Kdy po vysazení antikoncepce jste dostaly 1. měsíčky?

gaudi
29. srp 2011

ahoj,
nevim jestli je to blba otazka, ale nikde sem nenasla ze by se toto rozebiralo, tak se ptam: jak rychle po vysazeni prasku jste zacaly krvacet?
Jsem ted trochu nervozni, protoze jeste pred rokem, kdyz jsem si zapomnela vzit prasek, hned druhy den uz se to cervenalo. Ted jsem vysadila vedome a cekam uz tyden a porad nic... jak jste na tom vy?

janinka1987
29. srp 2011

Já nedostala, hned jsem otěhotněla 🙂 Tak teď nevím, jestli je to pro tebe dobře nebo ne 🙂

moncicak.as
29. srp 2011

Já taky hned po vysazení otěhotněla, takže taky nevim 😀 😀 😀 😀

lulii
29. srp 2011

Já to dostala v normálním čase, kdy měla přijít, bez zpoždění.

evulina77
29. srp 2011

první menstrauci po vysazení HA jsem dostala normálně za 28 dní, pak se to začalo pěkně natahovat, pár měsíců po 33 dnech, pak i po víc než 50 dnech. Tělo se čistilo po umělých hormonech docela dlouho, pěkně mě to potrápilo... Návaly horka, výkyvy nálad apod. Nakonec jsem začala pít kontryhel, který to začal pěkně srovnávat a nakonec jsem po 10 nekonečných měsících otěhotněla... Ti si myslím, že ten kontryhel taky pomohl. Antiko sem brala 10 let a už vím, že to znovu nechci ani náhodou. Po první dceři sem nic nebrala, druhýmu jsme se nebránili. Sice nevím, jak to budeme řešit po druhým porodu, ale snad něco vymyslíme 🙂

ciocca
30. srp 2011

Já jsem první MS po vysazení dostala po 29 dnech, ale stejně jako v přechozím příspěvku se to začalo natahovat, ale tak rok jsem to mela do 35 dnů s asi dvěma výkyvy a nyní, po roce a půl se pohybuju kolem 40 dnů, předposlední cyklus dokonce 46 dní, poslední 42...

kristi
30. srp 2011

myslim,ze uplne normalne, jak to melo prijit, tak to prislo, takze kdyz doberes platicko, tak hned ten tyden nato

gaudi
autor
30. srp 2011

hm, ja brala totiz cerazette, ty se berou bez prestavky a tak clovek nema zadny cyklus. Takze nevim kdy by to normalne melo prijit, protoze nevim kdy v obdobi meho cyklu jsem prasky vysadila... tak proste budu cekat a treba neco prijde...

petrusew
30. srp 2011

Po vysazení jsem dostala menzes do 10dní, myslím že v normálním termínu, v jakém jsem to měla dostat, už si to moc dobře nepamatuju. Otěhotněla jsem po roce po vysazení, ale plánovaně. Nemohli jsme dřív a nemohla jsem HA.

brisalek
30. srp 2011

@gaudi zalezi kdy jsi prasky vysadila. I kdyz se berou porad je jich urcite mnozstvi, ne= asi 28, takze pokud si dobrala cele plato tak bys mela ms dostat tak mezi 2-6 dny a dalsi jako normalne nez zacalas HA uzivat (26-32 dnu). Pokud jsi vysadila nejak jinak,treba v pulce baleni muze to byt jinak, ale mylsim si, ze ta doba by mela byt stejna 2-6 dnu priblizne. Kazda HA se bere prece urcity pocet dnu vetsinou 21 a pak je 7 dnu pauza ve ktere dostanes MS. Nektera 24+4 placebo a behem tech 4 dnu taky vetsinou zacnes krvacet.

gaudi
autor
30. srp 2011

@brisalek dneska je to 8mi den co sem vysadila a porad nic. Cerazette ma nonstop prisun hormonu. Je to ta minipilulka, kde jeden z tech dvou hormonu chybi, jen ted nevim jestli estrogen nebo gestagen... vubec pri ni nebyvaji mesicky. Ja je nemela uz 6 let, tak dlouho sem ty prasky ted brala bez prestavky. no a jak sem psala, jeste loni, kdyz sem si nahodou zapomnela jeden prasek vzit, hned druhy den, i kdyz sem si uz druhy den prasek vzala, sem zacala krvacet. Tak sem pocitala ted taky s okamzitou reakci a porad nic☹

