Nehormonální antikoncepce, jakou zvolit?

veronikanel
23. únor 2013

Ahoj maminky,jdu vás požádat o radu.Mám roční holčičku,je mi 23let a uvažuji o antikoncepci.Nechci ale hormony,prostě mi nedělají dobře a díky "super" paměti si tak ničím tělo.Kondom mě bohužel "bolí",těžko se to popisuje,ale nechci ho ani já,ani přítel.
Četla jsem o spermicidních lubrikačních gelech,což by bylo ideální(vím,že není stopro,ale k přerušované souloži body k dobru),ale ať hledám jak chci,zdá se,že je dělat přestali,nikde je nemají.Včera mi kamarádka pověděla o Pharmatex krému,ale v jiné diskuzi jsem četla,že to některé pálí(já na to mám kliku,takže se dost bojím) a jsou pak ulepené.Tak uvažuji o těch globulkách,nezpůsobili některé z vás třeba infekce?Já jsem hodně náchylná,chytnu jí kdekoliv od bazénu po wc 😀
Děkuji Vám 😉

ssassi
23. únor 2013

@veronikanel já měla z mnoha důvodů tělísko. bez hormonů. měla jsem ho ještě před porodem. stálo mě celých 750kč a fungovalo tři roky na jedničku. žádná starost s užíváním čehokoli kdekoli. a ta cena 😉 prostě jsem už nechtěla žádné hormony a kondomy nás nebavily 😝

veronikanel
autor
24. únor 2013

Já četla,že je na 5let,dá se tedy vyndat i dřív?A bolí to?Promiňte,že vás zahrnuji otázkami,ale tohle znám jen z doslechu 😀 Včera jsem si koupila právě ty globule,ale za prvé jsem na ně doma koukala jak na nabitou zbraň a za druhé mi příjde 269kč za 10 pohl.styků dost 😀

monika6e
24. únor 2013

@ssassi gratuluju k tělísku - mám dvě kamarádky, co ho měly..... obě přes něj otěhotněly. Ptala jsem se svýho gyndaře a říkal mi, že není vůbec spolehlivý... @veronikanel - pharmatex jsme dřív taky používali, ale měla jsem ty samý problémy po krému i globulích :-/

ssassi
24. únor 2013

@veronikanel jasně, jde vyndat kdy chceš. tak to zavedení je bolestivé, ale já bolest umím snášet dobře, takže kdyby mi neřekla, že to má bolet, přišlo by mi to jako každé jiné vyšetření :o)))

@monika6e já znám holky s tělískem a pohoda :o)

monika6e
24. únor 2013

@ssassi tak ono záleží... vzhledem k tomu, že znám dvě tělískový těhule a vymluvil mi to i můj gyndař, tak bych se bála na to spolíhat 🙂

schnek
24. únor 2013

tak po Pharmatexu krému i čípkách jsem otěhotněla, a nejemnjá, znám pár dalších, kterým taky nezabral. Teď mám nehormonální tělísko a jsem maximálně spokojená 😉 Zavádění nebolelo, spíš to tak tlačilo, jako příjemný to nebylo, ale nebylo to nic, co by se tu chvilku nedalo přežít. Nikoho, kdo otěhotněl s tělískem, neznám. Ale ona žádná antikoncepce není 100% 😉

veronikanel
autor
24. únor 2013

Tak koukám,že opravdu jediná a stoprocentní antiko je celibát 😀