Nehormonální nitroděložní tělísko - prosím o zkušenosti

snezenka123
12. únor 2013

Ahoj , včera jsem byla u dr. zeptat se ho na antikoncepci, kvůli migrénám nemůžu HA.
A dr. mi doporučil tělísko, jsem po dvou porodech. Ale říkal, že pokud chci za cca 3 roky otěhotnět, bylo by škoda dávat to dražší, a že by mi dal tedy to za cca 1000,-Kč.
Chtěla jsem se vás zeptat na všechno, co se týká tělíska, na vaše zkušenosti,popřípadné i otěhotnění při tělísku..
Moje kamarádka měla nehormon.tělísko,ale po jeho zavedení měla silnější MS(celou dobu a měla ho přes rok)a trpěla více na záněty. Já také trpívám na záněty(takové ty mykotické, jako ona)no a při představě, že bych na ně po zavedení tělíska trpěla ještě více, tak to s emi nechce.Ptala jsem se na to dr.ale ten mi řekl, že častější záněty nebývají následkem tělíska(přitom té mé kamarádce jí ho doporučil vyndat, že je možné, že to tělo to nesnáší a trpívá víc na ty záněty:-/)
Já vím, že je to asi případ od případu,ale měli jste nějaké negativní zkušenosti?vedlejší účinky u nehormonálního tělíska?(přírůstek na váze, silnější ms, záněty, bolest při styku, otěhotnění...)
Budu moc ráda za každý váš názor a snad mi to pomůže rozhodnout se, zda tělísko ano a nebo ne.

DÍKY MOC. 😉

favofrenki
2. bře 2015

@luciana82 Ahoj můžu se tě zeptat jestli spoléháte jen na tělísko nebo v plodných dnech i na jinou antikoncepci? Díky

luciana82
3. bře 2015

@favofrenki jen tělísko.Můj doktor mi říkal,že s tímto typem tělíska neměl žádné nežádoucí komplikace

lenka_sah
5. bře 2015

Tak dnes mi zavedli tělísko se stříbrem. V jednu chvíli to bolelo, ale je to rychlovka a teď už o tom nevím, snad už to bolet nezačne. 🙂

katerina369
7. dub 2015

chci se zeptat, dost uvazuji o telisku, mam jedno dite o vice uz neuvazuji, ziji ale momentalne mimo CR a v lete se chystam domu na 14 dni, no nevim jestli se trefim do menstruace, ma otazka tedy je, musi se telisko zavadet vzdy pri menzesu? a je vubec rozumne zavadet ho, kdyz vim, ze zase poletim letadlem pryc? dekuji za odpovedi tech co s tim maji zkusenosti

konidana
7. dub 2015

@katerina369 myslím, že musí. každopádně se musí ze začátku častěji chodit na kontroly. Teď už si to nepamatuji přesně, ale střelím od boku: po měsíci, po 3, po půl roce, a pak už jen každý rok.

bubla87
8. dub 2015

Holky, prosím vás, jak jste to měli po zavedení s ms, ted už jsem měla po zavedení třetí, ale děs☹ síla krvácení je ok, ale za to délka☹ není problém 13dnů☹ myslíte, že se to ještě upraví?ještě tak čtyři dny po ní mě bolí břicho☹

