Jakou jste braly antikoncepci? Má vliv na otěhotnění?

macc
26. zář 2007

Chtěla bych udělat takový malý průzkumek 😅, jestli nemáme stejné problémy s dékou cyklu, špiněním, anovulací, nezadařením, neudržením těhu atd. atd. po stejném druhu antikoncepce. Jestli třeba většina z nás, která brala např. Tri-Minulet otěhotněla až po roce a ty, které braly třeba Cilest, otěhu hned první měsíc, a ty které braly něco jiného zas třeba mají problémy se špiněním atd. Třeba z toho snažilky něco zjistíme ... ? 😎

christla
27. zář 2007

many: Tak to máš MS docela pravidelnou. Já ji mám 25, 30,33,35... 😒

majdula
27. zář 2007

Ja hlasim ze HA jsem brala bezmala 15 let, z toho posledni roky Pramino a vysadila jsem loni v lete a MS jede jak hodinky po 28 dnech. Teda jela, ted po revizi to bude asi trochu rozhaseny :( Nicmene zabrezla jsem okamzite pote co jsme si prestali davat bacha 🙂

apfele
27. zář 2007

Ahojky, já beru antikoncepci 7 let Harmonet, po novém roce chci vysadit a v létě začít se snažilkováním a docela se bojím co to se mnou udělá až vysadím.

macc
autor
27. zář 2007

sah: jak píšeš, že to spousta holek bez HA nedostane, je fakt určitě následek užívání HA, protože předtím takové problémy žádná určitě neměla ! 😠 A doktoři ten problém a spoustu jiných po doužívání HA musí už dávno znát a přesto stále předepisují a neupozorňují na žádný negativa užívání, hlavně že jim farmaceutický firmy zaplatí za každou předepsanou krabičku 😠

kacka.va
27. zář 2007

macc: ale je to přece tvoje rozhodnutí, jestli budeš nebo nebudeš HA brát. Já osobně nikoho, kdo měl po vysazení problémy neznám. Na druhou stranu znám holčinu, která HA nebrala, začala být vegetariánka a přestala menstruovat.

atreides
27. zář 2007

Ahoj holky, tak já brala 7 let Cilest, po vysazení se MS dostavila na den přesně a to celýho půl roku (+ - den dva) až do otěhotnění 😉

macc
autor
27. zář 2007

kacka: to samozřejmě je moje rozhodnutí, ale bylo by jiné, pokud bych věděla celou pravdu (kolik procent holek po vysazení má problémy otěhotnět nebo i několikrát potratí), kterou si piš, že doktoři vědí 😉

macc
autor
27. zář 2007

apfele: neboj, někdo otěhotní hned první měsíc 😉

kacka.va
28. zář 2007

macc: já myslím, že to není tak jednoduché, jak to vypadá, kdo ví, co by bylo, kdyby tu HA nebrali a jestli by taky měli problémy nebo ne. A myslíš, že potrat souvisí s braním HA? Já bych si tím nebyla tak jistá. V dnešní době záleží na životosprávě a plno jiných věcech. A vezmi si, kolik ženských potrácelo v době, kdy my měly přijít na svět. Zkoušela jsi se někdy zeptat mamky nebo jejích vrstevnic? Já jo a překvapilo mě, jak moc jich potratilo i tenkrát a to HA nebyla zrovna moc rozšířená.

pavlinka3
28. zář 2007

8 let Cilest, ke konci trochu problémy s dosti bolestivou MS, takže přechod na Lindynette (pouze jedno balení - 3 měsíce) a pak snažení o mimi - nepravidelná MS a hodně bolestivá, proto dr. nasadila hormony - po roce braní hormonů šel manžel na spermiogram (vše OK) - hormony jsem přestala brát - ovulace probíhala ale pořád nic - laparoskopie (vše OK) - příchod do Pronatalu Teplice - zjištění, že vytvářím protilátky proti spermiím - navrženo IUI (inseminace) - povedla se až třetí 🙂

ladunka
28. zář 2007

Devět let s půlroční pauzou Cilest po cca čtyřech letech užívání. Při pauze jsem neměla MS, dostavila se až po půl roce těsně předtím, než jsem začala Cilest zase brát. Neřešila jsem to. Po dalším vysazení po dalších čtyřech letech užívání se MS k mému příjemnému překvapení vrátila úplně bez problémů, cyklus 29 - 31 dní. V době, kdy jsem antikoncepci vysazovala, jsem začala užívat preparát Golden Yacca a užívala ho přes půl roku. O miminko jsme se začali snažit až po roce a půl bez antikoncepce a povedlo se na první pokus.

