Jakou jste braly antikoncepci? Má vliv na otěhotnění?

macc
26. zář 2007

Chtěla bych udělat takový malý průzkumek 😅, jestli nemáme stejné problémy s dékou cyklu, špiněním, anovulací, nezadařením, neudržením těhu atd. atd. po stejném druhu antikoncepce. Jestli třeba většina z nás, která brala např. Tri-Minulet otěhotněla až po roce a ty, které braly třeba Cilest, otěhu hned první měsíc, a ty které braly něco jiného zas třeba mají problémy se špiněním atd. Třeba z toho snažilky něco zjistíme ... ? 😎

kristi
26. zář 2007

macc, no jasne. Od 15 let jsem az do 25 brala Trisiston...zadny prestavky 😅

wrtulka
26. zář 2007

Tak mě napadlo, holky měnily jste antikoncepci?
Měla by se měmit cca po 3 letech i když vyhovuje.. jinak pakmůže způsobovat problémy..
W.

macc
autor
26. zář 2007

christla: tak to ten Logest je asi pěkný šmej 😠 zkoušela jsi ten jeřáb ptačí, to prý pomáhá na úpravu cyklu 😎

macc
autor
26. zář 2007

grej: to se říká o té laparce,tak dej po ní vědět, jak jsi dopadla 😉
prdecku: myslím si totéž a nejhorší je, že žádný dr. nás neupozorní, když HA předepisuje, že pak je problém otěhotnět, ale když jí vysadíme, a chceme mimi, tak najednou to vědí a všichni říkají, jak se máme připravit na anovulační a nepravidelné cykly a jak je rok snažení normální 😝

christla
26. zář 2007

macc: ptačí jeřáb právě beru v bylinné kúře. Nechala jsem si sestavit kúru přímo na tělo. Je pravda, že teď, co beru bylinky jsem měla cyklus jen 5 dní, což u mě bylo nejkratší. Minulý cyklus jsem měla 8 dní.

lenkazdenek
26. zář 2007

Tak já začínala Fenomen(potom jsem pěkně přibrala),pak Diane 4 roky(fakt mi to pomohlo s pletí),pak jsem rok vynechala,začala jsem brát Marvelon ,MS byla kratší a slapší než dřív .Dobrala jsem jí na konci ledna a v únoru hned otěhotněla 🙂

christla
26. zář 2007

lenkazdenek: Tak to se máš! 🙂
To my ostatní holt máme problémy. Problémy, které strašně otravují život!

christla
26. zář 2007

Musím tedy podotknout, že jsem asi přes rok brala Cilest, ale začala jsem po něm špinit, tak mi doktor předepsal Logest.
Na konci minulého roku mi doktorka řekla, že bych měla antiko vysadit, jelikož mi přišli na křečové žíly. Gynekolog mi tvrdil že to na to nemá vliv a moje doktorka tvrdila že jo. Nevěděla jsem, kdo má pravdu. Nakonec jsem ji v lednu vysadila i kvůli žílám a i kvůli mimi...

lenkazdenek
26. zář 2007

Christla,u mě to bylo spíš změnou partnera,jak jsem ten rok vynechala,tak jsme s bývalím nic nepoužívaly a neotěhotněla jsem 😒

christla
26. zář 2007

lenkazdenek: Ahy, tak partnera vymňovat nebudu, jsem 3 měsíce vdaná... 😀

lenkazdenek
26. zář 2007

Christla já teď taky,ono to příjde vždycky když to nejmíň čekáš 😉

christla
26. zář 2007

To mi říká plno lidí, ale ono se to jinak říká a jinak dělá... Člověk, který se toužebně snaží o mimi na to prostě musí myslet. Já ale pevně věřím, že to vyjde. Po novém roce mě jinak čeká laparka... 😒

lenkazdenek
26. zář 2007

Tak to ti budu držet palce ať ti to vyjde 🙂 a ono to jednou vyjde určitě neboj 😉

christla
26. zář 2007

Příští měsíc jdu na vyšetření krve na hormonální profil, tak věřím, že se to obrací k lepšímu. 🙂
A v kolikátém jsi týdnu? Už víte, co to bude?

