Jaké zkušenosti máte s hormonálním tělískem?

veronika198719
19. črc 2019

Ahoj holky,
Prosim, mate nejake zkusenosti s hormonalnim teliskem? Zhorseni pleti, pribirani na vaze.....?

hermij
19. črc 2019

Osobní ne, jedině zprostředkovaně. Občas jsem tu četla i pozitivní, ale kolem sebe nemám ženu, která by byla spokojená. Hrozí množství nežádoucích účinků a osobně se mi nelíbí ani princip jak funguje. Tělísko v děloze způsobuje zánět. Děloha je místo, kde roste miminko, než se dostane na svět. To jsme opravdu takové sadistky, že když nás cokoliv bolí, kdekoli je zánět, tak to řešíme, ale dobrovolně si zasadíme zánět do našeho lůna? I kdyby žena nechtěla děti, tak je to stále její tělo, které si dobrovolně ničí. Tímto zánětem se ničí kvalita děložní sliznice, hlenu děložního čípku, může způsobovat táhlé krvácení, zánět se přenáší na svaly pánevního dna, které dále ústí v potíže pohybového aparátu, nebrání 100% početí - buďto žena otěhotní a potratí, anebo hrozí i mimoděložní těhu (bohužel i s tím jsem se již u ženy setkala a přišla poté o vejcovod :( ), uvolňované hormony pak působí jako hormonálka - riziko trombózy, embolie, poškození jater, vznik cyst, atd... No prostě něco, co nemohu žádné ženě doporučit 😢 Znám se s gynekology, kteří jsou zásadně proti. Ti, co jsou pro, tak jim jde o zisk (z tělísek jdou provize až 50%), anebo prostě plní přání žen - o nic se nestarat, nic nepolykat, nic nenasazovat, mít něco, co je dost spolehlivé... 😔 Je to smutné. Existuje dnes i několik neškodlivých forem antikoncepce, stačí se zajímat 🙂

6miska4
19. črc 2019

Po nasazení mi bylo příšerně, špinila jsem ještě 3 měsíce. Hrozně se mi rozjelo akné a přibrala jsem. Zároveň se mi snížilo libido. Po 1 roce jsem si ho nechala vyndat.

lery92
19. črc 2019

@veronika198719 cena hormonálního tělíska je 3000 tisíce korun.Lekar si napaří provizi za zavedení a tím se dostanete na cca 6 tisíc , což je +- tradiční cena za zavedení např .Mireny.U nehormonalnich tělísek je cena nižší , měď Vám zavedou už ta 600kc .Pochopitelně to nedoporučuji, přitom riziko komplikací po zavedení je totožné .Počínaje protrahovanym krvácením , které vede až k anemizaci pacientky až po infekce či otěhotnění přes zavedení .Pochopitelně je velké procento žen , kterým tělísko nesedne a musí se dřív či později vytáhnout ( což zas vede k rozhození cyklu atd atd)
Nejradši mám kecy typu ,, ale pan doktor mi říkal , že je to jediná možnost , když pres ty tabletky spinim .Upozorňuji , že je to bullshit .Pokud nesneses tablety , nesneses s největší pravděpodobností ani hormonální tělísko ... Já mám zkušenosti s tabletkami a do tělíska mě tlačil gynekolog i přes to , že jsem nerodila .Což je samo o sobě též velmi diskutabilní .
Osobně beru zavedení tělíska za dráhou srandu , bez záruk a ještě s o něco vyšším rizikem komplikací než při užití jiné antikoncepční metody. Viděla sem těch komplikací na vlastní oči desítky ( takové repozice v celkové anestezii po špatně zavedeném tělísku , nebo nahodne zjištění , že tělísko ,,zmizelo " aniž by o tom dáma tušila a nebo velmi často silně krvácení či dlouhodobe špinění a dyskomfort při sexu )Za mě má tělísko červenou .Ale pouze ti tu serviruju svůj názor .

