti dnech, začlo se mi dělat akné na zadech, nic hroznýho, ale dělá, nízký tlak - což je pro mne změna k lepšímu, jelikož při braní jsem měla vyšší a stále mne pozorovali.. no a Ovu dle testů probíhá až poslední dva měsíce. Jinak teď cca po roce MS silná a bolestivá jak před braním HA. 😀

sisstin
7. dub 2015

Tak ja druhy mesic po vysazeni otehotnela 😝 takze zmen jsem moc zaznamenat nestihla 😝

kikirisek12
15. dub 2015

Ahoj holky, zdravím skupinku a strašně moc bych potřebovala radu... Vysadila jsem před třemi měsíci antikoncepci, první dva měsíce došly v pohodě, ale třetí měsíc stagnuje, byla jsem na gyndě, tam mi dala utrogestan na vyvolání nějaký hormony!! Nedošlo nic samozdřejmě, cítím vaječníky úplně strašně každý pohyb, buď mě v nich píchá nebo bolí a cítím podbříšek i na dotek, jsem nafouklá a buď mám průjem nebo zácpu, pomalu jako kdybych byla těhotná, což samozřejmě nejsem... mám spíš strach jestli není něco špatně, když mi to nepřišlo i potěch prášcích co mi dala.... Moc děkuji za odpovědi 🙂

lightblue
29. bře 2016

@roooza Ahoj, můžu se zeptat, zda se to časem spravilo? Bojuju s tím samým a jsem 3/4 roku od vysazení....

roooza
30. bře 2016

@lightblue Ahojky, no do podzimu mi ta 4 kg zůstala, dolů nešla ale nahoru už jsem taky nepřibírala. 🙂 A v listopadu se nám konečně zadařilo takže teď ty přibívající kila už radši ani nepočítám 😀

kacaba1994
31. bře 2016

Já prášky beru 7 let, momentálně mam zásobu do srpna a pak už plánuju vysadit, cítim, že mi to neděla dobře , ale už ted se desim toho, co se semnou bude dít 😲

carmilla
3. dub 2016

Já se taky děsím... Chci po x letech vysadit, protože mám pocit, že už beru dost dlouho a chtěla bych se před případným otěhotněním trochu srovnat... Já naopak pár kilčo nabrala už loni, ne že by to byla nějaká echt tragédie, ale už se mi to moc nelíbí, tak teď mám schízku, že po vysazení to bude ještě horší. 😠 Plus ty další horory, co tu některé popisují... S pletí jsem neměla problémy ani v pubertě, ale těžko říct, co se mnou to vysazení provede... Jsem naivně doufala, že bych při troše štěstí mohla naopak něco shodit, samozřejmě nejsem naiva, abych si myslela, že vysazením HA nějak rapidně zhubnu, ale třeba ta dvě až čtyři kilča... Mám totiž pocit, že po HA docela zadržuji vodu, v pauze chodím na malou jako koroptev. :D A teď se tu dočítám tohle...no, nepotěšily jste mě, dámy, asi si raději nechám předepsat ještě jeden recepis, abych v případě nějakých hodně nežádoucích reakcí holt znovu nasadila... Ach jo.

lightblue
3. dub 2016

@carmilla HA ma velky vliv na cinnost stitne zlazy. Utlumuje ji a tim se pribira. Takze kdyz nekdo rekne, že se po antikoncepci pribira, tak je to pravda, ale podstara problemu je jinde. Kdyz jsem vysadila prvne pred prvnim těhotenstvím, tak ms nepravidelne, plet silena, jinak nic. Za to ted si sypu popel na hlavu, ze jsem se k ni vratila i po druhem diteti. Fakt uz nikdy vic. Jsem 100x stastnejsi člověk. Ale to je jen muj osobni nazor a zkušenost 😉

