Jaká si myslíte, že je nejlepší antikoncepce?

lu777
12. dub 2008

zajímalo by mě co považujete za nejlepší antikoncepci ?

hledám, hledám a každá má nějaké vedlejší účinky a nebo je nespolehlivá..

co by dostalo váš hlas?

teda kromě Aspirinu, který se drží mezi koleny 😉 😀

sisstin
13. únor 2009

jinak tomu, že HAK před těhu nevytváří stopro skvělé prostředí pro plod bych i věřila..já už žádné dítě nechci, takže to neřešim 😉

mywiel
13. únor 2009

To zavadeni su tri sekundy ja som nic necitila to robi doki. 🙂 To je na kazdej zene ako sa rozhodne ja som rada, ze nemusim kazdy den na to mysliet, proste ani neviem ze nieco mam.

sisstin
13. únor 2009

mywiel: já to mám automaticky, ještě nikdy za 14m jsem nezapomněla 😉 kdybych neměla ty problém s MS a pletí, tak bych ji asi nebrala...ale bylo to fakt neúnosny 😒

mywiel
13. únor 2009

Ved ty vies najlepsie, ja nikomu neradim, mne vyhovuje toto. 😉

sisstin
13. únor 2009

mywiel: však v poho..ale fakt mě může dostat, když v tématu jaká je pro VÁS nejlepší antikoncepce někdo naběhne..a hned začne strašit, já se taky nikomu do kondomů, pharmatexů atd. nenavážim 😅

mywiel
13. únor 2009

To je sa najde v kazdej téme, ze zeny si stoja za svojim nazorom. 😅

sisstin
13. únor 2009

třeba kámoška nesnese nic na hormonální bazi, je jí zle, špiní, padají ji vlasy, přibírala..atd., na každýho to působí jinak...nedá se říct, co je nejlepší... 😕

sisstin
13. únor 2009

taky ji nesmí (nebo neměly by) brát ženy s nadváhou, se sklonem k cévním onemocnením...ale to musí posoudit ošetřující gynekolog 😕

sisstin
13. únor 2009

mě teda dostávaj tady (i jinde) inzeráty, kde je nabízena HAK bez předpisu 😲 a když jsem byla na Slovensku, tak jsem se setkala s tím, že lékarníci běžně prodávali HAK jen tak.. 🤐

mywiel
13. únor 2009

No o tom neviem mama je magistra lekarne... 😅 😕

sisstin
13. únor 2009

mywiel: fakt...mam tam docela hodně známých 😉 a kamarádka tam běžně šla bez ničeho...a za menší "přirážku" normálně prodávali jen tak 😉 přítel zas měl antibiotika bez receptu 😕

mywiel
13. únor 2009

Hmm tak to je daka divna lekaren... 😕

sisstin
13. únor 2009

mywiel: to nebylo v té jedné a samé 😉 😅 jedna byla v BA a druhá v Seredi 😝

bihan
13. únor 2009

Teda netuším, aké je štatistické riziko mimomaternicového tehotenstva, ale je fakt, že sa to stalo švagrinej po roku užívania a teraz má o jeden vajcovod menej, navyše na to prišli neskoro, lebo bola presvedčená, že tehotná určite nemôže byť, keď má teliesko...

Podľa mňa je naj antikoncepcia tá, ktorá vyhovuje danému páru.. pre nás je naj prezervatív, pre niekoho HAK, pre niekoho Pharmatex.. čo na tom?
Mne sa umelé hormóny brať nechce, lebo ten hlavný dôvod, pre ktorý som ich brala pred otehotnením (šialene silná MS) už nemám.

koberuska
13. únor 2009

Měření bazální teploty v kombinaci s kondomem a Pharmatexem - neprůstřelná kombinace 😀

mywiel
13. únor 2009

Mne sa tiez hormony brat nechce ani nie tak kvoli mne ako kvoli malej, prezervativy sme praktizovali pred tehu a pre nas to kazi romantiku, zavadzanie nejakych pien alebo cipkov a cakat 10 min. sa nam tiez nechce takze najlepsie je sa poradit s gynekologom co vas pozna a vybrat co kazdému vyhovuje. 😉 Oni maju predsa diplom na to aby to neodflakli pokial chodite k spolahlivému gyne ktorému doverujete.

