Je pravdou, že děti počaté brzy po vysazení HA jsou postižené?

mojsha
11. srp 2011

ahoj holky,
zajímá mne váš názor nebo vaše informovanost o brzkém otěhotnění po vysazení antikoncepce, slyšela jsem z mnoha úst žen, že děti počaté brzy (do 3 měsíců) po vysazení antikoncepce jsou tzv. divné, postižené, zpomalené atd..... co vy nato? mýtus či pravda?

cikilik
11. srp 2011

Blbost!!!!!!!!!!!!!!!!!
Syn je normální a otěhotněla jsem hned po vysazení HA.

prdecek
11. srp 2011

mýtus, kamarádka otěhotněla přes antikoncepci a má zdravého syna.

jankadudova
11. srp 2011

Myslim, ze je to blbost. Mozna se to nedoporucuje kvuli urcite nezralosti nebo "nepripravenosti" delozni sliznice prijmout vajicko, ale deti jiste divne nejsou🙂 stejne jako deti pocate za uplnku nebudou vsechny extremne nadane 😀

naty
11. srp 2011

a slyšelas to i z úst některýho doktora? Měly to ty ženy něčím podložený nebo to jen slyšely? Takovýhle řeči je třeba brát víc než s rezervou...samozřejmě, že dítě může být postižený, ale děti byly postižený už před hormonální antikoncepcí...kdyby to bylo na netu, řeknu, že je to hoax...

ashlee
11. srp 2011

tak to je blbost.Kamoška otehotněla když brala ha a malej je zdravej a chytrej.

luciebx
11. srp 2011

podle me taky blbost..

nunik
11. srp 2011

mýtus

leeenka26
11. srp 2011

jednoznacne hlupost!!!

janicka1984
11. srp 2011

otěhotněla jsem hned po vysazení antikoncepce (PM byla 31.7., miminko jsme si "udělali" 13.8.:-) ) a syn je naprosto zdravé dítě.
já spíš slyšela,že pravděpodobnost otěhotnění vyšší, protože po vysazení HA je silnější ovulace (tak nějak mi to říkala gynekoložka 🙂 )

timbouctou
11. srp 2011

no jasně, kamarádka pokaždé, když začala brát ha, tak otěhotněla 😀 a má dva kluky jak buky. Normálně zloběj a jsou zdravý.

syll.
11. srp 2011

jé to je dobrá blbina, to by bylo mega hloupých dětí , snad každému druhému páru se podaří otěhu do 3 měsíců 😀

michaelka83
11. srp 2011

mýtus

mamkamarketa
11. srp 2011

kamaradka otehotnela pri telisku (hormonalnim) chlapecek je tezky autista 😔
ale rozhodne netvrdim,ze deti pocate pri HA budou automaticky pomale,postizene

terioza1
11. srp 2011

ahoj, podle me je to blbost, segra otehotnela po vysazeni HA, ani o tom nevedela... a dneska ma kluka 14ti letyho a zdravyho a krasnyho... 🙂 Je to peknej dabel....

sussanah
11. srp 2011

tak moje dite teda fakt zpomalene neni, spis si nekdy pripadam pomala ja oproti nemu 😀 😀 Otehotnela jsem 2m po vysazeni HA. Je to blbost 😉

mrsblack
11. srp 2011

blbost, otěhotněla jsem dva měsíce po vysazení HA a syn je zdravý a normální. A znám v okolí stejné případy.

amallie
11. srp 2011

Mýtus, resp. naprostý blábol

soncamar
12. srp 2011

Ahoj,je to hloupost,naopak, jak uz tu zaznelo,casto je doporucovano zacit hned po vysazeni,protoze je vyssi pravdepodobnost otehotneni-hold vajecniky maji radost,ze zas muzou normalne fungovat;) Nam se to podarilo take hned a mala se zatim zda byt normalni🙂

beatta
12. srp 2011

Mýtus

kammka
12. srp 2011

nesmysl, naopak se u žen, u kterých před nasazením HA byly dlouhé cykly, neplodné cykly atd., doporučuje skočit na to ihned po vysazení HA, protože je nejvyšší pravděpodobnost otěhotnění. můj gynekolog mi řekl, že za léta jeho praxe nepozoroval nic z toho co píšeš, ani zvýšený počet potratů po otěhotnění ihned po vysazení HA. takže to "počkáme, až se tělo vyčistí" je hovadina.

fram
12. srp 2011

Nesmysl, syn se nám podařil 2.cyklus po vysazení HA a je normální a zdravý.

nasticka
12. srp 2011

Je to hovadina. 😝 My jsme dceru počali hned první cyklus po vysazení a není živější dítě v okolí, než je ona. Vliv antikoncepce ve tvém tělě končí tím, že ji přestaneš brát - proto se také musí brát konitnuálně, nemá přetrvávající dlouhodobé účinky.

denousek
12. srp 2011

to slyším poprvé a rozhodně je to hloupost...

nikiii
12. srp 2011

Taky se přidávám k názorům že je to absolutní blbost, mám dvě dcery, obě počaté ihned po vysazení HA, a obě naprosto v pořádku!

petruskaaa
12. srp 2011

moje dcera byla počatá 2. měsíc po vysazení HA a ve svých 2,5 letech se zdá být zcela normální 🙂

biibaa
12. srp 2011

Nesmysl!!! ani jsem nic takového nikdy neslyšela

anieanne
12. srp 2011

Blbost, malý je druhý měsíc po vysazení, a je úplně zdravý.

coxa
12. srp 2011

určitě mýtus, nějak jsem na to narazila u gynekologa a ten mi říkal, že je to nesmysl, že je i dost dětí počatých přes braní antikoncepce a jsou úplně normální 🙂

lu777
12. srp 2011

blbost 😀 já jsem dokonce předtím brala silné hormony, mnohem silnější než HA a malý je čilý až moc 😀

alenv
12. srp 2011

ježiš to je uplně blbost.. to jsem slyšela naposledy tak před 10 lety.. dneska už je docela informovanost... jediný důvod proč gynekolog doporučuje pauzu je ta, že po vysazení HA většinou dochází k hyperaktivitě vaječníků a je tu větší šance vícečetného těhotenství. V podstatě po vysazení má člověk větší šanci otěhotnět. Někteří lékaři tak dokonce léčí neplodnost