taipi
9. dub 2015

Ahoj,
Několik let jsem užívala hormonální antikoncepci, ale dost mi po ní otekly nohy, později i další části těla, zvýšila se mi váha (spíše otoky než tuk), menstruace byla zpočátku slabší než obvykle ale postupem času naopak silnější, takže bez oblbováku se moc nedalo fungovat, navíc jsem úplně ztratila zájem o sex. Ptala jsem se gynekoložky jestli to může být z HA (tehdy jsem četla dost děsivý článek o tom, co všechno dalšího může způsobovat, tak jsem chtěla mít jasno, jestli si vážně dopuju tělo takovým svinstvem nebo je to blbost). No doktorka mi v podstatě nedala žádnou odpověď, jen mi nabídla jinou hormonální antikoncepci, pokud si prý MYSLÍM, že mi ta, co mám, nedělá dobře. Já nevěděla, co si mám myslet, jak jsem měla vědět, z čeho ty potíže mám? A tak jsem se rozhodla to otestovat a hormony úplně vysadit. Počáteční reakce byla velmi prudká, první 3 měsíce jsem dlouho silně a bolestivě krvácela, pleť byla téměř stále pokrytá mazem, at jsem ji čistila sebečastěji, obličej a šíje samé pupínky, o psychických výkyvech nemluvě. Ale otoky se ihned začaly zmenšovat. Po třech měsících se tělo zklidnilo, pleť se vyčistila, emoce zmírnily, ale zmenšování otoků se zpomalilo. Teď je to tři roky bez HA a vypadám - a též se cítím - úplně normálně, takže mám jistotu, že mi nedělá dobře a už bych do ní nešla.
Před rokem jsem se rozhodla pro nehormonální měděné tělísko. Neznám cenu, protože momentálně žiji v UK a tady je antikoncepce zdarma. Tedy alespoň na klinice, pokud se člověk zaregistruje a chodí na řádné prohlídky. Nic to nestojí a mám jistotu, že jsem v pořádku. Zdejší gynekoložka mě vyslechla, prohlídla a doporučila mi nehormonální tělísko, udělala mi nějaké testy včetně těhotenského a objednala mě na zavedení tělíska. Upozornila mě, že můžu mít silnější menstruaci, než jsem zvyklá, a v některých případech bývají i častější záněty. Samotné zavedení bolelo, protože jsem za ty dva týdny od návštěvy na klinice zapomněla, že si mám ráno dát něco na bolest, tak jsem do toho šla přímo. Trvalo to 15-20 minut. Bylo mi řečeno, ze se mám prvních 20 dnů vyvarovat styku úplně a dalších 20 používat kondomy, kterých jsem dostala plnou obálku. Pak mě naučila tělísko v děloze nahmatat, s tím, že jak bude zarůstat, bude to obtížnější, tak abych si je mohla pravidelně kontrolovat. Řekla mi též, že pokud budu mít bolestivou menstruaci, ať alespoň ze začátku, než si tělísko sedne, raději použiji prášek na bolest, ze křeče zvyšují pravděpodobnost na samovolné uvolnění. Teď je mám tedy zavedené rok a opravdu mám silnější menstruaci, zvlášť ze začátku byla dost bolestivá, teď je to o něco mírnější. Po zavedení jsem cca 3 týdny v kuse špinila a cítila slabou bolest. Jinak tělísko necítím (ani při sexu a partner taky ne), na záněty netrpím, ale ty jsem nemívala ani nikdy předtím. Nepozoruji ani žádné jiné změny. Je to ale jen jeden rok, abych nejásala předčasně.

lena80
10. dub 2015

Stalo se vám některé, že vám při zavedeném tělísku vynechala MS?

taipi
13. dub 2015

Stalo, ale ja jsem nikdy nemela moc pravidelnou MS, tak me to neznepokojilo. Pokud mas obavy, udelej si test nebo zajdi za doktorkou, rozhodne neradim nic podcenovat.

lena80
13. dub 2015

@taipi test je negativní. Pořád kojím tak to připisuju taky tomu. Jinak o pravidelnosti jsem si mohla nechat i já zdát.

taipi
14. dub 2015

Tak to je fajn, já jen pro jistotu 😉 .

harise
16. dub 2015

Také jsem nad tělískem uvažovala. Měly ho mé dvě kamarádky - jedna v pohodě a druhá ho šla snad po měsíci vytáhnout (obě trpí migrénami a zaváděly ho tenkrát ještě před prvním otěhotněním a porodem). Ani jedna mi ho ovšem nedoporučuje, už se k němu nevrátily. Nějak se mi i hnusí představa zavádění atd.. Zkrátka zůstáváme u kondomů..

