Nehormonální nitroděložní tělísko, bolest při menstruaci

domca666
24. únor 2018

Ahojte,vim ze jsou tu takovych prispevku mraky,ale mam dotaz. Mam zavedene telisko asi 3 mesice. Kazdy mesic nejdriv spinim a potom prichazi menses-nepravidelne vzdy spozdeni.Pri zavedeni jsem prvni den malem omdlela strasne bolesti. Mam strasne silnou MS a s teliskem je to mnohem horsi nikdy sem netrpela na bolesti ale s teliskem je to strasne neda se to vydrzet. Nyni mam 2 tydny spozdeni a spinim cele ty dva tydny.Taky mam velmi neprijemny vytok od zavedeni teliska. U doktorky jsem byla a dala mi nejake cipky a potom dupthason... rekla ze mam brat 2 mesice. Ma otazka tedy je jestli myslite ze si telo jeste zvykne a vse se spravi? Nechci do sebe cpat hormony,ma to na me moc vedlejsich ucinku. Dekuji za odpoved 😊

anitttaa
24. únor 2018

nehormonalni telisko zesiluje menstruaci, která je jeste víc bolestivá, hormonální telísko uvolnuje hormon jenom do sliznice, následkem ceho je menstrace slabá nebo zádná a bez bolesti. to nevis?

anitttaa
24. únor 2018

nehormonalni telisko obsahuje kov - med,stríbro nebo zlato, to se uvolnuje do okoli a vyvolava sterilni zanet

majvik
24. únor 2018

když jsem si nechala zavést tělísko tak jsem ze začátku taky hodně špinila, menstruace byla extrémně silná a když počítám i to špinění, tak trvala téměř tři týdny - min. týden před špinění, tři dny krvavá jatka a pak další min. týden špinění. A ano, i bolestivá byla možná víc než předtím. Ale postupně se to zlepšovalo - pomalu ale jistě. Trvalo to možná rok než se to trošku usadilo a teď už nemívám velký problém. Ale to co popisuješ ty je asi ještě horší, tak nevím, zkus to třeba ještě ty dva měsíce vydržet a když se to nezlepší, tak možná bude lepší zvážit nějakou jinou antikoncepci. Ono prý nehormonální tělísko ani není moc spolehlivé....

zadovicek
24. únor 2018

Hlavně neposlouchejte rady některých chytrých maminek, které někde něco slyšeli nebo porovnávají s předpotopními tělísky a nic o tom neví. Měla jsem několik nehormonálních tělísek, protože jsem hormony nesměla kvůli těžkým migrénám. Vyměňovala jsem je vždy po 5 letech. Každé tělo je jiné, ale může si to ještě sedat,důležité je, že to má dr. pod kontrolou. Ale může se samozřejmě stát,že vám to nesedne. A hormonální a nehormonální tělíska jsou spolehlivé nastejno.

pavlinecenka
6. srp 2018

Mam taky otazku u te silne menstruace ,prosim mela jste i velke vylucovani sliznice,seme leti obrovske kusy je me na.omdleni, je to ma prvni menstruace od zavedeni.tělíska. tajne.doufam,ze to priste bude lepší. :(

katka9184
6. srp 2018

Ahoj, já si nechala dát nehormonalni tělísko asi tři měsíce od porodu, zatím teda kojim. Až teď po osmi měsících od porodu jsem měla ms, před tím dva měsíce jen pár dní špinění. Tentokrát jsem to měla taky hodně silné, musela jsem nosit tampón i vložku. Doufám tedy, že to je i tom, že se to tělo čistí a je to první menstruace. Jediné co mám, tak se mi dva měsíce už dost točí hlava, ale přikládám to změně tlaku, s tělískem jsem si to nějak nespojila. :/

pavlinecenka
6. srp 2018

@katka9184 ja uz mam prave rok po porodu,takž menstruace uz byla ale tak slaba ,ze trvala tak tri dny. Ted po telisku jsem transfúzní stanice a je me hrozně. Ale az ted u mesicku mezitim zadny problem,ani bolest hlavy nic. Tak jen doufám,že priste se to zlepsi

katka9184
12. srp 2018

@pavlinecenka Ahoj a máš během měsíce výtok? Já mám docela dost, každý den...není to bílý, ale spíše průhledný, jak hlen...s příměsí krve, ale jen nepatrně :/ nevím, zda to dělá tělísko, nebo hormony

pavlinecenka
12. srp 2018

@katka9184 ja mam nehormonalni telisko, a obcas jako zaspinim ale tak.normalne bez hlenu.