Nehormonální antikoncepce, máte zkušenost?

snezenka123
8. únor 2013

Ahoj , chtěla bych se vás zeptat na radu a vaše zkušenosti s NEHORMONÁLNÍ antikoncepcí, nebo alespoň nějakouou hodně slabě hormonální.
Trpím na migrény a moje neuroložka mi hormonální antik.nedoporučuje. Existuje třeba nějaká nehormonální injekce? Do tělíska se mi nechce jít, kondom partnerovi nevyhovuje,a antikoncepce "včas ven" , kterou praktikujeme, je sice fajn,ale co kdyby, že ...Díky moc za odpovědi.

kitinka76
8. únor 2013

@snezenka123 a neuvažovala jsi o sterilizaci?? Nevím, jsi ještě docela mladá a možná bys chtěla ještě jedno... ale pokud ne je sterilizace dobré řešení 😉
Injekci znám jen Depo-provera, ale ta taky obsahuje hormony. Ne estrogen, ale zase při dlouhodobém užívání způsobuje řídnutí kostí ☹

snezenka123
autor
8. únor 2013

@kitinka76 díky za tip,la esterilizaci buch nechtěla, maximálně tak až třeba ve 40, kdy už budu mít jistotu, že vážně nechci, nebo nemůžu kvůli věku nebo vyššímu riziku vývojových vad miminka...
No já jsem něco málo četla o depo proveře,ale spíš to byli vesměs NEGATIVNÍ ohlasy, tak já nevím, nejdříve jsem si řekla, že by to mohlo být super,ale když jsem četla některé ty vedlejší účinky, tak jsem se zhrozila..
Mám dvě děti,ale tak nějak doufám, že si třeba za ěnjaký ten dok ješt třetí dě´tátko pořídíme, pokud tomu okolnosti budou přát 😉 proot bych ráda antikoncepci, která mi potom možnost koncepce nijak nenaruší 😵

werumka
8. únor 2013

@snezenka123 Ahoj, symptotermální metoda - při správném použití je spolehlivost stejná jako u HA.

kitinka76
8. únor 2013

@snezenka123 já depo proveru měla po porodu asi tři roky, žádné problémy a vedlejší účinky jsem nepozorovala. Jen vymizení menstruace, ale to jsem spíš hodnotila kladně 😉 a samozřejmě pak nějakou dobu trvá, než se menstruace vrátí, takže nejde hned po vysazení otěhotnět. Jinak chápu, já ve třiceti taky chtěla ještě jedno 😉

snezenka123
autor
8. únor 2013

@werumka taky jsme o ní přemýšlela, nebo o pharmatexu, ten má podle indeu taky docela dobrou spolehlivost 😉

werumka
8. únor 2013

@snezenka123 Pharmatexu jsem osobně přestala věřit ve chvíli, kdy tady při jeho používání několik pisatelek otěhotnělo 😀 Já používám symptotermální metodu spolu s ovulačními testy a jsem spokojená.

kitinka76
8. únor 2013

@werumka fajn, ale podstatou je, že nemáš sex v plodné dny, je to tak?? Můj manžel jezdí kamionem a kdybych mu po návratu jednou řekla, že nemůžem, protože mám plodné dny a podruhé, že nemůžem protože mám menses, tak by se mnou brzo vyběhl 😒

snezenka123
autor
8. únor 2013

@kitinka76 no právě, letos mi bude 30, te´d mi skončila mateřská na mladší dítko a hledám práci, sama nevím, jkaé to bude za pár let, třeba si řeknu, že mi dvě stačí,ale myslím si, že mě spíš "chytnouů mateřské pudy a já si to budu chtít ještě jednou užít 😵 uvidíme, co nás čeká 😉

