Jakou jste braly antikoncepci? Má vliv na otěhotnění?

macc
26. zář 2007

Chtěla bych udělat takový malý průzkumek 😅, jestli nemáme stejné problémy s dékou cyklu, špiněním, anovulací, nezadařením, neudržením těhu atd. atd. po stejném druhu antikoncepce. Jestli třeba většina z nás, která brala např. Tri-Minulet otěhotněla až po roce a ty, které braly třeba Cilest, otěhu hned první měsíc, a ty které braly něco jiného zas třeba mají problémy se špiněním atd. Třeba z toho snažilky něco zjistíme ... ? 😎

mucosin
17. říj 2007

evikmi: přiznávám, že teď jsi mě rozhodila ☹ Určitě je moc smutné, co se ti stalo. Jen doufám, že to nemá převážnou souvislost s Trinordiolem a že se ti brzy podaří otěhotnět a miminko donosit.

len: přes to všechno, co jsi do teď absolvovala (už jsem tě četla i v jiném tématu), mi přijdeš pozitivně naladěná a působíš moc příjemně 🙂 Držím palce, aby i u vás doma byl co nejdřív veliký důvod k oslavě.
Jinak plně souhlasím s tím, co jsi napsala na závěr. Jen kůň ví, jestli tyhle trable souvisejí jen s braním HA v minulosti.

Hodně štěstí, holky!

len
17. říj 2007

Mucosin, díky! 🙂

evikmi
17. říj 2007

vikvik: jo,mohla jsem si podle toho měřit hodinky,ale přitom mi HA žádné problémy nedělala..až když jsem ji vysadila

evikmi
17. říj 2007

mucosin: promin,nechtěla jsem ti přidat starosti

pro všechny: optimismus do žil,holky,určitě už všechny uslyšíme cupitání malých nožek!!😀

macc
autor
17. říj 2007

karla6: přesně to mi mluvíš z duše o těch příjmech z antikoncepce, a zatajovaných informací našimi lékaři, oni mají největší přehled o tom, co kdo bral, jak dlouho a jaké má problémy s otěhotněním nebo donošením, ale nebudou přeci šířit paniku, kdo by jim pak ty drahý a pravidelný příjmy obstarával 😠

macc
autor
17. říj 2007

Holky, já slyšela, že se žena narodí s určitým počtem vajíček a ty až se vyčerpají, tak je tu přechod. No tak by mě zajímalo, když jsme brali třeba 10 let HA a vajíčka se neuvolňovali, jestli teď přechod nepřijde o 10 let později ??? 😎

karla6
17. říj 2007

Macc, bohužel to není jen antikoncepce. Pak hned nasadí další zbytečné hormony, které opravdu potřebuje jen malé procento z žen, které je berou (např. utrogestan a podobné). Nejdřív nasadí hormony proti otěhotnění, pak nastanou problémy, tak nasadí další šílené dávky hormonů na otěhotnění.... No, není to bláznivina?
Jen doufám, že jsem se z tohoto koloběhu nevymotala už pozdě... Dyť je to proti přírodě.
Každý si za sebe a své zdraví odpovídá sám a mě jen mrzí, že jsem byla slepá tak dlouho. 😒

ivana98
17. říj 2007

macc, ja si myslim ze to je povera, vajicek ma zena omnoho viac, ako pocas zivota stihne dozriet, ide skor o to, ze pred prechodom prestavaju dozrievat, lebo sa meni hormonalna rovnovaha v tele..

len
17. říj 2007

No, Karlo, tak tenhle problém mě momentálně štve daleko víc 😒 Holka nemůže pár měsíců otěhotnět, tak jí doktor předepíše "prášky na otěhotnění." Ona má dobrý pocit, že jí to v něčem pomůže, ale přitom netuší, že jí to třeba i může uškodit. A proč by měla tušit, každý normální člověk věří doktorům, přeci nebudeme kontrolovat jejich rozhodnutí! A přitom většinou tyhle léky nejsou vůbec třeba (i když samozřejmě existují případy, kdy jsou opravdu užitečné).

Víš co mi dneska řekli v CARu po 21 neúspěšných ovulačních cyklech?
"Clostylbegyt (hormony na podporu ovulace) vám nenapíšu, ovulujete sama a je to zbytečné. Navíc pak vám dozraje víc vajíček a my tu budeme řešit dilema, jestli si ty čtyřčata necháte nebo ne."

"Utrogestan (progesteron, který normálně tělo produkuje ve druhé fázi cyklu) vám napsat můžeme, abychom podpořili druhou fázi, ale je nutné ho brát po ovulaci (kolik doktorů ho předepisuje naslepo?). Ale vaše tělo ho samo produkuje dost (ověřeno rozborem z krve), takže je to celkem zbytečné."

