Kdy po vysazení antikoncepce jste dostaly 1. měsíčky?

gaudi
29. srp 2011

ahoj,
nevim jestli je to blba otazka, ale nikde sem nenasla ze by se toto rozebiralo, tak se ptam: jak rychle po vysazeni prasku jste zacaly krvacet?
Jsem ted trochu nervozni, protoze jeste pred rokem, kdyz jsem si zapomnela vzit prasek, hned druhy den uz se to cervenalo. Ted jsem vysadila vedome a cekam uz tyden a porad nic... jak jste na tom vy?

gaudi
autor
8. říj 2011

@lavenderrr a jak to ted vypada? dostalas MS? jsi tehotna? uz se to vsechno spravilo?

lavenderrr
11. led 2012

Ahojky gaudi, těhulka nejsem....ale než se mi ta menstruace zpravidelnila,...ted už je ok 🙂

lalaith3
20. kvě 2012

Chtěla jsem se zeptat - po 4 letech jsem vysadila HA Merilon(nízkohormonální). V únoru jsem měla poslední MS (ještě tu falešnou po HA) a od té doby nic - už je to skoro 3 měsíce. Miminko neplánujeme (i když nějaká "nehoda" se mohla stát), ale podle těhotenského testu těhotná nejsem. Přemýšlím, jestli mám jiít k doktorovi nebo ještě nějakou odbu počkat. Je pravda, že i před HA jsem měla cyklus velmi nepravidelný a celkově jsem měla s hormony problémy. Také jsem i za poslení 3/4rok zhubla, nevím, jestli to může být i tím - i když to není nijak drsatický úbytek váhy (z 62 na 55)... Co myslíte, mám ještě počkat, jestli se tělo srovná samo nebo jít raději k doktorce?

maxinkaa
20. kvě 2012

Já vysadila Lindynette po 10letech, přišla v termínu MS a další už ne 🙂

vendula23
14. říj 2013

kolik stojí ten kontryhel ?

terez1986
23. říj 2013

@vendula23 já jsem kupovala kontryhelový čaj za 43 kč

md21
12. kvě 2014

Dobrý den, chci se zeptat.
Brala jsem prášky, ale několikrát jsem zapomněla a tak jsem si prášek vzala vždy až druhý den, po více než 12ti hodinách. No a pak jsem je přestala brát uplně. (z důvodu toho, že jsem si je zapomněla doma, když jsem jela pryč.) Mezi tím jsem měla pohlavní styk a po třech dnech nebraní pilulek mi dorazila nečekaná menstruace, a testy byly negativní.
Myslíte, že bych mohla být těhotná ? Nebo za jak dlouho si mám udělat znovu test ? Obvyklou menstruaci bych měla dostat příští týden.

alneka
Autor odpověď smazal
Zobraz
md21
12. kvě 2014

Aha, tak dobře, děkuji. 🙂

petrahorejsova
13. kvě 2014

Ahoj, mám dotaz, před půl rokem jsem vysadila antikocepci Regulon, kterou jsem brala 8 let v kuse. První menstruace po vysazení přišla po 40 dnech a pak další 28 - 30dní až do minulé menstruace. Menstruaci jsem měla vždy 14 dní a to fakt slabou. Gynekolog miř říkal, že mám tak půl roku vydržet než se mi to srovná. Teď mám 5 dní zpoždění. začala jsem brát před měsícem vitamíny: Zinek, hořčík, vápník a B komplex. Sex byl, ale dáváme si pozor. Volala jsem doktorovi a mám ještě tak 10 dní vydržet, jestli se MS nedostaví. Zítra si koupím test, abych vyvrátila těhotenství. Je možné že se ještě srovnává tělo od umělých hormonů, nebo můžu být klidně těhotná?? Díky

tuturututu
14. kvě 2014

to máš ještě dobrý, já dostala až po 105 dnech (po vyvolávačce, jinak bych se nedočkala asi ani dodnes)

