Máte někdo zkušenosti s Mirenou?

kasparovakk
5. únor 2014

Chtěla bych vědět vše o Míreně,jestli Vás zavádění bolelo atd......

escapelle
5. únor 2014

zaváděnímě nebolelo,za tři minuty bylo po všem.štípne to asi jako při odběru krve a pak už nic.byla sem s ní nadmíru spokojená.menstruace slábla,až cca po roce nebyla vůbec,takže taky obrovská výhoda.nechala sem jí vyndat jen kvůli touze po dalším těhoteství.po porodu do ní půjdu zas.nechtěla bych už nikdy jinak.

pumuckl
6. únor 2014

@escapelle ahoj, vzpomínáš si prosím jak to bylo po zavedení se špiněním? Četla jsem, že se často po jejím zavedení začne špinit a někdo tím "trpí" i několik měsíců. Je to tak? Díky za odpověď.

escapelle
6. únor 2014

@pumuckl hned byla pohoda. Stát se to může, ale jsou to výjimečné případy. Dělám na gynde,zavádíme jich opravdu hodně a spinění po zavedení trápí minimum žen.většinou je do týdne klid. Dobrý je nasadit v ten den Ascorutin;)

kasparovakk
autor
6. únor 2014

Holky,dekuji za odpovedi 😉 taky o ni uvazuji,je mi sice 18,ale prijde mi to jako dobre reseni. Lepdi nez brat nejake prasky,ktere vetsinou taky nejsou moc spolehlivy 😉

rasha
7. únor 2014

Já mám Mirenu 5.měsíc,ale jsem po dvou dětech a další už nechceme.Před otěhotněním se myslím nedoporučuje...Zavádění je vcelku rychlé,jak už je psáno výše-štíplo to a zatahalo,ale žádná hrůza. Já jsem ale špinila neustále ty první tři měsíce,měla jsem to jakoby naopak-tři týdny v měsíci krvácení a týden nic,teď se to začíná srovnávat,jinak žádné jiné problémy..

lucisa
7. únor 2014

Já měla Mirenu 4,5 roků a naprostá spokojenost. Dr. mi ji zavedla v únoru (trošku štípnutí při zavádění, nic hrozného) a špinila jsem cca do léta, tzn. nějaké 3-4 měsíce, něco jako nepravidelná slabá MS a pak celou dobu vegáč, žádné špinění, žádné výkyvy nálad, váhy apod.
Po vytáhnutí jsem byla další měsíc těhu 🙂

pattie
7. únor 2014

Mám Mirenu od zač. listopadu a jsem zatím spokojená. Zavádění trochu bolelo, spíš bylo hodně nepříjemné, ale za chvíli to přešlo. Zatím každý měsíc menstruuji, naposledy jsem jen špinila, ale vždy po 29-30 dnech a tak 5 dní, takže žádná katastrofa. Mezi tím ne. Žádné problémy nemám, jsem zatím naprosto spokojená

kasparovakk
autor
8. únor 2014

@rasha No ja jsem se bavila se svym gynekologem a rekl mi,ze Mirenu mi budou muset zavest pod narkozou,protoze jsem nerodila,ale jiny problem v tom neni. Jelikoz mi je 18 tak mi ta doba 5-ti let prijde super,na deti mam jeste cas a tohle je nejlepsi reseni. Ta cena je sice vyssi,ale za tech 5 let bych stejne stejnou castku dala za prasky,mozna i vic.

kasparovakk
autor
8. únor 2014

Jinak Vam vsem dekuji za prispevky,myslim si ze u kazde z nas je to individualni,zalezi i na tom jak jsme citlivy,jak bolesti vnimame. 🙂 😉

baarunecka
2. zář 2014

Já měla Mirenu 10. měsíců a 9 jsem prokrvácela... Tak šla ven... Nedostala jsem zpět ani část peněz....Firma prý neuznává reklamace typu nesnášenlivost... :(

jajina1980
29. zář 2014

Ahojky všem!!! Mirena??
Tak sem písnu i moji zkušenost 🙂 Mám 2 děti, kluka 13 a holčičku 6 let. Mirenu jsem si nechala zavést hned po porodu naší berunky. Popravdě ani nevím kdy ji tam doktorka zavedla, protože jsem vůbec nic necítila, byla jsem na normální kontrole po 6 nedělí a když jsem se začala psychicky připravovat na to, že to přijde vyzvala mě doktorka ,abych si slezla a ,že na ni koukneme přes sono! "To jsem valila oči" Vše naprosto bez problému - špinila jsem 3 dny. Pak celých 5 let veliká pohoda, žádná menstruace, bolesti, prostě nic. Po 5 letech na vyndání- to jsem cítila, ale nic hrozného jen štípnutí ( nebo to možná bylo vložení nové Mireny) TAKŽE HOLKY!! Je mi 34 let, mám 2 děti a druhou Mirenu a jsem naprosto SPOKOJENÁ!!!! A už bych nikdy nechtěla polykat prášky a každý měsíc čekat na menstruaci a utrácet za vložky a tampony....... Snad i tento příspěvek pomůže při Vašem rozhodování 😉 😉 papa Iveta

etinka
1. říj 2014

Já jsem měla Mirenu zavedenou 4,5roku.Porody dvou dětí byly lehké,tak jsem myslela,že mě nic nerozhodí,ale ouha,zavádění bylo pro mě strašné a bolestivé i přes injekci na bolest.Celý den jsem byla k nepoužití,Ještěže měl manžel volno a postaral se o děti.
Co se týká těch let,tak jsem byla ukázková pacientka,sedla mi krásně,takže opravdu žádné krvácení,jednou za čas lehké zašpinění,žádné kupování vložek,nic.Navíc chuť na sex byla uplně v pohodě,což předtím u HA nebyla.Po této době mě ale strašně začala bolet obě prsa,to téměř denně.Psychicky jsem začala cítit,že to musí ven,nevím tedy proč,do té doby v pohodě.Doktorka se dost divila,prý se to nestává a mně krásně seděla,no ale stal ven.Vyndavání v pohodě,ani jsem necítila nic a oproti vkládání tenkrát paráda.
Co mě ale trápí teď je,co dál.....Bez antiko nechci být,jiné děti nechceme.Při HA nemám chuť na sex,což se prý občas stává.Teď měním už druhé tabletky a pokud to nebude lepší,nevím....