A ty jsi nekrvácela, mě totiž injekci hooodně rozmlouval můj minulý gynekolog, že s epo ní může krvácet a pak se to dá tžko zastavovat, tak mi jí právě nedoporučoval, moje kamarádka ji po porodu měla a byla s ní spokojená, takže je to spíš asi individuální

mircisek
8. únor 2013

@werumka Ahoj, symptotermální metoda funguje jak u koho. Například já bych byla těhotná v podstatě furt. 😀 😀 😀 Dvakrát jsem otěhotněla, když byl styk 9 dní před ovulací (to jsme nechávali volný průběh druhému těhotenství). A to mi ovulace i MS chodila pravidelně. 😝

mircisek
8. únor 2013

@snezenka123 A nezjišťovala jsi tělísko, co uvolňuje nízké dávky hormonů? Já jsem to viděla na gyndě někde na plakátě. Budu to taky řešit, ale ještě tak rok to není aktuální, tak nemám přesnější info.

kitinka76
8. únor 2013

@snezenka123 po první injekci jsem několikrát špinila, tak jsem druhou už ani nechtěla, gynekolog mě přemluvil, že se to srovná a po druhé už ani ťuk 😉

snezenka123
autor
8. únor 2013

@mircisek kamarádka měla tělísko a nesedlo jí, trpěla na záněty a já si jich občas užiju i tak dost i bez tělíska, proto se mi do něj moc nechce 😒

werumka
8. únor 2013

@kitinka76 V plodné dny se dá používat třeba kondom, to je o osobním přístupu každého 🙂

@mircisek Já taky nemívám ovulaci pravidelně - bývá v rozestupu třeba jednoho týdne. Ale díky symptotermální metodě a doplnění o ovulační testy vždycky vím, kdy přijde. Krom toho, jistě nepolodné období je vždycky až PO ovulaci. Před ní ne 😉

kitinka76
8. únor 2013

@werumka jsem na tom jako tazatelka... partnerovi kondom nevyhovuje 😒

werumka
8. únor 2013

@mircisek A ještě jedno doplnění - podle pravidla se do potenciálně plodných dnů počítá 8 dní před ovulací, která Ti za celou dobu, co cykly sleduješ, přišla nejdříve. Tzn. pokud jsi měla ovulaci jednou například 12. den cyklu, tak všechny dny před ní jsou plodné. KDyž beru v potaz to, že při menstruaci nemáš sex 🙂

werumka
8. únor 2013

@kitinka76 Jasně, já to brala jako doplnění celé problematiky. Antikoncepce nikdy nesmí být na úkor vztahu a když je manžel kamioňák, tak je těžké najít nějakou, která vyhovuje a není hormonální. Ale nemyslím, že je potřeba kvůli tomu zavrhovat celou tu metodu 😉

kitinka76
8. únor 2013

@werumka život s kamioňákem totiž není vůbec jednoduchý 😉 já jsem se rozhodla pro sterilizaci, ale jen proto, že už vím na 100% že žádné další děti mít nechceme a za ty roky už jsem těch hormonů do sebe nacpala dost 😒
metoda jistě nemusí být špatná, ale jen za předpokladu, že je manžel ochotný používat kondom. Neumím si předtavit, že by jsme před ovulací a během ovulace neměli žádný sex ☹

werumka
8. únor 2013

@kitinka76 😀 Myslím, že sterilizace je fakt dobrá, když už žádný dítě nechceš.
On docela dobrý je i pesar (někdo ho používá s Pharmatexem nebo jinými gely). Ale je potřeba to vzít přes gynekologa, aby změřil velikost děložního čípku.

veruska007
8. únor 2013

Já bych taky chtěla radu ohledně nehormonální antikoncepce. Mám trombofilii, takže jakákoli hormonální antikoncepce je pro mne tabu. PPR jsem zkoušela, nastudovala jsem toho plno, vedla si grafy, ale mám nepravidelné cykly a teplota mi lítá úplně mimo normu, takže tohle určitě není metoda pro mne. Kondomy jsou super rada, řekla bych, že krátkodobě OK, ale když si představím, kolik bych do nich vrazila za cca 25 let peněz... budu ráda za nějakou dobrou zkušenost s nehormonální antikoncepcí 😉

veruska007
8. únor 2013

Do sterilizace bych nešla - nikdy nevíš, co se v životě může stát a ty budeš chtít ještě jedno dítě... třeba kdyby ti jedno umřelo...