Jinak jsem rozhodnutá hormonální antikoncepci už nikdy nebrat. Po vysazení jsem si uvědomila, jak mi umělé hormony ovlivňují každodenní život a že to není vždycky příjemné. Jakmile jsem přestala pilulky polykat, ulevilo se mi, jako by ze mne spadla nějaká tíha, a cítím se být víc sama sebou. Kromě toho mám radost ze svého těla, že tak pěkně samo od sebe funguje (teď teda nefunguje, teď kojím, ale věřím že zase fungovat bude 🙂 Mimochodem když jsem tehdy říkala svému gynekologovi jak na mne vysazení hormonů zapůsobilo, odpověděl mi, že slýchá často že se ženám jakoby uleví a cítí se dobře. Jo, a byl to takový starší pán, asi se moc nesoustředil, takže se mne na konci návštěvy ještě zeptal, jestli tedy napíšeme další prášky 🙂

sylvka
30. zář 2007

Ahoj holky,já brala tři roky Diane 35,když jsem vysadla tak první měsíc jsem měla spoždění jen o týden,další měsíc skoro o tři a další jsem musela na injekci,protože to bylo přes měsíc ☹ Pak jsem prodělala těžkou nemoc,tak jsem opět nasadila a nyní začínám znova,tak uvidim 😎
Ale jak píše Ladunka,ta úleva byla i u mě,nehledě na to ,že zmizela bolest hlavy 😀 Zdravim a držim palečky v 😀 všem.

macc
autor
16. říj 2007

ladunka: to bych si taky přála, ale představ si, že třeba ve 40 letech nebo později ještě otěhotníš 😕

makak21
16. říj 2007

Tak já začínala s Triminuletem, ten asi 3 roky, pak Trisiston, ten cca taky 3 roky a pak cca 2 roky Minisiston. Po vysazení mám potíže s MS, ale jelikož byly potíže i před HA, nijak mě to neznepokojuje a uvidíme, jak brzy se dám dohromady 🙂

makak21
16. říj 2007

Jo a jinak se mi po vysazení taky ulevilo, v poslední době mi HA vůbec neseděla, takže to fakt bodlo, ale až se nám podaří miminko, určitě do ní půjdu zase. Zase tak hrozné to nebylo a celé ty roky byl klid...pak už to byla asi touha po mimi, která mi užívání HA znepříjemňovala 😅 😀 Ale asi už půjdu do náplastí či do injekcí, už jsem i líná ty prášky zobat 😀

helik3
17. říj 2007

ahoj holky,
já jsem brala Triquilar 12 let, s ca půlroční přestávkou.Nyní od května neberu, tři měsíce šlapalo vše tak jak má, mrcha se dostavovala s pravidelností 29-31dní. Bohužel čtvrtý měsíc nic, až po opakované vyvolávačce jsem dostala menzes. Doktor mi předepsal Duphaston od 17-26 DC, prý mi to cykly srovná. Uvidíme, jsem nyní 25DC. Nyní po vysazení HA i pociťuji znatelné zhoršení pleti a nadměrné vypadávání vlasů. Měřím teplotu (zatím první cyklus) ale nejsem si jistá jestli OVU proběhla.http://www.fertilityfriend.com/home/19b617

mucosin
17. říj 2007

Ahoj všem, 10 let jsem brala Trinordiol. Minulý měsíc jsem prášky vysadila. Podle naučeného cyklu jsem měla dotat MS včera. Zatím nedorazila. Je mi jasné, že po vysazení nemůžu s nějakou pravidelností počítat, takže čekám, co bude nebo nebude. Kdyby tu byla nějaká holčina, která Trinordiol taky brala, budu ráda za info, jak probíhalo vysazení, kdy dorazila MS, za jakou dobu otěhotněla 😉 , apod. Díky moc. Hezký den 🙂

