Nehormonální nitroděložní tělísko - prosím o zkušenosti

snezenka123
12. únor 2013

Ahoj , včera jsem byla u dr. zeptat se ho na antikoncepci, kvůli migrénám nemůžu HA.
A dr. mi doporučil tělísko, jsem po dvou porodech. Ale říkal, že pokud chci za cca 3 roky otěhotnět, bylo by škoda dávat to dražší, a že by mi dal tedy to za cca 1000,-Kč.
Chtěla jsem se vás zeptat na všechno, co se týká tělíska, na vaše zkušenosti,popřípadné i otěhotnění při tělísku..
Moje kamarádka měla nehormon.tělísko,ale po jeho zavedení měla silnější MS(celou dobu a měla ho přes rok)a trpěla více na záněty. Já také trpívám na záněty(takové ty mykotické, jako ona)no a při představě, že bych na ně po zavedení tělíska trpěla ještě více, tak to s emi nechce.Ptala jsem se na to dr.ale ten mi řekl, že častější záněty nebývají následkem tělíska(přitom té mé kamarádce jí ho doporučil vyndat, že je možné, že to tělo to nesnáší a trpívá víc na ty záněty:-/)
Já vím, že je to asi případ od případu,ale měli jste nějaké negativní zkušenosti?vedlejší účinky u nehormonálního tělíska?(přírůstek na váze, silnější ms, záněty, bolest při styku, otěhotnění...)
Budu moc ráda za každý váš názor a snad mi to pomůže rozhodnout se, zda tělísko ano a nebo ne.

DÍKY MOC. 😉

zuzkaaterezka
26. zář 2014

tak ja byla dnes na zavedeni,mam obycejne nechtela sem hormony,stalo me 700,-.pul hodky sem si dala Algifen na bolest.bylo to neprijemne,bolel me podbrisek jak kdyz to. mam dostat a pak jedna bolest kdyz telisko zavadela.zatim me moc bricho neboli

vladkacom
9. říj 2014

Ahojky děvčata, já mám nehormonální tělísko už více jak rok a jsem NADŠENÁ. Dřív jsem měla různé antikoncepce ale dost jsem po nich přibrala. Po druhém dítěti jsem nějaký čas brala injekce u kterých není menstruace ale začala jsem zadržovat vodu a přibrala jsem prudce 12 kilo. Bylo mě doporučeno abych vysadila hormonální antikoncepci. Na netu jsem si četla o tělískách a dost jsem se bála protože některá děvčata měla hodně silnou a dlohotrvající menstruaci a některá musela tělísko po krátké době odstranit kvůli bolestem. Tak jsem nechtěla dávat 5000,- za něco co možná za 2 měsíce budu chtít odstranit. Tak jsem si vybrala to nejlevnější tělísko za 1000,-. Děsívé konce z přečtených článků se ale nekonali. Mám menstruaci cca 4 dny a z toho 2 jen špiním. A bolesti žádné. Dokonce jsem zhodila 15 kilo. Takže za mě můžu všem doporučit. Ale asi to budě o tom komu co sedne.

miskaka
9. říj 2014

@antarres Pozooor na Evru!!! Způsobuje problémy s játry, jsem zářným důkazem :(

antarres
9. říj 2014

@miskaka A můžete mi napsat, jakou ant. jste tedy zvolila?

miskaka
10. říj 2014

@antarres Nehormonální tělísko 🙂

xsifa
15. říj 2014

@vladkacom
Ahoj,můžu se prosím zeptat jaky nehormonální tělísko máš ?
Přemýšlím nad tělískem,ale vůbec nevím co je na trhu.Google hlavně vyhazuje gynefix.
Díky za info

mili00
18. říj 2014

Holky a nemáte někdo zkušenost s vytažením toho tělíska??

zdeniii
7. lis 2014

@xsifa asi to mají zaplacené, ale je toho na trhu víc. Je i klasické Tčko s mědí (multiload) nebo se stříbrem i zlatem.

kukina27
8. lis 2014

Ahojky.
Moc bych vás chtěla poprosit o zkušenosti.....
Ve čtvrtek jsem byla na zavedení nehormonálního tělíska. Zajímá mě, jak dlouho zhruba budu krvácet- špinit???? Díky moc

zuzkaaterezka
8. lis 2014

tak po mesici od zavedeni vse v poho,prvni menstruace trochu silnejsi asi 2 dny pak uz slabe,tyden pred menstruaci sem 2 krat spinila,ale jen trosicku.po zavedeni sem spinila asi 4dny,bricho me nebolelo.zatim sem moc spokojena,snad to bude ok furt.

marlysa100
8. lis 2014

@mili00 Ahoj! Vytažení je ještě méně bolestivé než zavedení. Doktorka je jen vytáhne za ten provázek co ti čouhá z čipku a ty o tom ani pořádně nevíš.

