Jaká si myslíte, že je nejlepší antikoncepce?

lu777
12. dub 2008

zajímalo by mě co považujete za nejlepší antikoncepci ?

hledám, hledám a každá má nějaké vedlejší účinky a nebo je nespolehlivá..

co by dostalo váš hlas?

teda kromě Aspirinu, který se drží mezi koleny 😉 😀

johanda
12. dub 2008

U nás vítězí prezervativ. Hormonální antico mi nedělala dobře

skuli
12. dub 2008

Já jdu na sterilizaci.Už to mám s doktorkou domluvené. 😝

herminka
12. dub 2008

Měřím si bazálkní teplotu a okolo ovulace používáme Pharmatex.

cazadora
12. dub 2008

tak já jsem brala dvakrát logest poprvé dva roky a jediný negat. účinek snížená chuť na sex(takže handrkování v té době ještě s přítelem) pak šel na vojnu tak sjem vysadila a vše se k lepšímu obrátilo no nakonec jsem ho pak začala brát znovu a chuť na sex vůbec žádná. No a po porodu depo provera a to je pro mě to největší svinstvo 3měsíce jsem špinila fůj a pak měsíc měla menstruaci. no a v mezidobích jsme používali kondom stejně jako teď hormonálku už nechci nikdy ani vidět. jo a když vezmu že po vysazení mi trvalo vždy tak 3měsíce než jsem ms vůbec dostala a dalšího půl roku než se stala pravidelnou tak mi nepřijde že by to bylo ok.

jinak k logestu moje dvě kamarádky s ním mají špatné zkušenosti jedna když na něj přešla tak zvracela každý den než se přišlo na to že je to z toho ale do té doby si prošla pekných pár vyšetření a to nepříjemných. no a druhá ho brala 8let a ok a pak najednou brutální migrény a zvracení když ho vysadila vše je vpořádku.

lu777
autor
12. dub 2008

tak já brávala kdysi Triquilar a dobrý.. ale pak jsem vysadila a děs běs skoro rok 🤐 rozházený cyklus, únava, zvracení, bolesti v podbřišku atd. 😖
takže mám z HAK fakt vítr.. ale v té nehormonální toho tak moc není, možná tělísko, ale to má taky vedlejší účinky.. nevím teda jak u toho nového Goldlilly? 😕 😕

silvietotik
12. dub 2008

Je fakt, že taky občas trpím na migrény, ale vím jistě, že je to od zad.. Jak jsem pořád nosila malého atd.. Ale samozřejmě na každého působí něco jiného.. Každopádně je dobré si nechat udělat jaterní testy.

lu777
autor
12. dub 2008

ty já měla dobré.. jenže mi bylo pořád zle, tak mě nakonec ségra dotáhla k doktorce,která dělá čínskou tradiční medicínu a co myslíš? játra na huntě.. na testech se to projevilo až za dva měsíce, když jsem si je vydupala u gynekologa znova....
chjo.. nejradši bych snad kondom a nějaký gel, ale muž je proti (já kondom taky teda nemusím).. ale prý jsou kondomy vaginální 😅 vím, že kámoška v Anglii ho používala, ale netuším jestli se dají sehnat tady.. to by bylo překvápko pro muže 😅

goja
12. dub 2008

No nechcem nikomu brat iluzie, ale damsky kondom je dost velka hruza 😖 Jednak na zavedenie treba uplny klud / a to je jaksi tazko, ak ste obaja roztuzeni/ a myslim, ze aj sukromie, ono zaviest ho spravne nie je tak jednoduche ako s tym panskym a ani velmi "esteticke" heh a potom pri samotnom akte "to" neustale suchoce a je to vcelku rusive... 😅

anatanka
12. dub 2008

Ja mela s antiko problemy vzdycky - vetsinou total nepravidelny cyklus, spineni, men. treba mesic v kuse a nebo zase naopak vubec. Uplne nejvetsi humac byla Diane, na tu nezapomenu, u te se mi jeste k tomu silene zhorsila plet.
Spokojena jsem byla jen s antiko Trinovum. Zadne vedlejsi ucinky, cyklus naprosto pravidelny.

Ale ted jsem nejspokojenejsi s kojici antikoncepci Cerazette, zadna menstruace je ta nejlepsi!!!

