Která antikoncepce sníží premenstruační syndrom?

brisalek
8. čer 2011

Ahoj, chtela bych poprosit o zkusenosti s ruznym druhem antikoncepce (Hormonalni- ruzne druhy, naplasti, krouzek Nuvaring, Teliska....), jestli vam nektere neco pomohlo zmirnit premenstruacni syndrom? Hlavne zadrzovani vody a tloustnuti. Ja bohuzel splasknu🙂 tak den po tom co MS prijde, ale uz tak 7-14 den (MS mam 7 dnu) zase zacnu "otekat" a mam i nekdy dost blbe nalady v tom smyslu, ze jsem podrazdena. Proste tyden se vejdu krasne do kterehokoli obleceni a pak 3 tydny je mi mensi a mensi a nektere vylozene na me praska🙂. Pri kojeni jsem tyhle problemy nemela, takze to urcite souvisi s hormonalni hladinou.
Vim , ze existuje Yadine, ktera ma v sobe drospirenon(typ diuretika, ktere by melo zabranovat zadrzovani vody). Mate s tim nekdo zkusenost a funguje? Mela jsem naplasti Evra 2 roky pred tehu a bylo to prakticky stejne. Kdyz jsem to kdysi zminila gynekolozce divala se na me jako trochu jako na cvoka, ze mam byt rada, ze jsem zdrava a podobne a neresit takove hlouposti. Ale kdyz uz mam neco brat tak bych chtela radu, jestli neco pomuze.
Diky za rady a diskuzi.

berenika39
8. čer 2011

@brisalek ahoj, řeším téměř to samé a antiko neberu. tečka.
vyzkoušela jsem jich už xxx, jak před těhu, tak po něm, včetněYadine, a jsem na tom pořád stejně. Potřebovala bych něco, co by mě zbavilo hlavně těch psychických změn, jsem naštvaná sama na sebe, doma to vědí, jsou toerantní, ale já fakt každý měsíc jsem schopná vyrobit problém 😝 . Oo zadržování vody nemluvě, o pocitu "prasknou mi kalhoty" taky ne....tak jsem zvědavá, co kdo napíše.

sylvka
16. čer 2011

Ahoj já PMS při antikoncepci neznala.brala jsem diane 35 (mám problémy s pletí).teď po třech letech od porodu,mám pms šílený!nervoza,nenávidím všechny,no hrůza.teď před 5 dny jsem opět nasadila dianu a budu čekat 🙂