Jaká si myslíte, že je nejlepší antikoncepce?

lu777
12. dub 2008

zajímalo by mě co považujete za nejlepší antikoncepci ?

hledám, hledám a každá má nějaké vedlejší účinky a nebo je nespolehlivá..

co by dostalo váš hlas?

teda kromě Aspirinu, který se drží mezi koleny 😉 😀

menonepoviem
12. únor 2009

a čo tie ženy ktoré berú HAK iba z dôvodu chrániť sa ? dobre tvoj prípad beriem .. ale čo ostatné ? nechápem to proste, to je vám život až tak ukradnutý ?

dmonikad
12. únor 2009

menonepoviem,
aké testy si nemalo v poriadku? Na čo sa mám spýtať lekára?

pipisek
12. únor 2009

můj první gynekolog před lety říkal, že nejlepší antikoncepce je acylpirin mezi kolena a držet... 😀 😀 😀 tak se tady, holky, nehádejte ....
jo a já mám rok Mirenu, nic ze mě netrčí, je ty krámy mám zkrátka každý měsíc 😒

lotosek
12. únor 2009

Já bych se bála u nehormonálního tělíska zvýšeného rizika mimoděložního těhotenství. Prostě každá metoda má svá pro a proti a každý je ochoten podstoupit něco jiného. My naštěstí nejsme alergičtí na latex, takže s kondomem spokojenost největší. 😀

lencici
12. únor 2009

Ja som brala triregol potom yadine a ani jedno ani druhe mi nerobilo dobre tak sme prešli na osvedčené gumičky 😀 a rozhodla som sa že už žiadne hormony!!!

ina.b
12. únor 2009

Pro mně byla do nedávna nejlepší antikoncepce - pohled na zlobivé caparty mojí kámošky 😀 😀 😀

a teď vážně. Vyhovuje mi Mirelle, má málo hormonů, ale je spolehlivá, brala jsem jí několik let. Až přestanu kojit, určitě si jí zase nechám napsat.

menonepoviem
12. únor 2009

TAK A EŠTE RAZ !!!

holky ktoré berete HAK

ja vás uplne chapem, vsak ja som takisto videla na sebe len pozitiva a ani polrocne testy, ktore som stale absolvovala na pecen nic neukazovali! HAK mi upravila cyklus, mala som pravidelny ako hodinky, bezbolestne a kratke kramy, proste vsetko doslova idealne- ako aj vy pisete... ale NIKDY som ani len netusila co sa deje v mojom tele, teraz som sla na jedno specificke vysetrenie a tam sa ukazalo, aj napriek tomu, ze som na sebe nic, ale ABSOLUTNE NIC nebadala, vo vnutri to bolo inak -srdce, oblicky, plodnost.... casom i samé zistíte (vravi sa, kto nezazije na vlastnej kozi neuveri)
a len tak mimochodom brala som nizkohorm.atk. co vraj nemalo zatazit organizmus - davala som za nu vyse 1300/3mes. teraz mi je tych prachov luto, no najviac to, ze ssom prisla o to najvzacnejsie - moje zdravie...

mywiel
12. únor 2009

lotosek tak to mi gynekolog nepovedal mozes upresnit? Ja kojim takze som hormonalne teliesko nechcela a mne povedal, ze ma vysoké % ochrany teda spolahlivosti tak aké mimo delozné tehotenstvo? Dik za info. 😕

lotosek
12. únor 2009

Mywiel: to jsem jen četla, že sice tělísko zabrání usazení vajíčka ve sliznici dělohy, ale ovuluješ dále a spermie to taky neničí, tak otěhotnět můžeš, ale mimo dělohu. Ale jak to teď píšu, tak si říkám, že pravděpodobnost mimoděložního těhotenství bude asi stejně vysoká jako při nechráněném styku. 😅

mywiel
13. únor 2009

No teda tak mne doki povedal, ze som si vybrala najlepsie teliesko a kedze kojim tak bez hormonov, a tam pisu som sem davala link ze ma 99,5% ochranu tak to si ma nepotesila, musim sa ho na to opytat... 😕

sisstin
13. únor 2009

já nevim....menonepoviem, můžeš nám říct to konktrétní vyšetření? Já nějak nemám ráda kecy typu"jedna paní povídala" 😕 je jasný, že na někoho to může působit blbě..ale to je tak u spousty lidí..a na dalších xy procent to zabírá dobře 😉 netvrdim, že cpát se hormonama je něco super a zdravýho..ale každej musí vzít v potaz pro a proti..a ta tvoje reakce mi přijde trošku mimo 😕

lotosek
13. únor 2009

Meno: to si zkus napsat na beremese a rozpoutáš třetí světovou, schválně... 😀
Já jsem ráda, že po 4 letech braní jsem "jenom" musela chodit půl roku na vyvolávačky. 😒