lenkazdenek
26. zář 2007

Ve 33 a budeme mít zřejmě holčičku,tak vidíš,to bude v pohodě,příští měsíc už tady budeš jako těhulka 😉

kamisek82
26. zář 2007

Ahoj Holky, já jsem k vám jen přeskočila z jiné diskuze 🙂 Já jsem brala 5 let Pramino a potom jeden rok náplasti Evra. Vysadila jsem HA minulý rok v květnu a od té doby se stále snažíme ☹ Příští měsíc nás čeká první inseminace... Jinak po vysazení jsme měla docela dost nepravidelnou MS, ale to už se srovnalo.. Všem těhulkám gratuluji a těm co se snaží moc držím palce 😉

kacerka
26. zář 2007

Ahojky, přidávám se do anketky. 10 let Cilest a otěhotněla jsem 8. cyklus po vysazení. Mám ale takové malé ALE a to, že mě můj ex-gyndař cpal 5 cyklů Orgametrilem, aby mi srovnal cyklus (měla jsem je dost dlouhé). Orgametril však obsahuje gestageny, které mají antikoncepční účinky . . . .Takže beru, že jsem otěhotněla během tří, i když super dlouhých, cyklů. Gyndaře jsem samo vyměnila 😀 😀 😀

petul.a
26. zář 2007

Ahojda, holky, já brala Logest - asi 5 let. Mimi se (snad) zadařilo až po 2 letech od vysazení. První rok nebyla ovu, ale řešit se to začalo právě až po tom roce.

irisenka
26. zář 2007

Ahoj holky,
u mě je to taky námět na román. Už jsem to psala i jinde.
christlo, jsme na tom stejně, taky jsem s tím skončila v lednu. Brala jsem Mercilon už nevím přesně ale cca 2 roky, 1,5 roku přestávku, pak zase cca 4 roky Mercilon. Před tím ještě Trinordiol. MS byla zatím po 29, 37, 29, 42, 39, 38, dnes jsem opět 38DC a furt nic. Pleť děs, ale snad už se začíná trochu zlepšovat. Chystám se k dr., protože mě to už s**e 😠

irisenka
26. zář 2007

kamisku, po jaké době se ti ta MS srovnala?

kacerka
26. zář 2007

irisenko, já jsem měla cyklus i 52 dní, ale naštěstí ten následující byl ovulační a otěhotněla jsem - takže dlouhé cykly nutně neznamenají, že bys nemohla otěhotnět - důležitá je ovulace. V cyklu, ve kterém jsem otěhotněla, byla ovulace až 21. DC. Tak hlavu vzhůru, ono se to podaří 😉

kamisek82
26. zář 2007

Irisenka, trvalo to cca půl roku. Měla jsem to třeba 30 - 37 - 28 - 50 atd.. Ale potom už to bylo pravidelné. 29 dnů sem tam + - 1 den 😉

irisenka
26. zář 2007

kacerko, díky za povzbuzení 🙂. Já si taky říkám, že je blbost všechny nás rovnat do latě 28, že jsme každá jiná. Ale ráda bych věděla, jestli u mě vůbec probíhá ovulace. když jsem HA nebrala, měla jsem přímo ukázkový bílkový hlen a teď skoro vůbec, nebo spíš vůbec 😖 Navím mám kolegyni, momentálně na mateřské, která na tom byla podobně, načež zjistila, že její hormonální nerovnována už má 7mm 😀 Ale stejně, to víš jsem z toho nervózní.

irisenka
26. zář 2007

kamisku, no tak vidím, že to samé co já v bledě modrém. Tak to už bych snad taky měla na čase 🙂

megy
26. zář 2007

jo s cyklem mě to taky pěkně štve, zvlášť, když jsem pořád špinila. Brala jsem trinordiol několik let a pak to bylo jak na kolotoči, mercilon, triquilar, logest, a teď už konečně nic, cykly se mi srovnaly po vysazení na 30 dní a teď jsem 36 a nic 😠 , dr. je na rhodosu a já nervózní jak sáňky v létě 😖

kacerka
26. zář 2007

iris, tak zkus měřit bazální teplotu. Na MK najdeš pár témat, kde Ti s tím holky poradí. Já jsem jí měřila dva cykly a při tom druhém jsem fakt otěhotněla. Aspoň budeš vědět, jak na tom jsi.

petul.a
26. zář 2007

Grej, já jsem taky měla jít na laparku a necelý týden před nástupem do nemocnice jsem našla na testíku // 🙂

irisenka
26. zář 2007

kacerko, hmm, je fakt, že zatím neměřím, i když už jsem si to taky docela studovala. Říkala jsem si, že to ještě nebudu tak řešit, že se z toho tak akorát zcvoknu, ještě mudrovat nad BT. Jenže uznávám, že něco na tom bude a nakonec to patrně prubnu 😉

kacerka
26. zář 2007

irisenko, já jsem byla nahodlaná díky těm hormonům, které do mě dr. cpal, takže jsem zkusila měřit BT a když tam žádná ovu neproběhla, tak jsem je vysadila a další cyklus už tam byla . . . . Takže jsem k tomu přišla díky těm hormonům, jinak by mě to asi nenapadlo 😉

macc
autor
26. zář 2007

ahoj Mysko 🙂 dva roky snažení, to je už dost dlouho, tak to už jsi na řadě a těhu si zasloužíš nejvíc, poslali tě už dr. na nějaké vyšetření? to špinění je snad nedostatek nějakého hormonu myslím, ale to by nám řekla spíš Len, ta ví všechno 🙂