Jaká si myslíte, že je nejlepší antikoncepce?

lu777
12. dub 2008

zajímalo by mě co považujete za nejlepší antikoncepci ?

hledám, hledám a každá má nějaké vedlejší účinky a nebo je nespolehlivá..

co by dostalo váš hlas?

teda kromě Aspirinu, který se drží mezi koleny 😉 😀

kacab
25. lis 2010

@lu777 ...hele takový blbý dotaz....a co ten chlap pak ejakuluje, když ne sperma... ? a co se s vytvořeným spermatem stane?kam uniká???? Fakt o tom vím moc málo, tak se prosím nesměj....

sorciera24
25. lis 2010

@kacab vsak muz normalne ejakuluje ejakulat.....len je bez spermii 😉 vsak su aj neplodni muzi, ktory normalne ejakuluju a nemaju v ejakulate ani jednu spermiu.....na tomto principe to funguje... 😉

kacab
25. lis 2010

... no ale kde se hromadí, nebo kam odchází ty spermie?

kacab
25. lis 2010

díky 🙂
.. hned jsem chytřejší... 🙂

lenkabu
25. lis 2010

Nejlepší antikoncepce je nesouložit 🙂 😀

k tématu.....mám tělísko a jsem spokojená

lu777
autor
25. lis 2010

@kacab Sorciera odpověděla za mě 😉
když je to dobře udělaný tak tam ani není žádnej tlak a tak... spermie se pomalu přestanou tvořit..

kacab
25. lis 2010

@lu777 ... no, ale to prý zase zvyšuje riziko rakoviny varlat... neřešili jste to? nebo je to mýtus?????můj muž by se tomu jinak asi nebránil...

mamavera
25. lis 2010

@kacab pripájam sa, som s mirenou, už druhou nadmieru spokojná, už roky 😉

lu777
autor
26. lis 2010

@kacab to jsem v životě neslyšela... a to muž to asi rok študoval na internetu..
a on už jednou sterilizaci měl, než jsme se poznali, takže s tím měl i zkušenost...

každopádně já si prošla 3xIVF a brala jsem 8 let HA, takže moje riziko rakoviny je taky zvýšený, hlavně to IVF je pěkný svinstvo a to jsem musela mít vysoký dávky hormonů, jinak jsem nereagovala, byl to děsnej tlak na to tělo, bylo mi zle a tak... pak jsem otěhotněla přirozeně a měla jsem potíže půlku prvního těhu, protože ty hormony tam byly ještě měsíce po evidentně...

katchy_m
5. pro 2010

@kacab ano máš pravdu, pravidelne k oplodneniu nedochádza pri každom styku, ale keby si brala antikoncepciu niekoľko rokov tak sa to určite nestane len raz, i keď mne by bolo zle už len z toho jednoho razu, čo ak.... voľakedy som o tom nemala žiadne vedomosti, keď som bola mladá a ani mi to nikto nevysvetlil, teraz už by som dotoho nešla. Poznám páry, ktoré používali metodu plodných a neplodných dní+ meranie teploty+ kontrola hlienu a krčka a nevedia si to vynachváliť... ibaže nieje to také jednoduché, treba sa to naučiť, prípadne niekto druhý by mal zaučiť a poučiť. Je to doslova veda. Ja to skúšam ešte len pár mesiacov, a teším sa i z malých pokrokov, napr. si nemusím kupovať žiadne testy keď mi mešká menzes lebo viem podľa teploty že ovulácia ešte neprebehla. Podľa mňa je to super vecička. Veď uvidím, možno o pár mesiacov budem písať že čakám 4 baby 🙂 🙂 🙂