grettka
13. únor 2009

to bude nejaka totalne zaryta odporkyna HAK... chapem, ze to ma vela neziaducih ucinkov, ale je to kazdeho vec a rozhodnutie... nie? Tiez nerozumiem tomu "specifickemu" vysetreniu...ktore absolvovala, ale ktore tu blizsie nespecifikuje...
Pre mna osobne najlepsou (zatial) anitkoncepciou je pharmatex 🙂 (hak brat nemozem)
PS.na odlahcenie temy.... hlaska o tom acylpirine medzi kolenami je oblubena u mojej sestrnice, a ja vzdy s radostou k tomu dodam, ze sice sa drzi medzi kolenami, ale to este neznamena, ze potrebny otvor je nedostupny.... 😉 staci sa zohnut a je po "antikoncepcii"... dufam, ze ma tu teraz nikto neobvini zo sexistickych poznamok 😀 😀 😀

mywiel
13. únor 2009

lotosek pokial viem tak ta medena spirala alebo je to iny kov vytvara v posve kyslé prostredie tak tie spermie nepreziju... 😕

menonepoviem
13. únor 2009

prve testy - hormonalny obraz z krvi u gynekologa - tam mi vyskocili nejake hormony (prolaktin-stvornasobne - ten zabranuje, znemoznuje otehotniet) potom kozna mi robila akesi testy z krvi - ona mi zistila znizenu imunitu, resp. potvrdila znizenu imunitu(preto tie kozne problemy som mala) - ona ma naslesne poslala za obvodnou s papierikom(newim co tam bolo na nom) a ta zase ku kardiologovi, a taktiez ma kozna poslala za gynekologom - s problematikou ze beriem HAK... aj teraz som opet mala ist na kontroly, newiem si akosi najst cas, sak tolko tych doktorov teraz mam ze koniec :(( a vzdy dookola to iste :( ... stare dobre casy, ked som k lekarke chodila iba pocas strednej a aj to len na ockovania :((( .. a inak ohladom tych obliciek -to mi lekari nezistili ako prvii, to mi zistila jedna liecitelka, a tak som potom sla k obvodnej, ktora ma poslala k lekarovi na vysetrenie obliciek a tam sa to potvrdilo.(endokrinologia) a ta liecitelka samozreme mi aj potvrdila tu slabost srdca, okrem tych obliciek....

menonepoviem
13. únor 2009

ja som HAK uz vysadila, sam doktor, gynekolog mi to prikazal, ked videl vysledky a vravel ze mi uz neodporuca dalej brat, resp. brat v buducnosti, ze je to zataz pre organizmus (az vtedy sa priznal) 🙄

nie som lekar, resp. vyskumnik, ze by som to mohla objektivne posudit a povedat, ze ano skodi tak ci tak... moj osobny nazor je taky, ze je to liek (chemia) a ked uz dokaze skodit aj obycajny panadol(ibuprofen) - urcite a to v ovela vacsej miere musi skodit aj HAK - ved preco by sa robili testy, ktore zistuju ci zena moze/nemoze bat HAK, preco sa potom pernamentne robia (kazdy polrok) stale nove a nove testy? toto setko ukazuje ze keby HAK neskodila, taketo prisne opatrenia by neboli potrebne! zena jednoducho musi byt pod dohladom lekara! Mnoho farmaceutov vravi, ze je to dokonca vscie svinstvo nez si to dokazeme predstavit a ked je najhorsie priznaju to aj lekari, lenze je to velky business. Co chcem tym povedat,...mno podla mna HAK skodi tak ci tak, mozno nie na 100% a mozno ano -teda vsetkym, ale urcite aspon drvivej vacsine- len ta si to zatial neuvedomuje, co je logicke) - neskor sa vsetko urcite prejavi, na to vsak treba cas. Je dokazane ze napr. vyse 80% zien trpiacich na problemy srdca su uzivatelky/byvale uzivatelky HAK, takisto co ma dostalo, je fakt, ze zeny uzivajuce hormonalnu Atk., nasledne nevytvaraju prirodzene, zdrave a nicim neposkodene prostredie vo vnutri tela matky pre vznik zivota. Je dokazane, a samozrejme logicke, ze HAK u nas "tam dole" ovlyvnuje mnozstvo procesov, vsetky bunky, organy, maternicu,jednoducho to miesto, kde sa vyvija baabo,a uzivanim HAK sa toto prostredie narusuje, cim vznika riziko, ze sa deti rodia hyperaktivne, s roznymi poruchami, ci uz psychickymi, resp. mentalnymi, s alergiami - kedysi kazdy bol kazdy zdravy, takmer ziadna zena neuzivala HAK, ludia sa chranili prirodzene a tak mozem povedat ze ani nepoznali alergie, choroby co nas sprevadzaju v dnesnom svete. dnes je charakteristicka stupajuca tendencia roznych chorob a vznik novych chorob - vsetko je to spojene nie len s HAK, ale aj terajsim zivotnym stylom ludi a pod... DAlo by sa na tuto temu vela kecat,polemizovat,ale ak sa clovek zamysli a chce nie len pre seba to najlepsie, ale aj pre svojich buducich potomkov, treba sa nasledne zamysliet, a robit tak, aby aj napriek tomu (ze uz dnes je takmer vsetko zalozene na chemii) aby sa snazil clovek aspon ELIMINOVAT riziko, ktore so sebou dnesny svet a jeho produkty prinasaju, ...

