Kdy jít k doktorce, když se nedostavila menstruace?

rozmberska
4. čer 2018

Ahoj, chci se zeptat na vaše zkušenosti. Jsem dnes 39. DC, menstruace nikde, na těhotenském testu slaboulilinká čárka, ale je tam :/ nikdy před tím jsem ji tam neměla.... Nepřipadá mi, že bych mohla být těhotná, blbě mi je, ale stejně jako jindy před MS, dost mě bolí prsa, navíc mám angínu, takže je mi špatně celkově. Myslíte, že bych se měla už objednat na vyšetření k doktorce? nebo ještě počkat, jestli čárka na testu bude sílit? Zdá se mi to nějaké podivné, čárka na testu je opravdu slabounká... Bojím se, aby to nebyla třeba cysta nebo mimoděložní těhotenství :/

lobella
4. čer 2018

Zalezo jak dlouhy cyklus mas normalne, kolik dni meskas? Ja volala dr. 14 od zpozdeni msdo te doby chodila na den presne a TT mi silily, sili i tobe? Klidne jem zavolej a nechod hned, porad se po telefonu

preiba
4. čer 2018

2-3 týdny po vynechání menstruace...já mám třeba dlouhé cykly,takže miminko bylo vidět až tři týdny po vynechání menstruace...

rozmberska
autor
4. čer 2018

@lobella Posledních pár měsíců jsem měla cyklus zhruba 28 - 32 dnů. Zatím nevím jestli to sílí, první jsem dělala včera. Právě čekám, až se mi podaří dovolat do ordinace, abych se poradila, ale je to nadlidský úkol se tam protlačit :/ Vím, že je asi brzo takhle plašit, ale mám spíš strach, že jsem nemocná než těhotná...

lobella
4. čer 2018

@rozmberska udelej test zase zitras uvidis, zda sili... A zkousej volat... Hlavne zadny pesimismusna ten je casu dost vzdycky

35_a_budu_mamka
4. čer 2018

@rozmberska Me rikala MUDr. prijit co nejdrive, aby se pripadne odhalilo vcas mimodelozni tehotenstvi.

rozmberska
autor
4. čer 2018

@preiba No já měla teď posledních pár měsíců, právě krásné pravidelné cykly 28 - 32...navíc bych musela otěhotnět někdy kolem mé poslední menstruace...asi by musela ovulace být jindy než uprostřed cyklu, ale upřímně, já ji na sobě nepoznám a asi mám i dost anovulačních cyklů...ani u doktorky nikdy nebylo vidět žádné dominantní zrající vajíčko :/

preiba
4. čer 2018

Já nikdy ovulaci a podobné věci nehlidala,ale vzhledem k tomu,že mám prý mladší těhotenství jsem ji musela mít déle než bývá obvykle ( průměrem bráno) u ostatních žen cca o týden.

rozmberska
autor
4. čer 2018

@lobella Díky, já vím, že to asi bude v pohodě, ale prostě mě děsí, ta čárka na testu...nikdy tam nebyla...trvalo mi dva roky po vysazení antikoncepce než jsem začala mít bez léků vůbec sama MS a když už to bylo v pohodě, tak zas tohle...

rozmberska
autor
4. čer 2018

@35_a_budu_mamka Jasně, toho se právě, taky bojím, aby to nebylo mimoděložní :/ budu volat a snad mě brzo objedná....

preiba
4. čer 2018

@35_a_budu_mamka mně u prvního a i teď i druhého říkal 2-3tydny po vynechání...u mimoděložního těhotenství tuším špatně roste hladina HCG , dost i skokově a testy by neměly tak sílit,ale nevím zda to píšu správně. Test by měl být stejné značky aby nebyl výsledek zkreslený 🙂

rozmberska
autor
4. čer 2018

@preiba No já si zaboha nemůžu vzpomenout, kdy byla naposledy "možnost" abych otěhotněla :D prostě toho teď bylo hodně a nebyl na to čas...ale myslím, že něco bylo asi před 5-6 týdny :D Tak nevím jestli bych už právě neměla mít na testu dálnici a ne jen takovou "nesmělou" slabou čárku...

rozmberska
autor
4. čer 2018

@preiba Hm, tak ono to tak asi nějak vyjde, než mě objedná, budu mít minimálně 2 týdny zpoždění.

rozmberska
autor
4. čer 2018

Takhle vypadá dnešní test, ve skutečnosti je čárka víc vidět...není tak šedá, je slabě růžová....