bihan
13. únor 2009

Som chcela napísať, že neviem, aká je štatistika mimometernicového tehotenstva pri teliesku... 😀

mywiel
13. únor 2009

Ja sa toho nebojim...statistiky su uz pomaly na vsetko. Moj doki vie co robi aj aj tak koncom tochto roku uz planujeme druhé takze si to dam vybrat. 😉 😵 Nam to vyhovuje nemusim na nic mysliet a sex je pre nas takto spontannejsi. 😀

geminis
13. únor 2009

holky,
já vám řeknu, jaká je podle mě nejlepší antikoncepce---pořídit si dvojčata, trojčata...
To vás přejde pak chuť na dlouho na další dětičky!!! 😀
Mějte se hezky.

mywiel
13. únor 2009

😀 😀 geminis to beriem 😵 😵

andyssek
16. únor 2009

Ja použivám Vreya. Mno je to jako antikoncepce + vám pomuže k lepší pleti ja sem s ni spokojená jakorát při začátku braní pilulek je možné,že se objeví nevolnosti.Ale to přejde.No jak říkám sem spokojená a to hodně.🙂

lennis
5. lis 2009

Ahoj holky, chystám se dojít si na gyn pro nějakou antinu, do prášků se mi moc nechce, ale asi budu muset ...
Co náplastě, jsou teď nějaký a za jaký peníze nebo je i něco jiného krom prášků, neberu už cca 5 let nic...ale tento měsíc jsme měli nehodu a čekala jsem jak na smilování na svoje dny, takže už nikdy více...poraďte, doporučte....
tělísko zatím ne, potřebuju ochranu tak na cca 1,5 roku

blueapple
9. lis 2010

ahoj holky, jakou antikoncepci byste doporučovaly mimo HA ? Po x letech braní prášků přemýšlím, že už se hormony dál cpát nebudu, takže poraďte prosím, s čím jste spokojené. Díky za každý názor ! 🙂

radka.m.
9. lis 2010

Ahojda holky,tak já jsem nikdy HA nebrala,měla jsem akorát zavedené tělísko,ale to už je strašně dlouho,všechny děti máme plánovaně,ale ted jsem po těžké operaci páteře a mám doslova nařízeno,že nesmím otěhotnět-tedy né,že by jsme to ještě měli s mm v plánu 😀 ,tak jsem si chtěla taky dojít pro nějakou HA,ale tu mně ted nenapíšou,protože jsem měla nějaké zdravotní problémy a ještě jsem ke všemu dostala strach z HA,protože má nejlepší kamarádka je čerstvě po velké mozkové příhodě a ve zprávě má napsáno,že to způsobila HA ☹ 😝 ,tak potom tedy babo rad,co je vlastně nejlepší a není nebezpečné 😉

mimonelka
16. lis 2010

Ahojte, ja odporucam Mirenu. Vnutromaternicove teliesko. Je super, nemusim mysliet na tabletky stale a navyse 5 rokov nemam menzes, takze aj na vlozkach usetrim 😀 Ja som si ju dala zaviest po narodeni dcerky, mam ju cca dva a pol roka je to naozaj super 🙂

many
16. lis 2010

no já si určo potom dám taky už nějaké tělísko, antikoncepci budu brát už jen po porodě, tu pro ty kojící matky a jak přestanu kojit, tak nechám nějaký to tělísko

radka.m.
16. lis 2010

ahoj,mimonelka můžu se zeptat,kolik asi to tělísko stojí?Dříve taky bylo tělísko,myslím Dana,ale dost holek si na něj stěžovalo,právě třeba silná MS a tak,nevíš,jestli to tak má mít každá,že by jako při té Mireně neměla menstruovat?

