Jaká si myslíte, že je nejlepší antikoncepce?

lu777
12. dub 2008

zajímalo by mě co považujete za nejlepší antikoncepci ?

hledám, hledám a každá má nějaké vedlejší účinky a nebo je nespolehlivá..

co by dostalo váš hlas?

teda kromě Aspirinu, který se drží mezi koleny 😉 😀

mamkamarketa
23. lis 2010

holky,je tu nekdo s prodelanou trombo prihodou?
z prerusovaneho styku mam syna, cokoliv s hormonama (i minimalni mnozstvi) vubec nemuzu, kondomy v manzelstvi nim moc, takovy ty spermicidni gely pali navic trpim na zanety.... takze mi zbyva jedine abstinence,co? 😅 ☹

fidka79
24. lis 2010

mnoo tak ja som uzivala pred Adamkom hormonalnu antiku,momentalne od porodu bezime na tvz prerusovanom styku,sem tam bariera,a v case ovulacie vyhybanie sa urcitym aktivitam 😀 ale kedze druhe babo planujeme tak ci tak a pomaly mi bezi na 32ku ked sa stane sa stane..po 2hom babu to zrejme isti hormonalna antika zasa.

kacab
24. lis 2010

@katchy_m ahojda... je super, že si si našla něco co Ti vyhovuje... nechci Tě nějak kritizovat, nebo Ti něco vnucovat... jen bych Ti chtěla napsat mojí zkušenost!!!! při prvním těhotenství se mi velice lišila velikost plodu podle data menstruace a skutečného měření a Dr mi vysvětlila, že jsem otěhotněla asi 3 dny před menstruací...(což mi i podle poznámek o styku sedělo...) Říkala, že pravděpodobnost početí v tu dobu je menší, ale že to v ordinací vídá relativně často!!! a taky mi říkala, že spermie dokáží v těle ženy přežít až tři dny... Takže když si zasexuješ 3 dny před ovulací, mohou si tam ve vejcovodu počkat na vajíčko!!!! pokud chceš ještě dítko, v pohodě... jinak si myslím riskujete!! Moje Terezka je důkazem 🙂 Hormony taky nemám rádá, nemám to vyřešené ideálně, ale Mirena je pro mě nejmenší zlo... Už aby se rozšiřila antikoncepce pro chlapi, co? 😀 😀 😀

radka.m.
24. lis 2010

mamkamarketa-tak to by mě taky dost zajímalo,psala jsem včetra k vám do diskuze,že má kamarádka je po mrtvici,ted jí zjistili trombofílii a kromě spousty starostí má právě starost,jak s antikoncepcí,ihned ji vysadili prášky-antikoncepci,a nikdy je už nemůže brát,na kondom měla dost velkou alergickou reakci,tělíska jsou taky hormonální,taky jí je nedovolí,tak mi teda řekni,jak to řeší jiné holky,budu fakt ráda,když někdo napíše zkušenosti,nebo poradí,předem děkuji 🙂 🙂

kubaka
24. lis 2010

z přerušovaného styku zase mívají chlapy psychické problémy, protože je to stres a nemohou se prostě uvolnit... 😒 A tím, jakou mají spermie v ideálním prostředí životnost se nedá vůbec kalkulovat s plodnými a neplodnými dny. jak píše kacab. ☹
Pokud snesete zdravotně kondom, je to metoda s nulovými vedlejšími účinky. My na nich frčíme 20 let bez stresu, strachu a děti jsme si udělali, kdy jsme chtěli 😅 Pak jsou pesary - netuším z čeho, neviděla jsem je. Ale když někomu vadí kaučuk, není třeba něco bariérového ze silikonu?
Já osobně bych hormonální nepozřela ani násilím. Možná pár měsíců z důvodu třeba srovnání hormonů, ale určitě ne ji brát dlouhá léta celý fertilní věk. spousta kamarádek měla potíže, dost odstrašující příklad..

kacab
24. lis 2010

... jednou mi kamarádka vyprávěla, že nějaká její jiná kamarádka nemohla užívat taky ze zdravotních důvodů žádnou antikoncepci... tak to řešila všelijak , riskovali přerušované styky, plodné neplodné dny... velice rychle si pak pořídila dvě děti a po nich si nechla podvázat vaječníky... je to radikální, ale možná pro někoho přípustné řešení.....

kubaka
24. lis 2010

@kacab no, to jsem teď akorát chtěla ještě připsat 😀 - sterilizace, když už opravdu nechci další děti. Ze zdravotních důvodů to lékaři schválí bez problémů jako rozumné a jediné řešení. Předpokládám, že muž by na vasektomii asi nešel ..?

kacab
24. lis 2010

... no můj muž by možná i šel, sám to jednou nadhodil... nelíbilo se mu, když jsem brala před svatbou 8let prášky....... ale asi dokud budu já v plodném věku tak ne - co kdyby jsme se ještě rozhodli pro třetí.... no ale tak třeba za 10 let si myslím, že jo...