sorciera24
6. pro 2010

a ja si myslim, ze kazdemu vyhovuje ina antikoncepcia, preto je asi zbytocne hladat tu najlepsiu,lebo pre kazdeho je najlespia ta "jeho" 😉 a dnesnej dobe si myslim dokaze kazdy vybrat z tolkych druhov tu vhodnu pre seba 😉
ja nie som teda za hormony, ale symptotermalnej metode tiez neverim.....vsetky pary, co ju pouzivali min. raz neplanovane otehotneli, ja viem, ze mozno je to o praxi a trpezlivosti...ale na to ja nemam....ved co ked sa mi napr. zyvsi teplota,ked som chora...a uz to graf blbo ukaze... 😉 a vadilo by mi, ze pocas tych rizkovych plodnych dni, nemozem mat sex....takto ked je chut, tak ho mam.... 😉

smecka
6. pro 2010

@lu777: to nechápu, jak jednou měl sterilizaci než jste se potkali? Je to přeci nevratný krok, po kterém se muž stane neplodným ..... 😕

kubaka
7. pro 2010

@katchy_m no to musí být opravdu spontánní radostný sex - nejdřív vyšetřit čípek, prozkoumat hlen, změřit teplotu - a pak, miláčku, můžeš souložit. A stejně nemáš jistotu, že jsem se nespletla, tělo si dělá co chce, při silném vzrušení se vajíčko uvolní i mimo ovulaci. 😀 to ti řekne každý doktor. Takže nic z tohohle není vůbec spolehlivé. Kromě toho chuť na sex je přirozeně právě v plodných dnech. Bránit se tomu je bránit se přirozenosti.
K oplodnění - splynutí dochází často, drtivá většina těhotenství takto zaniká, aniž by to žena vůbec věděla. Třeba se jen zpozdí o tři dny menstruace, ani test to nezachytí. Těchto spontánních "potratů" se děje denně spousta. A nikdo se nad tím netrápí. Tak proč by vás mělo trápit, že se to náhodou stane při antikoncepci? To je přirozený a bezvýznamný výběr přírody. Ta si s tím výčitky nedělá, narozdíl od nás rádobymoralistních mudrlantů, že ?
Co nemá šanci na život, je zničeno bez milosti. Jsou to jen čtyři buňky - nebo osm, než je tělo kdesi na cestě vejcovodem zlikviduje.
I ta samice ledního medvěda v ZOO zakousla novorozená mláďata, pač shledala, že nejsou životaschopné. Ošetřovatelé to nazval apel přírody, zákon. Smutní byli akorát z toho, že bez medvíďat přitáhnout méně návštěvníků.
Tak proč ty tady lkáš nad zaniklou buňkou??????? šmarjá jozefe

kacab
8. pro 2010

@katchy_m každá na to máme asi jiný názor, ale to mi nevadí.. jen Ti chci napsat, že já jsem si v době otěhotnění se starší dcerkou měřila teplotu a otěhotněla jsem na 100% až pár dní před menstruací (a druhou ovulaci jsem rozhodně neměla)... odpovídalo to záznamům o sexu a přesně velikosti miminka... Velikostně bylo o 7- 9 dní menší než kdyby vzniklo při ovulaci.... Takže já bych se nikdy na Tvou metodu nespolehla... @kubaka to napsala možná ostře, ale v podstatě pravdivě... Pokud netluče srdíčko, není co řešit.... v této fázi několika buněk to s človíčkem nemá ještě nic společného.. Při umělém opl. dokonce mohou jednu z těch buněk odebrat, aby jí testovali geneticky a zbytek když vloží do dělohy, tak vzniklému miminku nic nechybí... V tý době to mimi ještě prostě není - je to jen zhluk buněk naprogramovaných k dělení.... Jakmile by ale bylo srdíčko, tak už je to jiná, to já bych se mimi nevzdala ani náhodou a bojovala bych o něj a nechala si ho!!!!!

lucinocka
8. pro 2010

🙂

katchy_m
10. pro 2010

A môžem sa spýtať ako dlho si si merala teplotu alebo akým spôsobom? Pretože je jasne napísané čo je mýtus a čo je pravda.

Pozri si stránku :http://www.elep.sk/myty-o-prirodzenom-planovanom-rodic...

