Nedostavila se menstruace při antikoncepci. Znáte to?

meloun
12. bře 2008

Ahoj všichni...obracím se na vás všechny s dotazem a prosbou o radu....9 let jsem brala antikoncepci a nikdy jsem neměla žádné problémy.
Až minulý měsíc..... nedostavila se totiž menstruace. Po konzultaci s lékařem jsem antikoncepci brát přestala. Dle testů těhotná nejsem.
Na prohlídku jdu až příští týden. Snažím se zůstat v klidu, ale asi to znáte...dost doře to nejde.
Chci se zeptat, jestli se některé z vás také stalo něco podobného.
Díky.

pinkaja
19. lis 2015

Ahoj holky, mam dotaz: uz 11 let beru antikoncepsi a ted poprve se mi stalo ze jsem ji nedostala. Nemuze se stat ze jsem tehotna? Test negativni. Mluvila jsem s doktorkou a ze mam orasky uzivat dal. Hlavne by me zajimalo jestli by to neublizilo diteti kdybych bxla tehotna i kdxz je to asi dost nepravdepodobne... moc dik za rady 😉

pinkaja
19. lis 2015

Nedostala MS. Pisu jak madar omlouvam se 😉

suzief
20. lis 2015

@pinkaja přestala bych s užíváním HK bez ohledu na to co Říma Dr. Podle mě to prostě tělu škodí ale to se pozná až po case

luj89
3. led 2016

Nechci zakládat novou diskusi, tak se přidávám do této.
Už 5 let beru HAK (různé druhy) a teď poprvé se mi stalo, že mi vůbec nedorazila MS. Bříško bolelo jako před klasickou MS, ale přišlo jen malinké špinění. K tomu mě asi 3 dny bolela hlava. Zítra bych měla začít nové platíčko, ale váhám... Nejsem si bohužel jistá splehlivostí testu takhle brzy. Co byste poradily?

luj89
3. led 2016

Ještě jenom dodám, že nejsem nemocná, krom paralenu a preventanu jsem žádné léky neměla. Takže těhotenství je podle mě dost nepravděpodobné - ale to neznamená nemožné...

magdalenan
3. led 2016

@pinkaja Otěhotněla jsem v říjnu přes HA, brala jsem jí ještě asi měsíc, než jsem to zjistila, takže mě můj gynekolog kvůli tomu pro jistotu poslat na genetiku. Tam mi lékařka vysvětlila, že záleží na tom, jakou HA beres, protože každá má jiný poměr hormonů, ačkoli jsou víceméně neškodné téměř všechny. A taky mě uklidnila, že dokud se rostoucí embryo vyživuje pouze samo, tedy není vytvořena placenta, riziko jakéhokoli poškození je nulové.

Každopádně ti měla doktorka vzít krev a udělat test. Jak to tedy dopadlo?

magdalenan
3. led 2016

@luj89 Viz. můj předchozí příspěvek 🙂

luj89
3. led 2016

@magdalenan Moc děkuju za odpověď. Ještě se Tě zeptám... Měla jsi menstruaci po oplodnění? Jak vypadala?

magdalenan
3. led 2016

@luj89 Neměla. Když to napíšu konkr3tně, poslední MS jsem měla 28.9., trvala cca 5 dní, jako vždy, podle příbaláku začínám platícko sedmý den od začátku MS. K početí došlo 11.10. (to víme přesně), jenže já normálně dobrala celé plaťíčko, takže od 5.10. - 26.10. a pak jsem měla za tři dny dostat MS, jenže já mám 2.11. narozeniny a plánovala jsem oslavu a nechtěla jsem na ní mít MS, tak jsem brala prášky dál. Oslava byla nakonec až 13.11. a tehdy jsem si vzala poslední pilulku, že nemám MS mi docvaklo až asi za týden, no a pak už bylo všechno jasný 🙂

luj89
3. led 2016

@magdalenan Stejně je to mazec otěhotnět přes HAK viď? 🙂 Doufám, že všechno dopadlo v pořádku a tvý dítko je zdravý.
Asi to nevydržím a dojedu si dnes pro test 😀.

magdalenan
3. led 2016

@luj89 Je no 😀 Měla jsem jít v březnu do práce a už jsme měly se sefovou velký plány, tak nic no 🙂 Byli jsme s manželem docela v šoku, máme sex hodně málo, párkrát za rok, takže o to větší překvapení to bylo 😀

Pises, že bys měla nové platícko začít zítra, takže mas tedy zpoždění zhruba ten týden? V tom případě si test klidně udělej a pokud nebude pozitivní, je lepší si zajít i tak na gyndu, udělají test z krve a pokud se těhotenství ani tak nepotvrdí, nejspíš ti dají nějakou injekcí na vyvolání MS.