Ze uz aj ked nas postupne nici vsetko okolo nas, co papame, konzervy, vyrobky,co dychame... netreba sa este dopovat dalsimi chemiami a tak zvysovat riziko nie len nasho zivota, ale aj zivota nasich deti!

mywiel
13. únor 2009

Tak som volala na gyndu a nemam sa vraj vobec bat, ze to mimomaternicové tehotenstvo pri teliesku je veeeelmi nizky predpoklad. 😉

lotosek
13. únor 2009

U nás doktoři provádějí krevní testy při HA jen dle svého rozmaru - někdo poctivě každý rok (nebo dokonce půlrok), jiný jen poprvé, někteří vůbec.

sisstin
13. únor 2009

meno: tak já před těhu HAK nebrala..chránili jsme se jinak..a nevyšlo..ted mám v pase 1d 😝 ale jiným metodám než HAK nevěřim, a pro mě všechno lepší, než být těhu 😉 +ty skvělý účinky navíc..u mě prostě převládaj ty pozitivní účinky..jinak nevím, jak v SR..ale tady v CZ se už mi jaterní testy nedělaj..já beru HAK hned od porodu..a žádným testem jsem neprošla 😉

mracik
13. únor 2009

mňa kedysi do HAK tlačil manžel (však to berú všetci, nie?), ale odkedy robí na áre, tak to už nikdy nespomenul...

u mňa teda jednoznačne STM, aj keď dnes už viem, že to nie je riešenie pre každého...

sisstin
13. únor 2009

já se chci milovat kdekoliv a kdykoliv, kdy mě napadne...kondomy mi přijdou šílený..brrr 😅 pharmatex pálí a smrdí, tělíska a kroužky jsou též na bázi hormonální...a na plodný dny nevěřim vůbec..chce to šílenou trpělivost, zkušenost.. 😔

mywiel
13. únor 2009

sisstin su aj bez hormonov ja som také teliesko chcela kvoli tomu ze kojim aby som to nedavala malej... 😉

sisstin
13. únor 2009

mywiel: no já tomu moc nevěřim, kdybych kojila..tak nic na bázi hormonů neberu... 😉 něco tam bejt musí 😉 to máš jak s tou Cerrazete 😉

mywiel
13. únor 2009

http://www.metrimpex.cz/cz/products/Nitrodelozn...

kterým užívání tablet způsobuje problémy, které se k jiným metodám a prostředkům antikoncepce staví odmítavě, které své dítě kojí mateřským mlékem...

mywiel
13. únor 2009

Je tam kov striebro, zlato, med co vytvara kyslu PH v posve a tym ze sa to dava tak ze je otvoreny krcok maternice tak sa vajicko nemoze uhniezdit... 😉 pytala som sa na to a vyslovene som dokimu povedala, ze nechcem ziadne hormony kvoli malej a on to hned pochopil a povedal, ze som si dobre vybrala.

sisstin
13. únor 2009

mywiel: no nevím, mě zas odrazuje ten kov 😝 nejsem odborník..ale co jsem slyšela, vždycky tam něco být musí 😉 a složení toho tělíska tam nevidim ☹ oni Dr.ti nakecaj všechno možný...ale jestli je to pravda 😉

sisstin
13. únor 2009

mywiel: ale pro tebe je to nejlepší volba, stejně jako pro mě HAK 😉 každý má to svoje..akorát nesnášim ty "zaručené" zprávy, jak to či ono smrtelné 😉

mywiel
13. únor 2009

Ak si precitas ten link co som sem dala su aj plastové ja mam taky a v strede je len malicka medena spirala... 🙂

mywiel
13. únor 2009

Jasné ze kazdy si musi vybrat co vyhovuje jemu sme slobodni ludia.

sisstin
13. únor 2009

mywiel:jj..už na to koukám, mě tělísko fakt nelaka, at už kvůli zavádění..a já hlavně chci ty hormonální účinky, který mi zmírnily MS, udělaly bezbolestnou a pravidelnou, zlepšily mi plet atd. 😉