Jak prožíváte vysazení hormonální antikoncepce?

gaudi
4. zář 2011

ahojky.
Neni to davno co jsem vysadila a musim rict ze se z toho necitim zrovna nejlip. Porad me boli bricho, chyta me prujem, uz mi bylo i na zvraceni, kazi se mi plet... a stejne, mesicky porad nikde.
Co jste prozivaly vy, kdyz jste vysadily? bylo vam taky nejak spatne? mely jste problemy? je to normalni, ze telo takhle bojuje?
Diky moc za zkusenosti, rady a nazory...

lexton
19. lis 2014

@ala_joha tak to dopadlo ještě líp! Gratulace veliká 🙂 Teď jen plno pevných nervů a hodně štěstí 🙂 a díky.-) uvidíme, jestli to dopadne tak nebo tak 🙂

verisek91
28. lis 2014

vysadils jsem v lete yaz,a uleva...zvracela jsem s ni,mela hnusnou plet,migreny,a nehorazny chute na jidlo..ted jsem dobrala yadine a spokojenost,jak s ha,tak po ni...zadny problemy nic.

barunka1985
3. pro 2014

Prosím vysazovala jste některá Mercilon?

jaenik
3. pro 2014

@ala_joha Ahojky, my s manželem jsme se rozhodli, že po svatbě se začneme snažit o miminko. Na začátku července jsem dobrala poslední prášek (HA jsem brala přes 11 let v kuse), v polovině července byla svatba, začli jsme se tedy snažit s tím, že bude určitě min. půl roku trvat, než se moje tělo dá do pořádku. Tedy spíše než si urovnám cyklus, který jsem před braním HA měla rozházený tak, že jsem mívala MS jednou za tři měsíce. Takže... v červenci po dojezdu prášků MS ještě proběhla ukázkově, v srpnu se opozdila, takže jsem si ji rozjížděla pomocí kontryhelového čaje a v září mě také překvapily // 🙂 Podle zpětných propočtů to vychází, že se miminko podařilo po 3 týdnech snažení i přesto, že jsem brala HA takovou dobu. Takže stejné překvapení, jako u Tebe 🙂

kikirisek12
28. pro 2014

Mile holky jsem neskutecne rada, ze jsem nasla tuhle skupinu cetla jsem a cetla jsem... mam prvni mesic bez antioncepce, ale celkem se trapim, mam hrozny deprese a jsem strasne nervozni navic me picha v podbrisku a neustale boli brisko nebo zaludek ☹ jsem z toho nervni a cekam na prvni menstruaci, myslite, te je to vse kvuli tomu vysazeni ? 🙂

misutkakosutka
28. pro 2014

@barunka1985 Ahoj já jsem vysazovala,ale nakonec jelikož jsem to měla nepravidelné ještě před tím než jsem je tenkrát začala brát a po vysazení to byla hrůza tak mi doktor řek,že jakmile doberu poslední prášek tak hned po Menstr. se máme hned snažit 🙂 na mim to vliv prý nemá

linee
28. pro 2014

@kikirisek12 a co si brala a jak dlouho? Zaludek by z ha nemel bolet.Neprozivas nejake dalsi stresy?

kikirisek12
28. pro 2014

Brala jsem Chloe 4 roky a rok Sidretella, a zaludek si myslim, ze mam z toho jak se stresuju ☹

thesun
29. pro 2014

brala jsem 11 let Jeanine, jak jsem psala v jiné diskuzi... 23/12 jsem vzala poslední prášek... je mi blbě, mám křeče v břiše, bolí mne záda,... 27/12 jsem začla špinit a jen špiním a křeče trvají ☹ je to děsný ... taky jsem brala HA v kuse bez vynechávání na MS.... ☹

blaka123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
4. led 2015

Tak ja holky vysadila vcera, brala jsem ji pres sedm let, cca ctyri roky Jeanine a ted tri roky Yasminelle.... Docela se bojim, co se bude dit, zitra si chci jit koupit gynex kapky.... 😕