K ovulácii nemusí prísť presne v strede cyklu a aj dlžka folikulárnej fázy /pred ovuláciou/ a dĺžka luteiálnej fázy /po ovulácii až po menzes/ býva rôzna. Čiže mohla tam byť aj chyba v tvojom meraní teploty. A tak si si myslela že už máš po ovulácii dávno a aj mimo plodné dni. Pravidlo je, že ak máš teplotu od menzesu napr. 36,1 a zrazu sa ti zvýši o 3 stupne a na druhý deň znova klesne, to neznamená , že máš ovuláciu. Je tam pravidlo 3 dní, čiže teplota musí byť zvýšená 3 dni za sebou. Potom nasleduje obdobie neplodných dní a žena v žiadnom prípade nemôže otehnotnieť.

Ale je to každého osobná vec, akú berie antikoncepciu, každý z nás má svoje svedomie. Mne to už po týk skúsenostia čo mám nedovoľuje vziať niečo iné.

A čo sa týka toho srdiečka, vid vyššie ako si spomínala :... Pokud netluče srdíčko, není co řešit....práve vtedy , je čo riešiť !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pretože, to srdiečko by za pár dní bilo, no nebude kvôli tebe. To nie je zhluk akýchkoľvek buniek vlasov,nechtov, nádoru a čo ja viem čoho, je to zhluk buniek budúceho dieťaťa. Ale ako som už spomínala, je to každého osobná vec , ku ktorej sa rozhdouje na základe vlastného vedomia a svedomia.

kacab
10. pro 2010

@katchy_m co Ti mám na tohhle napsat???? Každá to vidíme jinak a hádat se nechci.... Tahle diskuse není o boji nás dvou, ale aby každá mohla svobodně vyjádřit svůj názor.... Jinak měřila jsem si teplotu v pochvě, denně a už přes půl roku, graf z cyklu početí jsem měla i u docentky gyn a ta mi to potvrdila....

katchy_m
10. pro 2010

@kacab Presne tak... ale nerozumiem tomu ako si mohla otehotnieť keď si už mala po ovulácii niekoľko dní, pretože vajíčko má tiež len určitú životnosť, čo ti nato povedala doktorka?

kacab
10. pro 2010

@katchy_m .... že vajíčko je neoplodnitelnější samozřejmě v období ovulace a čím je starší, tím má povrchovou membránu silnější a hůž prostupitelnou pro spermie... Proto je minimální pravděpodobnost splynutí... Ale pokud se to už stane, tak jsou z toho většinou holčičky - jejich spermie mají prokazatelně větší schopnost "prokousnout" se dovnitř... a mají ještě jednu schopnost a to přežívat v pohlavních orgánech až tři dny.. To znamená že když si zasexuješ a tři dny po tom budeš mít ovulaci, můžeš otěhotnět.... Pravděpodobnost je třeba menší ale riziko veliké... prý.... nejsem doktor.... Spermie klučíci, tohle nepřežijí... jsou zase ale výrazně ryclejší v pohybu - když máš styk při ovu, dorazí k cíli dříve než "holčičky" ... těhlech poznatků se využívá i když se někdo cíleně pokouší o určité pohlaví.... ale spolehlivé to určitě není, spíš je třeba větší pravděpodobnost.... jinak starší mám opravdu hočičku a opravdu jsem jí i10dní přenášela...

kacab
10. pro 2010

@katchy_m .... že vajíčko je nejoplodnitelnější samozřejmě v období ovulace a čím je starší, tím má povrchovou membránu silnější a hůž prostupitelnou pro spermie... Proto je minimální pravděpodobnost splynutí... Ale pokud se to už stane, tak jsou z toho většinou holčičky - jejich spermie mají prokazatelně větší schopnost "prokousnout" se dovnitř... a mají ještě jednu schopnost a to přežívat v pohlavních orgánech až tři dny.. To znamená že když si zasexuješ a tři dny po tom budeš mít ovulaci, můžeš otěhotnět.... Pravděpodobnost je třeba menší ale riziko veliké... prý.... nejsem doktor.... Spermie klučíci, tohle nepřežijí... jsou zase ale výrazně rychlejší v pohybu - když máš styk při ovu, dorazí k cíli dříve než "holčičky" ... těhlech poznatků se využívá i když se někdo cíleně pokouší o určité pohlaví.... ale spolehlivé to určitě není, spíš je třeba větší pravděpodobnost.... jinak starší mám opravdu hočičku a opravdu jsem jí i10dní přenášela...