Záleží, co si víc přejes, pokud mimi, mazala bych hned do lékarny 🙂

luj89
3. led 2016

@magdalenan Tak hlavní je, že máte zdravýho potomka 🙂. Asi bych byla nervózní jestli se mu něco díky práškům nemohlo stát.
Já mám prášky, kde je místo 7denní pauza pouze 4denní. Poslední prášek jsem měla ve středu, MS vždy dorazila v sobotu ráno (někdy se ohlásila špiněním v pátek). Takže zpoždění je teprve 2 dny. Na testech uvádí, že jsou průkazný už od 1. dne zpoždění, ale to mi přijde brzo... No ale asi to nevydržim :D.
V plánu máme tak za půl roku vysadit prášky (měla bych mít smlouvu na neurčito, chtěli bychom poslední ,,lepší" dovču před dítětem a další praktický věci), ale ani teď by mi mimčo nevadilo 🙂.
Stejně si ale myslim, že zbytečně plaším... Ale tím, že tam nějaká (byť minimální) šance je, to ve mě prostě ty myšlenky vzbuzuje.

magdalenan
3. led 2016

@luj89 Ta genetička právě vysvětlila, že dokud není placenta, tak je to bez rizika. No, prvnímu budou teprve dva roky, tak budou blízko u sebe 🙂

Jj, už od prvního dne vynechání se dá. Na druhou stranu, je dobrý test, jak se ujistit, že dítě opravdu vnitřně chceš, protože pokud bude jen jen čárka a ucítíš zklamání, je to jasný 🙂 Zase pokud si zvyklá na pravidelnost, je jasný, že tě to zpoždění vykolejí, ale může to způsobit cokoli, třeba vánoční stres 😀

luj89
3. led 2016

@magdalenan Sestra má děti taky podobně od sebe a dost si spolu vyhrajou 🙂. A až budou ještě starší, bude to podle mě ještě lepší 🙂. Ta placenta se tvoří v kolikátém týdnu?
No, upřímně si vnitřně nemyslím, že bych byla těhotná, ale asi by se zklamání dostavilo.. Dám potom vědět 🙂.
Každopádně děkuju za podporu 🙂

magdalenan
3. led 2016

@luj89 Říkala mi, že v pokud se řeší ta HA v těhotenství, tak se jako určující bere 15tt, placenta se samozřejmě tvoří mnohem dřív, a cca kolem 12tt má ukončený vývoj a začíná plnit svou funkci, ale že aby to plod vubec nějak ovlivnilo, musela bych ha brát v podstatě celý první trimestr.

Určitě dej vědět 🙂

andrejka3741
3. led 2016

Mě se tohle při užívání HA stalo několikrát. Dr. mi řekla, že se to po letech užívání HA může stát, pokud je těh.test negativní,dodržet normálně 7 dní pauzu a pak normálně HA nasadit a jet dál.

luj89
3. led 2016

@magdalenan Tak nic, když jsem šla na WC před odjezdem do lékárny, zjistila jsem že MS přišla. Na jednu stranu jsem ráda, že tělo funguje jak má, ale na stranu druhou...

magdalenan
3. led 2016

@luj89 Tak to bylo rychlé... Tak můžeš udělat kompromis a vysadit prášky jakmile podepíšeš tu novou smlouvu, myslím, že jsi psala za půl roku.. Takže bych si vyfantazírovala, jak na mimi zaděláte v létě na nějaké super dovče 🙂

luj89
3. led 2016

@magdalenan Domluvili jsme se, že doberu poslední platíčko a půjdem do Pharmatexu. Tělo se aspoň očistí od chemie a umělých hormonů. No a až budeme chtít, vrhneme se na mimčo 🙂.

magdalenan
3. led 2016

@luj89 To vůbec nevím co je, musela jsem si to vygooglit 😀 Tak přeju hlavně ať Vám všechno vyjde jak si budete přát 🙂 Budu ráda, když dáš vědět, až se zadaří 🙂

luj89
3. led 2016

@magdalenan Jsou dva druhy, buď krém nebo globulky, který se před sexem zavedou. Neměly by mít nežádoucí účinky ale hlavně to nejsou hormony.. Děkuju moc a dám potom vědět 🙂.

pet_tep
11. led 2016

Sice opožděně, ale třeba pro další bude užitečné. Pokud je jen špinění a ne klasická menstruace, můj gynekolog tvrdí, že to špinění nahrazuje menstruaci. Prostě se prý neudělala sliznice v děloze natolik vysoká, aby došlo ke klasickému krvácení. Jinak já osobně v průběhu braní HA nedostala menses ve zkouškovém období v červnu (stres), potom dvakrát po sobě v tomtéž roce říjen a listopad, spíše bezdůvodně, následně jsem vyměnila HA. Nechtěla jsem se stresovat, miminko v té době v plánu nebylo. Od té doby menses nevynechala.

kyspanek
22. čer 2021

Holky, kdo by potřeboval, mám Ayreen 2mg krom 9 tablet kompletní krabičku teď novou, napište, kdo má zájem