sannnya
22. dub 2015

taky bych už do tělísta typu Gynefix nešla, stálo mě to 5 tis a po měsíci to šlo ven, protože partner ho cítil a dřelo ho to

numesulidu
16. čer 2015

S nehormonálním tělískem jsem otěhotněla a to hned do 14 dní po kontrole o uložení,nedoporučuju 😉

lenka_sah
16. čer 2015

Řekla bych, že celkem spolehlivá antikoncepce - od zavedení (březen) téměř v kuse menstruuji :D :(

annama
22. zář 2015

Ahoj tak já dnes byla na zavedení Dany, doufám že bude vše ok

annama
22. zář 2015

@lenka_sah no to snad ne 😨 jak.jste na tom teď?

annama
22. zář 2015

@numesulidu spoustě žen že stalo to co vám, ale spoustě ne. Doufám, že nebudu patřit do té první skupiny 😁 řekl vám doktor z jakého důvodu se to stalo jako jestli nebyla špatně zavedená

lenka_sah
24. zář 2015

@annama mám to tak každé 2-3 týdny. Plus při jakémkoli stresu - to trvá jen tak dva dny vždy. Jenže stejně nevím jakou jinou antikoncepci...

annama
5. říj 2015

@lenka_sah no tak já jsem na tom tak že stále špiním někdy i s trochou krve. A když nešpiním tak mám takový čirý výtok. Už mi to nebaví a doufám se se to nějak srovná nebo to půjde ven.

apple11
15. říj 2015

Ahoj, já mám gynefix a sem strašně spokojená. Nemusím do sebe rvát žádné hormony, nemusím si hlídat každý den jestli jsem si vzala nebo nevzala prášek a nevím o něm prostě. Už ho mám 3. rok a menses mi to vůbec nezměnilo, možná spíš naopak spíš zeslábla. Za sebe určitě doporučuji 🙂

numesulidu
15. říj 2015

@annama Mudra řekla že tělísko bylo uloženo spravně a že se to i přesto stavá.Tak ať se vám to nestane ! ;)

apple11
15. říj 2015

@numesulidu při správně uloženém by se nic takového nemělo stát....a pochybuju že by přiznala, že ho uložila špatně - měla by velký průšvih 🙂 Další věc je ta, že se doporučuje 14 dní po nasazení nesexovat, aby se tělísko usadilo 😉

annama
15. říj 2015

Tak já jsem první menstruaci od zavedení tělíska dostala cca o týden dřív a už skoro šestý den krvácím jako blázen a občas mi dost bolí břicho. Doufám, že jsou to jen začátky jak některé ženy říkají a brzo se to srovná už jsem z toho vyčerpaná v životě jsem takhle nekrvácela maximálně jeden až dva dny kdy mi začala menstruace
@apple11 gynefix - slyším poprvé ani mi nebylo nabídnuto

apple11
16. říj 2015

@annama se zeptej, i když oni mají smlouvy pouze s určitýma značkama a ty se snaží propagovat. Já jsem na soukromé klinice a tak sem si mohla vybrat asi z 5ti značek a druhů. Zvažovala jsem Mirenu a Gynefix....u Mireny mě lákalo, zkrácení nebo úplný zastavení menstruace. Ale pak sem se rozhodla pro to nehormonální...mi to přišlo takový nejpřirozenější 🙂 a taky myslím bylo levnější. 🙂

apple11
16. říj 2015

@annama a volala jsi gynekoložce, že máš takové problémy? Já jsem asi 2 dny špinila a pak ok.

numesulidu
16. říj 2015

@apple11 Měla jsem ho rok a půl než jsem otěhotněla a chodila jsem průběžně na kontroly o uložení.

annama
16. říj 2015

@apple11 ano volala říkal mi, že se tak bohužel u někoho děje. No uvidím pokud se to po vikendu trochu nezmírní tak půjdu k mudr. Já po zavedení také moc nekrvácela, spíše špinila toto se mi děje při menstruaci od zavedení tělíska

annama
16. říj 2015

@numesulidu no ty jo 😲 nic není 100% bohužel

numesulidu
17. říj 2015

@annama není no,já už ale 2 děti doma měla,byla to rána,tak mám tři a raději beru HA,to je daleko jistější než to nehormonální tělísko.......