michalusenka
4. led 2015

Tak ja brala pres 10 let v kuse a nastesti po vysazeni mam cyklus temer v poho, jen sem si to dojebkala dvouma praskama na oddaleni kvuli dovolene a svatbe... navic ja mela vzdy bolestivou docela menstruaci takze pro me to neni az takova zmena, akorat mam pocit ze po tóm oddaleni to mam o dost este silnejsi

maru84
4. led 2015

Holky já brala skoro 11 let. Po vysazení přišla MS ještě prášková. Další pak přišla až za 5 měsíců a to až po vyvolávačce (sliznice už byla trochu narostlá, takže doktorka rozhodla o injekci) a 33 dní na to přišla první MS sama od sebe. Suma sumárum, tělo se po vysazení prášků srovnávalo půl roku a snad je hotovo. Teď doufám, že další MS budou chodit po těch 33 dnech. Matně si vzpomínám, že to tak nějak naposled v těch 19ti chodilo.
Měsíc po vysazení mi začaly problémy s pletí. To nejhorší jsem vyléčila antibiotickou vodičkou od kožní lékařky. Problematická pleť mi ale zůstala. Při HA jsem byla kočka s jedním pupínkem za měsíc 😎
Prožívání MS bez HA je momentálně lehčí. Při HA mě celý týden v pauze od prášků bolela hlava. Při MS bez HA mě jeden den bolelo dole a to bylo všechno.
Jinak další pozitiva bez HA jsou, že najednou cítím, jak se tělo během měsíce mění. To samé říkají i kamarádky, které vysadily. S HA to bylo pořád jako v jednom tunelu, pořád stejné pocity. Bez HA je naprd to, že některé dny je vám nic moc, smutno/blbá nálada apod. Ale pak jsou dny, kdy máte supr náladu, supr pocity. To při HA nebylo.
Do HA už bych nešla. Na druhou stranu v době, kdy jsem chtěla mít jistotu, že neotěhotním a chtěla jsem si volit, kdy přijde MS kvůli dovolené apod, to bylo ideální řešení. Jen mi tenkrát nikdo neřekl, abych se pak HA zbavila včas před tím, než budu chtít mimčo

sisstin
4. led 2015

Holky a jak jste vysadily? Ja proste dobrala baleni, prisla ta "umela" MS, a v sobotu jsem ted mela nasadit dalsi baleni a to uz jsem teda nenacla. Nebo se to ma delat nejak jinak? 😕

kiss_army
4. led 2015

@sisstin no pokud chceš vysadit tak teď už si logicky další platíčko nevezmeš. ta umělá MS znamená 1DC, teď už budeš jen čekat až příjde další už normální MS 🙂

sisstin
5. led 2015

@kiss_army ja to prave taky takhle pochopila, jen jsem tu cetla nekde, ze holky vysadily a MS dosla az nevim kdy, ja to dostala klasicky, jak jsem mela, MS jsem dostavala v utery a koncila mi v nedeli, v sobotu jsem vzdycky nasazovala novy plato. Jedina zmena co pozoruju, ze mam stale MS, neskoncila mi vcera jako obvykle.

kiss_army
5. led 2015

@sisstin Já když vysadila tak ta první MS ta "umělá" přišla v čase a trvala jako vždy. Ale pak ta další na tu jsem čekala asi 33 dni. a od tý doby to mám jak na houpačce.. Jednou 28, pak i 44 dní. ale průměr je těch 33-35... začala jsem si kvůli tomu i měřit bazální teplotu abych věděla kdy je ovulace a pak hlavně kdy to pak dostanu. Protože od ovulace do MS jsou ty dny vždy stejné (u mě 13 dní) a to vím jistě že to přijde. I té době prudce klesne teplota, takže vím kdy s ní počítat... Je to super věc 🙂 doporučuji 🙂 😉

sisstin
5. led 2015

@kiss_army Diky, my se zatim nejak extra snazit nechcem, proste kdyz se zadari, tak se zadari, ale nejak vic planovat tehu zatim nebudeme. Jsem prave zvedava, jaky budu mit cyklus, pred tehu jsem mela cca 28-30 dni, ale nikdy jsem to moc neresila extra a nesledovala, syn planovany nebyl 😝