bets
24. lis 2010

my kombinujeme rozne nehormonalne metody, cyklus si dobre poznam, takze podla fazy cyklu. hormonalnu antikoncepciu brat nikdy nebudem. staci, ked vidim, co narobila v mojej rodine a sestra a svagrina neviem, ci budu mat niekedy dieta.
zaroven hormony su nebezpecne aj pre dalsie generacie, nakolko sa pri HAK vylucuju mocom zeny von a dalej sa nerozkladaju, v podstate sa nam to potom v potrave a vode vracia spat.

lucinocka
24. lis 2010

@mamkamarketa ja som 2 roky po tromboze z Hak 🙂

berynka
24. lis 2010

kamarádka před pár lety taky měla trombózu díky kombinaci HAK a kouření 😒 . Takže potom zvolila nitroděložní tělísko bez hormonů. Já ho mám taky a jsme spokojené 😉 .

kacab
24. lis 2010

@berynka a můžu se zeptat, jeký máš menzes?jak moc silný a dlouhý?

berynka
24. lis 2010

@kacab , řekla bych, že mám hodně silnou MS, ale není to ani tak od tělíska, ale prostě po porodu (dávala jsem si ho až po dvou letech)... dva dny jsou docela kritický 😅 .
Délka je stejná, jako jsem měla vždy... 5-6 dní a cyklus je pravidelnější 28-30 dní. Celkově to trvalo tři měsíce (první MS jsem dostala asi po 21 dnech a krvácela fakt hodně) , než se všechno po zavedení tělíska usadilo.

mamkamarketa
24. lis 2010

@lucinocka ,,jenom,, z HA? Ja totiz mam trombomutace o kterych jsem nevedela a s kombinaci s HA z toho byla masivni plicni embolie ☹ a co ted delas abys nemela 100 deticek?

mamkamarketa
24. lis 2010

@berynka to jo ale ja zase trpim na zanety, takze bych telisko mit nemela ☹ a ty mas to telisko uplne v poho?

lucinocka
24. lis 2010

@mamkamarketa no ja mam geneticku predispoziciu na trombozu, len o tom nikto nevedel a Hak to spustilo.. ja som mala v nohe,,,

No my sme s manzelom rok a pol, nas sexualny zivot je viac nez pestry a davali sme pozor prerusovanim.. to je jediny muz v mojom zivote ktoremu som kedy verila, ze sa na to mozem spolahnut a doteraz ma nesklamal.. v septembri sme mali svadbu a od svadby uz nedavame pozor.. ked sa dopracujeme k babatku vratime sa nazad k nasej metode 🙂

mamkamarketa
24. lis 2010

@lucinocka aha. tak to ja mam z prerusovaneho styku krasneho syna (upozornuju,ze sme tuto metodu zkusili 1 mesic a dalsi byly // ) z cehoz usuzuju,ze sme oba plodni vic nez dost (podle mych vypoctu jsem otehotnela mimo plodne dny 😅 ) proto preju vsem snazilkam cestu k mimcu jako jsem mela ja 😀
aha, a delali ty testy? To je v haji ja totiz nevim co mam delat gyn mi rekl,ze 100% je jedine abstinence 😒 vtipne. on i manza je v zase proti telisku, boji se....

lucinocka
24. lis 2010

@mamkamarketa teliesko by som si nedala ani ja, vzhladom na to, ze po Hak a tromboze sa mi celo telo vyhadzalo nejakymi virusovymi vyrazkami a natolko mi oslabilo imunitu , ze stacil jeden styk a HPV bolo na mne..cize vzhlaom na to, ze krcok nemam zdravy tak by som do toho nijak nezasahovala uz..

Viem si predstavit, ake je to stresujuce, ked sa nemozes uvolnit, lebo mas strah z otehotnenia..aj mne dlho trvalo, kym som si zvykla ( to som vravela ze nikdy s nikym nebudem bez ochrany)
neviem, ked ani Hak, ani kondom, ani plodne -neplodne, jedine riskovat s prerusovanim ale fakt davat pozor aby sa nic nedostalo dnu :-/

mamkamarketa
24. lis 2010

@lucinocka toho ja se bojim. maly nebyl planovany a dalsi by sme si ted nemohli dovolit, (uzivili bysme ho,ale byla by to asi bida) co je HPV? ja prave trpim na zanety a mam sity delozni cipek, pochvu a vsechno tam dole a vim,jak se to blbe hojilo a ani lekar mi to nedoporucil......
holt ma chudak manzilek smulu. nez se rozhodneme pro dalsi dite 😅

lucinocka
24. lis 2010

@mamkamarketa HPV je ten virus co moze sposobit rakovinu krcka maternice.. :/

joj to je dost blba situacia, len zeby si potom nesiel hladat inde, vies 😖

lucinocka
24. lis 2010

@mamkamarketa a ten spermicidny gel ste neskusali?

katchy_m
24. lis 2010

@mamkamarketa A ako vieš že si otehotnela mimo plodné dni? Ono ten výpočet plodných a neplodných dní nie je až taký jednoducý, treba vtom mať trochu praxe, a vy ste nemali za sebou ani mesiac.

