Kdy jste po vysazení antikoncepce otěhotněly?

vojanda00
3. říj 2015

Moc si přejeme miminko.Proto jsem vysadila antikoncepci Lindynette...z platíčka jsem vybrala jen 5 prášků.Užívám ji skoro rok.Tuto středu jsem si prášek už nevzala a v pátek hned došla MS. Kdy jste po vysazení otěhotněly?Myslíte,že jsem udělala chybu a měla dobrat celé platíčko? ☹ Děkuji za odpovědi

shine2015
3. říj 2015

@vojanda00 už bych to neresila.....a snažila se otěhotnět 😉 ono i ženy co neberou antikoncepci mají někdy stres a menstruuji mimo cyklus a pak se jim srovná.....

Nechej tomu volný průběh a mimi přijde neboj...hodně štěstí a ať se brzy zadari.

PS rok není dlouhá doba...

dzogobela
3. říj 2015

Nekdo otehotni hned prvni cyklus po vysazeni, nekdo treba za 2 roky... Je to individualni a neda se to rict. Ja brala HA asi 8 let... Snazime se od cervna a zatim nic. Neovoluju a nedostavuje se mi MS, musela jsem zatim vzdycky na injekci. Btw. posledni HA byla taky Lindynette,ale nemyslim si,ze by to melo vliv 🙂

no_title
4. říj 2015

Ahoj, taky to teď řeším. Budeme vysazovat v březnu, tak jsem zvědavá. Problémy s MS jsem ale měla ještě předtím, než jsem brala antikoncepci, nedostala jsem buď žádnou nebo tak silnou, že to bolelo stejně jako žlučníkový záchvat :-/. Ale taky jsem měla 47 kg, tak jestli to nebylo tím. No, uvidíme, teď už mám správnou tukovou izolaci, tak třeba to půjde 😀
Kdyby ne, existují léky, jmenují se Provera a ty právě ovulaci vyvolávají. Brala jsem je asi 5 let. Berou se 18. den cyklu a ovulace i ms přišla vždy. Podle mě je to lepší než vyvolání tou injekcí, protože otěhotnění je tam pravdpodobnější a člověk nemusí k doktorovi každý měsíc. Nevýhodou těch léků je vyšší výskyt akné a plačtivé nálady během ms, ale to má asi každý. 🙂. Možná byses na to mohla na gyndě zeptat 🙂 @dzogobela

werumka
4. říj 2015

@no_title Ahoj! Můžu se zeptat? Zaujalo mě, že Provera vyvolala ovulaci - vím, že zajistí pravidelnou menstruaci, ale o té ovulaci jsem ještě neslyšela. Jaký den cyklu Ti chodila ovulace, když jsi jí brala?

dzogobela
4. říj 2015

@no_title tak ja doufam,ze s podporou nejakych,zatim prirodnich, leku se to spravi. Samozrejme,ze kdyz ne,tak pak budu resit jinak. Dohodli jsme se tak i s doktorkou.

no_title
4. říj 2015

@werumka ahoj, ano, ona zajistí dozrání vajíčka a doputování do dělohy 🙂 takže vše funguje, jak má. Funguje to tak, že 18. den cyklu bereš týden prášky, ovulace mě osobně přišla vždycky zhruba po tom dobrání (takže 25 den cyklu) a týden po dobráné potom MS, ovulační testy jsem si sice nedělala, ale cítila jsem putující bolest z vaječníku, která se posunovala, navíc jsem měla děsné chutě 😀 , takže testy ani nebyly třeba 🙂
Myslím, že Proveru používají i ženy se syndromem polycystických ováríí právě kvůli otěhotnění.
Někteří to ale berou už 14. den cyklu, záleží, co dr. napíše.
Jinak tady je o tom nějaká diskuse, některým maminkám se zadařilo už po 3 měsících 🙂 http://www.emimino.cz/diskuse/provera-a-otehotn...

werumka
4. říj 2015

@no_title Tak to jsem z toho fakt jelen 😀 Provera je přece progesteron - ten za normálních okolností produkuje žluté tělísko, které vzniká po ovulaci z prasklého folikulu. Ten pak má na starosti to, že se mění struktura sliznice pro případ, že vajíčko bylo oplodněné. Pokud žena neotěhotní, žluté tělísko zanikne, progesteron poklesne, sliznice odumře a v tu chvíli přijde menstruace. Navíc má progesteron právě opačný účinek na ovulaci. Pokud by byly třeba dva dominantní folikuly, tak když jeden praskne a zvedne se hladina progesteronu, tak ten druhý se jeho působením většinou vstřebá - proto se musí brát až po prokázané ovulaci... Dozrávání vajíčka má na starosti úplně jiný hormon 😕 Kdy Ti chodila menstruace?