nufie
27. kvě 2014

Tak já se přidám-po 10letech braní jsem vysadila, přišla falešná ms a pak pravá s týdením zpožděním 🙂

vercas_17
13. srp 2014

Ahoj všem.....tak já už jsem po vysazení 3 měsíce a pořád nic..... 😖 dvouměsíční PMS, to je teda něco.....chtěla bych znát váš názor na vyvolávačku...někdo tvrdí, že to jsou zbytečný hormony který tělo akorát víc rozhodí a někdo, že to jsou docela přirozený hormony podporující růst sliznice...co myslíte? 😕

niky6784
15. srp 2014

Holky mám trochu jiný dotaz, beru ATK Harmonet a zbyly mě dvě platíčka, už vysazuji, protože plánujem mimčo 🙂 Nemáte některá zájem, prodala bych je tak za 250 🙂

maru84
24. srp 2014

Ahoj holky. Před 2 měsíci jsem dobrala HA. Pak přišla "falešná" menstruace v sedmidenní pauze a dál už jsem prášky nebrala. Od té doby čekám na menstruaci. Mezitím se mi na čele udělalo akné, které pak začalo i na bradě, ale hned ani ne do týdne co se objevilo, jsem šla na kožní a dost to ustoupilo po antibiotikách ve vodičce. Pleť jako při HA (Diane 35 první asi 3 roky a pak Minerva) to neni, ale oproti té krupici po vysazení je to celkem ok.

A teď k tématu. HA jsem brala 10 a půl roku. I před HA jsem neměla menstruaci uplně pravidelnou, ale měla jsem jí. Cítím se ok, až na ty pupínky žádné příznaky PMS nemám. O miminko se chceme začít snažit před Vánoci. Ještě asi měsíc počkám a pak zajdu k doktorce. Nemáte někdo nějaké rady nebo podobnou zkušenost? Snažím se nestresovat, ale mám kamarádku, která měla po vysazení jen 4 menstruace za rok a už chodí po doktorech, protože zjistili, že neovuluje. Jedna z holek tu psala, že MS přišla přirozeně po 7 měsících. Zatim na to nespěchám (ještě tomu jsem ochotná dát 3 měsíce. ale pak už ovulaci budu potřebovat 🙂 ), tak bych tomu mohla nechat ještě chvíli volný průběh. Ale zase bych nerada něco zanedbala.

abalajda
24. srp 2014

Já dostala po vysazení HA menstruaci s jen cca dvoudenim zpožděním a otehotnela jsem 14 po skončení menstruace...

jahodarka
24. srp 2014

Ja poprve rok po vysazeni, na podruhe jeste vetsi hruza, nakonec ivf, uz radsi nic neberu a ono to najednou jde samo. 🙂 Ted jsem to ale zrovna resila s kamoskou, ktera mela taky predstavu, ze vysadi HA a bude to raz dva a ono ejhle.. Kontryhel je super na zpravidelneni cyklu a rust sliznice, ja uzivala i listovku a inositol, ted je celkem nove na trhu mimistar, ktery ma (krom kontryhelu) v sobe vsechno a melo by to prave pomahat dat vsechno do poradku mj. po vysazeni HA. Tak treba to nekomu pomuze. 😉

maru84
25. srp 2014

Díky za rady. Ono se to často říká, že holky vysadí a hned otěhotní. Jenže to jsou ty šťastné případy. Najednou zjišťuju, že jsou bohužel dost časté i scénáře, že MS vůbec nepřichází. I doktorka mi řikala, že můžu hned po vysazení začít na miminku, že hormony budou aspoň nabuzené a jde to rychle. A někdy doktoři předepisují HA na 3 měsíce a pak se začít snažit a hormony využít. To ale nepomůže těm, co mají cyklus po HA tak rozhozený a MS není ☹ Tak jsem zvědavá no. Radši se objednám na co nejdřív, může se z toho vyklubat problém, který se bude řešit dýl

barcinek
25. srp 2014

Po vysazení HA je nejlepší na pročištění organismu a rovnováhu hormonů GYNEX! 🙂

1velrybka
25. srp 2014

Já to dostala 28. den po poslední pilulce, otěhotněla jsem po 10 měsících.