brisalek
30. srp 2011

asi jen gestagen tam bude. Tak jeste pockej nejaky den a pak asi zajdi k dr., muze tam byt nejaky problem (prece jen 6 let bez ms je dost) a zkus tehu test🙂(zase tolik nestoji) , ani HA neni uplne 100%

lenca_acnel
30. srp 2011

Ahoj, no je to dost individuální a záleží i na typu HA jakou bereš, já jsem okamžitě naběhla na mens. cyklus, jen se mi v průběhu půl roku měnila jeho délka. Kamarádka zase měla první cyklus cca 50 dní a pak se to srovnalo. 🙂

miska7771
31. srp 2011

Ahoj, řeším teď podobný problém. Vysadila jsem HA a již měsíc a půl bez menstruace. Chystám se k doktorovi, ale jelikož se nám před týdnem při styku nepodařilo "dát pozor", radši ještě chvilku počkám a pak až půjdu... Měřila jsem teplotu a jsem na 37, 4 , což podle "babských rad" tu na stránkách znamená těhotenství, tak nevím, nevím. Co byste mi poradily?

renata80
31. srp 2011

Ahoj, já ze zdravotních důvodů musela vysadit HA. ☹ Po vysazení jsem to dostala do týdne, ale ty další měsíce poté byly dost nepravidelné - třeba i po 3 měsících. ☹ Menstruaci jsem měla nepravidelnou a chvilku to dalo než se to úplně srovnalo. ☹ To tělo je těma hormonama pěkně rozházené. ☹ Kdybych si teď měla vybrat, jestli brát HA nebo ne, tak už bych si ji nevybrala. Doufám, že mi půjde otěhotnět, ještě se o to nepokoušíme, ale příští rok bychom už chtěli. 🙂
@gaudi Tak přestaň být nervózní a ono to přijde. 😉 Když se člověk stresuje, tak je to pak o to horší... Nebo si pro jistotu udělej těhotenský test, jestli máš nějaké podezření. 😉

gaudi
autor
1. zář 2011

@renata80 mozny je vsechno, ale moc tomu neverim. Uz tri dny me poboliva bricho jako kdyby to melo prijit. Ja vlastne byla rada ze sem cely ty roky nemela mesicky, protoze mi nikdy nedelaly dobre. Od zacatku co sem je dostala poprve mi byvalo kazdy mesic dost spatne. Chytali me takovy krece, ze sem se nemohla hybat a nekdy sem z toho i zvracela... po tom se mi fakt nestyskalo... tak uvidime co bude az bude a jestli bude...

@miska7771 : 37,4 myslis bazalni teplotu? to ma znamenat tehotenstvi? v takovych vecech se zatim jeste vubec neorientuju... meri se specialnim teplomerem? vzdycky po ranu? delalas uz i test?

romcovaklarka
1. zář 2011

@gaudi Ahoj, já jsem "to" dostala normálně v termínu tzn. zhruba po tom měsíci, akorát první dva cykly bylo krvácení úplně slaboučké, jen špinění 2-3 dny. Pak začalo být normální.

A k teplotě - žádná teplota, ať má hodnotu jakou chce, neznamená sama o sobě těhotenství. Ani ovulaci. Je třeba měřit teplotu po celý cyklus, a to nejlépe několik cyklů za sebou, a pak ovulaci poznáš podle toho, že teplota stoupne a drží se nahoře až do další menstruace (nebo nahoře zůstane, v případě těhotenství). Ale ty absolutní hodnoty jsou u každého jiné, jedna může mít před ovulací 36,5 a po ovulaci 36,8, jiná může mít před ovulací 37,2 a po ovulaci 37,5... Musíš měřit pravidelně a vysledovat si, jaký průběh křivky je pro tebe typický 🙂 Jinak já jsem měřila vždy v 6 ráno, dřív než jsem vůbec vstala z postele byť i jen na wc, obyčejným rtuťovým teploměrem. Pokud tě to zajímá, mrkni se na senzační stránky o měření BT na merenibt.xf.cz

miska7771
1. zář 2011

@romcovaklarka Tak jsem četla zase špatně, bylo mi divné, že by to mělo být u každé ženské stejné 🙂 . Spíš by mě ale zajímalo, jestli je možné abych byla těhotná, když jsem vlastně nedostala ani menstruaci od vysazení HA. Co jsem četla, píše se, že žena ani nemusí mít ovulaci, po vysazení HA, ale nevím, jestli ty "problémy" přichází věkem, nebo je to možné od začátku... Nebo jestli se vlastně jen prodloužil cyklus. Je mi totiž 20, tak hledám info, kde můžu a snažím si to dávat dohromady. Párkrát jsem již HA vysadila, ale nikdy jsem neměla problém s nějakým opožděním MS nebo dokonce s nedostavením. 😕