werumka
4. říj 2015

@no_title Jinak u polycystických ovarií se užívá právě klomifen citrát (Clostilbegyt), který ovulaci vyvolá. Provera je dobrá v případě, že žluté tělísko neprodukuje takové množství progesteronu, aby se oplodněné vajíčko stihlo zahnízdit. Pokud ho má žena málo, má krátkou luteální fázi (což je ta doba od ovulace do příští menstruace) - to pak způsobí to, že vajíčko se nezahnízdí, sliznice není dostatečně připravená na jeho přijetí a tím pádem ho nedostatečně vyživuje. Pro takové případy se Provera nasazuje. Ale jiný důvod to myslím mít ani nemůže..

no_title
4. říj 2015

@werumka když jsem brala proveru, tak okolo 30. dne cyklu, když jsem ji nebrala, tak jednou za 3 měsíce 🙂. Ale je fakt, že jsem byla fakt vychrtlá, k ovulaci sice docházelo, ale jednou za 3 měsíce :-/
já se v tom nevyznám, ale dle příznaků jsem ovulaci mívala, ale nepravidelnou.

werumka
4. říj 2015

@no_title Technicky není možné, abys po dobrání Provery měla ovulaci. Protože při působení progesteronu folikul nenaroste. Navíc fáze po ovulaci musí být minimálně 10 dní dlouhá, aby bylo možné těhotenství (pokud je kratší, tak se právě na tu fázi po ovulaci nasazuje Provera nebo podobný přípravek). Ta fáze se u žen nemění, je každý cyklus stejně dlouhá. Ideální délka je 14 dní. Obávám se, že to, co jsi pociťovala byly příznaky ze spádu hormonů a pak do pěti dnů přišla menstruace. Což je běžné. Ale nejednalo se téměř na 100% o ovulaci... ☹

no_title
4. říj 2015

@werumka krom toho jsem s Proverou už jednou otěhotněla. Sice to neskončilo zdárně, ale za to Provera nemůže. Každý má asi ty důvody, proč MS nechodí trochu jiné. Asi proto někomu Provera pomůže téměř hned a někomu vůbec.

no_title
4. říj 2015

@werumka říkám nejsem doktor, jen vím, že jsem měla příznaky ovulace 😀 bylo mi 19, když jsem jí brala, ted je mi 25, takže to si člověk fakt nemůže tak přesně pamatovat.

werumka
4. říj 2015

@no_title Provera k těhotenství pomoct může - jak jsem psala výše. Ale ta ovulace musí přijít před tím ,než jí začneš brát. Proto lékař musí nejdřív zkontrolovat, zda žena ovuluje a kdy, aby jí nasadil správně. Pokud jí nasadí na slepo, pak tou Proverou vlastně jen nastaví umělý cyklus, podobně jako při braní hormonální antikoncepce.

no_title
4. říj 2015

@werumka tak v tom případě mi to nasadila naslepo správně 😀

werumka
4. říj 2015

@no_title To je v pohodě 😀 Já jen, že ty hormonální postupy fungují těle z nějakých důvodů a byla by škoda, abys pak nežila z nějakých zmatených informací. Ty bolesti jsou také klasickým premenstruačním příznakem... Kdybys měla skutečně ovulaci, tak pak by musel ten progesteron ze žlutého tělíska nastoupit znovu - a to by trvalo déle, než týden. Poptej se na to lékaře. On to třeba vysvětlí ještě o něco lépe.

keydance
4. říj 2015

Ja jsem otehotnela ihned po vysazeni. Jenze nasledoval zamlkly potrat. Ted zase doufam, ze to vyjde 🙂

tere17
10. říj 2015

Ahoj, vysadila jsem antikoncepci, mesic uz ji neberu a s pritelem se snazime o miminko. Nedari se. Podle kalendare bych uz mela dostat menstruaci ale ta stale neprichazi. Mam pres tyden zpozdeni a testy stale negativni : Nejaka rada? :(

elinka90
10. říj 2015

Vysadila jsem po 9 letech na konci prosince a v únoru jsem otěhotněla