Jaká si myslíte, že je nejlepší antikoncepce?

lu777
12. dub 2008

zajímalo by mě co považujete za nejlepší antikoncepci ?

hledám, hledám a každá má nějaké vedlejší účinky a nebo je nespolehlivá..

co by dostalo váš hlas?

teda kromě Aspirinu, který se drží mezi koleny 😉 😀

daniela1983
12. dub 2008

nuvaring
😉

cipovinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janesm
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cipovinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lu777
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
silvietotik
12. dub 2008

Ahojky, já jsem spokojená s antikoncepcí /tabletky/ Jmenují se Logest, po porodu v době kojení jsem měla Cerazette, taky dobrý.. Kamarádka si nechala píchnout nějakou injekci za 5000,- je to na 5 let, ale po tu dobu nemá ani menstruaci, což si myslím, že je špatný.. Nevím, je to můj názor.. Ale představa 5 let nemít menzes je docela zajímavá 🙂

cipovinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janesm
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lu777
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cipovinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janesm
12. dub 2008

Jinak já měla poprvé v životě Depoproveru po porodu je to injekce na 3 měsíce a hrůza stále jen špinění a krvácení ted mám tabletky Lindynette20 beru je třetí den a vypadá že to bude dobrý uvidíme 😉

silvietotik
12. dub 2008

Je lepší si za prášky připlatit, ty mé stojí něco přes 500,- Nestloustla jsem ani jiné příznaky nepociťuji.. Menstruaci mám pravidelnou snad na minutu přesně 🙂)

cipovinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janesm
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tilly
12. dub 2008

hej, hej, najúčinnejšia antikoncepcia je nesexovať, alebo ten aspirin 😀
stále sú nejaké novinky a HAK je stále lepšia a lepšia, ale keďže sme každá iná, každej vyhovuje niečo iné, takže by som to asi nezovšeobecňovala...

napr. moja kamoška bola veľmi spokojná s logestom, aj ho veľmi dlho užívala, ja som ho po prvých troch mesiacoch musela vysadiť, lebo sa mi zhoršil zrak kvôli tomu, zmenila som ho na mercilon a z toho ma zas bolievala hlava... pri kojení som užívala cerazette, to mi zas narušilo celý cyklus a bolo mi z neho dobre zle a nálady som mala otrasné, takže asi tak...

cipovinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
silvietotik
12. dub 2008

Náhodou jste se nedívali na ten nový pořad s Michaelou Jílkovou na ČT1, je to asi tak 14 dní, bylo tam téma "Potrat" No to bylo něco neuvěřitelného.. Byl tam nějaký pobožný pravoslavný kněz a tvrdil, že i antikoncepce je vražda....

cipovinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
silvietotik
12. dub 2008

Hlavně je super, jak potraty řeší samí chlapi.. Prý se tomu knězovi zjevil jeho bratr /jeho matka byla kdysi na potratu, od té doby proti tomu bojuje/ a rozmlouval s ním... Já neříkám, každý někdy prosí Boha a rozhodně pobožné lidi neodsuzuji, ale co je moc, to je moc..

lu777
autor
12. dub 2008

Silvie jaké to jsou prášky co bereš?

silvietotik
12. dub 2008

Jmenují se Logest a jsem s nima opravdu spokojená.. Po porodu jsem brala rok Cerazette, která se bere při kojení a pak jsem přešla na Logest.. Před těhotenstvím jsem užívala dlouhodobě Mercillon, v té době taky jedna z lepších, ale pak asi po 6 letech užívání jsem to musela přestat brát, měla jsem dost často menzes.. Asi je lepší to po pár letech střídat..

markytkaaa
12. dub 2008

No ... my před otěhotněním (tak ty dva roky) ... používali "výpočet plodných dní 😀" ... čili týden po MS a týden před MS jsme to neřešili vůbec (a ani by nás nenapadlo že to jde i jindy než v půlce 😉) no a inkriminovaný týden jsme používali kondom nebo spermicidní globule 🙂
Prášky jsem nikdy nebrala a brát ani nebudu ... přijde mi to jako dost svinstvo hnát do sebe pořád nějaký hormony 😉 Po porodu bych asi přemýšlela o nehormonálním tělísku ... ale spíš zůstaneme u našeho osvědčeného 😀 jen teď nebudeme tak riskovat a latexový obleček bude častěji než jen jeden týden v měsíci 😀

silvietotik
12. dub 2008

Taky jsem se jednou řídila plodnými a neplodnými dny a byl to docela pak průšvih... Ale obdivuju vás, já bych se asi stejně bála..

markytkaaa
12. dub 2008

silvietotik: No když to vezmu zpětně ... tak se divím, že jsme do toho šli. Oba jsme ještě studovali, byl by to docela průšvih, kdyby to nevyšlo ... ale opravdu nám to vycházelo a miminko jsme počali v měsíci, kdy jsme se dohodli, že teda ten "chránicí týden" stornujeme v rámci ušetření za kondomy ... 😀 (ne samozřejmě tak doslova ... mimčo jsme plánovali a chtěli, jen jsme čekali na vlastní hnízdečko 🙂)

silvietotik
12. dub 2008

Já vím, že hormonální antikoncepce není nic skvělého, ale spoléhat se na chlapy to je snad horší..Já mám dobrý pocit z toho, že ten Logest, co beru já, prý má jen minimum hormonu, proto jsou dražší.. Ale kdoví.. Má kamarádka nemůže antikoncepci, takže u nich je to o přerušované souloži... To bych byla pořád na nervy, že jsem vtom 🙂

sylvar
12. dub 2008

náplasi Evra, nemusí se každý den myslet na pilulku, a to mi vyhovuje, protože jsem často zapomínala 😅

zuny
12. dub 2008

Já už beru Logest víc jak 8 let a jsem s ním úplně spokojená. Ale zase nemůžu posoudit, jaké by to bylo s jinou HA, předtím jsem nebrala nic.

silvietotik
12. dub 2008

Zuny: Já ho beru zatím tři roky a taky super..

berynka
12. dub 2008

Hormonální antikoncepce... ŽÁDNÁ!!!! 😠 Myslim zdravotní rizika.

hedunecka
12. dub 2008

vyskusala som 4 HAK a najviac mi sadla TRIQUILAR tusim tak nejako sa to pise ked prestanem kojit urcite sa k nej vratim