dzogobela
3. dub 2016

Ja vysadila loni v kvetnu po 8 letech. MS se nedostavila ani po 60 dnech,tak jsme sla na vyvolavacku. Dalsi cyklus vyvolavacka po 42 dnech. Nastesti vzdycky do tydne od injekce MS dosla. Pak jsem zacala pit Inofolic, kontryhelovy caj a zacala jsem kapat Gynex. Dalsi MS prisla sama po 40. dnech. Ale ovulace zrejme az do teto doby nebyla (podle testu i podle doktorky). A ejhle dalsi cyklus MS neprisla, jen kolem 40. dc spineni, ale ono to bylo hnizdeni 🙂 takze vlastne 4. cyklus od vysazeni se zadarilo otehotnet, ale trvalo to pul roku 😀 HA uz nechci brat, jako plet mam horsi (snad je to i tim tehu a pak se to zlepsi), dekolt a zada se nastesti asi po 3 mesicich daly do kupy... Ale jinak me uz skoro vubec neboli hlava, driv dost pravidelne a celkove se citim tak nejak lip.

leymea
3. dub 2016

Ahoj. Ja vysadila v srpnu. U me zadny zmeny nebyli. Akorat MS nebyla presne na den. Nejhur 5 dni zpozdeni a to jen jednou. Jediny co me docela stve, ze kdyz to dostanu tak ten prvni den me na dve hodiny chytnou takovy bolesti, krece, ze u toho i brecim ☹ diky bohu to trva cca 2 hodky a pak je to v pohode. Jo a taky MS mam silnejsi. Jinak vsechno je u me stejny. 🙂

markiiska
3. dub 2016

@carmilla já vysadila v únoru, chceme po svatbě mimčo, tak sem si řekla, že vysadim před, dostala jsem to normálně, to byla ale ještě ta uměla menstruace a další měsíc nic, tak sem si koupila kontryhelovy čaj, dala sem si ho tři dny o sobě a 4 den sem to dostala...takže 38.den. bolest v poho a zatim nevidim na pleti změny 🙂

carmilla
3. dub 2016

@markiiska No tak uvidime...ja chci jeste dobrat posledni dva blistry a pak koncim...Se kdyztak podelim tak dva tri mesice po vysazeni, jak jsem dopadla. 🙂

petra135
5. dub 2016

Ahoj holky, já jsem antikoncepci vysadila před třemi měsíci. S pravidelností cyklu zatím kupodivu problém nemám (27-28 dní - pohoda), pleť se zhoršila jen maličko, žádné výkyvy nálad také nemám. Dost mě ale trápí bolesti v podbřišku. Po první menstruaci téměř nepřetržitě (s tím jsem ale tak nějak počítala), po druhé MS jsem se zaradovala, že je klid, ale ouha, cca 10. DC se objevila bolest (tlak) v podbřišku a trvala prakticky až do začátku další menstruace. Další měsíc úplně to samé! Zpočátku jsem si myslela, že se hlásí ovulace, ale 10 dní? To pochybuju... Měla jste některá podobný problém? Popř. jak dlouho trvalo, než bolesti břicha ustaly? Před antikoncepcí jsem bolestmi téměř netrpěla, v době, kdy jsem brala antikoncepci, vůbec.

luci_lie
9. říj 2017

Vysadila jsem minulý měsíc a asi jsem jediná na světě, ale mě je skvěle... Mám věčně chut na sex, stále pozitivní náladu a připadám si lehká jako pírko.... Jediný co mě dnes ráno překvapilo bylo, že jsem se probudila s vlhkým tričkem zemi prsy a tričko smrdělo jak starej chlap... 🙊 😅 Od nikoho jsem tohle ještě neslyšela... 🙈 Tak doufám, že takhle nebudu smrdět pořád... :D No ... hlavně aby v sobotu přišla v pořádku MS a vše bylo jak má být...😝

soleilll
9. říj 2017

Před časem jsem vysadila antikoncepci po 10-ti letech a bylo to super - hlavně po emoční stránce jsem nebyla labilní, nic mě nedojalo, dokázala jsem se výborně rozhodovat a to mi vyhovovalo. Horší bylo jen to, že se mi víc mastila pleť i vlasy a dost mi začaly růst chlupy - zvýšila se mi totiž hladina testosteronu. Navíc jsem vůbec neměla cyklus, takže o starost míň. Byla jsem nadšená, bohužel moje gynekoložka ne, takže půl roku byl klid, ale pak jsem najela zase na cyklus podporovaný hormony a bylo po srandě. To mě čeká až do přechodu...

editaslosarova
Autor odpověď smazal
Zobraz