ruzicka06
4. čer 2018

@rozmberska Tak já třeba mívám cykly cca 29-30 dní a na těhu testech jsem měla náznak slabé čárky tak cca od 34.DC a u dr. jsem byla kolem 40.DC a na utz už byla malá tečka vidět. Ale každá to může mít jinak. Ještě bych testovala a k dr. bych šla, až by čárka sílila. Pokud sílit nebude, tak tam raději i tak jdi, aT dr. vyloučí příp. mimoděložní. Ale držím palce, ať je vše v pořádku 🙂

rozmberska
autor
4. čer 2018

@ruzicka06 Díky, jj k doktorce se objednám každopádně. Tak uvidím, jestli tam doktorka něco uvidí :D

ruzicka06
4. čer 2018

@rozmberska Hodně 🍀. Také čekám na // na testu....🙂

rozmberska
autor
4. čer 2018

@ruzicka06 Taky přeju hodně štěstí! Já bych asi ani zklamaná nebyla, jestli to není těhotenství, prostě to vyjde třeba příště, ale hlavně ať jsem zdravá :/

lachtanice86
4. čer 2018

@rozmberska vydržel a bych týden a až potom zavolala. I kdyby to bylo mimo. Tak brzy to neuvidí

zutinka
4. čer 2018

@rozmberska vidím dvě čárky krásně

kachna001
4. čer 2018

@rozmberska čárka tam určitě je, ale rozhodně neodpovídá tomu, žes otěhotněla před 5-6 týdny, toto odpovídá tak 2 týdny max...

rozmberska
autor
4. čer 2018

@kachna001 No, právě :( proto mám strach, že mi spíš něco je :(

kachna001
4. čer 2018

@rozmberska no uvidíš, co ti řekne zítřejší test... nechci strašit, ale k té dr. bych raději zaletěla i bez objednání

rozmberska
autor
4. čer 2018

@kachna001 No ono to tak možná dopadne...protože není možné se tam vůbec dovolat.... :/ mají toho hodně...

rozmberska
autor
4. čer 2018

@kachna001 Stejně bych tam šla i bez toho, abych měla pozitivní test, na vyvolávačce, jsem byla dřív už několikrát než se mi srovnal cyklus...ale nikdy nebyla druhá čárka na testu :/

kachna001
4. čer 2018

@rozmberska ono by to tomu 39DC i odpovídalo kdybys ovšem měla sex třeba před dvěma týdny, nemohlas na něj nějak zapomenout? :-O když píšeš že toho máš hodně

rozmberska
autor
4. čer 2018

@kachna001 No tyjo zas tak mimo snad nejsem... :D sex určitě byl před mnohem delší dobou, proto si to už nepamatuju, kdyby to bylo před dvěma týdny, tak si to snad ještě vybavím...

miluskah
4. čer 2018

Prosím holky můžete mi poradit a napsat vaš názor?14 dni mám zpožděnou MS, priznaky před týdnem osypany obličej bolakama a 3 týdny pobolivani v podbřišku, jinak nic :( Dnes jsem jela na gyndu a na ultrazvuku řekl pouze sliznice 8 mm a Pichl vyovlavacku, po hodině jsem mela světle růžovou krev na toaletaku a ted už nic, žádná krev nic a odpoledne jsem mela bílý táhly hlen 🙂 co si o tom prosím myslite, jsem z toho vedle :( :,(

rozmberska
autor
5. čer 2018

Achjo, tak dnes zas jen slabá druhá čárka....:/ tak fakt nevím co se mnou je :( Navíc hrozná bolest prsou a občas trochu bolest v podbřišku. Asi se dneska vnutím na gyndu bez objednání, protože se mi tam dovolat nepodařilo 😕
Včera jsem tady ještě našla diskuzi, o tom, že pokud by byla hladina hcg naopak hodně vysoká, třeba už 8. - 9. týden, tak by čárka taky byla slabá...ale nějak mi to přijde jako blbost :( I když není vyloučeno, že jsem mohla být už při poslední menstruaci těhotná, moje ségra pravidelně menstruovala do 3. měsíce ;) Ale stejně se mi to nezdá...buď dělají testy falešný výsledek, ale zkoušela jsem už dva různé nebo jsem fakt nemocná :/

preiba
5. čer 2018

@rozmberska musíš používat stejnou značku pokaždé ... Jinak je to nesmysl s tím testem
To by třeba žena ve třetím měsíci kdyby počůrala test měla slabou čárku a to tak není si myslím. Čím vyšší HCG tim tmavší čárka. Já měla jeden den světlou,druhý tmavší a třetí dálnici...

rozmberska
autor
5. čer 2018

@preiba No já měla včera a dnes stejný test, ale předevčírem byl jiný, mám angínu a nemohla jsem zajet včera koupit ten samý co jsem dělala poprvé... No dneska byla čárka fakt skoro stejná jako včera možná úplně nepatrně silnější, ale opravdu jen o fous.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru