Jakou jste braly antikoncepci? Má vliv na otěhotnění?

macc
26. zář 2007

Chtěla bych udělat takový malý průzkumek 😅, jestli nemáme stejné problémy s dékou cyklu, špiněním, anovulací, nezadařením, neudržením těhu atd. atd. po stejném druhu antikoncepce. Jestli třeba většina z nás, která brala např. Tri-Minulet otěhotněla až po roce a ty, které braly třeba Cilest, otěhu hned první měsíc, a ty které braly něco jiného zas třeba mají problémy se špiněním atd. Třeba z toho snažilky něco zjistíme ... ? 😎

vivian
26. zář 2007

Já jsem brala nejdřív Anteovin (snad to nejlevnější, co bylo) asi 7 let a potom cca 3 roky Cilest a nikdy jsem s tím neměla nejmenší problém. A otěhotněla jsem druhý měsíc 🙂

christla
26. zář 2007

Ahoj holky, jsem tu zpátky... 🙂

Myslím si, že antioncepc je sice fajn pro někoho, kdo se bojí otěhotnění, ale pak když to vysadíte, tak zjistíte, jaký svinstvo to je.
Navíc j minulý měsíc brala prášky - hormony po kterých se mi zastavila ovuace. Konečně, když se mi rozjela, tak mi doktor dal tyhle prášky a bylo po ovu!!! ☹

grej
27. zář 2007

Petul.a no to by bylo fajn, kdyby u nás ta laparka zabrala jako u vás🙂 Jen se obávám, že se na ní dostanu až někdy před Vánoci. A to ještě možná☹ Už mě to nebaví, člověk pořád na něco čeká...

myska1
27. zář 2007

Ahoj Macc 🙂, na to špinění jsem brala Duphaston, bez úspěchu. Zabral mi jenom Norethistheron, který jsem brala jednou, když jsem byla na dovolené, abych právě tím špiněním neměla dovču zkaženou. Teď mě čeká v říjnu lapara, tak snad se věci hnou kupředu a s manželem se mimíska brzy dočkáme!!! 🙂

macc
autor
27. zář 2007

wrtulka: já ji neměnila 11 let třífázovou, ta je snad jemnější 😒

christla
27. zář 2007

myska1: Já brala Duphaston proto, že jsem měla nepravidelnou MS, jinak ze začátku braní antiko jsem na špinění brala Ascorutin.

macc
autor
27. zář 2007

petula: ty jo to už tu říkalo víc holek, že otěhu těsně před laparkou, že by to strachy zafungovalo ? 😀

macc
autor
27. zář 2007

myska: po laparce se určitě dočkáte brzo, to je jak když pohnojíš (prý) 😀

macc
autor
27. zář 2007

christla: a ten ascorutin ti pomáhal? to je železo není ??? 😕

myska1
27. zář 2007

christla: tak mně ho doktor napsal kvůli špinění jako podporu žlutého tělíska. Ale asi jsem nějaký exot, protože fakt nezabral. Minulý a předminulý cyklus jsem špinila dokonce už od 15 DC do mrchy. Tento cyklus jsem 22 DC bez Duphastonu a špinění prozatím nic... Začala jsem užívat v srpnu Feminan, tak že by měl účinky on?? 😉
Jinak Ascorutin jsem si naordinovala sama, četla jsem o něm 😉

macc
autor
27. zář 2007

mysko a co ten ascorutin přesně dělá ? 😅

elennka
27. zář 2007

asi 8 let cilest, harmonete /přírustek na váze 15 kg/, Yadine asi 2 měsíce /po ní vysoký krevní tlak/, Loette.. a od ledna 2007 se snažím otěhotnět, ale nejde to moje vaječníky s PCO se ještě neprobudily ☹ ☹

myska1
27. zář 2007

macc ten ascorutin je na zastavení krvácení, má nějaký účinek na žíly, či co... Přesně nevím, ale jak jsem se pídila po tom, jak se toho špinění zbavit na netu, tak jsem na něj narazila. Je fakt, že když jsem si ho brala, tak se to trošku zlepšilo. Železo je myslím accidum folicum nebo tak nějak... 😝

macc
autor
27. zář 2007

aha, no já měla velký problémy se špiněním dlouhým než jsem začala brát HA, letos jsem po 11 letech vysadila HA a špinění, musím zaťukat je jen den dva kolem MS, zatím ! tak snad to tak zůstane 😖

macc
autor
27. zář 2007

elennko: co je PCO ? 😕
já po braní Tri Minulety mám taky vysoký tlak a to tak, že musím brát denně prášky ☹ 😠 a dr. mi právě poslední rok předepsala Yadine, že ten tlak prý nezvedá ! 😠 Snad nejdražší HA na našem trhu.