veroniquecz
19. črc 2019

@veronika198719 já jsem měla Jaydess a byla jsem moc spokojena, po druhem mimcu do nej půjdu zase 👍

baruz
19. črc 2019

Mám zavedenou Mirenu od prosince. Rozhodně jsem tedy přibrala. Min.7kg ale v té době jaem i přestala kojit, takže něco z toho bylo asi i tím. Jinak všechno bez problémů. Místo menstruace už jen občas špiním, bolesti žádné ani jiné problémy. Po těch 5 letech uvidím, zda do ní půjdu znovu, ale pokud se nerozhodneme pro 3.miminko, tak nejspíš ještě jednou ano. To je moje zatím krátká zkušenost

blondynka400
19. črc 2019

@veronika198719 já mám už druhé tělísko. Mirenu. Teď sedmý rok. Nemám jediný problém. Žádné přibírání, zhoršení pleti a pod. Každých 28 dní cyklické špinění cca 3 dny. Za mne bych neměnila... Znám několik holek co Mirenu mají a v pohodě a pak i pár, kterým nesedla, celkově ale víc pozitivních reakcí než negativních
Jinak já si koupila Mirenu v lékárně, takže doktor to opravdu nedělal kvůli provizi 😀

blondynka400
19. črc 2019

@hermij nemyslíte, že je to s těmi záněty trošku nadsazené? Já v sobě rozhodně žádný zánět nemám 😀 , navíc uvolněné hormony rozhodně nepůsobí na tělo stejně jako z klasické hormonálky. To samé hodnocení doktorů - gynekologů....

pavla555
19. črc 2019

mám od prosince a zatím spokojenost - o ničem co by mě trápilo nevím a ,,menstruace,, je krátká a slabá 🙂

ilonne
19. črc 2019

@hermij dost přehnané hodnocení, když ani nemáš vlastní zkušenost.

zla8tuna
19. črc 2019

@veronika198719 ahoj,ja mam horm.telisko od lonskeho rijna. Tedy po zavedeni desna bolest,asi dva dny jsem si vzala ibalgin,ale na to me dr.upozornovala. Potom prislo spineni,par mes.nepravidelne. Ted uz spinim jednou za cas,v dobe cyklu a kratce,ale vetsinou ani to. Vahu mam stejnou uz leta letouci i po dvou detech. Plet v poradku,ale s tabletkama byla top. Prasky ale brat nemuzu,jsem uz po detech,takze telisko mi vyhovuje. Byt v jine situaci,treba bych to prehodnotila. Je to opravdu individualni.

zla8tuna
19. črc 2019

@hermij zajimaly by me ty neskodlive formy antikoncepce. Diky

slunickoseznam.cz
19. črc 2019

Já mám mirenu od ledna,jak už někdo psal 2 dny bolest pak nepravidelné a časté krvácení které se postupně prodlužovalo teď uz jen občas slabé špinění ale trvalo to půl roku než se to ustálilo teď už ok váha stejná pleť taky

widowblack
20. črc 2019

Kamaradka (36 let) ma mirenu na 5 let a naprosta spokojenost- nepribeala ( ba naopak díky cvičení a pohybu a upravy jídla - ke kteremu ji motivuji zhubla během 4 měsíců 7 kg) já mela Jedyes na 3 roky ( po 2 letech sem vytahla , protoze sem chtela zkusit otehotnět . Problémy žádné , jen každý měsíc 2-3 deni spneni ( místo ms) zánět žádý , žádná mykoza atd - to co mě občas trápilo u klasicke HA . A otehotnění po vytažení bylo ... ehm no vytahli mi telisko , ja za dva dny dostala 5 denni ms a pak uz sem žadnou ms nedostala . A uz sem skoro v 11 tt 😂za mě jsko antikoncepce je to jedna z nejlepsich - po klasicke ha sem nemela chut na sex a byla se protivna a bla bla bla , po tomhle sem mela libido , plet byla uplne v normálu a ani ja nepřibrala ( ale ja mam velmi sportovne zalozeny zivot)