Takhle to dle mého má být!
Je problém - ano, řešmě ho. Není - tak proč ho řešit? Ale v prvé řadě si ověřme, jak to tedy doopravdy je - dva odběry krve a je jasné, jestli bude potřeba dopovat tělo po mnoho měsíců umělými pilulkami. A ne to předepsat jen tak preventivně a ještě holce namluvit, že jsou to "prášky na otěhotnění" 😠 A když už to předepíšu, sledovat, co to s ní dělá... Kolik je tu holek, kterým dr. podporuje ovulaci, aniž by si jedinkrát ověřil, že to na ně opravdu funguje? 😝

Pardon za rozhořčení, ani se to tolik netýká HA (i když hormonů jo), ale úzce to souvisí s tím celkovým vztahem pacient-lékař, který je u HA nesmírně důležitý 😉

karla6
17. říj 2007

Len, já s tebou můžu jen souhlasit. Strašně mě mrzí, že jsem se sama (blbá) nechala do tohoto kolotoče zatáhnout a nedala jsem na vlastní zdravý rozum a pocity. Člověk si neuvědomuje, že život má jen na jeden pokus, a některé věci se napravují dost těžko. Speciálně pokusy na vlastním těle.
Ale osvěta pro ženy je pořád v tomhle ohledu malá a pokud se o to někdo sám nezajímá, tak nemá šanci se k těmto informacím dostat.
Úplně tvé rzhořčení chápu. Vnímám to tak taky.

macc
autor
18. říj 2007

len, karlo, já mám všechny ty vyšetření ještě před sebou, ale už teď vím, že když mi budou chtít něco předepsat, budu se ptát, proč to dělají a na vedlejší účinky

len
18. říj 2007

Macc, přesně tak! Já vůbec nejsem proti tomu nějaký lék předepsat (od toho taky jsou 😀 ), ale musí to mít opodstatnění. Nedostatečnost žlutého tělíska (tělo vyrábí málo progesteronu), fajn, je super, že máme lék, kterým ho tělu můžeme dodat. Nedochází k ovulaci, fajn, je super, že existují léky, které ji podpoří. Díky za ně! Ale zdravá ovulující žena je dle mého prostě nepotřebuje... Tak držím palce, ať ta vyšetření dopadnou OK 🙂

Jinak ještě k tomu počtu vajíček - ano, žena jich má opravdu mnohonásobně víc, než za život spotřebuje (tělo je prý "naprogramováno" cca na 400 ovulací). Ale ve skutečnosti v každém cyklu na hormonální podnět reaguje několik desítek vajíček, z nich několik (cca do 10) začne dozrávat, ale pouze 1-2 opravdu dozrají a uvolní se. Takže na jednu ovulaci (a jedno uvolněné vajíčko) připadne několik desítek zaniklých... A pochopitelně zanikají během života i jenom tak, takže před přechodem ženě opravdu vajíčka "dojdou." Obávám se ale, že HA tohle neodsune - sice vajíčka nedozrávají, ale umírají tak jako tak.

misa84
18. říj 2007

ahoj holky, jaxem to tak procitala,zadna z vas nepsala o Gravistatu, brala jsem ho 6 let, pak asi rok Lindinette (tak nejak). nema prosim vas nektera z vas zkusenosti s temito HA? jestli nebyl problem otehotnet, cykli v pohode apod..? dekuji 😉

mucosin
18. říj 2007

len: nestačím mrkat, jaký máš přehled. Máš můj obdiv 😉 Píšeš zajímavě o zajímavých věcech. Fakt dobrý.

len
18. říj 2007

Jo, jinak hlásím, že se mi povedlo s dr. diskutovat tak dlouho, až jsem ji přesvědčila, že fakt žádný hormony nepotřebuju 😀 Za chvíli vložím zážitky do těhulek a snažilek nad věcí, tady bych rušila téma 😉

mucosin
18. říj 2007

len: možná bys si mohla zažádat o diplom 😀 , určitě si to přečtu 😉

macc
autor
18. říj 2007

len: aha, to je dost zajímavý s těma vajíčkama, no vrtalo mi to hlavou, tak teď už mám díky tobě jasno, máš to tak nastudovaný, že bys mohla otevřít nový CAR 😉 🙂

petule24
18. říj 2007

ahoj holky, já brala 7,5let Tri minulet a teď se od ledna snažíme a nic... nevím jestli je to shodou okolností nebo od prášků, ale dozrává mi málo vajíček.. jsem z toho taky bezradná...

