Mirena - jaké máte zkušenosti po zavedení?

paja2_2
20. říj 2013

Dobrý den, před týdnem jsem si nechala zavést Mirenu, 7 týdnů po porodu.
Zavedení bylo bolestivé, prý z důvodu obrácené dělohy. Od té doby mám bolesti v podbřišku a stále špiním.
Jaké zkušenosti po zavedením máte??

littlejane
20. říj 2013

zkušenosti nemám, pořád totiž váhám. je tu již diskuze na toto téma a právě díky ní jsem dost nerozhodná, zda do toho vůbec jít https://www.modrykonik.cz/forum/antikoncepcia/a...

paja2_2
autor
20. říj 2013

Moc děkuji, mrknu tam 🙂

vecernice
20. říj 2013

já mám zavedeno asi před 6 týdny, pod narkózou kvůli císařům, mám taky hodně zakloněnou dělohu. špinila jsem asi 3 dny, od tý doby úplná pohoda, na kontrole prý vše dobrý, tak držím palce,, ať to brzy vymizí...

mysplys
20. říj 2013

já jí mám zavedenou kolem půl roku, tuším, že mě minimálně týden břicho pobolívalo, nebo spíše jakoby píchalo, ale až si sedla tak to přešlo ...špinila jsem možná měsíc ..vždy nárazově, chvíli jo, pak pár dní ne a znovu ...ale teď už mám hodně dlouhou dobu klid, žádná bolest, žádné špinění ...ono se u Mireny říká, že trvá i půl roku než si sedne a je třeba počítat s tím, že v tom půl roce se může dít cokoliv - menší bolest břicha, špinění, krvácení ..většinou se to po tom půl roce ustálí a zmizí 😉 nechala bych se případně zkontrolovat od dr., že je dobře zavedená a pak vydržet, ono si to sedne ...držím palce, ať je to brzy v pohodě ...já o ní už dlouhou dobu nevím a je to všechno v pohodě 😉

elastiq
20. říj 2013

Osobní zkušenost nemám, ale mají, nebo měly ji zavedenou mé dvě kamarádky, jedna je maximálně spokojená, druhé museli Mirenu bohužel vytáhnout, z důvodu častého pobolívání břicha a neustálého špinění a jemného krvácení, takže asi jak u koho

lumanima
21. říj 2013

@paja2_2 Já měla Mirenu zavedenou přes rok. Zavedení bolestivé nebylo, jen jsem cítila štípnutí a během dopoledne po zavedení slabé menstruační bolesti. Potom jsem byla spokojena...nekrvácela jsem, ani jsem neměla bolesti. Je ale pravda, že ke konci (nechala jsem si ji odstranit letos v květnu) jsem občas zašpinila. Mudr mi také říkala, že chvíli trvá, než si sedne a tělo si na ní zvykne. Určitě si ji nechám po porodu znovu zavést.

madja
21. říj 2013

Měla jsem Mirenu zavedenou skoro rok. Špinila jsem snad 14 dní, bolesti břicha, ale nic, co by se nedalo vydržet. U mě trvalo opravdu půl roku, než jsme se sžily. Co mi vadilo byla nepravidelná menstruace - někdy jsem krvácela tři dny, jindy deset dnů, někdy "pauza" týden, jindy 14 dnů, ale pořád velmi krátké intervaly. Jsem ráda, že ji už nemám a znovu si ji dávat nenechám.

paja2_2
autor
21. říj 2013

Děkuji vám za reakce.
Špinění se mi změnilo v krvácení. Přijde mi, že mi to vyvolalo menstruaci. K bolení břicha se přidaly bolesti zad a hlavy. Zítra zajdu k doktorovi, tak jsem zvědavá co mi poví.
Jsou to ale starosti... :/