smecka
10. led 2011

Ahoj, víte někdo něco o antikoncepci ve formě tyčinek, které se implantují pod kůži na paži? To by mohla být alternativa pro ty, kterým je nepříjemné mít v sobě tělísko .... jako třeba já. V té ruce bych to snesla radši.
Díky.

lusty
10. bře 2014

Ahojte dievčatá... Ak niektorá z vás užíva HA a má záujem, tak predám (cena v lekárni 30€, dám za 15€) zn. Lunytta (celé balenie, z jedného blistra som minula 2 tbl). Dátum expirácie je 03/2016. Mne robí ťažkosti...

dranna
10. bře 2014

Ahojte kocky, ja mozem odporucit CYCLOTEST 2 PLUS - prirodzena antikoncepcia bez hormonov a vedlajsich ucinkov. jednoduche a bezpecne 🙂 uz to pouzivam par rokov a je to super. Kamoska to ma tiez a je velmi spokovna a dokonca aj jej chlap 😉

balar
13. bře 2014

@dranna jen se zeptám, zjistí to s bezpečným předstihem aspoň 5 dnů začátek ovulace? Celá ta věc mi příjde jako zbytečnost, když si údaje o bazální teplotě mohu vést v grafu a budu vycházet z toho, jak se mé tělo chová. Tyhle kalkulačky se začaly vyrábět, aby se podle nich dalo předpokládat, kdy je vhodný čas na dítě, ne jako antikoncepce. Rozhodně ne jako bezpečná antikoncepce. Spousta žen nemá bazální teploty tak pravidelně, aby tuto metodu mohly používat. Navíc je to o abstinenci v plodných dnech, kdy je nejvyšší chuť na sex. Nechápu, jak to může někdo doporučovat ;) (tedy pokud to neni příspěvek od některého z prodejců).

Já používám femcap, přijde mi bezpečnější jak kondomy a hormonální nechci. Tělísko už vůbec.

baffiny
13. bře 2014

@smecka kámoška to má. jen si pamatuju, že říkala, že to na delší dobu, není během toho menstruace, ale jsou to stejné hormony jako by si brala prášky... takže nevím jak moc lepší alternativa od tělíska to je (které je i nehormonální nebo minimálně hormonální)

samo_blaho
13. bře 2014

Dobrý je aj Neon-dzit .

jmenujisestella2
13. bře 2014

S HA dobré zkušenosti nemám, a po vysazení si taky užije peklo velká většina uživatelek...já osobně používám FemCap (cervikální pesar) v kombinaci se spermicidním gelem Contragel. Přiznávám, že pro větší jistotu mimo neplodné dny kombinujem přerušovanou souloží. Každopádně jsem hlavně ráda, že je to nehormonální cestou.

dranna
17. bře 2014

@balar ahoj, nie som predajca som uzivatelka a uz 4 roky a je to velmi bezpecne. preco by som to nemohla doporucovat, ked to je dobra vec a hlavne hygienicka 🙂
Kazda zena dokonca kazdy muz ma PRAVIDELNU bazalnu teplotu, lebo je to ta teplota, ktoru clovek ma hned po zobudeni. A to je dobre 🙂
to, ze bazalna teplota sa meni je fakt a zalezi to od hormonov. Ked ti tato 'kalkulacka' ako pises 'vypocita' dni, kedy je nalepsi cas na dieta, tak ti tato ista 'kalkulacka' vie ukazat kedy cas uz na dieta nie je 🙂 a presne o to sa jedna 😉
ja by som zase si nikdy nevstrkovala femcap do seba, podla mna je to nehygienicke.
ale kazda mame svoje preferencie 😎 ....