Nehormonální nitroděložní tělísko a možná alergie na měď

monalis
17. čer 2013

Ráda bych založila tuto diskusi z trošku jiného pohledu. Dnes jsem měla jít na zavedení nehormonálního tělíska a zmínila jsem se, že občas jsem mívala (jako malá) alergii na šperky z neušlechtilých kovů. Lékařka tudíž bude vyhledávat jak je to s možnou alergií. Máte někdo stejné zkušenosti? Nebo třeba jen zkušenost s alergií na šperky z neušlechtilých kovů a přitom máte zavedené nějaké nitroděložní nehormonální tělísko?
Snad tato diskuse pomůže nejen mě.

ssassi
17. čer 2013

@monalis některé náušnice mě zlobily. proto mám teď titanové a ocelové. tělísko bez hormonu jsem měla dvakrát a naprosto bez problémů. byla jsem s ním spokojená po všech stránkách

monalis
autor
17. čer 2013

@ssassi Moc děkuji za příspěvek. Také mě vždy zlobily různé šperky z nekvalitních kovů. Doufám, že to s mědí bude ok. Teď mám na prstě namotaný měděný drátek tak uvidím jestli bude nějaká reakce. Bylo mi řečeno, že spíše dělají problémy povrchové úpravy šperků tak snad to tak bude a s tělískem to bude příští měsíc v pohodě.

ciko86
19. čer 2013

já nesnesu v uších naprosto nic, chyr. ocel tak nějak nejlíp aspoň chvilku, teď mám skoro 2 roky tělísko a dobrý 🙂

monalis
autor
19. čer 2013

@ciko86 děkuji za komentář. Tak snad to i u mě bude ok. Dnes jsem se ale s Dr domluvila, že počkáme až po létě 😉

ciko86
19. čer 2013

ono se to nedá vzít paušálně, někomu sedne, jinému ne, bohužel.. držím palce ať ti nedělá neplechu a je to v pořádku na celý léta 🙂

monalis
autor
19. čer 2013

@ciko86 Moc děkuji. Mám si vybrat mezi Mirenou (na 3 roky) nebo nehormonálním měděným tělískem. Tak uvidím jak to dopadne 😉

ciko86
19. čer 2013

to je na tobě, mirena stojí kolem 6 tis a nehormonální za 1000,- tak záleží co obětuješ 🙂 hormonální ti zlepší ms, dokonce i stáhne, ale nehormonální to většinou prodlouží a jsou třeba i větší bolesti..

monalis
autor
20. čer 2013

@ciko86 Ja mám menstruaci celkem slabou takže když by zesílila tak by se asi nic nestalo. Prostě a jednoduše v září uvidím a asi dám na radu lékařky 😉