miska7771
1. zář 2011

@gaudi Test jsem již také dělala, ale už před týdnem, jak se nedostavila MS, teď čekám, až to bude 10, 14 dní od styku a udělám další. Zatím jsem na negativním, jen u jednoho TT se mi objevil stínek druhé čárky, ale nejsem si jistá, jestli tam už nebyl. Další - jiný TT mi totiž vyšel právě neg.

romcovaklarka
1. zář 2011

@miska7771 Ano, je to možné. Ovulace časově předchází menstruaci a někdo před prvním krvácením po vysazení HA neovuluje, ale někdo ano, takže pokud jsi měla ovulaci a zrovna se ti při ní povedlo otěhotnět, tak na menstruaci už nedošlo. Ty "problémy", jak říkáš, může mít i hodně mladá žena po vysazení HA, ale zpravidla se to během pár cyklů srovná. Test je lepší si dělat až několik dní po očekávané menstruaci, i když na testech píšou, že fungují už od prvního dne, kdy ti MS vynechala.

miska7771
1. zář 2011

@romcovaklarka Já se spíš bála, jestli nedošlo k otěhotnění ještě před vysazením HA, která není stoprocentní, proto jsem dělala test již před tím a teď čekám... Horší je, že už pořádně nevím, kdy MS očekávat, vlastně jí očekávám už měsíc a půl, tak budu čekat ještě pár dní a test udělám asi 14 dní po styku...

daasenka85
1. zář 2011

Po 7 měsících ☹ ale přirozeně 😉

gaudi
autor
1. zář 2011

@daasenka85 tyjo fakt celych 7 mesicu? co na to doktorka? je to normalni tak dlouho cekat na mesicky po vysazeni?

daasenka85
1. zář 2011

Normální to asi není, ale... je nás dost takových, hlavně z těch, co braly jako já Diane 35, Jeanine, Minervu a podobné HA určené přímo na pleť. Na druhou stranu jsem slyšela, že akné ve "vyšším" věku (tím míním 18 plus) je způsobeno syndromem polycystických vaječníků a celkovou hormonální nerovnováhou. Toto vysvětlení pro absenci menstruace je logické a nabízí se, nicméně já dodělávala školu a bývalý stejne chtěl s miminkem ještě počkat, takže jsem vpodstatě neměla důvod to řešit nějak do hloubky. Preventivní prohlídka mi vyšla na dva měsíce potom, co jsem to vysadila (poslední krvácení ze spádu hormonů, které máš vždycky, pokud děláš pauzu v užívání mezi platíčky) , dr. se mě ptal, jak jsem to měla před tím (už jsem ani nevěděla, když jsem to brala 7 let 🙂 ). Říkal, že mám přijít v únoru (po 4 měsících od vysazení), pokud nezačnu krvácet sama. Na té prohlídce mě strašil umělým oplodněním, protože jsem měla stále nízkou děložní sliznici a říkal, že vyvolávačka mi nepomůže, protože nemám "z čeho" krvácet. 'Ríkala jsem, že do května studuji, na to mi řekl, že to zatím necháme být a ať přijdu v červnu, že mě začne připravovat na řízenou ovulaci (což by asi bývalý stejně odmítl). V květnu jsem to naštěstí dostala sama - pomohly mi (asi) bylinné preparáty od Diochi - Intocel (3krát denně asi jen 3 kapky), ale z mého pohledu spíš psychicky, zrovna tak může někomu pomoci Gynex, apod. další menstruace přišla asi po 48 dnech, pak 45, pak jsem potkala nového chlapa, najednou jsem to dostala po 29 dnech 🙂, ale pak zase 39... asi až rok od vysazení (tak listopad 2010) se mi cyklus ustálil na 35 dnech pomalu na hodinu přesně! v únoru jsme se přestali chránit, v březnu jsem otěhotněla, v dubnu v 7tt. následovala revize (měla jsem vidět prázdný gestační váček bez embrya),ˇod července jsme se 2 cykly snažili znovu, zatím nic.. Od revize jsem začala pít kontryhelový čaj, za 4 měsíce užívání se mi cyklus zkrátil postupně na 28 dní (nebo to může být i tou revizí, že mi dr. vyčistil důkladně děložní sliznici)!! piju ho vždycky od začátku menstruace 14 dní. mám pocit, že po něm i cítím ovulaci (okolo 14. dne). tak ho zkus. teda - pokud nejsi těhotná, takový scénář se naštěstí stává častěji než ten můj 🙂
Nechtěla jsem Tě svým příběhem strašit, ale myslím, že nakonec funguji naprosto normálně sama (ev. pomocí bylinek), akorát mi to déle trvalo, než je zvykem. Neúspěšné těhotenství nepřičítám problému s hormony, ale problémům se zády (bederní oblast), které jsem tehdy měla - půl roku jsem se kloudně nevyspala a často brala Paralen.. nebo to byla náhoda. Uvidíme, co bude teď.. přeji, ať to dostaneš co nejdřív, nebo (pokud chceš), aby jsi byla těhu 😉