irisenka
18. říj 2007

ahoj holky, přidávám nejčerstvější zkušenost. Včera mi v brněnském Heliosu diagnostikovali syndrom polycystických ovarií.
petule, S HA jsem skončila taky letos v lednu, předtím jsem ji brala dost dlouho, už jsem to tu koneckonců několikrát psala... ovulaci patrně tedy vůbec nemám nebo je většina cyklů anovulačních. No, a tak se těším na radost s odběry - hormonální profil, štítná žláza. Paráda. To je můj letošní narozeninový dáreček. I když jsem ani před HA neměla cykyl ideální, určitě problém vyřešit nepomohla. Pro paní doktorku tenkrát bylo asi velmi pohodlné mi HA předepsat na úpravu cyklu ☹

len
18. říj 2007

Jo, perlička - když jsem včera v CARu naříkala nad svými 21denními cykly, dr. mi navrhla, že HA to vyřeší 😀

irisenka
18. říj 2007

len, HA všelék, vyřeší vše, že 😖

len
18. říj 2007

Hlavně neplodnost, pro kterou se tam léčím, tu nejvíc 😉

irisenka
18. říj 2007

tak tu vyřeší definitivně 😀 to je fakt k smíchu (nebo spíš k pláči)!

brundik
19. říj 2007

Ja jsem brala asi od svych 17 (uz ani presne nevim) Tri-regol nekolik let. Vysadila jsem az potom, co jsem mela zanet zil. Po negativnim vysetreni na Leydenskou mutaci jsem zacala na doporuceni meho gyndare uzivat Logest. Vysadila jsem pred 2,5 lety, moje MS po vysazeni byla mnohem slabsi, kratsi a pravidelnejsi nez pred tim, co jsem s HA zacala 🙂 Jen to mimco ne a ne prijit, ale to bude mit jine duvody.

macc
autor
19. říj 2007

petule: já brala taky Tri Minulet (10 let) a od března taky žádný úspěch 😒 , s vajíčkama nevím jak to mám, zatím jsem nebyla na žádném vyšetření, ale chystám se v prosinci

macc
autor
19. říj 2007

irisenka: mě vlastně tenktrát doktorka taky HA předepsala z důvodu úpravy cyklu a od té doby jsem jí užívala, co znamenají ty polycystické ovaria ? že máš cysty ? 😕

macc
autor
19. říj 2007

len: to si snad děláš srandu ! 😠 Kde jsi v tom Caru byla ? POMOOOC !!! 🤐

len
19. říj 2007

Macc, u Apolináře, oni jsou tam jinak strašně fajn, akorát mi přišlo, že dr. nějak na chviličku zapomněla, že si tam nejdu rovnat cyklus 😀 To jsem si jenom povzdechla, že už mě fakt nebaví mít MS každé tři týdny a její první reakce byla - to by krásně spravila HA 😀 Ale pak mě objednala na IUI, takže mě chce vážně léčit (ovšem krátké cykly natáhnout nedovedou a za ně HA určitě nemůže, to mám asi zakódovaný v genech)

manga
19. říj 2007

Ahoj holky, já jsem na tom podobně jako Irisenka - minulou středu mi diagnostikovali syndrom polycystických vaječníků. Užívala jsem cca 7 let Minisiston, 6 let bez problémů, loni jsem začala mít problémy s pletí, náladovostí, ztratila chuť na sex 😝 Doktor mě ale přesvědčil, že je to všechno normální a antikoncepce mi vyhovuje. Po vysazení v březnu mi všechny tyto problémy přestaly 😉, "jen" menstruace hodně nepravidelná... Dle měření BT ovulace probíhala, délka cyklu od 27(jednou) do 60 dní. U 60denních cyklů mi doktor řekl, že jsem v pořádku, jenom nenarůstá sliznice a mám čekat 😠 Změnila jsem doktora, ten zjistil PROČ nenarůstá (PCO), ale zase mám čekat na normální MS, aby vyvolávačkou nebyl zkreselný hormonální profil, který mi budou dělat. Takže už jsem 79. DC a pěkně mě to štve... Na moji otázku, jak dlouho mám ještě čekat, tak prej kdyby do měsíce MS nepřišla, mám se ozvat a dohodeme se, co dál😲

Abych se vrátila k té antikoncepci, tak jsem se ptala, jestli syndrom polycystických ovárií nějak souvisí s HA... A prej je zaznamenán vyšší počet žen než v minulosti, HA to může a nemusí spustit, ALE NIC Z TOHO NENÍ PROKÁZÁNO 😝

macc
autor
19. říj 2007

co prosím přesně ten syndrom znamená ? 😕