mamkamarketa
24. lis 2010

@katchy_m ja citim ovulaci. .kazdy mesic na jine strane. (manzel byl v USA, takze jsem si jista i datem poceti) a malyho sme splodili asi 7 dni po

mamkamarketa
24. lis 2010

@lucinocka ten me desne pali. pak jsem nasla nejaky letak na cipky ci co a gynekoog se mi vysmal. ze pry mivaji 60% a v plodnych dnech asi 35%

katchy_m
24. lis 2010

@kacab Vieš ibaže ja to tak neberiem, že Mirena by bola pre mňa to najmenšie zlo, nemôžem si pomôcť ale i keď nie je pri tom také zdravotné riziko ako pri tabletkách, neviem si predstaviť žiť s tým pocitom, ako sústavne otehotnievam, /pretože muži si vtedy už nedávajú vôbec pozor, nemusia/ a ja sústavne v svojom tele, svojím súhlasom zabíjam oplodnené vajíčka.To nie sú už dve veci mimo seba ako vajíčko a spermia, to je oplodnené vajíčko, z ktorého za 9 mesiacov bo bolo dieťa. Preto to u mňa nejaká mirana, teliesko neprichádza vôbec ani do úvahy.

berynka
24. lis 2010

@mamkamarketa, fakt nemám nejmenší problém 😉 . Ale než mi ho dr. zaváděl, tak samo kontroloval dělohu, jestli má správný tvar, a nejsou nějaké jiné anomálie. Myslim si, že když se doktor vyjádří, že tělísko ne, tak pro to má určitě svůj důvod. Jiná věc je, že pokud někdo prostě nemůže mít ty hormony kvůli trombóze, tak mu odpadne docela dost antikoncepčních možností 😅 a to je pak těžko vybírat.

nikush
24. lis 2010

@lu777 abstinencia 😀 😀 😀

katchy_m
24. lis 2010

Symptotermálna metóda
- nie je to isté ako stará kalendárna metóda, ktorá sa zakladala na určitých biologických pravidelnostiach (výpočtoch pravdepodobnosti). Tá bola vyvinutá v roku 1930 a nebola spoľahlivá pri predchádzaní počatiu ak žena mala nepravidelný cyklus.
- nie je ani Billingsova ovulačná metóda, ktorá využíva na určenie plodného a neplodných období cyklu len jeden príznak-zmeny hlienu krčka maternice.

http://www.elep.sk/symptotermalna-metoda

kacab
25. lis 2010

@katchy_m ... ono u mireny je to pravda jen z části... to co popisuješ je trochu jinak... Já jsem s tou myšlenkou co popisuješ taky měla vnitřní problém.... Slaboučký hormon Mireny má jednak funkci snížit výšku sliznice a hlavně zahustit děložní hlen... Ten se tak stává pro spermie neprůchodný a k pravidelnému oplodňování nedochází... Kdyby to bylo jak píšeš, existovaly by případy minimálně mimoděložního.... Ano, čistě teoreticky kdyby jsi otěhotněla, tak nízká hladina sliznice nedovolí se vajíčku usadit... ale to prý při testování bylo velice zřídka.... Ale ona každá antikoncepce je proti přírodě... co si budeme povídat... Vem si třeba mamky, co jdou na umělé oplodnění a mají takových zamražených budoucích dítek jak píšeš třeba 20... Dítka se podaří na první dav pokusy a zbytek embriií taky znehodnotí.... Dobře by mi z toho jako mámě nebylo... ale kdo v dnešní době uživí tolik dětí..... Je to dost neřešitelný problém....

lu777
autor
25. lis 2010

tak já si sama odpovím po 2 letech 😀 - nejlepší antikoncepce je mužská sterilizace

po druhém mimču jsme se na tom s mužem dohodli, protože u nás jak vidno, tak co 1 nechráněný styk tak to 1 dítě 😀 HA nemůžu, zkoušela jsem ji, nejnižší dávky ale bylo mi hrozně zle, výkyvy nálad, špinění, naprostá nechu't na sex, prostě hrůza... tělíska jsem se bála ze stejných důvodů, i kdyby bylo bez hormonů, tak bych mohla mít problémy, mně opravdu sedne zdravotně máloco...

muž byl na tý sterilizaci v Německu (v Dússeldorfu), ale dělají to i tady, ale tam šel protože ten doktor to dělá denně, takže přece jen má větší zkušenost... je to otázka asi půlhodiny, bolí to jen trochu... asi za týden se může sexovat, možná i trošku dřív... a pak se jde po 6 týdnech na spermiogram (mezitím samozřejmě používat kondom!) a pak asi za 3 týdny znova.. pokud jsou oba bez spermií tak je všechno naprosto v pořádku a sbohem hormony, tělíska a kondomy!!! 😵 😵

je to fakt super, jedině teda je potřeba vědět, že už je počet dětí "konečný", což my víme určitě, víc bysme nezvládli, nemáme ani vlastní byt, ani babičky na pomoc, finančně to máme teď tak tak, takže to bylo jasný...

jsem hrozně ráda, že do toho muž šel, pro něj to nebyl nějakej extra zákrok a já se nemusím cpát hormonama apod, což u mě stejně ke zdr. problémům v minulosti není vhodný....
a můžeme na to jako za starých dobrých časů 😵 😵