petruskaaa
1. zář 2011

Já před prvním těhu vysadila a jak píšou v příbalaku za 3-5 dnů tak tak jsem to dostala,brala jsem prášky 21 a 7 dní pauza.Teď podruhé jsem brala pty prášky co se berou v kuse a vysazujou jen jednou za 2 balení.Poprvé jsem po nich dostala MS za 2 měsíce a probíhalo to jednodenním slabým šplinění (že se jednalo o MS mi řekl až doktor).Teď už je neberu přesne rok a pořád ještě MS není OK.Někdo mi říkal,že to u něj trvalo dokonce 2 roky než se mu mrcha srovnala...no nic povzbuzujícího jsem ti asi nenapsala 😀

gaudi
autor
2. zář 2011

@daasenka85
@petruskaaa
hm, dobra nalada me z toho moc nechyta... bricho boli, jinak se nic nedeje☹ u doktora sem byla v cervnu a rikala sem ze planuju vysadit prasky, tak at zkontroluje jak to u me tam dole vypada. Rikal ze vsechno v naprostem poradku. Taky se ptal jak to bylo naposledy kdyz sem vysadila (pred 6ti rokama sem si dala pulrocni pauzu), tenkrat to bylo uplne v pohode, hned mesicky, hned pravidelne, krece jako vzdycky... no ale ted...
asi me uz chytaji i hormony a biologicky hodiny. Za rok 2010 se v mym okoli a rodine narodilo dohromady 10 deti. Letos je zatim tehotna moje snacha a sestra. Tak jasne ze uz bych taky chtela... to celou situaci rozhodne nezjednodusuje...

ckei
2. zář 2011

Po vysazení HA jsem ms dostala tak jako obvykle, tedy 5.den po dobrání platíčka a to celých 9 let co jsem ji brala a poté další cyklus 30 DC.
@gaudi neudělala jsi náhodou to, že jsi vysadila HA uprostřed platíčka? Tedy že jsi nedobrala celé plato, ale ukončila jsi to dříve??

gaudi
autor
2. zář 2011

@ckei nene, dobrala jsem cele, ale jak uz sem psala, mela jsem minipilulky cerazette, ty se berou nonstop a clovek s nima nema treba i roky zadny cyklus. Doporucuji se pak treba pri kojeni, protoze maji jen jeden hormon a i ten v malem mnozstvi, takze tolik nezatezuji organizmus (teda nemely by).

gaudi
autor
7. zář 2011

tak sem dnes byla v lekarne a shanela sem kontryhelovy caj. Meli jen nejake kapky, tak vyzkousim jestli taky zaberou. Doufam ze me bylinky srovnaji...

gaudi
autor
13. zář 2011

3 tydny, z toho tyden kontryhel a je to tu. Uz mi bylo znovu jasne a durazne vzpomenuto, proc se mi po MS nestyskalo... ale jeste ze je to tady...

lavenderrr
16. zář 2011

Já přestala brát HA po 9 letech, první menstruace zcela bez problémů. Tak jsem očekávala další měsíc menstruaci, bolest v podbříšku, příznaky menstruace a ono nic...test byl negativní. Počkala jsem pár dní a pak zašla na gynekologii, těhu negativní. Tak jsem dostala včeličku a že prý do 10 dnů by měla menstruace přijít a už je to 9 dní a menstruace nikde....Tak své tělo opravdu nechápu...A budu si hodně rozmýšlet, jestli někdy budu HA brát...Jinak jsem brala HA na akné. 🙂Jo a kontryhle piju každý den.