mili00
8. lis 2014

@marlysa100 jo už mám po 😉

dragonniese
20. lis 2014

měla jsem rok multiload a super, musim si ušetřit teď po porodu na nové, zas do něj půjdu...brala jsem s přestávkami nějakých sedm let HA a už nikdy více...zaváděli mi ho tedy v celkové, protože jsem nerodila a gynďa říkal, že tak to bude lepší, nic mě nebolelo, hezky jsem si pospala 🙂 a bylo to tak pohodlné, nemuset na nic myslet, nic nebrat 🙂

jihajiha
21. lis 2014

Ahoj, já si dneska nechala vyndat NT nehormonální. Měla jsem ho rok a půl, všechno bez problémů, jen jsem měla první dva, tři dny dosti silnou menstruaci a celkem mě to obtěžovalo. Nemohla jsem jít nikam, kde by nebylo WC, protože mi běhěm dvou hodiny protekl ten největší tampon. takže šlo ven. Bála jsem se, ale nebylo to tak strašné, před tím jsem si dala algifen na bolest a dalo se to. Dr mě teda musela nějak roztáhnout, protože mi ty vlákna zajeli až dovnitř , takže je dolovala nějakým háčkem, ale fakt se to dalo.Nepříjemné jako bolest při MS. Žádná narkóza , jak jsem tu četla- rodila jsem císařem, takže vlastně "nerodila" přirozeně...Zavedení mi přišlo mnohem horší, ale ten komfort, že nemuší na nic myslet, je super. Teď mám prášky, ale až našetřím, tak si nechám dát hormonální tělísko, u toho prý MS není, nebo je jen slabá.

macicekn
8. led 2015

@zuzkaaterezka Ahojky,prosím Tě,můžu se zeptat jaky nehormonální tělísko za 700kč máš?Děkuji

macicekn
8. led 2015

@vladkacom Ahojky,prosím Tě,můžu se zeptat jaké nehormonální tělísko za 1000kč máš?Děkuji

zuzkaaterezka
8. led 2015

je to medene bez hormonu nazev nevim

petrak32
5. únor 2015

Holky a používáte při tělísku tampony? V pondělí jdu na zavedení, tak se zeptám MUDr., ale chci vědět i vaše zkušenosti. Díky 🙂 .

polaks
5. únor 2015

Ahoj,mala som GYNEFIX,absolútna spokojnosť,stálo 3500,je na 5 rokov,ale absolútne žiadne komplikácie,pol roka som mala silnejšiu menštruáciu,ale potom sa to vrátilo do normálu,používala som aj tampóny,bolo v pohode,ale potom som prešla na menštruačný kalíšek a aj to bolo v pohode...

zuzkaaterezka
5. únor 2015

tampony pouzivam,ale vyndavam opatrne a nezavadim tak hluboko

jankamaminka1985
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
supermama2015
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrab91
6. únor 2015

Ahoj, vím, že jste tu většinou maminky, já ještě nějakou dobu nebudu. Chci se zeptat na nehormonální nitroděložní tělísko, co to pro mě jako mladou bezdětnou slečnu znamená. Má někdo podobnou zkušenost?
PS: je to moje jediná možnost ochrany (mimo kondomu)

polaks
6. únor 2015

@petrab91 pre Teba by bolo ideálne práve to čo som mala ja GYNEFIX,je to aj pre ženy,ktoré ešte nerodili,myslím,že ostatné telieska sa zavádzajú len ženám,čo už sú po pôrode.
Ako som písala vyššie,pre mňa to bola tá najlepšia voľba.nebolo cíti,neboli žiadne komplikácie,zavedenie trvalo tak 15 minút,bolestivé nebolo,len trošku nepríjemné,pár dní po zavedení som špinila,menzes som mala asi pol roka silnejší,než obvikle,ale potom sa to spravilo...nijako ma neobmedzovalo,ani som ho necítila,raz za čas,som si skontrolovala,či tam stále je a bolo...

petrab91
6. únor 2015

Ještě bych se ráda zeptala na vaše názory o tom co je lepší.
Tělísko - pesar - diaphragma (vzhledově podobná pesaru)

luciana82
1. bře 2015

Já mám nehormonální tělísko GoldRing Medusa stálo 2000 na 5-6 let.Můžou jej i ženy co nerodily.Mám jej asi 15 měsíců.Naprosto bez potíží,bez výtoku,menstruace přesně 28 dní.Manžel si nestěžuje že by cítíl vlákna.Tampóny používám v pohodě-jen 1menstruaci po zavedení se nemají používat.Do hormonu bych už nikdy nešla.Před dětmi po vysazení jsem neměla skoro 3 roky pravidlnou menstruaci a nemohla jsem otěhotnět

lenka_sah
2. bře 2015

Holky, máte některá nehormonální tělísko a jste po císaři? Dr mi říkala, že je lepší hormonální po císaři.

luciana82
2. bře 2015

@lenka_sah ja myslím,že je to jedno,že je to po císaři.příjde mi zbytečné do sebe strkat hormony- hlavně když chce žena ještě další dítě.Někdy se lékaři snaží doporučit to, od kterých firem mají provize za odběr.Nemluvě o ceně hormonálního tělíska a rizika,že nemusí vyhovovat a následně se musí vyndat mnohem dříve

lenka_sah
2. bře 2015

@luciana82 taky si myslím, že je to spíš jedno. Ale doufám v přirozený porod na podruhé a nerada bych to něčím ohrozila. Ale pochybuju, že by mělo vadit nehormonální tělísko. Prý je větší, ale myslím, že asi nic není horší, než hormony do těla.

luciana82
2. bře 2015

@lenka_sah větší možná trochu je,ale to je ramínkami a zase je menší možnost posunutí a hlavně se zavádí stejně až když je děloha zahojena a normální velikosti. Ja mám GoldRing Medusa za 2000 na 5 let zaváděl mi ji doktor při první menstruaci po porodu- nekojila jsem tak asi cca 10 týdnu po porodu a moje děloha byla v původní velikosti po šestinedělí (přirozený porod- ale zase 10,5 měsíců po prvním porodu)