Jinak ale je tezko nekomu radit, protoze na ruzne zeny pusobi stejne antiko ruzne...

kajule
12. dub 2008

Tak ja mela pred tehu asi pul roku Logest a byla jsem s nim naprosto spokojena, pak mi doktor predepsal Cerazette a nemela jsem zadnej problem prestoze si na nej spousta holek stezovalo. Jinac podle me nejlepsi antikoncepce je zadna.

tinusi
12. dub 2008

Sexualna zdrzanlivost? 😀 😀 😀

kitty68
12. dub 2008

ja js brala triquilar 8 let, prvnich 6spokojenost nejvetsi, pak js zacla spinit, tak js na 3mes vysadila, a brala 2roky znova a uz to tak super nebylo, chut na sex 0, otekla pred ms neskutecne a ty nalady 😖
pakl js mela evru, ale to js se furt strachovala, kdyz js mela rozek trosku odlepeny, a chut na sex taky zadna

takze ja mam nejradsi prerusovanou antikoncepci, ale dalsi uz nechcem, tak budu muset neco vymyslet 🙂

lu777
autor
13. dub 2008

no právě, ale co? 😅 😅

nejlepší by bylo, kdyby člověk otěhotněl jakmile by si to fakt přál.. tím pádem by nebyla žádná nechtěná těhotenství a ani lidi co marně čekají na miminko (čímž jsem si prošla, teď zas řeším antikoncepci, život je blázen 😅 )

astrane
13. dub 2008

no já teda neberu nic a už asi nikdy nebudu-je to podle mě svinstvo.Zkoušela jsem exluton-při kojení-pořád jsem krvácela a moc,pak minisiston-bolesti,zvracení,přibírání-asi hlavně voda,pak mercilon-totéž-za 6 měsíců o 6 kg víc a v pase o 8 cm!Za 2 měsíce po vysazení už jsem vypadala a cítila se normálně.Takže u nás to jistí kondom a po 3. miminu asi sterilizace-nemíním do 50 dotovat farmaceutický průmysl a rvát do sebe kdeco z čeho je mi zle,jen abysme neměli 6 nebo kolik dětí.

poletucha
13. dub 2008

ja kdyz vidim,jaky mam problemy vubec otehotnet,tak uz to svinstvo taky brat nikdy nebudu 🙄

lucenek
13. dub 2008

nejlepší antiko je ta kterou vám po zjištění vašeho zdrav stavu předepíše lékař, a taky to, že ji budete poctivě baštit.. 😉

janada
13. dub 2008

ja som roky rokúce brala Triquilar,ale po rokoch som začala mávať závrate,točievala sa mi hlava,a tak som ho vysadila a odvtedy mám klud.Akurát sa nám podarilo naše malé slniečko 🙂 Po pôrode som mala Cerazete,ale to som stále krvácala,špinila,tak aj ten som vyhodila.teraz užívam NEONDIT 😀 ale hlavne vaginálne čípky 😉

julia225
13. dub 2008

baby ked tie cipky potom tecu von aj so semenom... 😠 mne to ide na nervy... ja som mala implanon z ktoreho som furt krvacala a teraz potrebujem daco, ale sa bojim si hocico nasadit... 😒

elly
13. dub 2008

No zalezi na tom, zda v brzke dobe planujete dalsi ci ne...ja osobne ma telisko..je to na urovni sterility..vysoce spohehlive....hormody se ti uvolniji podle potreby jen do delohy a nezatezuji jatra... 😉 a pokud bys preji jen pak maleho piskota chtela drive nez za 5 let, tak ti telisko vyndaji a hned muzete trenovat... 😉

julia225
13. dub 2008

teliesko nechcem to form abortivnej antikoncepcie...chcem nieco preventivne... 😒 a dieta uz nechcem... najblizsich aspon 10rokov ak nie viac 😉

leishmania
13. dub 2008

ja osobne som spoojna s "durex"
ja bysom do seba hormony nedavala...

julia225
13. dub 2008

kondom??? 🙄 to je nuda... ako lizat med cez flasu...

jejke
14. dub 2008

Najlepšia antikoncepcia je vypiť pohár vody.
Nie pred... , nie po..., ale namiesto toho 😉 😀

blovitc120
14. dub 2008

univerzalna najlepsia antikoncepcia podla mna nie je. kazdej vyhovuje nieco ine. treba len hladat 😉 .

janestastnica
11. únor 2009

holky a nemyslíte si že HAK škodí zdraviu ? prečo ju radšej nevymeníte za nehormonálnu ? napríklad pharmatex je velmi dobrá náhrada za HAK

mywiel
11. únor 2009

Vnutromaternicové teliesko bez hormonov pre tie co uz aspon raz rodili. 😉

kristi
11. únor 2009

po Pharmatexu mi otehotnela kamoska....tomu neverim

mam prasky, mozna casem bude telisko

janestastnica
11. únor 2009

a za akých podmienok otehotnela ? dodržala všetky pravidlá napísané v letáku ?

etnicka
11. únor 2009

nesukat 😀

etnicka
11. únor 2009

Inak mne sa najviac osvedcila prirodzena - plodne a neplodne dni. Ale statisticky som asi jedna z mala...