kiss_army
5. led 2015

@sisstin jasný, uvidíš jaký to bude 🙂 já že jsem to mělo tak nepravidelně tak jsem se uchýlila k tomu měření a mám tak hezký přehled co se s tím tělem děje během cyklu 🙂

texetka
5. led 2015

Já dobrala HA 20.12. 2014 po 15 letech braní bez přestávek z toho poslední 2 roky bez pauz - prostě dlouhý cyklus. 23.12. dorazila poslední pseudomenses, trvala do 27.12. - takže přesně jak jsem byla zvyklá z dob, kdy jsem dělala pauzy mezi platíčky. Žádné potíže nemám - křeče, návaly horka, pupínky bo tak... všechno v pohodě. Jenže taky mám potíže s ovulací . Jsem dneska 14. DC a na ovu testu byla včera testovací čárka skoro stejně silná jako kontrolní, ale dneska už jen duch .
Takže doufám, že se tělo rozjede. Ono možná ty potíže s náladou, špatná pleť a tak jsou dobře, neb je to ukázka, že tělo nějak reaguje.

sisstin
5. led 2015

Ja dneska 6DC, MS mi skoncika dneska.... Ale mam docela tlaky a krece v brise, jako kdybych tu MS mela zas dostat 😕

thesun
7. led 2015

@sisstin já už mám křeče třetí den, do toho i byl celkem bolestivý sex... (pseudo MS byla 27-31/12) nechápu co to sakryš je ☹ cítím se pořád přejedená a to z množství jídla, který jsem normálně při užívání HA jedla...

sisstin
7. led 2015

@thesun Ja ted dva dny lehce spinim, jinak dneska uz ty kramovy pocity nemam 😕

thesun
7. led 2015

@sisstin no já jsem zvědavá co se mi z toho vyklube... doufám, že nakonec neskončim na pohotovosti nebo v nemocnici ☹((((

sisstin
9. led 2015

@thesun tak jak ti je? 😉 Já už nešpinim, a cejtim se jako naprosto normálně...ale je to chvilka bez HAK...zejtra bude první sex "na ostro" 😅 , ale ted jsem se testla a nic, ovulaci nemám...podle appky bych ji měla mít za 5 dní, ale samo při předpokladu 28denního cyklu a ovu přesně v půlce 😅

thesun
9. led 2015

@sisstin ahoj, skončila jsem včera SOS na gyn.... křeče jsem měla takový, že jsem nemohla chodit ☹ prohrábl mne - dokonale, žádný problém neodhalil... těho taky nejsem, takže silná atb na 20 dní, prý asi nějaký zánět, který se projevuje jen takovýma křečema. Vysazení HA by to prý nemělo způsobit... jsem z toho smutná ☹

sisstin
13. led 2015

@thesun tak jak? Uz lepsi, zabraly ATB? Ja jsem dneska 14 DC, tak se zkusim testnout, jestli bude ovu 😕

sisstin
14. led 2015

tak já dneska 15 DC a teprve dneska mikro duch na ovu testu, tak jsem zvědavá, zda bude sílit....mám to nějak pozdě 😕 😕

sisstin
22. led 2015

Dneska 23 DC a vypadá to, že zatím vůbec nemám ovulaci....zatím ani jeden ovu test pozitivní, takže počkám na MS a pak začnu asi měřit... 😕

fallingstars
26. led 2015

Já jsem vysadila v prosinci po 14 letech braní bez přestávky na pročištění (Harmonet, pak Pramino, které mi vůbec nevyhovovalo, a poslední tři roky Artizia) a zatím se cítím dobře, jsem až překvapená, tak klepu, aby se to nahodilo tak, jak to zatím vypadá, tzn. bez komplikací. I pleť mi drží, až naopak lépe než na HA (toho jsem seo obávala asi nejvíc). I když samozřejmě ještě všechno může být jinak...
Jen mě tedy zaskočila značně bolestivá ovulace...raději jsem si dělala i ovulační test, který mi ovulaci pravděpodobně potvrdil, protože jinak bych asi zvažovala návštěvu lékaře, protože jsem měla obavy z nějaké prasklé cysty či něčeho podobného, včera jsem měla problémy i při chůzi... 😕 Dneska už je to dobré, ale stojí to tedy za to... 🤐