myska1
27. zář 2007

elennka - taky mi doktor říkal, že to vypadá se mnou na PCO, nejdříve mě stimuloval jenom Clostilbegytem a reakce celkem nic moc. Potom asi po půl roce mi nasadil znovu clostil a Metformin a po něm jsem začala reagovat a po třech měsících braní toho Metforminu mi říkal, že se nám to podařilo nastartovat, folíky rostly pěkně... Metformin je na léčbu cukrovky, ale hodně se teď začal užívat při léčbě PCO

myska1
27. zář 2007

macc tak mi problémy se špiněním začaly právě při braní HA, jak jsem psala. Pak mi doktor napsal tu Yadine na úpravu, první měsíc braní jsem krvácela vkuse!! a pak se to upravilo, ale po vysazení zase nic 🙄 . Teď opravdu doufám, že budu mít to štěstí a po laparce bude všechno jinak a otěhotním a všechno se vyřeší.

elennka
27. zář 2007

S tím metforminem to ví, užívám ho taky, třetí měsíc a teď od října začínám s clostilbegitem. Ale mým vaječníkům se moc nechce, dle UZV vypadají pořád stejně.. žádná změna... ☹

zdenik123
27. zář 2007

ahoj holky
já brala 3 roky cilest...po něm jsem dost nabrala a pak skoro 10 let logest...ten mi vyhoval...podotýkám,že antikoncepci jsem těch 13 let brala v kuse... od 16-ti 😉
letos jsem vysadila fakt po 13 letech a za měsíc jsem byla těhotná...a zatím vše v naprostém pořádku.... 😉

myska1
27. zář 2007

elennko, tak v říjnu po clostilu se to určitě probudí a v listopadu už budeš těhu!!!! 😉

zdenik123 - to je super! Přeju krásný zbytek těhu a zdravý mimčo!!! 😵

christla
27. zář 2007

myska1: Mě ten Duphaston taky nepomohl, MS jsem měla stále nepravidelnou. Nevím přesně jak zabírá Acorutin, ale mě pomohl.

1980mat
27. zář 2007

Já brala HA jen 4 roky - od svých 22 do 26. Letos v červenci jsem vysadila. Dopřávám si pár měsíců bez HA i bez těhu a za nedlouho se chceme začít snažit. Jinak brala jsem Diane 35 a asi rok jsme to nevím z jakého důvodu vyměnili za Minervu.

sah
27. zář 2007

Ahoj, nezlobte se, že semka lezu, ale mám dotaz. V srpnu jsem přestala brát HA, MS jako obvykle bez prášků nepřišla, takže Agolutin do zadnice a dostala jsem Duphaston 17-24. DC. Máte ho někdo?? Prý by se mi měl upravit cyklus po něm a kdybych během toho užívání otěhotněla, prý jen dobře. Nečetla jsem to tady celé, tak nevím, jestli s tím tady máte někdo zkušenost. Jen mě zaráží, že prostě bez HA to nedostanu. To samé jsem měla i před prvním dítětem 😒 .

myska1
27. zář 2007

christla: tak asi bude ten Duphaston na pěknej prd 😝 . Četla jsem na nějakých webovkách dotazy na lékaře a ten gynekolog tam právě Duphaston vůbec nedoporučoval, že podle něj je lepší Utrogestan. Jenomže hádej se se svým doktorem, on má vystudovanou medicínu, já nastudovaný jenom webovky 😀

zdenik123
27. zář 2007

myska - díky 😵

christla
27. zář 2007

sah: Jak už jsem tady psala. já měla Duphaston taky na upravení cyklu, protože jsem neměla pravidelnou MS, ale nepomohl mi. Potom mi doktor napsal Estrofem, ale po tom mi bylo hrozně špatně, tak mi ho po 8 dnech zase vysadil a teď jsem bez ničeho a příští měsíc mě čekají odběry krve na hormonální profil.
Jinak podotýkám, že Estrofem údajně zastavuje ovulaci... 😒

christla
27. zář 2007

myska1: Tak většinou svýmu doktorovi člověk důvěřuje, takže se s ním přece nebudu hádata, že?! 😀

sah
27. zář 2007

No já se zblázním. Když jsem právě byla na gyndě, tak jsem mu říkala, že jsem si vyčetla, že na tyhle problémy je ten Utrogestan. A on mi na to řekl, že mám sice pravdu, ale že by mě spíš naopak víc doporučil tenhle Duphaston. Že s ním má lepší zkušenosti u pacientek. No tak pak si vyberte. No budu mu důvěřovat a uvidím. No ovulaci pozastavit nechci, spíš naopak 😅 . Taky mě teda zaráží, co holek to bez HA nedostane. To je fakt děsný.

1980mat
27. zář 2007

Já se obávám, že taky budu muset brát Duphaston nebo něco podobného, protože moje MS taky není zrovna nejpravidelnější a vlastně ani nevím, zda ovoluji. Každopádně si o tom příští týden pohovořím s doktorkou na pravidelné kontrole.

christla
27. zář 2007

Já si dělám ovulační testy, podle kterých zjišťuju, jestli ovuluju, jinak jiná metoda mi nevyhovuje líp než právě testy...