mircisek
8. únor 2013

@kitinka76 No počkej, ale tu sterilizaci Ti přece neudělají na požádání. Nebo joooo? Já jsem vždycky slyšela, že k tomu musí být vážné medicínské důvody.
Já jsem asi schopná otěhotnět kdykoliv během cyklu - asi to mám po mamce. Snažení o miminko jsme si nikdy vůbec neužili (a že jsme měli 5 pokusů). 😅 Jak říkala moje babička - mně stačí se otřít o trenky. 😀 😀 😀 😀 😀

kitinka76
8. únor 2013

@mircisek kdepak, od loňského roku udělají sterilizaci komukoliv kdo podepíše souhlas. Do loňska to bylo buď ze zdravotních důvodů, nebo omezené věk+počet dětí.

kitinka76
8. únor 2013

@mircisek já mám kamarádku, co se u prvního rok snažili. Druhému dali volný průběh a byla těhotná hned první cyklus a potřetí po ní hodil trenky, že je potřebuje oprat 😀 😀 😀

werumka
8. únor 2013

@veruska007 Mně po porodu taky teplota hrozně lítala - jak jsem v noci vstávala. Proto jsem to ještě doplnila o ovulační testy a to už je ok.

kitinka76
8. únor 2013

@veruska007 já si jsem jistá na 100% uvažuji o tom už cca 5 let, ale bohužel mi to neumožňoval zákon 😉

veruska007
8. únor 2013

@kitinka76 Já bych do toho nešla, přemýšlela jsem nad tím. Kdybychom o jedno dítě přišli, přála bych si další.

kitinka76
8. únor 2013

@veruska007 každá jsme jiná a každá to můžeme cítit jinak 😉 každopádně si myslím, že je fajn, že si o tom můžu rozhodnou jen já a manžel a že už mě neomezuje zákon 🙂

mircisek
8. únor 2013

@kitinka76 Aha, tak to jsem netušila. Stejně doufám, že to je nějak ošetřený. Ty to máš rozmyšlené, ale aby si to nenechaly udělat nějaké mladé holčiny a za 10 let nepřišly na to, že chcou dítě. Ale to je etická otázka do úplně jiné diskuze.
Koukla jsem na net a to co jsem viděla byla asi Mirena. Ale moc o tom fakt nevím. Tak doufám, že to prozkoumáte a něco vymyslíte. 😀 😀 😀 😀

dorinek
10. únor 2013

@snezenka123 - my používáme Pharmatex+ přerušovanou soulož. Na měření teploty nevěřím, pokaždé jsem otěhotněla 9 den cyklu, teplota neukazovala nic, ovulační test byl negativní, podle krve (a doktora) jsem ten měsíc ovulaci prý vůbec neměla....příroda je mrcha 😀
U toho Pharmatexu mi sice vadí, že to ze mě ještě nějakou dobu teče, ale při naší frekvenci.....kojím, kluk je ještě malej, až bude větší a ve svém pokojíčku, tak to budu řešit dál..

Tělíska jsou dvoje - buď hormonální (uvolňuje hormony), nebo nehormonální (uvolňuje měď a tím "zabíjí" spermie), ale o tělískách bys tu našla určitě debatu. Ale popravdě asi si nevybereš. Polovině uživatelek to dělá problém, polovině to vyhovuje. Dokud to nevyzkoušíš, tak to asi nezjistíš.

rory_g
10. únor 2013

Ahoj, taky do budoucna hledám řešení s nehormonální antiko. Přítel taky nechce kondom, ale je natolik rozumný, že pokud nechce další mimčo, tak to s ním prostě vydrží...nevím, proč by si jen žena měla ničit tělo (ať brát hormony, hlídat denně teplotu, vyšetřovat čípek, kupovat ovu testy, nechat si dát do těla cizí předmět nebo se dokonce nechat sterilizovat atd) a muž by nemohl snést trochu nepohodlí? To bych s ním pěkně vyběhla. Ale jak tu už někdo psal, každá jsme nějaká a tohle je jen můj názor, berte to prosím tak, nechci vyvolávat hádku.
Každopádně pokud někdo o něčem nehormonálním, nebo minimálně budete vědět, ráda se o tom dozvím, děkuju tazatelce za založení diskuze 🙂