karla6
17. říj 2007

Ahoj holky, víte že u hormonální antikoncepce nedochází k normální MS, ale říká se tomu pseudomenstruace.? Pokud berete hormonální antikoncepci, tak funguje tak, že zabraňuje dozrávání vajíčka, to znamená, že nedochází k jeho dozrání, prasknutí folikulu a odplavení s krví a kousky děložní sliznice, ale všechna vajíčka zůstávají ve vaječnících a díky hormonální antikoncepci dochází jen ke slabšímu krvácení v době, kdy vám to pilulky stanoví. Bez celého toho přírodního procesu, kterému hormonální antikoncepce zabraňuje. Dokážete si představit, co to s přirozeným vývojem vašich vajíček dělá?
Je to velká chyba, že tohle doktoři ženám nevysvětlí a nechávají je v dojmu, že v jejich těle všechno funguje, jak má. Myslím, že by hormonální antikoncepci bralo daleko míň žen, kdyby je s tímto doktoři obeznámili, připadá mi to dost důležité.

Tohle např. neví 98% žen, které se těmi hormony cpou, protože jim to nikdo neřekl a ani na letáčcích u léků se to neuvádí.
Taky jsem mezi vás patřila, ale už nikdy nebudu. Bohužel, jsem tohle všechno zjistila dost pozdě.

mucosin
17. říj 2007

karla: přiznávám, že ani já jsem tohle nevěděla. Pravda teda je, že jsem se po tom ani nikdy nepídila ☹ Nejsem si ale jistá, jestli bych to v šestnácti nějak zvlášť řešila. Možná bych si prostě řekla, že až budu chtít jednou miminko, prostě vysadím HA dřív, aby se tělo dalo dohromady. Možná je to nezodpovědný přístup. Kdyby mi teď ale bylo těch náct, doktoři mi řekli, že dneska už je HA na velmi dobré úrovni (což všeobecně tvrdí), asi bych do ní šla znovu 😅

karla6
17. říj 2007

Mucosin, doktoři tvrdí tolik hovadin, že to ani nebudu rozebírat. Vždycky něco jistě tvrdí, ale když to pak dopadne jinak, jen krčí rameny, že se to asi teda může stát, že to tak asi teda může být... ...ale to už musí být zahnáni do kouta tíhou nevyvratitelných důkazů (většinou v podobě konkrétních testů).

Ale je mi jasné, že většina žen se spolehne na to, co tvrdí. Taky jsem tomu věřila, byla jsem prostě nezkušená... Holt, dnes už vím své.

Problém je, že tímhle nadělají doktoři právě nejvíc škody na mladých holkách, které nemají ještě potřebné informace a prostě udělají, co jim řeknou. Taky proto je teď tolik bezdětných žen a žen, které mají obrovské problémy dítě počít, pak donosit a porodit zdravé. Ostatně témata na téhle diskuzi jsou toho jasným důkazem.

mucosin
17. říj 2007

karla: určitě máš v něčem pravdu. Co se mně týče, myslela jsem to spíš tak, že mladá, náctiletá holka ještě asi tolik nepřemýšlí o tom, jaké může mít braní HA v budoucnu důsledky. Nehledě na to, že dnešní problémy s otěhotněním mohou, ale také nemusejí souviset jen s braním HA. Nevím. Nikde jsem nenarazila na nějaké výsledky výzkumu, který by dokázal, že za problémové otěhotnění může jednoznačně jen HA. Třeba je to celkově dnešním stylem života ☹ Určitě je ale pravda, že braní HA tomu asi nepřidá. Jak jsem ale napsala, v 16ti letech byl můj pohled na svět jiný, neovlivněný hormony dožadujícími se miminka 🙂 Všechno má holt své pro a proti.

karla6
17. říj 2007

Mucosin, já nejsem výjimka, taky jsem se cpala hormony, protože jsem byla mladá a blbá. 😒 Teď toho dost lituju.