kacab
23. lis 2010

Ahojada holky.. já mám Mirenu od šestinedělí - kojila jsem do roka, ničemu to nevadí... Stála 5600, zavedení ambulantní, trošičku nepříjemné, ale velmi rychlé... Je super, na váhu nemá vliv, jsem tloustnoucí typ, tak můžu posoudit.. hormony působí jen v děloze a do těla se nedostávají... A co si moje pečlivá dr dala práci s vysvětlením.... Trochu se mi nelíbilo, že se při tom nemenstruuje, že ¨"je to proti přírodě"... Chytala se za hlavu, že už s tím asi půjde do televize do hlavních zpráv.... že dřív ženy rodily jedno dítě za druhým a mezi tím kojily ... takže za život měly 30-50 menstruací... dnešní ženský třeba taky 400... což dá tělu sakra zabrat, pořád tak krvácet ho vysiluje, ztrácí minerály a jiné látky... A na to od přírody stavěné nejsme.... a proto ženským dřív řídnou kosti, více se kazí zuby, padají vlasy,,, bolí klouby... v kombinaci se stravou a životním prostředím to je na prd... Takže nemenstuovat při Mireně je pro tělo a Vás skvělá a nejlepší varianta... teda těsně po tom mít 15 dětí 🙂 já i uvažovala původně o nehormonálním stříbrném tělísku.. ale tam je menzes klidně 7-9 dní a silný... a z tohohle pohledu to pro mě ani nepřipadlo v úvahu!!! tak šťastnou volbu!!!!

lionbarbie
23. lis 2010

Ahoj holky, ja teraz uvazujem, ze si dam zaviest teliesko. Sice som nerodila (mam 22) este, ale hormony odmietam a potom ani by mi ich asi nedali (rakovina prs v rodine, krcove zily na nohach...) S priatelom nam kondom nevyhovuje a takmer kazdy druhy raz praska (je jedno aka znacka, asi sme az moc akcni 😀 ), pharmatex nas oboch pali - a to dokonca i gel, nehovoriac, ze pocit, ze sa nemozem riadne osprchovat este 2 hodiny nieje vzdy prijemny. Takze sme dospeli k rozhodnutiu, ze skusim teliesko... pravdepodobne gold lily. Mate s nim niektora skusenost.... viac menej len pre zaujimavost, co by ma mohlo cakat, aj ked uz som si toho pozistovala... Ale preco pisem.... kedze studujem v Prahe, nemam tu svojho gynekologa :( vlastne som ho nepotrebovala.. vzdy som sla akurat tak raz rocne na kontrolu ku svojej na SK. Problem je ze tam sa dostanem asi az buduci rok a moja ani gold lily nepozna ani by mi ziadne teliesko nedala. Neviete mi poradit nejakeho doktora v Prahe, co by mi ho zaviedol? Diiik

katchy_m
23. lis 2010

@lionbarbie Cudzí predmet /teliesko /v tele spôsobuje takisto problémy ako antikoncepcia /hormóny/ A takisto sa dá pri ňom otehotnieť, ešte by som povedala že je tam vačšia pravdepodobnosť otehotnenia ako pri antikoncepcii. Viem to zo skúseností od iných žien, sama jednu osobne poznám,čo zostala po ňom tehotná, ostatné s telieskom mali dosť silné krvácanie a bolesti. Ja osobne som brala dlhé roky antikoncepciu, a už by som sa k nej nikdy nevrátila, a ani by som si nedávala žiadne teliesko, a to mám tri deti. Každé ráno si meriam bazálnu teplotu v ústach, v priblížne rovnaký čas a zapisujem si to do zožita, Pri ovulácii sa pekne o 3 stupne zvýši, a takto sa dá krásne vyhnúť neželanému tehotenstvu bez akéhokoľvek zásahu do organizumu, treba si to len dobre preštudovať a super sa dá pritom naučiť vytrvalosti a dôslednosti. Okrem toho si tam zapisujem aj iné veci, napr. chorobu, milovanie,atď...takto mám o veľa veciah prehľad a nemôžem si to vynahchváliť. Ešte náhodou ak by niekto mal nepravidelnú menštruáciu ako ja dlhé roky, dá sa to krásne preliečiť a to rastlinou, ktorá má názov Pupalka dvojročná, dá sa kúpiť v lekárni v tabletkách. A tej bazálnej teploty sa báť nemusíte, je to super vec, je to zadarmo a bez škodlivín. Majte sa pekne... 🙂