beruska1203
6. zář 2014

Dobrý den již rok beru antikoncepci Yosefinne brala jsem je pravidelně a vždy pravidelně jsem to dostala 9.8 jsem dostala menstruaci a 11.8 jsem jí vysadila dnes bych to měla dostat a zatím nic, dělala jsem si test a vyšel negativní jsem z toho nervozní. Prosím děkuji za odpověd

maru84
7. zář 2014

@beruska1203 Jestli jsi měla poslední prášek 11.8. a od té doby HA nebereš, test je negativní, tak bych se nestresovala. Co tady holky píšou, některé první normální MS po vysazení HA dostanou za 28 dní. Někdo ale na MS čeká déle. Každé tělo se po skončení braní HA hormonálně vyrovnává jinak dlouho

beruska1203
7. zář 2014

nene neberu ale jsem nervozní každý den už jsem si dělala 5 testů a všechny negativní... Myslíte že bych zítra měla jít na gyndu aby mi to vyvolal ?

maru84
7. zář 2014

Co jsem tak pochopila z diskuzí tady, tak holkám je někdy špatně a už potřebujou aby to přišlo a jdou na vyvolávačku. Já momentálně čekám na MS (přestala jsem brát HA po 10,5 letech) už přes dva měsíce. Od doktora vim, že je po tak dlouhém braní HA je normální, že MS může přijít až za 2-3 měsíce. Je mi dobře, žádný PMS nemám. Takže sice jsem to neměla od začátku července, ale nenervuju se a čekám. Pokud to nepřijde do konce září, půjdu taky k dr. Být Tebou se fakt nijak nestresuju, Tělo se chová bez HA jinak, než při HA, MS nemusí chodit pravidelně, aspoň na začátku to tak bývá

beruska1203
7. zář 2014

No jak sem počítala tak 28 dní vychází na dnešek.. Pořád mi bolí v podbřišku a když si to místo zmáčknu tak mě to nutí na malou..

maru84
7. zář 2014

Jestli máš strach, že něco není v pořádku, tak se doktorce objednej. Já už si ani nepamatuju, jaká byla MS bez HA, takže víc neporadim 😉 Někde jsou tady taky diskuze, co pomáhá, že teplá vana atd. Třeba něco vhodného pro sebe najdeš.

lenicka07
7. zář 2014

@beruska1203 To nemůžeš čekat, že MS dostaneš po vysazení přesně za 28 dní. Nedávno jsem vysazovala Azalii, taky jsem si chvíli musela počkat (zpoždění bylo asi týden) a radši jsem si udělala t. test.

beruska1203
8. zář 2014

Ta včera dorazila menstruace přesně jak měla přijít po těch 28 dní 🙂

kamimik
8. zář 2014

Když jsem vysadila normálně jak jsem měla, tak po 4 dnech jsem to dostala. Potom jsme sem tam špinila,ale menses byl pravidelný po 28 dnech

dulguun
11. zář 2014

Minilý rok jsem začala brát dianu 35 a po půl roce jsem měla 2 měsíce přestávku a potom jsem začala znovu brát a brala jsem asi 6 měsíce. Ted mám v plánu otěhotnět a poslední pilulku jsem měla 24. srpna a měsíčky za srpen jsem dostala 26. srpna /7 dní cyklus/ a všechno bylo tak jak ma být, ale ted před dvěma dny 9. září jsem zase dostala měsíčky!!! Vím, že je to nenormální obrátila jsem se k paní doktorce a ta mi vysvětlila, že je to kvůli garmonu, že mám počkat a že to přejde a že mám k ní příjít jenom když budu mít bolesti anebo jestli to bude díl než 7 dní. I když mi paní doktorka vysvětlila, pořád mám strach že je něco nepořádku. Poradte mi prosím, jestli se vám neco takového stalo..děkují píšu z mongolska