mucosin
17. říj 2007

karla: je pravda, že jsem teprve 1 měsíc od vysazení, tak ještě nevím, jak mi mé tělo dlouholeté braní HA spočítá. Snad budu patřit mezi ty šťastnější. Uvidíme. Každopádně držím palce, aby jsi se k šťastným těhulkám zařadila co nejdřív i ty a na trable související s braním HA brzy zapomněla 🙂

karla6
17. říj 2007

Děkuju a držím moc palce, aby na tobě ty hormony opravdu žádné následky nezanechaly. Teď už je to jen na tobě. 😉

evikmi
17. říj 2007

mucosin : ahoj,já taky brala trinordiol-asi 2,5roku a od vysazení mám VELMI nepravidelnou MS(už 4 roky nic neberu a pořád se to nesrovnalo),otěhotněla jsem vpodstatě hned,ale taky jsem o to hned přišla 😢 .tak se to opakovalo ještě 2x...otěhotněla jsem a max8.týden a konec
ale snad jsem byla jen vyjímečný případ

karla6
17. říj 2007

Evikmi, bohužel nebyla. Minimálně já totéž, i když poprvé jsem otěhotněla až několik měsíců po vysazení HA. A takových jsou nás tisíce. Už by to někdo měl zastavit, ale lékárenský průmysl a obrovské příjmy z léků jsou pro státy důležitější.

len
17. říj 2007

No tak já se taky přidám do statistiky 🙂
Půl roku Pramino, pak rok nic (MS pravidelná, kratší, byla jsem v cizině, nesnažili jsme se), pak dva roky Pramino, rok Yadine, tři cykly Lindynette (hrůza!), tři cykly zase staré dobré Pramino a pak jsem se s tím rozhodla definitivně seknout 😝 Cykly mi okamžitě naskočily báječně pravidelné (ovšem taky zoufale krátké 21-24 dní), s pletí problém žádný, trochu jsem zhubla... Prostě s HA mi bylo celkem fajn, ale bez ní je mi MNOHEM líp. Navíc jsem objevila nové způsoby, jak se spolehlivě chránit, stačí jenom chtít, takže už se k ní nehodlám nikdy vrátit...

Jedinou vadou na kráse zůstává, že už mám vysazeno 28. cylus a těhu pořád nikde 😒 Všechna vyšetření na 1*, cítím se báječně, akorát nemůžu otěhotnět 😀 Ale kůň ví, jestli to můžu dávat do souvislosti s HA, třeba bych nemohla otěhotnět, ani kdybych ji nikdy nebrala 😒

vikvik
17. říj 2007

Karli ale nevis, jak dlouho by ti trvalo otehotnet, kdybys HA vubec nebrala! a nestrasila bych nikoho tim, ze je HA nezdrava... zalezi na uhlu pohledu. Driv byly zensky tolikrat tehotne a kojily, ze jim vajicka nedozravala prirozene, nemely menstruaci atd. dneska jsme tehotne jednou dvakrat, menstruujeme porad a to asi pro telo taky neni to prave orechove!
ja jsem brala HA 7let a nikdy jsem s ni problemy nemela...

evikmi a pred HA jsi mela MS pravidelnou?

len 28cyklu? to je silene... snad uz se brzo zadari, drzim palce

ivana98
17. říj 2007

Ahoj Karlo, mne sa tiez zda, ze najviac spontannych a missed potratov byva prave u bab co vysadili HAK 😒 ale to je len take laicke pozorovanie. Naozaj mi je luto, co sa ti stalo..uz znovu 😔
Ja som roky brala Jeannine a som rada, ze som vysadila, dokonca skor ako sme sa zacali snazit, lebo mi z nej zacalo byt stale horsie. Princip ako funguje HAK som odzaciatku poznala a nevadilo mi to. Tiez uz ale HAK nikdy nechcem brat...

len
17. říj 2007

Děkuju, zítra mě čeká první IUI, tak jsem zase po dlouhé době tak nějak plná optimismu 😀 (I když teda znám statistiky 😝 ).
Ale abych nemlžila - snažíme se teprve 21 cyklů, ze začátku jsem se jenom schválně sledovala (symptotermální metodou), zajímalo mě, co se mnou HA vyvedla. Takže vlastně nic, i když ji podezřívám, že mi po ní zmizel plodný hlen, před HA jsem ho mívala vydatně, teď nic 😒